forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 21/07/2014 : 14:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
A sto ne izbrises sam?
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 21/07/2014 : 16:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Posto sam sada na telefonu on ima ogranicenje kartica(na internetu).Brisanje posta trazi otvaranje nove kratice a ja mogu samo jednu.Tako da nisam u prilici.

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/07/2014 : 17:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
To se i meni desilo...Android hoće da dupla postove. Samo opušteno, kad se vratiš možeš, a i ne moraš, sam da izbrišeš. Samo ti uživaj, odmaraj, naplivaj se i upecaj štogod konkretno tamo ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 21/07/2014 : 17:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

To se i meni desilo...Android hoće da dupla postove. Samo opušteno, kad se vratiš možeš, a i ne moraš, sam da izbrišeš. Samo ti uživaj, odmaraj, naplivaj se i upecaj štogod konkretno tamo ;)


Hvala PijaniPatak

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/07/2014 : 18:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Upecaj kakvu tunu kao što je Chico napravio kada je na udicu stavio onog rijetkog kukca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2014 : 19:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Upecaj kakvu tunu kao što je Chico napravio kada je na udicu stavio onog rijetkog kukca.

Ili one ribe ubojice

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 21/07/2014 : 19:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Pecam ja drugacije vrste riba!

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/07/2014 : 20:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Pecam ja drugacije vrste riba!


Samo im izvadi zube iz čeljusti da ne izgrizu crva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 21/07/2014 : 20:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Pecam ja drugacije vrste riba!


Samo im izvadi zube iz čeljusti da ne izgrizu crva.



The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/07/2014 : 20:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Stinky je slomio led prošle sedmice, a komentari na recenzije pokazuju da su mišljenja oko svakog Kandraxovog pojavljivanja podeljena, a u poslednje vreme smo malo zapostavili jednog od najvećih neprijatelja iz serijala. Hajde da vidimo zajedno šta se tu dešava. Znam da neki za sada još uvek nisu vični slobodnom komentarisanju pa predlažem da jednostavno odgovarate na pitanja koja ću postaviti dole. Naravski, ne morate da odgovarate na sva. Može jedno, dva, četiri, pet, nije bitno (ionako ste možda upravo sada na plaži sa telefonom u ruci). A slobodni ste i da ih ignorišete i kucate po svome Ja svakako dоdajem svoj kratki osvrt malo kasnije večeras.

Dakle, Kandrax nam se pojavljuje tri puta. Idemo lagano, deo po deo:



SEĆANJE NA KANDRAXA
I deo: ZG 129-133 “Čarobnjak Kandrax”
By Nolitta/Ferri




PITANJA:

1. Kako bi u odnosu na ostale dve plasirao ovu avanturu(najbolja, srednja, najslabija)? Objasni u par reči zašto.

2. Da li si pre ove čitao neku drugu avanturu sa Kandraxom? Ako jesi, šta misliš koliko je to uticalo na tvoje mišljenje o ovoj epizodi?

3. Uvod (Čikov i Batov geg na blatnjavoj ulici, upoznavanje sa Mac Leodom, susret sa Digging Billom, i Ravenovo ubilačko ludilo ) broji čak 109 stranica čistog komičnog westerna. Neki kažu da traje predugo, drugi tvrde da je ono jedno od čari ove epizode i bez čega se nije moglo. Šta ti misliš? Kako ti je sela ta kratka epizoda o Ravenu?

4. „Zagor protiv vampira“ sa keltskim umesto „mađarskim“ folklorom kao podlogom. Da li si primetio sličnosti u šablonu (geg, nezgoda na putovanju karavana, klasični horror ugođaj sa sve šišmišima, ne-mrtvi neprijatelj sa neobčnim moćima i gadnim pogledom)? Kakav utisak ti je dala atmosfera keltskog dolmena i Kandraxove grobnice (umesto dvorca ili kuće strave)?

5. Kandraxove moći u ovoj epizodi: utisak čiste fikcije za vreme čitanjaili naučno objašnjivih psiholoških moći?

6. Bignottijevo ubacivanje: da li ti je smetalo pri prvom čitanju?

7. Zagorovo pretraživanje područja prema kvadratićima na mapi i pronalaženje mesta za obred u poslednji čas i na poslednjem kvadratiću: da li ti je smetalo?

8. Finalni obračun sa Kandraxom: da li ti je bilo prekratko ili misliš da je trajalo dovoljno (još ako i računaš i obračun sa Chinom, Musky-Hanom i Willie Howellom)? Uopšte, da li ti je na kraju to bilo to ili si očekivao još više?

9. Margie Colleman: slatka i zavodljiva plavuša koju je Zagor malo „kušao“ (po hrvatski i slovenski rečeno). Misliš li da je kao ženski romantični lik previše zapostavljena u serijalu?

10. Geek pitanje: čovekova (i herojeva) psiha i karakter je ključ Nolittinog besedništva u ovoj epizodi. Pokušaj se setiti (ili se lati stripa) kada i kako je to naglašavao. Napomena: ovde nije reč samo o Zagorovom i Kandraxovom „očijukanju“.


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 21/07/2014 23:29:41
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/07/2014 : 20:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
neke stinkyjeve crtice:

quote:
Pa najbolje je tako kada je 'priprema'... u tome je Nolitta majstor. Boselli već ne postiže takvo 'iščekivanje' sa tako malo toga, ili kako bi rekli neki (svi, vidi komentare na prvoga Kandraxa): ni sa čim, sa "uvodom u kojem nema ništa" (ali ima!!).


quote:
Kandrax ti je u pravom smislu "nekonkretizirana suština", koju je Nolitta teškom mukom uspio održati u (kakvoj-takvoj) moći. To je arhineprijatelj, i to 'onaj', onaj koji je veći od života, a njegova jakost zapravo postoji u nevidljivosti: u psihološkom manipuliranju. Jasno da se tu javlja objektivni problem kako to izraziti, kako dati oblik? Nolitta je sagradio jezovitu atmosferu i posrnuće ekipe, prijatelja; dok sam Kandrax, kao tjelesni, osim upečatljive pojave nema ništa. Otuda razočaranje fanova kada dolazi do 'kulminacije': Zagor ga bez po muke gurne u rijeku. Međutim, fanovi nisu shvatili da je kulminacija već prošla, kondenzirana oko iskopina Stone-Hilla.

Nastavljanjem 'fenomena Kandrax', na dnevni red je došlo pitanje: a što sad napraviti? Kako nadići ili održati Nolittinu razinu?


tinton:

quote:
koliko god prvi Kandrax bio dobra i legendarna epizoda, sam lik Kandraxa u njoj nije ni najmanje zanimljiv. Jes, bilo je napeto i zanimljivo ono ludilo raznih likova, ali Kandrax je bio po strani do prakticki samog kraja. A time Kandrax nije lik vrijedan povratka jer se ne moze ista scena odigrati vise puta.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 21/07/2014 : 21:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
1.Nisam citao ostale dve epizode tako da ne mogu da odgovorim na prvo pitanje..
2.Ni drugo...
3.Super je bilo mislim da epizoda ne bi bila ista bez toga!
Posebno mi je zanimljivo ono kad ciko govori karamba i karambita..Cepao sam se...
4.Kao sto si rekao primeti se slicnost izmedju prvog Rakosija i prvog Kandraxa!Kada su bili u grobnici dok sam. citao osecao sam.M napetost u vazduhu, mada bilo mi je bolja atmosfera u dvorcuRakosija.su
5.Ja mislim da su Kandraxove mocu fikcija,dok su moci naprimer Scalla Randala psiholoska moc
6.Nije mi uopste smetalo Bignottijevo ubacivanje,cak mi je prijalo.
7.Naravno da mi je smetalo!!On u poslednji cas nalazi kvadratic, trazi po podrucju i u poslednji cas nalazi...
Mislim stvarno...
8.Mislim da je finalni obracun prekratak, a za mene i pomalo i glup.Mislim toliko mucenja i onda padne u vodu... ja bih popizdeo!!Ali. to su uradili da bi mogao da se pojavljuje u novim epizodama
9.Po meni nije.Ma mogla je samo da se poljubi sa Zagotom meni bi bilo dovoljno
10.Ne da mi se setiti

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 21/07/2014 : 21:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Pijani jel dovoljno?

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 21/07/2014 : 21:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
1. Najslabija, jer mi je strip previse razvucen, i radnja uopste nije kulminirala kako treba, Zagor je olako pobedio Kandraxa.Strip je predugacak, a nije receno dovoljno.
2. Nisam citao.
3. Bez uvoda se itekako moglo, i ti predugacki uvodi su mi jedna od najvecih mana Guida Nolitte.
4. Nisam primetio slicnost, verovatno, jer mi je Zagor protiv Vampira mnogo bolja epizoda, jer je taj strip u celosti imao komicnu radnju, za razliku od Kandraksa koji je poceo komicno, a kulminirao kao ozbiljna epizoda.
5. Plod ciste fikcije, a u zagorovim epizodama ni ne treba traziti neka objasnjenja i smisao.
6. Nije mi smetalo, jer mi je Bignotti jedan od najboljih crtaca.
7. Ne.
8. Prekratko, kao sto sam i rekao u prvom odgovoru.
9. Nije zapostavljena, da se vise pojavljivala, prica bi bila jos vise razvucena.
10. Ne znam zaista, morao bih prelistati strip da bih se setio.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 21/07/2014 : 21:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Inace Kandraks je veoma precenjen lik, i ne zasluzuje toliko obozavanje od strane fanova.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/07/2014 : 21:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Smisao petog pitanja bio: kakav je utisak o njegovim moćima bio dok ste čitali priču, a ne kakvog su mu tipa inače ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 21/07/2014 : 21:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Ja pogresno razumeo.Ako je tako previse su mi jadne.Bolje mi su Scall Randallove.

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 21/07/2014 : 22:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
1. Treću nisam čitao,druge se slabo sjećam,
2. Ne

3. Meni su Čikove dogodovštine u Nollitinoj režiji (ne i u Burattinijevoj) uvijek zanimljive, tako da je ovaj tragično-komični dio sa Ravenom odlično pogođen

4. Čini mi se da je prvo pojavljivanje vampira kao i prvo pojavljivanje Kandraxa nedovoljno razrađeno, nekako radnja ne ide u dubinu. Što se tiče kulturološke podloge i scenografije tu je Nolitta jako detaljan i na tomu mu treba skinuti kapu (s obzirom da govorimo o vremenu prije interneta i wikija gdje se za informacije ipak trebalo dosta pomučiti)

5. Kandraxove moći? Kandrax je (barem ovdje) mlakonja...

6. Bignotti uvijek smeta

7. Meni te naivnosti u stripu uvijek nekako dobro legnu, a i u pravom životu nešto što tražiš uvijek bude na zadnjem mjestu.

8. Kako napiah gore, Kandrax je u ovoj epizodi mlakonja...

9. Margie Colleman: nekako nedorečena i totalno klišeiziran lik

Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2014 : 23:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
PITANJA:

1. Kako bi u odnosu na ostale dve plasirao ovu avanturu(najbolja, srednja, najslabija)? Objasni u par reči zašto.
Ne znam pošto još nisam pročitao drugu.

2. Da li si pre ove čitao neku drugu avanturu sa Kandraxom? Ako jesi, šta misliš koliko je to uticalo na tvoje mišljenje o ovoj epizodi?
Nisam, ovo mi je bila prva priča s Kandraxom.

3. Uvod (Čikov i Batov geg na blatnjavoj ulici, upoznavanje sa Mac Leodom, susret sa Digging Billom, i Ravenovo ubilačko ludilo ) broji čak 109 stranica čistog komičnog westerna. Neki kažu da traje predugo, drugi tvrde da je ono jedno od čari ove epizode i bez čega se nije moglo. Šta ti misliš? Kako ti je sela ta kratka epizoda o Ravenu?
Pa Nollita je ponekad započinjao priče s malo dužim Chicovim gegom (npr. Bjes ratnika Osaga, kada s Trampijem radi u pušionici opijuma) tako da mi ovo nije nikada bio problem. Ako volite Nollitinu pripovjedačku tehniku u drugim sličnim pričama onda ne vidim razlog zašto ga ovdje ne volite.
P.S. Zašto je Chico pisan Čiko, a svi ostali u originalu


4. „Zagor protiv vampira“ sa keltskim umesto „mađarskim“ folklorom kao podlogom. Da li si primetio sličnosti u šablonu (geg, nezgoda na putovanju karavana, klasični horror ugođaj sa sve šišmišima, ne-mrtvi neprijatelj sa neobčnim moćima i gadnim pogledom)? Kakav utisak ti je dala atmosfera keltskog dolmena i Kandraxove grobnice (umesto dvorca ili kuće strave)?
Istina je da ima sličnosti, ali mislim da kad bi samo na temelju toga procjenjivali epizodu ne bi daleko stigli. I Star Trek filmovi s Pickardom su nekakav nastavak na seriju, ali tamo Pickard izgleda kao živčenjak dok u seriji je smiren. Zato mislim da je bitnija izvedba i ono što će se kod čitatelja dignuti, u estetskom smislu, nego kakva je sličnost s drugim pričama.


5. Kandraxove moći u ovoj epizodi: utisak čiste fikcije za vreme čitanjaili naučno objašnjivih psiholoških moći?
Dobro napravljen lik neprijatelja koji želi kod Zagora ostaviti neki značajniji trag treba imati upečatljivu pojavu, neke moći koje ga izdvajaju od ostalih i zanimljivo osmišljen plan. U ovom slučaju druid svoje moći koristi da bi pokazao svoju superiornost i prilikom pojavljivanja, i prilikom napadanja i prilikom završnog obračuna. Kandrax nije samo lik koji želi sa svojim moćima zgaziti neprijatelja nego on želi istovremeno i pokazati svoju dominaciju tako da kad izbaci najvažnijeg protivnika iz igre da mu se drugi pokore ili pobjegnu.

6. Bignottijevo ubacivanje: da li ti je smetalo pri prvom čitanju?
Nisam ga ni primjetio.

7. Zagorovo pretraživanje područja prema kvadratićima na mapi i pronalaženje mesta za obred u poslednji čas i na poslednjem kvadratiću: da li ti je smetalo?
Ako mi je to smetalo onda ne bih nikada ni čitao knjige, ni stripove, ni gledao filmove jer taj način rada se uviejk koristi.

8. Finalni obračun sa Kandraxom: da li ti je bilo prekratko ili misliš da je trajalo dovoljno (još ako i računaš i obračun sa Chinom, Musky-Hanom i Willie Howellom)? Uopšte, da li ti je na kraju to bilo to ili si očekivao još više?
Obračun je ono što je trebao i biti. Kandrax i Hellingen su negativci koji nemaju snagu u mišićima nego u mozgu i svojim radovima. Kandrax treba imati sluge koji imaju snagu da se bore za njega jer on ne može to sam u raditi. Rakosi zahvaljujući svojoj moći ima i nadljutsku snagu i zato se može boriti sa svojim protivnicima. Kandrax jednostavo može samo hipnozom i raznim napicima se suprostaviti protivniku licem u licem, ali nikako šakama.

9. Margie Colleman: slatka i zavodljiva plavuša koju je Zagor malo „kušao“ (po hrvatski i slovenski rečeno). Misliš li da je kao ženski romantični lik previše zapostavljena?
Nije, jer u ovoj priči ona mora biti nezaštićena djevojka koju junak treba spasiti.

10. Geek pitanje: čovekova (i herojeva) psiha i karakter je ključ Nolittinog besedništva u ovoj epizodi. Pokušaj se setiti (ili se lati stripa) kada i kako je to naglašavao. Napomena: ovde nije reč samo o Zagorovom i Kandraxovom „očijukanju“.
Vjerojatno svaka epizoda u kojoj se je protivnik činio nadmoća dok Zagor nije uključio mozag i sredio ga



Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2014 : 01:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moram malo da se podsetim epizode pa cu onda da se raspisem, citao sam je davno.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 22/07/2014 : 03:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
1. Definitivno daleko najbolja epizoda sa Kandraxom. Druga je malo slabija, ali isto nije loša, a treća je glupost sa svim onim demonima i ostalim čudovištima. Ne volim kada se trpa hrpa likova.

2. Ovo mi je bila prva njegova priča.

3. Moglo se je to i izbaciti, ali i ovako nije na odmet. Ali ipak je meni to bio dobar uvod u ono što slijedi.

4. Ima sličnosti, ali je to ipak velika razlika između tih elizoda.

5. Mene su te njegove moći malo zbunile, on u borbi praktički ne može ništa osim hipnotizirati. Cijelu elizodu se pojavljivao u obliku duha, a onda nije postao duh kad ga je Zagor porazio. Trevao bi pametnije znati koristiti moći.

6. Ne znam gdje se Bignotti ubacio, nisam ništa opazio kao kod one epizode sa Winter Snakeom.

7. Nije mi smetalo, ali je to preglupo i naivno.

8. Jedino je bila zanimljiva borba sa onim trojcem, a ovo sa Kandraxom je trebalo bolje završiti. Borba je obećavala, ovaj je krenuo hipnotizirati Zagora, ali dalje sve jad i tuga. Totalno nerealan pad u rijeku i poraz Kandraxa. Nešto slično kao i u trećem vampiru gdje je Rakosi zaglavilo u vatri jer ju je zapalila neka stara baba. I slažem se sa @bjelolasicom.

9. Nije, ona scena na kraju sa Zagorom uopće nije bila ni potrebna, ali ipak ne škodi. Nije ona neki lik da bi sada tu trebali raspravljati da li je moglo biti nešto sa njom i Zagorom.

10. Zagor koristi pamet, ali nikada neće preveslati zločinca kao na Mortimerov način već će ga uvijek istući što je po meni i malo glupo. Bilo bi dobro vidjeti da on nekada dobije batine i da se vrati za nekoliko epizoda i osveti. Nisam baš siguran jesam li pogodio odgovor...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2014 : 12:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ne da mi se ovog trena pisati, ali svakako bih htio skrenuti pozornost, pa se možda na kontroverzni "uvod" otvori nova perspektiva. Ovih dana.

U međuvremenu, pazite ove scene:



Nolitta tu daje pregnantno u čemu je "stvar" s Kandraxom. Da, upečatljiva je i efektna njegova druidska (keltska) pojava, no još je bitnije ono što se oko njega plete, njegova "snaga u nevidljivosti". Jeza.
Nema puno epizoda, ako uopće ima, gdje je sam Zagor pod dojmom, ne možemo reći prestravljen, ali doza strave se hvata i njega.
Mislim da su ove scene sjajne i taj "neposredni uvod u Kandraxa" - majstorski. Današnjem čitatelju, naviklom na giga-spektakle i non-stop akciju i drmusanje, možda teško ulazi u svijest ovaj polagani i jasan razvoj. Ipak vrijedi otvoriti se Nolittinom svijetu i sa jedne druge pozicije čitati Kandraxa.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 22/07/2014 : 13:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Ne da mi se ovog trena pisati, ali svakako bih htio skrenuti pozornost, pa se možda na kontroverzni "uvod" otvori nova perspektiva. Ovih dana.

U međuvremenu, pazite ove scene:



Nolitta tu daje pregnantno u čemu je "stvar" s Kandraxom. Da, upečatljiva je i efektna njegova druidska (keltska) pojava, no još je bitnije ono što se oko njega plete, njegova "snaga u nevidljivosti". Jeza.
Nema puno epizoda, ako uopće ima, gdje je sam Zagor pod dojmom, ne možemo reći prestravljen, ali doza strave se hvata i njega.
Mislim da su ove scene sjajne i taj "neposredni uvod u Kandraxa" - majstorski. Današnjem čitatelju, naviklom na giga-spektakle i non-stop akciju i drmusanje, možda teško ulazi u svijest ovaj polagani i jasan razvoj. Ipak vrijedi otvoriti se Nolittinom svijetu i sa jedne druge pozicije čitati Kandraxa.




Usput, za one koji se pitaju gdje se Bignotti ubacio, ovdje vidite jedan od jasnijih "ubačaja". Na donjoj desnoj sličici, karakteristično, po drukčije nacrtanom znaku orla na Zagorovoj majici, ako već ne prepoznajete ostale stilske razlike. U epizodi ima više Bignottijevih "ubačaja".
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/07/2014 : 14:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
U tome i jeste stvar: Zagor je u ovoj priči daleko krhkiji nego inače. Ima mnogo "ljudskih" momenata karaktera. Maltene svi likovi su svojim raznovrsnim reakcijama na različite situacije krojili kompletnu priču. Ako pogledate malo ovu tablu, ili onu gde indijanci vide "duha", kao i sve ostale, primetićete da element jeze nije toliko otisnut u atmosferu kraja/prostorije sa svim onim artefaktima klasičnog horrora (lobanje, slepi miševi, senke po karekterističnim objektima itd.) već u reakciji na tu okolinu. Delimično osenčene razrogačene oči (sužene zenice) i otvorena usta (manje ili više, zavisi od lika), obavezno u prvom planu, ako je moguće na više likova, često na račun i same pozadine.

A kada govorimo o reakcijama i modelima ponašanja radi krojenja atmosfere priče ili samo priče, ovde to nije slučaj samo u horror ugođajima. Ovde ih vidimo u toj službi za vreme cele avanture. Nolitta time postiže prirodnost, verodostojnost, spontanost, emociju koja se preko likova prenese na čitaoca.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/07/2014 : 15:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Takav drugačije nacrtani orao na majici je prisutan na puno mjesta u ovoj priči iako treba priznati da je u ostalim detaljima Bignotti dosta dobro skinuo Ferrija, njegovo ubacivanje ja sam skužio tek na onom dijelu kada indijanci napadnu Colemanovo imanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.11 seconds. Snitz Forums 2000