forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/04/2014 : 10:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

I ja se pitam zasto se ova slika odozgo upotrijebila za recenziju, umjesto ona Maxi naslovnica...

???


Nismo nasli sliku u dobroj rezoluciji, pomalo hebe nezgodna Zagijeva poza i tekst koji sasjeca sliku sa lijeve strane.
Tako da sam odabrao neutralnu sliku.
Bolje i to nego losnjikavu mutnu sliku maxi izdanja.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/04/2014 : 11:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Neka ove, odlična je. Naslovnica je zaista problematična. Moram priznati da sam se na prvi pogled ponadao da se radi o nekom članku.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 22/04/2014 : 12:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Sad je svima odlicna, a da je tema na foru pljuvanje dnevnika, bila bi sranje.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/04/2014 : 12:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ne sećam se da sam ikad za ovu naslovnicu rekao da je sranje...bilo je promašaja koliko hoćeš, ali isto tako meni lično fantastičnih radova. Gde ono beše topic sa domaćim naslovnicama? Anyone?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/04/2014 : 12:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
evo našao sam gde sam skupio većinu Mikicinih




mislim da nisam ni jednu propustio.



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 24/04/2014 10:52:22
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2014 : 14:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tek sada kada ih stavim ovako na hrpu vidim koliko su te domaće naslovnice bile limitirane i jednolične... pa većina ih je napravljena na istu foru gdje prikazuju Zagora u borbi protiv indijanskih ili bijelih protivnika. Nema nikakve maštovitosti u njima, jedine dvije koje se razlikuju su Klanac bele smrti i Čiko zavodnik dok je sve ostalo stvarno loše.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 22/04/2014 : 15:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Fale Čiko pecaroš, Beli ris i Demoni iz šume.

Mislim da su mi najbolje Klanac bele smrti, Gvozdena stupica i Turnir u Darkvudu. Ostalo je sve na istu foru.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/04/2014 : 15:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

evo našao sam gde sam skupio većinu




mislim da nisam ni jednu propustio.






Meni je to žalosno gledat. Toliko genijalnih crtača i umjetnika postojalo u njegovo vrijeme, ali ne... čast, da se duboko utisne u strip kulturu cijele Jugoslavije je dobio taj anti-talent mikica ili kako mu već ime. Nije to zaslužio.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/04/2014 : 15:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by PijaniPatak

evo našao sam gde sam skupio većinu




mislim da nisam ni jednu propustio.






Meni je to žalosno gledat. Toliko genijalnih crtača i umjetnika postojalo u njegovo vrijeme, ali ne... čast, da se duboko utisne u strip kulturu cijele Jugoslavije je dobio taj anti-talent mikica ili kako mu već ime. Nije to zaslužio.


Pretjeruješ!
Antitalent sigurno nije.
Ja se bojim da je on crtao kako su mu naredili, a dalje se nije brinuo. Pogledaj je li antitalent u njegovim drugim radovima. Ni blizu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/04/2014 : 16:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da se poslužim tvojim rječnikom tintone. Mikica - največi anti-talent u povijesti univerzuma... što se tiče Zagorovih naslovnica. :)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/04/2014 : 16:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da se poslužim tvojim rječnikom tintone. Mikica - največi anti-talent u povijesti univerzuma... što se tiče Zagorovih naslovnica. :)


Mojim rječnikom?

Opet pretjeruješ, nije on antitalent samo je lošije crtao. Siguran sam da je mogao bolje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2014 : 16:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Lik Zagora je crtao tako kako jeste i ne vjerujem da je mogao bolje. Već druga priča je to što on na svojim naslovnicama nije prikazao apsolutno ništa čega bi se kasnije mogao sjećati prosječni čitatelj jer su dosadne i monotone do bola.
Kada vidim neku Ferrijevu dobro osmišljenu naslovnicu ona mi dugo vremena ostaje u memoriji a kod Mikice je upravo suprotno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/04/2014 : 19:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

Da se poslužim tvojim rječnikom tintone. Mikica - največi anti-talent u povijesti univerzuma... što se tiče Zagorovih naslovnica. :)


Mojim rječnikom?

Opet pretjeruješ, nije on antitalent samo je lošije crtao. Siguran sam da je mogao bolje.



To da je mogao bolje, slaba je isprika... Zapravo nikakva. Za ove naslovnice ne postoje adekvatni opisi... Jad i cemer.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/04/2014 : 19:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

Da se poslužim tvojim rječnikom tintone. Mikica - največi anti-talent u povijesti univerzuma... što se tiče Zagorovih naslovnica. :)


Mojim rječnikom?

Opet pretjeruješ, nije on antitalent samo je lošije crtao. Siguran sam da je mogao bolje.



To da je mogao bolje, slaba je isprika... Zapravo nikakva. Za ove naslovnice ne postoje adekvatni opisi... Jad i cemer.


Nije isprika, ja govorim isključivo o (anti)talentu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 22/04/2014 : 21:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Miodrag Ivanović Mikica je bio, ustvari, najmlađi član ekipe novosadske škole stripa, koja je sudjelovala u stvaranju licencirane hiperprodukcije "Dnevnikovog" Velikog Bleka i "Marketprintovog" Tarzana. On je naglo stasao i razvijao se crtački, guran od starijih kolega (koji su stariji od njega bili tek 10-ak godina, oni na početku tridesetih, a on dvadesetih). Ranu razvojnu fazu mu je obilježio Veliki Blek, u kojem nije dosegao veću razinu izvedbe(donja granica prosjeka), ali je u Tarzanu pokazao talent. Osobito je snažan u ilustracijama, koje mu nisu ograničene terminom izrade, koje radi studiozno, kao ona poznata okomita, sa svim Bonellijevim i Essegesse junacima, koje na vrhu litice drži Zagor, a koju u uredu ima i Burratini. Točno je, da su mu kao mlađem članu davali crtati domaće naslovnice, iz bizarnog razloga, što su u redakciji "Dnevnika" smatrali da je kvaliteta naslovnice nebitna, jer "navodno", nitko na nju previše ne obraća pažnju(?), odnosno, da je bitno da je prikazana neka akcija i upečatljiv naslov, jer "to prodaje strip". Ove tvrdnje pokrepljuju izjave Branislava Kerca i samoga Mikice (na jednom You tube kratkom filmu), kojem su doslovce davali praviti nesuvisle naslovnice od jutra, do podneva! To nikako ne opravdava nekvalitetu tih naslovnica, jer one su očajne, i to neporecivo. No, istine radi, bitno je poznavati i kontekst u kojima su nastajale: dakle, na brzinu, bez smisla i, često puta, veze sa sadržajem epizode, od strane najmlađeg (potencijalno najslabijeg i najposlušnijeg) crtača, d se oni "glavni" ne zamaraju tim "glupim naslovnicama".
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2014 : 22:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Samo mi nije jasno od kuda ovima iz Dnevnika ideja za crtanjem drugih naslovnica kada su postojale originalne Ferrijeve... nisu valjda pomislili da domaći 'majstor' to može bolje napraviti ... ili možda originalne nisu sadržavale dovoljno akcije za njih.
U svakom slučaju, sva sreća da danas nema izdavača koji razmišljaju na takav način.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/04/2014 : 23:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ove novije naslovnice su crtali jer bi neku epizodu za koju su u Italiji bile 2 naslovnice oni objavili u 3 epizode. Većina tih epizoda je išla na oko 230 stranica, pa bi onaj zadnji strip u kojem je samo 30, 40 stranica neke epizode ukrasio Mikica. U talijanskom izdanju bi na tom mjestu bila naslovnica iduće epizode.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/04/2014 : 23:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Samo mi nije jasno od kuda ovima iz Dnevnika ideja za crtanjem drugih naslovnica kada su postojale originalne Ferrijeve... nisu valjda pomislili da domaći 'majstor' to može bolje napraviti ... ili možda originalne nisu sadržavale dovoljno akcije za njih.



Dnevnik je objavljivao cjelovite stripove, tj. ako se druga sveska zavrsi na stranici 64, popunjavali su prostor sa nekim tamo lijevim stripom. Ta neregularnost u italjanskim izdanjima, price pocinju na pola sveske i zavrsavaju na nekom drugom broju stranice u drugoj svesci, dovodila je do toga da je po Dnevnikovoj koncepciji nedostajala cesto jedna naslovnica vezana za doticnu epizodu. Iz tog razloga su uposljavali domace crtace da sklepaju nesto.
Zasto su u nekim slucajevima, kao na primjeru Divovi dobra i zla epizode, izbacili dvije originalne naslovnice koje su vezane za pricu, a ubacili Mikicinu na mjesto sveske Invazija Akronijana, to samo oni znaju. Da ne pricam o tome da je ta Mikicina naslovnica vec bila upotrebljena za epizodu Tajna mlina.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/04/2014 : 23:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

evo našao sam gde sam skupio većinu




mislim da nisam ni jednu propustio.






Jesi, ima ih jos dosta vise.
Evo jedne gdje Zagor bas Ferrijevski izgleda:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zagor-zg-zs-894-crni-mesec/8832/0/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/04/2014 : 23:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ima tu dosta naslovnica gdje je precrtavano, docrtavano, kombinovano...evo jednog primjera, od prve dvije originalne naslovnice napravili su trecu:

Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 23/04/2014 : 01:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by acestroke

I ja se pitam zasto se ova slika odozgo upotrijebila za recenziju, umjesto ona Maxi naslovnica...

???


Nismo nasli sliku u dobroj rezoluciji, pomalo hebe nezgodna Zagijeva poza i tekst koji sasjeca sliku sa lijeve strane.
Tako da sam odabrao neutralnu sliku.
Bolje i to nego losnjikavu mutnu sliku maxi izdanja.



Imam ti ja ovu Zagor Maxi "Covjek na nisanu" naslovnicu u dobroj rezoluciji, stavise mogu je i ocistit pa da izgleda jos bolje, ako hoces da je stavis na recenziju. Javi mi.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 23/04/2014 : 09:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Čuo sam i ja da je Mikica inače simpatičan lik, i da sada crta navodno bolje, ali realno naslovnice o kojima se ovdje priča su mu zadnje smeće, dno dna.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/04/2014 : 12:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by DODSFERD

Samo mi nije jasno od kuda ovima iz Dnevnika ideja za crtanjem drugih naslovnica kada su postojale originalne Ferrijeve... nisu valjda pomislili da domaći 'majstor' to može bolje napraviti ... ili možda originalne nisu sadržavale dovoljno akcije za njih.



Dnevnik je objavljivao cjelovite stripove, tj. ako se druga sveska zavrsi na stranici 64, popunjavali su prostor sa nekim tamo lijevim stripom. Ta neregularnost u italjanskim izdanjima, price pocinju na pola sveske i zavrsavaju na nekom drugom broju stranice u drugoj svesci, dovodila je do toga da je po Dnevnikovoj koncepciji nedostajala cesto jedna naslovnica vezana za doticnu epizodu. Iz tog razloga su uposljavali domace crtace da sklepaju nesto.
Zasto su u nekim slucajevima, kao na primjeru Divovi dobra i zla epizode, izbacili dvije originalne naslovnice koje su vezane za pricu, a ubacili Mikicinu na mjesto sveske Invazija Akronijana, to samo oni znaju. Da ne pricam o tome da je ta Mikicina naslovnica vec bila upotrebljena za epizodu Tajna mlina.



I baš su iz "Divova" izbacili dvije najbolje naslovnice...
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 23/04/2014 : 13:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Čuo sam i ja da je Mikica inače simpatičan lik, i da sada crta navodno bolje, ali realno naslovnice o kojima se ovdje priča su mu zadnje smeće, dno dna.


Mikica je ljudina, zivi u Srpskom Mileticu.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/04/2014 : 13:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Samo mi nije jasno od kuda ovima iz Dnevnika ideja za crtanjem drugih naslovnica kada su postojale originalne Ferrijeve... nisu valjda pomislili da domaći 'majstor' to može bolje napraviti ... ili možda originalne nisu sadržavale dovoljno akcije za njih.
U svakom slučaju, sva sreća da danas nema izdavača koji razmišljaju na takav način.



tada je bilo zaposlenih ko u priči, i izmišljali su se poslovi, da se opravda plaća
kako inače objasnisti skidanje mister noovog znaka s rukava, i na naslovnicama i u stripu - pa treba to napraviti, a stripovi izlaze dvaput tjedno - ludilo

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.64 seconds. Snitz Forums 2000