forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 10:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Gledaj Kruger, Stinky se ruga s tobom, a samo tvoj komentar koji sam naglasio potvrđuje razinu kompetencije tvoga razmišljanja i jednostavno te isključuje iz svih iti malo ozbiljnih rasprava po bilo kojoj temi.
Pa to je u rangu: "moj tata je najjači"!

Neću ići dalje u raspravu, jer neće od nje biti ništa korisno.




Znam da se ruga, on se ruga svemu i svakome. A taj njegov nivo ruganja je na nivou moj je veći od tvog. I teško je tu biti pametan.

Edited by - Kruger on 03/04/2023 10:28:04
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 10:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Spock, heh, nisam odmah pročitao što je napisao lwood, evo stinkija broj dva.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 10:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Eh, vidim potegla se rasprava o duhovima i demonima, vidjeh kako se Buratini smatra lošiji na tom polju, što pak potvrđuje moju opasku kako boseli rastura u new ageu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/04/2023 : 11:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Eh, vidim potegla se rasprava o duhovima i demonima, vidjeh kako se Buratini smatra lošiji na tom polju, što pak potvrđuje moju opasku kako boseli rastura u new ageu.



Pa ovi novi Hellingeni koje je Burattini pisao i nisu ništa drugo već nastojanje da se Hellingena resetira na početne postavke tj što dalje od pravca kojim su krenuli prvo Sclavi zatim Boselli, tako da je Hellingen sada opet ludi znanstvenik koji želi osvojiti svijet svojim izumima i ništa više, kao u prvim pojavljivanjima. Tako da onu ideju o Hellingenu kao demonu definitivno nećemo vidjeti.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 11:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

Eh, vidim potegla se rasprava o duhovima i demonima, vidjeh kako se Buratini smatra lošiji na tom polju, što pak potvrđuje moju opasku kako boseli rastura u new ageu.



Pa ovi novi Hellingeni koje je Burattini pisao i nisu ništa drugo već nastojanje da se Hellingena resetira na početne postavke tj što dalje od pravca kojim su krenuli prvo Sclavi zatim Boselli, tako da je Hellingen sada opet ludi znanstvenik koji želi osvojiti svijet svojim izumima i ništa više, kao u prvim pojavljivanjima. Tako da onu ideju o Hellingenu kao demonu definitivno nećemo vidjeti.



Meni to odgovara, nisam ljubitelj tih paralelnih svjetova sa duhovima i demonima. Na neki način ovo potvrđuje ono što često ističem kako je Buratinu puno bliži Noliti, to jest kako promovira njegove zamisli i ostavštinu. Boseli je milijunima kilometara daleko od Nolitinog svijeta.

Prije nekih desetak godina sam pročitao Mister noovog specijalca o vudu, jedva, one tekstualne opise nisam imao snage, došlo mi je da poderem taj strip koliko me je udarala ta negativna energija iz stripa.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/04/2023 : 11:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

Eh, vidim potegla se rasprava o duhovima i demonima, vidjeh kako se Buratini smatra lošiji na tom polju, što pak potvrđuje moju opasku kako boseli rastura u new ageu.



Pa ovi novi Hellingeni koje je Burattini pisao i nisu ništa drugo već nastojanje da se Hellingena resetira na početne postavke tj što dalje od pravca kojim su krenuli prvo Sclavi zatim Boselli, tako da je Hellingen sada opet ludi znanstvenik koji želi osvojiti svijet svojim izumima i ništa više, kao u prvim pojavljivanjima. Tako da onu ideju o Hellingenu kao demonu definitivno nećemo vidjeti.



Meni to odgovara, nisam ljubitelj tih paralelnih svjetova sa duhovima i demonima. Na neki način ovo potvrđuje ono što često ističem kako je Buratinu puno bliži Noliti, to jest kako promovira njegove zamisli i ostavštinu. Boseli je milijunima kilometara daleko od Nolitinog svijeta.

Prije nekih desetak godina sam pročitao Mister noovog specijalca o vudu, jedva, one tekstualne opise nisam imao snage, došlo mi je da poderem taj strip koliko me je udarala ta negativna energija iz stripa.



Koji je to specijalac o vudu, je li to Boselli pisao?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 11:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

Eh, vidim potegla se rasprava o duhovima i demonima, vidjeh kako se Buratini smatra lošiji na tom polju, što pak potvrđuje moju opasku kako boseli rastura u new ageu.



Pa ovi novi Hellingeni koje je Burattini pisao i nisu ništa drugo već nastojanje da se Hellingena resetira na početne postavke tj što dalje od pravca kojim su krenuli prvo Sclavi zatim Boselli, tako da je Hellingen sada opet ludi znanstvenik koji želi osvojiti svijet svojim izumima i ništa više, kao u prvim pojavljivanjima. Tako da onu ideju o Hellingenu kao demonu definitivno nećemo vidjeti.



Meni to odgovara, nisam ljubitelj tih paralelnih svjetova sa duhovima i demonima. Na neki način ovo potvrđuje ono što često ističem kako je Buratinu puno bliži Noliti, to jest kako promovira njegove zamisli i ostavštinu. Boseli je milijunima kilometara daleko od Nolitinog svijeta.

Prije nekih desetak godina sam pročitao Mister noovog specijalca o vudu, jedva, one tekstualne opise nisam imao snage, došlo mi je da poderem taj strip koliko me je udarala ta negativna energija iz stripa.



Koji je to specijalac o vudu, je li to Boselli pisao?



Nije Boseli, Nolita ju je napisao. Crna magija. Moja opaska je kako ne volim taj svijet. Iako je nekako Nolita manje negativan po pitanju tih svjetova od Boselija u Zagora.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1330 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 03/04/2023 : 11:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

Eh, vidim potegla se rasprava o duhovima i demonima, vidjeh kako se Buratini smatra lošiji na tom polju, što pak potvrđuje moju opasku kako boseli rastura u new ageu.



Pa ovi novi Hellingeni koje je Burattini pisao i nisu ništa drugo već nastojanje da se Hellingena resetira na početne postavke tj što dalje od pravca kojim su krenuli prvo Sclavi zatim Boselli, tako da je Hellingen sada opet ludi znanstvenik koji želi osvojiti svijet svojim izumima i ništa više, kao u prvim pojavljivanjima. Tako da onu ideju o Hellingenu kao demonu definitivno nećemo vidjeti.



Meni to odgovara, nisam ljubitelj tih paralelnih svjetova sa duhovima i demonima. Na neki način ovo potvrđuje ono što često ističem kako je Buratinu puno bliži Noliti, to jest kako promovira njegove zamisli i ostavštinu. Boseli je milijunima kilometara daleko od Nolitinog svijeta.

Prije nekih desetak godina sam pročitao Mister noovog specijalca o vudu, jedva, one tekstualne opise nisam imao snage, došlo mi je da poderem taj strip koliko me je udarala ta negativna energija iz stripa.



Sto nije Nolita uveo svemirce u Zagorov svijet? Meni se cini da je Bure i taj dio price izbacio...


Edited by - prop_ovednik on 03/04/2023 11:52:57
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 12:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

Eh, vidim potegla se rasprava o duhovima i demonima, vidjeh kako se Buratini smatra lošiji na tom polju, što pak potvrđuje moju opasku kako boseli rastura u new ageu.



Pa ovi novi Hellingeni koje je Burattini pisao i nisu ništa drugo već nastojanje da se Hellingena resetira na početne postavke tj što dalje od pravca kojim su krenuli prvo Sclavi zatim Boselli, tako da je Hellingen sada opet ludi znanstvenik koji želi osvojiti svijet svojim izumima i ništa više, kao u prvim pojavljivanjima. Tako da onu ideju o Hellingenu kao demonu definitivno nećemo vidjeti.



Meni to odgovara, nisam ljubitelj tih paralelnih svjetova sa duhovima i demonima. Na neki način ovo potvrđuje ono što često ističem kako je Buratinu puno bliži Noliti, to jest kako promovira njegove zamisli i ostavštinu. Boseli je milijunima kilometara daleko od Nolitinog svijeta.

Prije nekih desetak godina sam pročitao Mister noovog specijalca o vudu, jedva, one tekstualne opise nisam imao snage, došlo mi je da poderem taj strip koliko me je udarala ta negativna energija iz stripa.



Sto nije Nolita uveo svemirce u Zagorov svijet? Meni se cini da je Bure i taj dio price izbacio...





Jest. Valjda je, to je šteta, zanimljivi su.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/04/2023 : 12:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

Eh, vidim potegla se rasprava o duhovima i demonima, vidjeh kako se Buratini smatra lošiji na tom polju, što pak potvrđuje moju opasku kako boseli rastura u new ageu.



Pa ovi novi Hellingeni koje je Burattini pisao i nisu ništa drugo već nastojanje da se Hellingena resetira na početne postavke tj što dalje od pravca kojim su krenuli prvo Sclavi zatim Boselli, tako da je Hellingen sada opet ludi znanstvenik koji želi osvojiti svijet svojim izumima i ništa više, kao u prvim pojavljivanjima. Tako da onu ideju o Hellingenu kao demonu definitivno nećemo vidjeti.



Meni to odgovara, nisam ljubitelj tih paralelnih svjetova sa duhovima i demonima. Na neki način ovo potvrđuje ono što često ističem kako je Buratinu puno bliži Noliti, to jest kako promovira njegove zamisli i ostavštinu. Boseli je milijunima kilometara daleko od Nolitinog svijeta.

Prije nekih desetak godina sam pročitao Mister noovog specijalca o vudu, jedva, one tekstualne opise nisam imao snage, došlo mi je da poderem taj strip koliko me je udarala ta negativna energija iz stripa.



Koji je to specijalac o vudu, je li to Boselli pisao?



Nije Boseli, Nolita ju je napisao. Crna magija. Moja opaska je kako ne volim taj svijet. Iako je nekako Nolita manje negativan po pitanju tih svjetova od Boselija u Zagora.



Nisu Boselli i Nolitta toliko različiti po pitanju koriste li demone u svojim pričama, razlika je u pristupu. Nolitta više sugerira da je riječ o demonu nego što otvoreno kaže (u priči u kojoj si naveo, demon ili duh kojem se mole oni crnci se ne pojavljuje izravno, tek je nagovješten), kod Bosellija je to već eksplicitno, tamo se demoni izravno javljaju i često i laprdaju sa smrtnicima.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 12:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx


Nisu Boselli i Nolitta toliko različiti po pitanju koriste li demone u svojim pričama, razlika je u pristupu. Nolitta više sugerira da je riječ o demonu nego što otvoreno kaže (u priči u kojoj si naveo, demon ili duh kojem se mole oni crnci se ne pojavljuje izravno, tek je nagovješten), kod Bosellija je to već eksplicitno, tamo se demoni izravno javljaju i često i laprdaju sa smrtnicima.




Meni taj svijet ne odgovara niti znam o tome puno pa ti ne mogu dobro odgovoriti. Kad čitam takve priče stječem dojam kako je Nolita pozitivniji kad piše o duhovima i tom svijetu za razliku od Boselija. Pričam o dojmu.

Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 03/04/2023 : 18:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
STANI, STANI.... tek sad vidim ovaj Krugerov elaborat o površnom naboju... hahaha...
Što se tu dogodilo? Kruger je navodno kod stinkyjevih analiza opazio nešto što se zove ni manje ni više nego površni naboj, na što stinky pokušava skrenuti pažnju kroz estetsku vrijednost, Zagora i samog čovjeka. Sad već Kruger ostaje zbunjen i ne razumije kako je do svega toga došlo, i u nastavku mi saznajemo da se naboj zapravo odnosi na stinkyjev trenutni EMOCIONALNI STATUS haha... ahahaha... kako je samo Kruger UOČIO, kako je OPAZIO, kako je DETEKTIRAO PROBLEM... Kako je samo oštroumno provalio svakidašnje frustracije koje uzrokuju taj emocionalni status. Nema jačih argumenata nego kad se ljudi krenu pozivati na emocije, u maniri komentara Huljićevih stihova za Grašu. Ali to nije sve, sve je na kraju kulminiralo kad saznajemo kako je Kruger i eksperimentirao sa riječima i u konačnici podvukao zaključak kako ih je Boselli sa čuđenjem gledao u redakciji... hahaha... Neprocjenjivo, neprocjenjivo!!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 20:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
doom, stinkija sam imao prilike upoznati osobno. Čovjeka prihvatiš sa svim njegovima vrlinama i manama.
Pokušao sam otkriti dokle će ići njegovo pod.ebavanje a on je lik koji ne zna stati. Nema tu zbunjenosti malo čuđenja.
Promatram kako se s visoka odnosi sa svakim sugovornikom, ili s njim ili si protiv njega. Jedan dio ekipe ga poslušno sluša a dio ga možda i preružno doživljava. Ovi drugi su se već navikli na njegovo provociranje, guranje nosa gdje mu nije mjesto i svađalački naboj pa ga vrlo brzo odkantaju ili ga jednostavno ne doživljavaju. Ti si izgleda kao njegov sljedbenik osjetio potrebu da me podbodeš.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/04/2023 : 21:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
krugeru, daj odi vrit:))) umrijet ćemo od smijeha, svi skupa.
već si par dana on fire, to nije humano.
zabavne su ove tvoje ekspertize o mojoj malenkosti, al' daj stani više dok smo još živi.
a i topic je o Zagoru, pozvao bih te da pišeš o Zagoru. ali ovdje, u ovom alfa topicu, tu tvoje opaske pašu. pozvao bih te i u topic o Kikiju Manituu, ali znam da ne voliš duhove, ni čarobnjake, ni metafiziku, a praf zapraf ni tjeranje maka na konac (a tamo ćemo manijakalno tjerati mak na konac!!) i bezveze bi bilo da traćiš svoju stručnost na tako bezvezne teme (i s tako bezveznim ljudima, lošim, slabim i s površnim nabojom).

upoznao si me osobno, pa znaš da ne mogu stati. ni ovdje nisam mogao stati, živ sam se usro od smijeha. stvarno si zabavan lik (dok nisi zločest - što je počesto:))
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/04/2023 : 21:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

doom, stinkija sam imao prilike upoznati osobno. Čovjeka prihvatiš sa svim njegovima vrlinama i manama.




Ili ga otkantaš, dakle, ignore lista, i nema problema, Krugeru...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 21:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

doom, stinkija sam imao prilike upoznati osobno. Čovjeka prihvatiš sa svim njegovima vrlinama i manama.




Ili ga otkantaš, dakle, ignore lista, i nema problema, Krugeru...



Postoje razne opcije.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4345 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/04/2023 : 23:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Uvijek isto zavrsi. Spomenu se dve tri precijenjene epizodice Öko kojih se onda stvara Fama o bozeli spasitelju. U italiji je bozeli Samo jedan prosjecan scenarist Koji sekundira legendärnom niciu. Murdo i Kain Su bezlicni likovi, Koji Su pobili svaki vise ljudi od John Wicka. Smijesni likovi u usporedbi sa jednim supermajkom ili mortimerom
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2023 : 23:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Uvijek isto zavrsi. Spomenu se dve tri precijenjene epizodice Öko kojih se onda stvara Fama o bozeli spasitelju. U italiji je bozeli Samo jedan prosjecan scenarist Koji sekundira legendärnom niciu. Murdo i Kain Su bezlicni likovi, Koji Su pobili svaki vise ljudi od John Wicka. Smijesni likovi u usporedbi sa jednim supermajkom ili mortimerom



Imaš lajk od mene.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 09/04/2023 : 21:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Retko se oglasavam u diskusijama vec neko vreme, pa se cudim da postoji uopste diskusija izmedju Krugera i Stinkyja... veliki pozdrav za obadvojicu obzirom da ih znam i svaki mi je drag na svoj nacin.

P.S. Krugeru, cuo sam se sa Marjanom pre neki dan, posle duzeg vremena pa smo te i spominjali... kad nameravas naleteti ovamo u nase krajeve? Poziv se, naravno, odnosi i na Stinkyja...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/04/2023 : 11:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

Retko se oglasavam u diskusijama vec neko vreme, pa se cudim da postoji uopste diskusija izmedju Krugera i Stinkyja... veliki pozdrav za obadvojicu obzirom da ih znam i svaki mi je drag na svoj nacin.

P.S. Krugeru, cuo sam se sa Marjanom pre neki dan, posle duzeg vremena pa smo te i spominjali... kad nameravas naleteti ovamo u nase krajeve? Poziv se, naravno, odnosi i na Stinkyja...



Pretpostavljam da bi mogao za sajam knjiga u Beogradu. To je kraj 10 mjeseca?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/04/2023 : 12:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Zagor knjiga 28 druga priča Tigar.
Ovo je vjerojatno najbolji period Zagora sa Nolitom. Obično epizode počinju sa nekim šaljivim uvodom Čikovih dogodovština no u ovoj priči toga nema. Radnja se vrlo brzo odvija. U blizini indijanskog sela pojavilo se čudovište koje proždire ljude ( Tigar ) pa Zagor pomaže Indijancima u lovu na tu zvijer. Napokon su tigra priklještili ali Zagoru puška eksplodira pa je ošamućen i ozlijeđen, ali već u sljedećoj sceni se pribrao i ulazi u borbu sa tigrom pa ga sredi. Klasična jako naivna scena, onako gfungeristička. Drugog tigra koji se naglo pojavljuje ubija vlasnik imanja u blizini, opet klasika, baš u tom trenutku kad se drugi tigar sprema napasti pojavljuje se vlasnik plantaže i ubija tigra. Klasične naivne scene u Zagora na koje smo se navikli.
Uglavnom, Zagor dolazi na imanje vlasnika imanja u blizini te pokušava ispitati malo o tigrovima te se nađe u nevolji jer ga vlasnik imanja zarobljava. Ne bi ga zarobio da se u podrumu nije čuo urlik tigra pa je Zagor pokušao ispitati što se događa, opet jedna klasična naivna scena. Takvih je situacija u Zagora vrlo često pa ih možda ni ne treba previše spominjati.
Vlasnik imanja objašnjava/prepričava kako se dogodilo da je njegov brat postao zvijer. Obično se Buratiniju spočitava prepričavanje i objašnjavanje a ovdje imamo 70-tak stranica tog prepričavanja koje je pomalo i zamorno. Buratini i kad pretjera ima protočnost što Nolita nema.
Naravno Zagor se ipak izvuče i dolazi do klasičnog Zagorovskog obračuna.
Ne volim davati ocijene ali po meni malo lošija priča.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/04/2023 : 12:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Ludens knjiga 27. Kandrax
Šaljiv uvod je dosta dug, nekih 40tak stranica s time da se u ovoj epizodi pojavljuje u tim šaljivim Čikovim dogodovštinama Bat Baterton. I nakon tog šaljivog uvodnog djela se uvod u priču nastavlja. Zagor upoznaje znanstvenika istraživača koji je opsjednut keltskom kulturom/ostavštinom a Bat mu je tjelohranitelj, normalno u prvoj opasnoj situaciji ( što je prikazano na početku priče u onom šaljivom djelu) se ispostavilo kako je Bat smotanac. Zanimljivo u ovoj priči se pojavljuje i Digging Bill, ne sjećam se da se to još koji put ponovilo. U priči imamo tri smotanca, Čika, Bata i Billa koji kod onih susreta sa Kandraxom i njegovim vradžbinama daju poseban ugođaj.
Zanimljivo je da se Kandrax pojavljuje negdje na pola stripa pa onda počinje i taj dio izvrsno napisane akcije i obračuna sa Kandraxom. Ferijev crtež, a vidljivo je kako se tu upetljao i Bignoti kao pomoćnik Feriju, odaje poseban ugođaj kombiniranjem mračne i šaljive atmosfere te posebno pregršt akcionih scena.
Jedna klasična Nolitova dosjetka. Još u prvom djelu prije pojave Kandraxa Zagor i Čiko čekaju Zagorovog prijatelja šerifa tog grada u njegovom uredu pa se Čiko dosađuje crtajući po potjernicama, Čiko primjećuje kako je nacrtavši jednom liku sa potjernice bradu već negdje vidio tu facu te na kraju i Zagor skuži da su ga vidjeli u logoru znanstvenika istraživača. Kasnije sa šerifom odlaze do logora te se ispostavilo da je to bolestan lik koji poludi kad čuje riječi iz meksičkog jezika u ovom slučaju Čikovu uzrečicu Karamba i karambita.
Znanstvenikova uzrečica je tako mi Svetog Patrika, a čini mi se da je on Škot, to je malo netočno ali dobro.
Po meni izvrsna priča u kojoj Nolita nije previše ulazio u te vradžbine nego mu je fokus keltska povijest te je tako osmislio lik negativca kroz prikaz zlog druida.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3384 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/04/2023 : 10:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Jao propustih dobru raspravu. Vidim STinkya je napustio optimizam oko novih epizoda Zagora, dotuka ga Grande Bure

Samo Marolla od novih, jedini vridan čitanja.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16819 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/04/2023 : 10:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Jao propustih dobru raspravu. Vidim STinkya je napustio optimizam oko novih epizoda Zagora, dotuka ga Grande Bure

Samo Marolla od novih, jedini vridan čitanja.



Super, barem nećemo morati čitati vaše spam komentare.

Ponavljate se kao pokvarena gramofonska ploča krkstrgh, krkstrgh, krkstrgh.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3384 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/04/2023 : 10:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Poncho

Jao propustih dobru raspravu. Vidim STinkya je napustio optimizam oko novih epizoda Zagora, dotuka ga Grande Bure

Samo Marolla od novih, jedini vridan čitanja.



Super, barem nećemo morati čitati vaše spam komentare.

Ponavljate se kao pokvarena gramofonska ploča krkstrgh, krkstrgh, krkstrgh.



Jao Kruger pa to je svojstvenije burinim svjedocima. Ne volite raspravu, volite buru jer volite buru.
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.81 seconds. Snitz Forums 2000