forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 12:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Uhh, saosećam s tobom, tintone...ja je ne buh čitao pa da me ubiješ
kako stojiš sa iskustvom oko prošlih Kandraxa?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/12/2012 : 13:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Evo, bašću pročitati još jednom da vidim o čemu vi to pričate, meni je ta epizoda odlična, ali davno sam ju ćitao

Ja je baš našao pa i sada idem vidjeti što je tolko loše.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 26/12/2012 : 13:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Neznam, meni je treći Kandrax najbolji Kandrax jer dovodi Zagora pogotovo na početku priče koju mozemo rastaviti na uhodavanje, junaci crvene grane i zavrsni obracun darkwood u tom prvo dijelu mi se svidjela psihološka igra s zagorovom glavom di on sam nije znao sta je istina i poceo se gubiti dok twist oko onoga profesora je bio zanimljiv mi jer je bio twist na twist.

Shvacam da ljudime ne leze psiholoski elementi prica ali bas zato je meni to odlicna prica
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 26/12/2012 : 13:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Elderane84

Koliko god zelio da shvatim zasto su nekome treci Kandraks i vampir najgori povratci, ne mogu skontati nista... Pored toliko glupih epizoda...



Sve je stvar mišljenja...

Najveći mi je problem što je klasični horror dao mesto SF-u, a to nije samo krivica odabira Della Monice kao crtača (mada bi Ferri rasturio sa svojom atmosferom) nego uopšte u sveukupnom doživljaju.

Kandrax br.3 jednostavno nije Kandrax, kao što 2. Tkač nije Tkač. Previše naive, previše brljotina i rupa u scenariju, prevelika zbrka uopšte...



Patak... Brate... Kad pricamo o Zagoru, rijec "naiva" se podrazumijeva, bio to prvi, treci ili osamdeset osmi Kandraks. Ali, OK, sad bar znam sta ti (vam) ne lezi. SF, tacnije, EF, dakle. Vidis, mene je bas to vratilo Zagoru nakon pauze od 1998 pa do 2007. Kad sam kupio Tajnu Sumera, vidio novi crtez, razradjeniju pricu, bogatiju atmosferu ... Uz to, taj spomenuti Della monika je ipak klasa za Ferija, svidjalo ti se to ili ne. Ako nista, bar zna nacrtati muskog lika kojeg mozes razlikovati od Zagora. Da nemam "kolekcionarsku" bolest, opusteno bih prodao sve Zagore prije Nestalog istrazivaca, osim prica koje pocinju Americkom odisejom, a zavrsavaju Super Majkom, + mozda 2-3 Toninelija, Kaponea i Sklavija. A Zagor mi je omiljeni junak. :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 13:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ja drug obožavam SF
samo mi smeta ta promena kod Vampira

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2012 : 14:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

Neznam, meni je treći Kandrax najbolji Kandrax jer dovodi Zagora pogotovo na početku priče koju mozemo rastaviti na uhodavanje, junaci crvene grane i zavrsni obracun darkwood u tom prvo dijelu mi se svidjela psihološka igra s zagorovom glavom di on sam nije znao sta je istina i poceo se gubiti dok twist oko onoga profesora je bio zanimljiv mi jer je bio twist na twist.

Shvacam da ljudime ne leze psiholoski elementi prica ali bas zato je meni to odlicna prica




Taj pocetak je i najbolji deo price! Posle kad su krenuli sa onim glupostima da ono u stvari nije Kandrax nego njegov dvojnik koji se pretvori u prah {ne mogu da se setim naziva koji je upotrebio Bosseli za to} pa druga dimenzija i onda glupost od kraja!!!

A Vampir mi se nije svideo zato sto Rakosi nije Rakosi njegovo pojavljivanje se svelo samo na poslednjigh 100 strana gde on i nema neku ulogu, ladno su mogli da izmisle drugog vampira i da prica bude bolja.
A ne da trucaju da je on nadvampir koji zivi 700godina koji je imao ljubavi ranije, nije to onaj Nollitin i Castelijev klasicni vampir iz starih filmova koje ja volim. A inace to je odlican prvi broj za Vargu.

Edited by - going going on 26/12/2012 14:32:47
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/12/2012 : 14:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Poštujem vaše mišljenje ali mislim da ste u krivu što zbog nostalgije što zbog drugih stvari. Kandrax, Hellingen a pogotovo Rakosi duguju svoju popularnost i visoko kotiranje prvih epizoda baš zbog atmosfere i to atmosfere jer se Zagor susreo s nečim nepoznatim. Kod drugog pojavljivanja toga nema i e može biti zato se mora lik nadogradit ako želiš da priča bude nečemu. Meni je treći Vampir bolji od prvog, to je trebao biti baš Rakosi jer inače bi trebalo uvodit još jednog novog lika samo zato da ne povrijedi čitateljima osjećaje. Hellingen je doživio toliko dobrih pojavljivanja baš zato jer je imao najviše potencijala za razvoj (te robot, te vanzemaljci,...).

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/12/2012 : 14:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Treci Rakosi je sjajan, odlican, sve najbolje o istome. Vratio je Rakosia u normalu, sa sjajnom horor i napetom atosferom. Odlican je predstavnik Zagora nove generacije
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 15:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Slažem se i sa tobom i sa Deersom. Treći Vampir je sjajan...ali moj problem lično je npr. ovaj ugođaj koji u trojci manjka:




Da ne pričamo samo o Rakosijevom portretu





DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2012 : 15:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da ova scena iz 2 pojavljivanja je nezaboravna!

Edited by - going going on 26/12/2012 15:23:43
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/12/2012 : 15:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Dobro de, Feri je nacrtao vampira za 'sva vremena'
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 26/12/2012 : 15:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
I meni je treci Rakosi odlican. Nimalo mi ne smeta sto je u trecem dijelu potisnut kako bi se uveo novi lik tj grofica Varga. Nisam bas veliki ljubitelj da se stari neprijatelji uvode po nekoliko vise puta jer se samim tim narusava prvobitni utisak epizoda u kojim su se pojavljivali.

Meni je npr. Hellingenov povratak, za razliku od vecine, odlican. Medjutim, vise bih volio da Boselli nije nikako ubacivao Hellingena tj prisatlica sam da je prica o njemu trebala biti zavrsena sa Demonom ludila. Trebao je samo da se pozabavi sa Edgarom, Bazom Drugdje, Vendigom, vanzemaljcima i sl., al' sta je tu je.

Najgore u svemu ovome je nostalgija. Vise pridodajemo znacaja starim neprijateljima nego novim i onda gad ih ubace tj kad zabrljaju scenarij ocekujemo nesto veliko a dozivimo razocarenje.


Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 15:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nije stvar u Ferriju...Ima mnogo drugih crtača koji su jednostavno dali lep šmek atmosferi

Andreucci






Nuccio



Cassaro


Rubini


Toga u trećem vampiru manjka (jedino prva ostaje pri jezi metafizičkog, nedodirljivog i napetog) a Zagor protiv vampira i Raskrinkani vampir obiluju horror ugođajem (drugi daleko više od prvog)

Ponavljam, meni je Princ Noći odlična epizoda, tri vampira od tri različita autora ne mogu i ne smeju da se porede jer su razlike astronomske. Ali horror ugođaj je prvim dvema avanturama bio zajednički, pa se trojka previše izdiferencirala.

Zbrzano finale da i ne spominjem...Toliko je brzo da je reč "finale" neprihvatljivo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/12/2012 16:18:19
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 26/12/2012 : 16:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Slažem se i sa tobom i sa Deersom. Treći Vampir je sjajan...ali moj problem lično je npr. ovaj ugođaj koji u trojci manjka:



Da ne pričamo samo o Rakosijevom portretu

/ZG_DRAC_Rakosi_3.jpg[/img]



Bas si izabrao portert, ima u trici puno boljih, a ti bas izabrao jedan od slabijih
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 16:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Znam da ima ali mi se nije dalo seći u ps pa uploadovati
ali, evo, prva sveska 3. vampira je najbolje grafički odrađena, scena na bojištu itd. no...ostaje činjenica da se ne može meriti sa prvim vampirima i poenta onog šta je pisac (iliti ja) hteo da kaže

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/12/2012 16:56:35
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 26/12/2012 : 17:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjecam, poprilicno su horor i scene na pocetku treceg Vampira. A Kandraks je postao EF, sto je, kao keltski druid i zasluzio da bude. Meni je njegovo prvo pojavljivanje na ivici citljivosti. Ideja da nekakav druid hoce da obnovi kraljevstvo Kelta u Americi?! tako sto maltretira ljude sa obliznjeg ranca, nikad mi nije legla. Drugo pojavljivanje necu ni komentarisati, mogao je umjesto Kandraksa ulogu da odigra i Jednooki Dzek, svejedno je. Tek treci dio nosi pravu opasnost, i konacno, ulogu igraju oni koji i trebaju da je igraju. Ta prica je 100 puta bolje realizovana od sprdnje zvane Horde Zla, jer, ako cemo realno, tu epizodu svi vole samo jer su je citali sa 5-12 godina. I sam spadam u tu grupaciju, a kad je konacno izasla VC OP epizoda, jedva sam je procitao.
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 26/12/2012 : 17:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@patak

Ma jasno da je Ferri odradio fantasticnu atmosferu u vampirima, ali nije ni Della Monica nista slabiji (prolog u Mađarskoj, Blacktown, kuca Korasijeva, Farkaskoldoiji - na brodu, napad na kucu itd.isl), ali opet je pitanje ukusa. Meni je recimo bitnije da je crtac kvalitetan i ima svoju osobnost, nego da je plagijator, pa ma kako dobar bio.

Edited by - Brdar on 26/12/2012 17:11:50
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 17:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


ali, evo, prva sveska 3. vampira je najbolje grafički odrađena, scena na bojištu itd.



Slažemo se, naravno. Nisam rekao ništa protiv Della Monice, tu bih lagao i sebe Boselli mu je dao prostora samo u prvoj svesci, po pitanju atmosfere o kojoj tupim već satima...kasnije je sve Twilight rke-koke

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/12/2012 17:16:50
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 17:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Koliko se sjecam, poprilicno su horor i scene na pocetku treceg Vampira. A Kandraks je postao EF, sto je, kao keltski druid i zasluzio da bude. Meni je njegovo prvo pojavljivanje na ivici citljivosti. Ideja da nekakav druid hoce da obnovi kraljevstvo Kelta u Americi?! tako sto maltretira ljude sa obliznjeg ranca, nikad mi nije legla. Drugo pojavljivanje necu ni komentarisati, mogao je umjesto Kandraksa ulogu da odigra i Jednooki Dzek, svejedno je. Tek treci dio nosi pravu opasnost, i konacno, ulogu igraju oni koji i trebaju da je igraju. Ta prica je 100 puta bolje realizovana od sprdnje zvane Horde Zla, jer, ako cemo realno, tu epizodu svi vole samo jer su je citali sa 5-12 godina. I sam spadam u tu grupaciju, a kad je konacno izasla VC OP epizoda, jedva sam je procitao.



Sve je pitanje ukusa, ne mogu da se ne slažem sa tobom budući da je ovaj utisak tvoj lični utisak. Poštujem to.

Samo da se vratim na tvoj prethodni post, mala digresija

quote:
Patak... Brate... Kad pricamo o Zagoru, rijec "naiva" se podrazumijeva, bio to prvi, treci ili osamdeset osmi Kandraks.


Podrazumeva se, ali preterana naiva je preterana naiva

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 26/12/2012 : 17:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Prvi Kandraks je navikana prica. Previse razvucena prica sa nepotrebnim i dosadnim uvodom. Kandraks kao lik tj kao neprijatelj je odlican i svakako da zasluzuje svoje mjesto u vrhu negativaca. Sa trecim dijelom se mozda otislo puno u krajnost al' mu opet daje vecu, znacajniju i opasniju ulogu za razliku od prethodnih prica.
Zagorovo najvece prokletsvo, krecuci od crtaca pa do neprijatelja, je nostalgija.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/12/2012 : 17:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pročitao još jednom trećeg Kandraxa i ne znam kako vam on može bit toliko loš. Prvo imamo problem s psihologijom, onda se stavlja jedino moguće ( a da još nije ispričano kod druida) tj. odlazak u keltski svijet mašte dabi sve završilo velikim finalom u Darkwoodu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 17:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
E, dosta mi je! Odo' sad da ga čitam da obnovim gradivo. Kada jedan kaže da valjda to je malo, kad su dvojica, to je već previše, a trojica...pa-pa

(samo da ne bude ono "ma ukusna su govna-nemoguće da toliko miliona muva ima loš ukus")

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2012 : 17:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by aved

Prvi Kandraks je navikana prica. Previse razvucena prica sa nepotrebnim i dosadnim uvodom. Kandraks kao lik tj kao neprijatelj je odlican i svakako da zasluzuje svoje mjesto u vrhu negativaca. Sa trecim dijelom se mozda otislo puno u krajnost al' mu opet daje vecu, znacajniju i opasniju ulogu za razliku od prethodnih prica.
Zagorovo najvece prokletsvo, krecuci od crtaca pa do neprijatelja, je nostalgija.



Ali u trecem delu on ima sporedniju ulogu da sporednija ne moze biti! Tu je crni donn tu su one dve sestre. Oko njih se vrti prica!


Ja nisam nostalgicar posto sam Zagora poceo da citam pre cetiri godine i uporedo sam citao i nove i stare epizode i volim ih obe, ali kada su u pitanju stari neprijatelji stare epizode su neprevazidjene!!!

Edited by - going going on 26/12/2012 17:48:03
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 26/12/2012 : 18:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by aved

Prvi Kandraks je navikana prica. Previse razvucena prica sa nepotrebnim i dosadnim uvodom. Kandraks kao lik tj kao neprijatelj je odlican i svakako da zasluzuje svoje mjesto u vrhu negativaca. Sa trecim dijelom se mozda otislo puno u krajnost al' mu opet daje vecu, znacajniju i opasniju ulogu za razliku od prethodnih prica.
Zagorovo najvece prokletsvo, krecuci od crtaca pa do neprijatelja, je nostalgija.



Ali u trecem delu on ima sporedniju ulogu da sporednija ne moze biti! Tu je crni donn tu su one dve sestre. Oko njih se vrti prica!


Ja nisam nostalgicar posto sam Zagora poceo da citam pre cetiri godine i uporedo sam citao i nove i stare epizode i volim ih obe, ali kada su u pitanju stari neprijatelji stare epizode su neprevazidjene!!!




Nema sporednu ulogu. Problem je sto dosta ljudi, pa eto i ti, cim se pojave 2 velika negativca, ne mozete to da prihvatite. Sta fali tome? Mnogo pozitivaca, mnogo negativaca, i 'ajmo, u rat.

@Patak, vise lici na Underworld, nemoj Twilight u Zagora, 'ljeba ti.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2012 : 18:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U ,,Hellingen je ziv" mi nije smetalo. To je jedini povratak od velikog tria koji me nije toliko iznervirao kao ova druga dva. Pripremio sam se, pravio sam se da nisam citao Demone Ludila i prepustio se citanju.
Veoma zabavna i uzbudljiva epizoda, kao sto sam vec napisao u topiku,,Odabrane price", ja na ovu epizodu gledam kao na alternativu za 5.Helingenovo pojavljivanje za one kojima demoni nisu seli.
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.46 seconds. Snitz Forums 2000