forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

leKrava
New Member



263 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 18/06/2023 : 13:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
spremni za bojanje



Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/06/2023 : 17:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A ne nosi zagor triko..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2023 : 15:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Duze vreme nisam uzeo redovnog Zagora sa kioska ali ovaj sam morao (kao sto cu morati da nadoknadim zaostatke, nadam se za beogradski sajam knjiga) i razmisljam kako se vikinzi uopste nisu mnogo puta pojavljivali u serijalu iako su ostavili snazan i vazan utisak tokom Nolitinog perioda.
Ako sam dobro izracunao pojavljuju se svega 4 puta u serijalu od skoro 700 epizoda i ne znam koliko prica u sporednim edicijama (ovaj najnoviji broj redovne serije Veselog cetvrtka je peto pojavljivanje) prvi put u Odlazak u nepoznato (original #62-65, https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-ext-08-11-odlazak-u-nepoznato/910/), zatim u Poslednjem vikingu (original #170-172, https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-550-552-posljednji-viking/897/) i onda tek 300 brojeva kasnije i poslednji put (do sada) u redovnoj seriji u Poslednjoj Tuli (original #479-482, https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-62-65-posljednja-thula/931/) i u Kolor Zagoru #2 Guthrumov povratak (https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-koza-2-guthrumov-povratak/1809/).
Stvarno malo pojavljivanja.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/06/2023 : 15:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I to malo bi bilo bolje da nije bilo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2023 : 16:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sto tako Jaki?
Odlazak u nepoznato pamtim kao jako dobru pricu iz tog dobrog perioda serijala koji je krenuo nakon Zagor Price, Poslednji viking je naivan ali trebalo bi obnoviti oba ta stripa, citao sam ih pre 15ak godina. Poslednja Tula je odlican strip, ne zbog vikinga, nego zbog sveukupno cele price i inspirisanog Bosselija, a Kolor Zagor 2 jos uvek nisam citao, uzecu ga kad bude izasao u Obojenom programu sto pretpostavljam da ce biti vrlo skoro.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/06/2023 : 16:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
odlazak u nepoznato je odlicna epizoda za najmladje uzraste, nema bolje
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/06/2023 : 22:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zagor LU 321:CRNE SUZE
Ne računajući jubilarce, ne sjećam se da li je bio još koji one - shot u redovnoj seriji još od Svratišta obješenih, a ova priča pokazuje da i u takvim situacijama (kao i uostalom i u "Svratištu") Zagor ima što za pokazati. Sve u svemu, vrlo dobar strip sa kvalitetnim bad guyem i solidnom i tečnom pričom. Kraj je malo zbrzan i to je jedini ozbiljniji nedostatak ovoj priči.
Scenarij:7/10
Crtež:6/10

Zagor LU 294/295:NELJUDI/UBOJICE IZ SVEMIRA
Kao što ni prva priča nije bila nešto posebno, tako ni ova baš ne odiše kvalitetom makar se ne može poreći da scenarista nije pokušao obogatiti priču sa raznim elementima. Sve u svemu, priča još tu nije gotova i sigurno je da ćemo imati (barem) predatorsku trilogiju.
Barison je vrlo dobar iako mi se čini da je ovdje to moglo i puno bolje. Ipak je on majstor atmosfere, a ovdje je atmosferasamo vrlo dobra.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

Zagor LU 296/297/298:VAMPIRI/U POTRAZI ZA RAKOSIJEM/HUSARI SMRTI
Vampirske priče spadaju među bolje dijelove Zagorovog opusa, a i ovdje je tako. Priča je vrlo dobra sa mnoštvom zanimljivih likova s tim da je po meni previše kratka - bilo je tu materijala za još jednu epizodu. Jednostavno mi se čini da zbog kratkoće neki likovi nisu dovoljno iskorišteni (Husari su imali puno veći potencijal, Ferguson tek u trećem dijelu susreće Zagora). Ipak, mora se reći da je toliki broj likova ipak dobro uklopljen u priču i čak je došlo do njihove dobre razrade, makar ponovo velim, još jedna epizoda taman fali.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2023 : 16:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U POTRAZI ZA RAKOSIJEM je iznenadjujuce dobra epizoda. Steta sto je najnovije pojavljivanje Rakosija, ciji su temelji postavljeni u ovoj epizodi, tako veliko razocarenje.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/06/2023 : 17:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da ali mogla je biti još bolja da je trajala jednu svesku duže. Husari su fakat ok nemesisi i šteta što je na njih potrošeno tako malo strana. I nije ih brojčano trebalo biti 8, trebalo ih je biti recimo 20 i trebalo je biti puno više prolivene krvi da ih se sredi:))

Nego, gdje je objavljen taj novi Rakosi? Je li uopće objavljen kod nas? Malo sam tražio i nisam ga našao.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2023 : 18:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo ga. Odabrane price #60.

https://alanford.co.rs/stripovi/veseli-cetvrtak/zagor-veseli-cetvrtak/odabrane-price-zagor-veseli-cetvrtak/zagor-odabrane-price-60-rakosi-korica-b/

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52973
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/06/2023 : 13:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Aha, u OP-ima je objavljeno.
Ništa, mislim da ću čekati edovnu seriju.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2023 : 16:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da, uskoro ce to u redovnoj seriji i kod Ludensa i kod VČ-a.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/06/2023 : 19:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zagor LU 299/300/301-dio:NEWFOUNLAND/MEĐU LEDENJACIMA SJEVERA/KRIK VILE SMRTI - DIO
Kod sniježnih epizoda je jako bitno tko ih crta, a može se reći da su ovdje pogodili sa crtačem. Nije to nikakav spektakularni crtež, Della Monica bi to sigurno uradio za klasu (ako ne dve) bolje ali je crtež vrlo dobar a imamo i nekoliko dosta upečatljivih scena. Priča je simpatična ali ništa posebno. Sviđa mi se detalj da scenarista nije zaboravio nacrtati brade Zagoru i Chicu (vidiš, za ostale nisam obraćao pažnju) i to je baš nadodavao količinu brade srazmjerno vremenu koliko su odsječeni od svega. Heh, detalji, detalji...:))
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

Zagor LU 301-dio/302:KRIK VILE SMRTI-DIO/CROMMOV GLASNIK
Ovo je iznenađujuće dobra kratka priča (budimo realni, kratke priče su često za prolaznu ocjenu). Puno irske mitologije, zanimljivi negativci, a uz sve to imamo i hint da su možda Zagorovi preci bili umješani u priču sa Crommom.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Zagor:Novele iz Darkwooda 6:PAKLENO BRATSTVO
Eto ga na sad, baš sam se veselio da ću pročitati jednu dobru zombie avanturu u Darkwoodu kad ono od zombija imamo samo malo "z". Priča je tanka ali dobro, da se pročitati. Sama ideja nije loša ali moglo se to puno bolje ispričati jer - da ne spoilam - ta ekipa čije ime počinje na "I" ima puno više potencijala i to ne samo za jednu priču. Mogućnost nastavka postoji ali toplo se nadam da će biti bolji od ovog. Kod crteža me smeta što je on, odnosno atmosfera cijelo vrijeme "svijetla", tj. jbmu, pa ako se radi o mračnim temama onda ubacite malo crnila u crtež! Šteta jer prvih nekoliko kadrova baš djeluju obećavajuće, međutim ostatak...
Eh...
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
202 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 27/06/2023 : 15:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Kolor Zagor 15: Crvene vode

Već neko vrijeme nismo imali ubojica iz vode, pa ajde da i to odradimo. Radnja se odvija na obalama idiličnog jezerca, na jednoj strani trgovište, na drugoj Indijanci, nema klasičnih zlikovaca koji bi izazivali pokolj među njima, ali ipak stradavaju traperi.

U načelu, radi se o nelošoj epizodi. Ako moram, izdvojio bih dva sumnjiva detalja: Zagor po dolasku u trgovište čuje priču o zračnim puškama i kad postavi zamku ubojici u jezero skače u čizmama i s pištoljem. Zašto, za Boga miloga?! Pa daj mu barem čizme makni, i kanio je roniti!

9/10

I am the law.

Edited by - Terminator on 27/06/2023 15:08:59
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/06/2023 : 23:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zagor LU 303/304/305:POVRATAK SAMURAJA/NINDŽE U ZASJEDI/CRVENO SUNCE
E ovo su fino strukturirane i kvalitetno "odrežirane" epizode. Dobro je kada ima puno teksta (a naročito ako je tema neuobičajena) a da taj tekst ne guši radnju. Veliki broj likova odlično je upleten u priču, negativci su zanimljivi, (SPOILERS) a i priča sa Takedinom osvetom je riješena na odgovarajući način (SP OFF) Posebno me oduševilo što se Nindže pojavljuju tijekom cijelog stripa, a i odlično je što se koriste različitim oružjem ( a ne samo šurikenima) koje je fino predstavljeno i objašnjeno. Samo finale je vrlo dinamično i zanimljivo.
Crtež? Pesce nije među boljim crtačima ali ovdje je vrlo dobro obavio posao.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/07/2023 : 00:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zagor LU 337 - DIO/338/339:UBILAČKI UM - DIO/EBANOVINA I BJELOKOST/GRAD NADE
Koncepcija savršenih/utopističkih društava seže daleko u povijest i mnogi su mislioci pokušali doći do idealnog rješenja, međutim kako vidimo i sami do toga se nikada nije došlo. U ovom stripu svojevrsno društvo koje bi se temeljilo (isključivo) na pravdi i jednakosti svih pokušao je napraviti i gdin Waters. Riječ je o zajednici crnaca koji bi, u idealnim uvjetima trebali funkcionirati po pravičnim načelima ali prvenstveno slagati se sa obližnjim selom bijelaca. Međutim, kako to obično biva, mnogi ne žele takvu vrstu zajednice i ravnopravnosti pa Watersu podmeću na sve moguće načine. A uz sve to tu je i ljubav između kćerke glavnog Watersovog oponenta i mladog crnca...
Strip je krvav. I zato je realističan. Scenarista se nije libio ubiti mnoge i time je dokazao surovost ne prvenstveno Divljeg Zapada koliko surovost prema onima koji su različiti.
Ipak, ovo je osrednje djelo. Iako se scenarista stvarno trudio razraditi naraciju, zaplet i likove, to mu nije uspjelo baš najbolje. I zato smo dobili osrednji strip. Sve u svemu, ipak to nije loše štivo za ubiti vrijeme.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 04/07/2023 : 16:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Tajnu službu/Streljanje (Zagor extra retro 4, 5, 6). Krenuo bih od negativnih strana. Prvo, sama tema mi je problematična. SPOILER Malo mi je nelogično da englezi žele da ponovo zavladaju SADom tako što bi svoje vojnike iz Engleske ubacivali na teritoriju njihove zemlje. Mnogo je logičnije da ih napadnu iz Kanade, što su, uzgred, uradili. I to im je bilo prilično uspešno budući da su uspeli da spale Vašington. Koga zanima neka gugla Drugi rat za nezavisnost. KRAJ SPOILERA Nekih većih mana u priči mislim da nema, osim možda onog na streljanju. S druge strane, Noliti se na može osporiti pripovedački talenat. Priča ima svoj tempo, uvod nas lagano ali zanimljivo vodi do glavne teme, centralni deo priče je dosta dobar i dinamičan, kraj raščišćava sve nerešene račune. Ima dosta duhovitih momenata, zanimljivih likova, čak uspete da shvatite i engleske vojnike i pogodi vas njihova tragična sudbina iako bi trebalo da budu negativci. Zanimljivo je da su na kraju kao jedini pravi negativci prikazani krijumčari oružja. Strip je dobro nacrtan, klasičan Feri. Jedino mi se naslovnice nisu svidele. Prva je nemaštovita, a druga jednostavno pogrešna. Ne strelja se čovek s leđa.
Sveukupna ocena za strip 3+/5.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/07/2023 : 16:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zagor LU: 292/293: VLADARI/PLAMEN NAD MERRYWELLOM
Čitljivo ali ništa više od toga. Naracija je ispodprosječna. A i naslov "Vladari"...pa nisu to neki kraljevi u igri, bolji prijevod bi bio "Moćnici" odnosno "Moćnik" jer ih nemamo više nego samo jednog. Vidim da je i u originalu množina. Bezveze.
Chiarolla isto nije na visini zadatka, crtež je isto ispodprosječan. Nije loš (a ima i nekoliko dobrih "eksplozivnih" scena gdje sve leti u zrak i te su scene dobre) ali ne može se reći da ovdje imamo neki upečatljivi crtež.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

Zagor LU:325 - dio/326/327:VATRENI IDOL - DIO/CROMMOVI SLUGE/OBREDNA ŽRTVA
Solidni nastavak prve "crommovske" epizode, a i odlično je uklopljena pojava Kandraxa. Ima dosta irske mitologije, likovi su dobro prikazani, a i naracija nije loša.
Ipak, scenarista je napravio samo čitljivu i prosječnu epizodu.
Crtež je vrlo dobar.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/07/2023 : 16:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da dodam i ocjene za naslovnice:

Vladari: Prva naslovnica je za 6, a druga za 8 tako da je dana srednja ocjena, dakle 7.

Cromm: Za naslovnice dajem ocjenu 7 ali prva je za 9, a ostale dvije za 6.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 06/07/2023 20:34:18
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 09/07/2023 : 13:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote


https://imgur.com/4pw4TIO

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1059 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 09/07/2023 : 18:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
100-ta knjiga LL-a:http://libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2443. Dakle, na 288-oj epizodi.
I to će biti 5-ta Zagorova knjiga u 2023.
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



713 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 11/07/2023 : 22:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
to Chico :D igraj
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2691 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 12/07/2023 : 10:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
https://carobnaknjiga.rs/fles-zagor-sekira-i-munja

Sa FB stranice Stripofili:


Edited by - jagodanbg on 12/07/2023 12:20:40
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/07/2023 : 21:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zagor LU 340/341:KANDRAX/PROŠLOST I BUDUĆNOST

SPOILERI!

Neka pitanja i razmišljanja vezana za ovu epizodu:Postoji alternativna stvarnost u kojoj Zagora nije spasio Fici nego Kandrax i on ga odgaja, u kojoj je Zagor odgojen tako da bude pun mržnje te naravno nikada ne postaje Duh sa sjekirom. E sad, u recenziji piše da je našeg Zagora Kandrax prebacio u tu dimenziju ali nije on nego Morrigan! Kandrax je ostao totalno iznenađen činjenicom da se Zagor tu našao. Jedino gdje vidimo Kandraxa kako se osvetnički smije je u ludnici što znači da je tu našeg Zagora prebacio iz našeg svijeta u svijet gdje Zagor Te Nej ne postoji. Zapravo, scene sa gorućom javnom kućom i kosturima je Zagor samo sanjao. Ili je to sanjao stvarnosti koje su se stvarno dogodile? Zapravo je to i moguće jer na kraju upravo scena sa požarom odgovara stvarnosti. Znači Zagor je sanjao stvarnosti koje su se desile u različitim univerzumima, a kada se probudi, nalazi se u jednoj od takvih stvarnosti gdje ne postoji i gdje je u ludnici, a liječi ga doktor K., odnosno Kandrax. E sad, Zagor tu, pred njim, pada u taj famozni limb izgubljenih duša gdje sreće Morrigan. Je li ga tu poslao Kandrax? Vjerojatno da ali zašto? Zar mu nije veća osveta gledati Zagora u ludnici? I sada glavni problem:ako Zagor nije postojao, onda nije postojao i točka. Znači Zagor kaže:"Prestao sam postojati tek kada se Kandrax pojavio i sve ono što sam učinio prije toga nije izbrisano". E pa ne može tako. Ako nisi postojao - nisi postojao od početka i točka. Nije te bilo. Gotovo. Serbus. Ovako prema Zagorovim riječima ispada kao da su se njega sjećali dok se nije pojavio Kandrax, a sada ga se odjedanput nitko više ne sjeća. Da je bilo volje, fakat se mogao stvoriti cijeli alternativni svijet bez Zagora, svijet u kojem je Hellingen vođa SAD-a, gdje je Kandrax njegov okultni savjetnik, gdje postoji autonomna oblast kojom upravlja Rakosi...Ma bilo je mali milion mogućnosti, samo da se pustilo mašti na volju. Ali očito je to bio pretežak zadatak za scenarista. Dalje, imamo izjavu od Kandraxa u vezi Zagora:"Kako se mogao vratiti upravo u ovu stvarnost među milijunima svijetova u kojim sam ga zatočio?" Kandrax je zatočio Zagora u milijunima paralelnih svijetova? Uh...Ali u Završnom obračunu Zagor kaže da je on Zagor u svim mogućim svijetovima i da je to njegova sudbina. Kako ako mu je Kandrax promijenio sudbinu? I da li Kandraxovim porazom prestaje Zagorovo zatočeništvo "među milijunima svijetova" u kojima ga je Kandrax zatočio? I tu se postavlja pitanje:što je sa Zagorima iz tih milijun svijetova - je li sve njih Kandrax uništio. Ili je promijenio jedan svijet i tako tamo izostavio Zagora i onda prebacio Zagora iz neprepravljenog svijeta u taj? Moguće. Ili je to rupa u scenariju? Ne znam. Uglavnom, Zagorovom pobjedom svijet u kojem se sve dešavalo (zli Patrick Wilding, Kandrax koji pokušava zauzeti svijet, Zagorovo nepostojanje) nestaje i vraćamo se na početak, na jedan od Zagorovih snova koji se na kraju pokazuje kao naša, "prava" realnost. Ajde može. Tu se još jednom pojavljuje Kandrax, odnosno njegov simulakrum ali Zagor i to riješava. Isto je jedna stvar pomalo čudna:Zagora, kao duha, Morrigan stavlja u tijelo jednog lokalnog pijanice i tako on postaje čovjek od krvi i mesa. Čekaj malo, lik je pijandura, tuče ženu, očito je da nije baš cvećka ali samo tako uzeti drugi um...Hm, Zagore, Zagore...
Znači imamo Zagora kojeg je Kandrax bacio u svijet bez njega i gdje je u ludnici te potom odlazi u limb iz kojeg ga izvlači Morrigan i baca u svijet gdje Kandrax hoće osnovati carstvo, gdje je Zagor odgojen od strane Kandraxa, a ne Ficija, a sve to nije "ona prava" Zagorova realnost, prava realnost je ona sa početka kada gori javna kuća i u koju se Zagor, nakon uništenja Kandraxovih planova, vraća i usput spašava djevojke od požara.
Ova priča generalno nije loša ali kada se već petlja sa multiverzumima onda treba iskoristiti nebrojene mogućnosti koje pruža takva radnja a ne da se samo zagrebe po površini.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10
Naslovnice:prva:9/10, druga:7/10, ukupno:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
953 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 16/07/2023 : 06:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VLADA 96

Pročitao Tajnu službu/Streljanje (Zagor extra retro 4, 5, 6). Krenuo bih od negativnih strana. Prvo, sama tema mi je problematična. SPOILER Malo mi je nelogično da englezi žele da ponovo zavladaju SADom tako što bi svoje vojnike iz Engleske ubacivali na teritoriju njihove zemlje. Mnogo je logičnije da ih napadnu iz Kanade, što su, uzgred, uradili. I to im je bilo prilično uspešno budući da su uspeli da spale Vašington. Koga zanima neka gugla Drugi rat za nezavisnost. KRAJ SPOILERA Nekih većih mana u priči mislim da nema, osim možda onog na streljanju. S druge strane, Noliti se na može osporiti pripovedački talenat. Priča ima svoj tempo, uvod nas lagano ali zanimljivo vodi do glavne teme, centralni deo priče je dosta dobar i dinamičan, kraj raščišćava sve nerešene račune. Ima dosta duhovitih momenata, zanimljivih likova, čak uspete da shvatite i engleske vojnike i pogodi vas njihova tragična sudbina iako bi trebalo da budu negativci. Zanimljivo je da su na kraju kao jedini pravi negativci prikazani krijumčari oružja. Strip je dobro nacrtan, klasičan Feri. Jedino mi se naslovnice nisu svidele. Prva je nemaštovita, a druga jednostavno pogrešna. Ne strelja se čovek s leđa.
Sveukupna ocena za strip 3+/5.



Ja to nisam shvatio kao službeni pokušaj engleske, nego kao osobni poduhvat Warwicka. A ni tako nema nekog smisla..
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.58 seconds. Snitz Forums 2000