forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1204

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/03/2014 : 11:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by emirem

Tam-tam
Univerzalni akusticki kod za sva plemena ili svako pleme koristi svoju sifru (6 plemena irokeske zajednice ima razlicita narjecja/jezike)

Uvijek zvuci kao tvornica automobila Maribor!




Univerzalni



Ali opet ne bi provalili kodove Navajosa.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/03/2014 : 12:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma ovo sa dimnim signalima je i meni uvijek bilo pomalo smiješno, a i već sam jednom baš pisao o tome nekon što sam čitao strip u kojem se dimnim signalima šalje poruka tipa:Zagor-Te-Nej čeka hrabrog poglavicu Hurona na proplanku tri gavrana treće noći od početka proljeća. Neka poglavica dođe u pratnji vrača i deset svojih najboljih ratnika".
Mislim, kak je to složio dovraga? Kako je uspio napisati Proplanak tri gavrana? Ako su signali slikovni, čisto sumnjam da je vokabular razvijen baš toliko da može sadržavati tako komplicirane slike poput "Noć punog mjeseca" proplanak tri gavrana" "Izvor Clear Watera2 isl. A još je manje šanse da signali zamjenjuju slova jer bi to značilo da postoji barem 25-30 oblika dimnih signala koji znače pojedino slovo. No way Pedro. čak i jednostavniji oblik poput svojevrsne Morzeove abecede nije moguć, jer bi to zapravo samo dodatno zakompliciralo stvari. Osim toga, dimni signali ni ne mogu zamijeniti slova jer je veliki broj Indijanaca nepismen. tako da nijedno od toga ne drži vodu. A i još jedna stvar je tu bitna - daljina iz koje se "čitaju" dimni signali. Ono, nerijetko je to i više od 20 kilometara udaljenosti. Mislim kao da sad ja odavde šaljem dimne signale a Supermark ih u Zaprešiću vidi bez problema. Yea right.
Sve je to prenapuhano. Signali su vjerojatno imali nekoliko značenja i to je to. Tipa, kratki oblačići - opasnost isl.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/03/2014 : 13:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
To ziher, a jos upotreba pluskvamperfekta i futura drugog u recenici..
Samo Chico u tim dimnim signalima vidi poziv na rostilj..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 20/03/2014 : 14:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ma ovo sa dimnim signalima je i meni uvijek bilo pomalo smiješno, a i već sam jednom baš pisao o tome nekon što sam čitao strip u kojem se dimnim signalima šalje poruka tipa:Zagor-Te-Nej čeka hrabrog poglavicu Hurona na proplanku tri gavrana treće noći od početka proljeća. Neka poglavica dođe u pratnji vrača i deset svojih najboljih ratnika".
Mislim, kak je to složio dovraga? Kako je uspio napisati Proplanak tri gavrana? Ako su signali slikovni, čisto sumnjam da je vokabular razvijen baš toliko da može sadržavati tako komplicirane slike poput "Noć punog mjeseca" proplanak tri gavrana" "Izvor Clear Watera2 isl. A još je manje šanse da signali zamjenjuju slova jer bi to značilo da postoji barem 25-30 oblika dimnih signala koji znače pojedino slovo. No way Pedro. čak i jednostavniji oblik poput svojevrsne Morzeove abecede nije moguć, jer bi to zapravo samo dodatno zakompliciralo stvari. Osim toga, dimni signali ni ne mogu zamijeniti slova jer je veliki broj Indijanaca nepismen. tako da nijedno od toga ne drži vodu. A i još jedna stvar je tu bitna - daljina iz koje se "čitaju" dimni signali. Ono, nerijetko je to i više od 20 kilometara udaljenosti. Mislim kao da sad ja odavde šaljem dimne signale a Supermark ih u Zaprešiću vidi bez problema. Yea right.
Sve je to prenapuhano. Signali su vjerojatno imali nekoliko značenja i to je to. Tipa, kratki oblačići - opasnost isl.



A, na primjer, gledanje signala, odnosno njihovog geometrijskog rasporeda, koji sigurno doprinosi, također, smislu poruke!? Jasno je, kada poruku šalješ određenom primatelju, kojem znaš zemljopisni položaj, pa se okreneš prema njegovu plemenu ili boravištu, i šalješ signale. Ali, što je sa signalima koji su, na primjer, "okružnica", upućena svim plemenima unaokolo, kada poručuješ svima nekakvu opću opasnost. Oni prema kojima si okrenut, čitaju tvoje signale ispravno, a oni koji su ti bočno, ili, ne daj Bože, iza leđa, što oni čitaju?! Možemo zamisliti što oni čitaju! Vjerojatno nešto slično, kao oni izgubljeni na dalekom snježnom sjeveru, kao u Umpah-Pahu!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/03/2014 : 14:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

To ziher, a jos upotreba pluskvamperfekta i futura drugog u recenici..



Da, dobro da nisu i matematičke formule razmjenjivali s njima :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/03/2014 : 14:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ili još jedna stvar - zar baš nikad vjetar ne puše i ne tjera te dimne signale? Uvijek kad ih šalju, vrijeme je idealno.
U "stvarnosti" to bi izgledalo ovako:zagor-Te-Nej zove mudrog pogl...VUŠŠŠŠŠŠ!!! Zagor:"O j***m ti vjetar da ti j***m...Ajmo punovo. Zagor zove mudr...VUŠŠŠŠŠ "Ma dovraga idem do njega to je jednostavnije

Inače, još jedna nelogičnost: U Prijetnji iz zraka Zagor i Rochas se ponovo šamaraju i obadvojica lete više od 4 metra (Zagor postavlja rekord na 4 i 60) a sad baš čitam Nestalog istraživača i tu se spominje da je rekord Zagorov udarac 2 metra i 60. S obzirom da je Istraživač kronološki daleko ispred, očito je riječ o previdu scenariste.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/03/2014 : 20:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Inače, još jedna nelogičnost: U Prijetnji iz zraka Zagor i Rochas se ponovo šamaraju i obadvojica lete više od 4 metra (Zagor postavlja rekord na 4 i 60) a sad baš čitam Nestalog istraživača i tu se spominje da je rekord Zagorov udarac 2 metra i 60. S obzirom da je Istraživač kronološki daleko ispred, očito je riječ o previdu scenariste.


Ja mislim baš obratno, Boselli je sa detaljima odlučio naglasiti da je ovo neki novi, realniji Zagor.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9232 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/03/2014 : 20:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Inače, još jedna nelogičnost: U Prijetnji iz zraka Zagor i Rochas se ponovo šamaraju i obadvojica lete više od 4 metra (Zagor postavlja rekord na 4 i 60) a sad baš čitam Nestalog istraživača i tu se spominje da je rekord Zagorov udarac 2 metra i 60. S obzirom da je Istraživač kronološki daleko ispred, očito je riječ o previdu scenariste.


Ja mislim baš obratno, Boselli je sa detaljima odlučio naglasiti da je ovo neki novi, realniji Zagor.



Kasnije je u Teksaškim rendžerima bacio onog lika dosta dalje od tih 4 metara....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 20/03/2014 : 20:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic
Sjećam se, doduše davno sam zadnji put čitao. Znam da su krivim signalima (ne znam iskreno da li su bili dimni ili tam-tam) poslali veću grupu ratnika da prezime na dalekom sjeveru, i više ih nikada nisu vidjeli!



Fora, ajd da probam da se setim,ide ovako:
- šalje se dimni signal "Jedan Šavašavah, na reci, u jednoj pirogi" I dok dođe do sela to je "Jedan Mišava, u jednoj varogi, na jednoj raci-paci", pa onda poglavica poziva vrača da mu dešifruje poruku, a ovaj mu kaže da dolazi krdo bizona - od koga su uhvatili samo zeca;
- komentariše poglavica svog ratnika da je veoma dobar, ali da mu je rukopis užasan, I da je poslao zadnji put ratnike da prezime na severu, I da se nikad nisu vratili

Neka mi oproste poznavaoci, ja sam po sećanju naveo primer. Čitao sam to davno u nekom specijalu Biser-stripa, gde je bilo svih 5 epizoda, doduše crno-belih, ali sa prevodom zbog koga sam se smejao danima.

Mislim da to još uvek negde imam.

Izvinjavam što sam malo spamovao, matorim polako pa naviru uspomene.

Edited by - night on 20/03/2014 21:03:01
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/03/2014 : 22:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Inače, još jedna nelogičnost: U Prijetnji iz zraka Zagor i Rochas se ponovo šamaraju i obadvojica lete više od 4 metra (Zagor postavlja rekord na 4 i 60) a sad baš čitam Nestalog istraživača i tu se spominje da je rekord Zagorov udarac 2 metra i 60. S obzirom da je Istraživač kronološki daleko ispred, očito je riječ o previdu scenariste.


Ja mislim baš obratno, Boselli je sa detaljima odlučio naglasiti da je ovo neki novi, realniji Zagor.



Ha čuj, malo je teže naglašavati realnost lika nauštrb kontinuiteta. Ne, mislim da je tu jednostavno riječ o previdu. A i te šeme, da nekog mlatneš pa da leti 4 i pol metra, pa to ni Švarci u najboljim danima nije mogel :D
Dobro, Švarci nije ali Zagor očito je :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 20/03/2014 : 22:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

quote:
Originally posted by mogorovic
Sjećam se, doduše davno sam zadnji put čitao. Znam da su krivim signalima (ne znam iskreno da li su bili dimni ili tam-tam) poslali veću grupu ratnika da prezime na dalekom sjeveru, i više ih nikada nisu vidjeli!



Fora, ajd da probam da se setim,ide ovako:
- šalje se dimni signal "Jedan Šavašavah, na reci, u jednoj pirogi" I dok dođe do sela to je "Jedan Mišava, u jednoj varogi, na jednoj raci-paci", pa onda poglavica poziva vrača da mu dešifruje poruku, a ovaj mu kaže da dolazi krdo bizona - od koga su uhvatili samo zeca;
- komentariše poglavica svog ratnika da je veoma dobar, ali da mu je rukopis užasan, I da je poslao zadnji put ratnike da prezime na severu, I da se nikad nisu vratili

Neka mi oproste poznavaoci, ja sam po sećanju naveo primer. Čitao sam to davno u nekom specijalu Biser-stripa, gde je bilo svih 5 epizoda, doduše crno-belih, ali sa prevodom zbog koga sam se smejao danima.

Mislim da to još uvek negde imam.

Izvinjavam što sam malo spamovao, matorim polako pa naviru uspomene.



Tako je, tako je... To je bio specijalni broj Biser stripa, negdje s početka 80-ih godina prošlog stoljeća, u kojem je, u crno bijelom tisku bilo izdano svih 5 nacrtanih epizoda Umpah-Paha, po 22 stranice dužine. Još ga čuvam na polici. Dobro si se prisjetio detalja u vezi dimnih signala.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/03/2014 : 19:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak





Stvari i pojave iz serijala o kojima ne znamo ama baš ništa


-------------------------------------------------------------------------


1. Poreklo lobanja koje su postavljene oko Zagorove kolibe
2. Slaganje gramaticki i semanticki slozenih recenica putem dimnih signala
3. Gadno variranje rekorda Rohasovog i Zagorovog saketanja od epizode do epizode.





Ok, dodao sam jos dva nova nejasna momenta. Idemo dalje, meni je interesantno

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 22/03/2014 19:14:58
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/03/2014 : 19:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dakle, Zagorova koliba je na otoku usred močvare - ali nikada nismo vidjeli "zadnju" stranu :)) Jel' ima negdje slika kolibe odozada?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/03/2014 : 19:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Znam da je dosta puta bilo kadrova sa osmatračnice ili znala se dogoditi neka koljačina s Indijancima i ostalim zločincima... Mora da je u tim scenama bilo "pozadinskih" kadrova, samo trebalo bi pročešljati cijeli serijal da bi se to našlo.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/03/2014 : 19:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Sad mi padose na pamet momenti iz Sume zamki, Zagor prica i gomile drugih. Naime, Zagor bi da se teatralno pojavi pred indijancima, cesto u neposrednoj blizini njihovih sela i odradjuje sledece:

-cesto kopa rupe u koje ce da se uvuce i naknadno iskoci iz nje radi efekta neke divinske "teleportacije"
-potrosi gomilu baruta na paljenja vatri
-pravi vatromete, lutke i slicne sarlatanske trikove

kako je moguce da ama bas niko od indijanaca nije naknadno naisao na ama bas nikakav trag takvih radnji u okolini svoga sela, makar bio znatizeljan da ode na mesto gde se veliki Duh sa sekirom sinoc pojavio. Mislim, tako revni tragaci kakvi su oni nisu uopste videli sveze zakopane rupe, nanjusili barut na zemlji ili se setili trikova koje su belci s kolima milje puta izvodili pred njima?


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 22/03/2014 19:24:18
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 22/03/2014 : 19:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Dakle, Zagorova koliba je na otoku usred močvare - ali nikada nismo vidjeli "zadnju" stranu :)) Jel' ima negdje slika kolibe odozada?



Zagor i Chico iskorištavaju stražnju stranu močvare kao nužnik pa zbog političke korektnosti taj aspekt geografije Darkwooda nikad nije prikazan. Tim se problemom pozabavio Burattini u neobjavljenom (s razlogom) Chico specijalcu pod nazivom Chico kopač septičkih jama.

quote:
Originally posted by mladjo

kako je moguce da ama bas niko od indijanaca nije naknadno naisao na ama bas nikakav trag takvih radnji u okolini svoga sela, makar bio znatizeljan da ode na mesto gde se veliki Duh sa sekirom sinoc pojavio. Mislim, tako revni tragaci kakvi su oni nisu uopste videli sveze zakopane rupe, nanjusili barut na zemlji ili se setili trikova koje su belci s kolima milje puta izvodili pred njima?



Zagor se prije predstave približi Indijancu-očevicu pa oni malo prošetaju do šatora potonjeg i Zagor komentira: "Baš ti je krasan taj wigwam, baš bi bilo šteta kad bi mu se nešto... Desilo...", a zatim prošetaju do ribnjaka Proplanka dvaju stijena, gdje Zagor pokaže prstom ribe i kaže tipu: "A sad šuti o svemu šta si vidio ili će ribe omastiti škrge tobom".

Još jedno pitanje na koje me zanima odgovor je ovo: U epizodi Piratski brod Chico dirne drhtulju i strese ga jaki električni udar. Međutim, nekoliko brojeva kasnije, u Moloku, Chico je začuđen kada ga strese struja iz Tabbotovog stroja i kaže da je to prvi put iskusio. E NISI JER TE STRESLA DRHTULJA.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 22/03/2014 : 20:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
I još jedna stvar - kako to da likovima raste brada jedino ako se nalaze u nekoj pustopoljini di nema žive duše? Ono, vidimo Zagora kako dane i tjedne provodi u lovu na bandite u konstantnoj žurbi i nema se vremena ni mjesta za obrijat, ali ni ne treba, jer je svejedno svjež i golobrad kako i priliči. A onda zađe u neku pustinju i brada mu naraste u hipu. To je proporcionalno - što ima manje ljudi na nekom području, to brže raste brada.
Kao da postoje neka mjesta na Zemlji gdje brže raste brada, kao one "Ley lines" kod MM-a, samo šta su ovo neke "Beard-lines".

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/03/2014 : 20:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam već jednom negdje pitao, ali mogu opet: kako Chico može biti debeo kad se s jedne strane hrani gotovo isključivo mesom (srnetina, zečetina, pačetina, suho meso...) i ribom, kruh možda pojede tek tu i tamo u utvrdama Pitt i Henry ili u nekom saloonu (ako se uspije domoći kakvog jela), o kolačima da se i ne govori, a s druge strane je stalno u žestokom pokretu sa Zagorom, usiljenim maršem oni u nekoliko dana prelaze desetke kilometara, a plus toga je često i u akciji.
On s jedne strane dakle u dobroj mjeri provodi Atkinsovu dijetu (jede meso, ribu i povrće a ne konzumira ugljikohidrate), a s druge kalorije troši kao lud i kreće se više od bilo koga od nas.
Kako dakle može biti debeo?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 22/03/2014 20:59:33
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 22/03/2014 : 21:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kako dakle može biti debeo?




Možda ima jako spor metabolizam.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 22/03/2014 : 21:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Pao je u smjesu za Mole Negro kad je bio beba.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/03/2014 : 21:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
To sam ja negdje bio rekao da je Čiko uvijek gladan upravo stoga što ne jede kruh:))
Inače, zanimljivo je kako Čiko uvijek u stopu prati Zagora, odnosno nimalo ne zaostaje za njim iako je tjelesno poprilično sporiji. Ono, pet dana negdje jurcaju kao manijaci i Čiko je uvijek tu. Ili Zagor usporava zbog njega ali opet ak je velika žurba, zar ne bi bilo bolje da Zagor ubrza i ostavi debeljka da dođe kasnije?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/03/2014 : 21:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Čiko jede zdravu hranu, ali bome u velikim količinama

@Opti
dakle, šalu na stranu, ovo sa spektakularnim pojavama nema objašnjenje? Odmah mećem :D

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/03/2014 : 21:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Zagor i Chico iskorištavaju stražnju stranu močvare kao nužnik pa zbog političke korektnosti taj aspekt geografije Darkwooda nikad nije prikazan. Tim se problemom pozabavio Burattini u neobjavljenom (s razlogom) Chico specijalcu pod nazivom Chico kopač septičkih jama.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22165 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/03/2014 : 22:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
evo jos nesto na temu dimni signali:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45161#1722148
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/03/2014 : 22:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

evo jos nesto na temu dimni signali:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45161#1722148


Odlično!
Go to Top of Page
Page: of 1204 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.64 seconds. Snitz Forums 2000