forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/09/2014 : 20:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa dobro, je li izasao ovaj VC KI 24 ovog cetvrtka ili nije? Rekao bi da nije. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 27/09/2014 : 20:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa dobro, je li izasao ovaj VC KI 24 ovog cetvrtka ili nije? Rekao bi da nije. :D






Jeste.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/09/2014 : 20:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Kameni div je odlična epizoda. ne sam vrh Zagora, ali eto, stavio bih je u odlične.

U najboljem slučaju može u "vrlo dobre", Bimbo je bio u pravu. ;)

Edited by - solar on 27/09/2014 20:51:58
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/09/2014 : 21:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kameni div je meni najbolji noviji Zagor... Scenarij je jak, ali Rubini je "dao" najbolji dio ovog stripa... Ludo dobar crtač...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/09/2014 : 21:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
hm, ne znam, vidjet ću definitivno na novom čitanju, solar
onda kad sam je raspravljao, stavio sam zašto mi je dobra
mislim da mi neće pasti iz nekog šireg (najšireg) izbora odličnih. evo recimo, bolja je od Demona;)))
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/09/2014 : 21:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
hm, ne znam, vidjet ću definitivno na novom čitanju, solar
onda kad sam je raspravljao, stavio sam zašto mi je dobra

I ja sam je davno čitao, ali izlizana shema Zagora/detektiva i nedostatak radnje izvan osovine Zagor/planinari, bez obzira na tisuće prijeđenih kilometara, bez sumnje obaraju ovu priču izvan "odličnog" ranga.
Baš me zanima koje su bile Bimbove zamjerke.

quote:
mislim da mi neće pasti iz nekog šireg (najšireg) izbora odličnih. evo recimo, bolja je od Demona;)))

Ako gledamo scenaristički, estetski ili po veličini opsega priče, Demoni gaze Kamenog diva. Ako je gledamo čisto kao ideju i ono što iz nje proizlazi, Demone gazi kombinacija Pezzin/Gamba, a kamoli jedan Burattini. :D

Edited by - solar on 27/09/2014 21:44:19
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/09/2014 : 21:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Kameni div je meni najbolji noviji Zagor... Scenarij je jak, ali Rubini je "dao" najbolji dio ovog stripa... Ludo dobar crtač...



Da. Kameni div je jedna lijepa meditacija. Iako bi joj dobro sjeo još jedan podzaplet, svejedno je odlična priča i jedan od boljih "Burattinija".

Inače, i meni se čini da je Bure smanjio sa prepričavanjima u tim zadnjim epizodama. Uostalom, nikad me to nije smetalo. To ne može pokvarit dobro priču, a lošije nisu loše zbog prepričavanja.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/09/2014 : 21:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, baš me zanima i scenaristički gdje stoji Kameni div. mislim da mi nije bilo loše to izvedeno.
treba vidjeti.
Bimbo je imao, ako se dobro sjećam, slične zamjerke kao i ti. ali kasnije mu je porasla;)))
ne znam kako sada gleda na Kamenog. recimo da smo se negdje usuglasili. (sad, pitanje je što ti smatraš pod "odličnim". sami vrh vrhova - to kažem NE)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/09/2014 : 21:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Bimbo je imao, ako se dobro sjećam, slične zamjerke kao i ti. ali kasnije mu je porasla;)))
ne znam kako sada gleda na Kamenog. recimo da smo se negdje usuglasili. (sad, pitanje je što ti smatraš pod "odličnim". sami vrh vrhova - to kažem NE)

Evo ovako napamet:
Vrh vrhova je npr. Nestali istraživač, Zimska zmija, Morska strava itd, ispod toga dolazi "odlična" kategorija (Osveta vudu, Dobar i loš, Tajanstveni samostan itd.) a ispod nje dolazi "vrlo dobra" u kojoj se nalazi "Kameni div" (može u "fusnota" kategoriju poput Hawaka).
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/09/2014 : 21:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ha ne znam, zaista ne znam ovoga trena. od Hawaka mislim bolje, jer "epskije", Dobar i loš je jaka epizoda, Osveta Vudu također. Tajanstveni samostan se ne sjećam. tu negdje solar, tu negdje. moguće i da su u pitanju nijanse kod ovog našeg rangiranja.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 27/09/2014 : 22:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Kameni div je za mene legendarna epizoda. Jednostavno genijalno
Go to Top of Page

Access Virus
Starting Member

53 Posts

Member since 19/09/2014

Posted - 28/09/2014 : 13:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Access Virus a Private Message  Reply with Quote
Ova epizoda Zagora Kameni div je jako jako dobra uzbudljiva priča. Jedna od najboljih zagora. Sve ovisi kakvim očima gledaš. Ako shvatiš scenarista i ono što on želi napraviti, a što mu je definitivno uspjelo, onda itekako možeš uživati u stripu.

Ako se ide iz predođbe da je scenarist mrzak( meni također zna biti jako dosadan)onda se sigurno neće uživati. Ako se shvati da autor želi sakriti tajnu priče do samog kraja od 350 stranica od čitatelja te da ostali elementi nisu važni onda ova epizoda jako visoko kotira.
Jako volim i ovog drugog autora Bosellija koje su epizode jako drage i kvalitetnije
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 28/09/2014 : 13:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Access Virus

Ova epizoda Zagora Kameni div je jako jako dobra uzbudljiva priča. Jedna od najboljih zagora. Sve ovisi kakvim očima gledaš. Ako shvatiš scenarista i ono što on želi napraviti, a što mu je definitivno uspjelo, onda itekako možeš uživati u stripu.

Ako se ide iz predođbe da je scenarist mrzak( meni također zna biti jako dosadan)onda se sigurno neće uživati. Ako se shvati da autor želi sakriti tajnu priče do samog kraja od 350 stranica od čitatelja te da ostali elementi nisu važni onda ova epizoda jako visoko kotira.
Jako volim i ovog drugog autora Bosellija koje su epizode jako drage i kvalitetnije


Upravo to, npr. Poncho, ne znam koliko je on toga dobroga rekao o Buretu, uglavnom ga kritizira. Normalno da će ti epizode biti loše ako mu ne daš šansu, a ne unaprijed osuđivati da priča ne valja. Za Hellingena već kaže da ga je strah što će Bure napraviti od toga, a ne razmišlja o tome kako bi Bure mogao iznenaditi i napraviti dobru priču. Isto sa Mortimerom, Bure je uložio puno truda u tu priču i siguran sam da će biti odlična.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/09/2014 : 13:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Evo baš sam neki dan pročitao zadnju epizodu sa Mortimerom gdje se pojavljuje Hammad Egipćanin i mogu reći da nije toliko loša kako to neki prikazuju. Možda je sami početak malo razvučen ali kako priča teče sve je sjelo na svoje mjesto i na kraju se dobije napeta pustolovina koja ima sitnih nedostataka ali oni ne prave toliku štetu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 28/09/2014 : 17:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Močvara robijaša je odlična epizoda, da se razumimo. Sam vrh Burattinijevog opusa i ide u neki red vrhunskih zagorovih pustolovina (malo ispod onog baš klasnog u Zagorovom opusu). No ni ta priča nije lišena tipičnih Burinih scenarističkih boljki.

Thugsi su katastrofa od priče. Bure je imao u principu dobru zamisao te je epizoda imala potencijal vrhunskog pustolovnog epa. No već je idejno Bure promašio. Išao je složiti u jednu priču sve zagorove susrete s indijcima, ali je to banalno zamislio. Ispalo je da su svi indijci i britanski vojnici iz Indije koje je Zagor ikada sreo rodbina ili bliski prijatelji. Krajnje banalno, tipično Burattinijevski!

A tek je Bure u izradi scenarija promašio. Radnju je (tipično za sebe) zagušio prepričavanjem i objašnjavanjem svakog detaljčića. I onda kao da je shvatio da je potrošio 80% stranica na prepričavanjem i da priču mora završiti s trećim nastavkom, kraj je totalno zbrzao. Nakon silne pripreme dobili smo brzi i jednostavan kraj. I još je upotrijebio tada već izlizani Bosellijev kliše- par negativaca se međusobno obračuna. To smo vidili u Bosellijevu Hellingenu, Vampiru i Kandraxu (već je na Kandraxu to bilo izlizano i neuspješno).

Bure nema vještine za izgradnju epa. 2 i po nastavka je gradio priču o ultrazeznutoj hordi indijaca, Dharminoj moći, o opasnosti za cijeli svijet... a na kraju epski dvoboj je izostao. Sve je ispalo kao tuča u zagorovoj kolibi. Totalna neravnoteža u tempu priče.

Nabaviti ću ove novije Burattinijeve priče, pa da vidimo jel se riješio svojih boljki.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/09/2014 : 20:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Močvara robijaša i Kameni div - to je put kojim Bure treba ići...
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 28/09/2014 : 20:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Buretu i trebaju takve "misaone" epizode da se izrazim, poput kamenog diva. Ne treba biti nekakve akcije kao kod Bosellija, jer to ispadne sasvim dobro kao u već spomenutom kamenom divu. "Baffinova zemlja" će biti odlična epizoda, u to sam siguran, ne očekujem neku veliku akciju i epske razmjere, ali to će biti vrhunska epizoda!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 28/09/2014 : 20:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Baš malo gledam te scenariste na youtubeu. Sclavi je baš ultra čudak, Boselli nekakav geek, Bure uistinu dobrodušni redikul. Nekako mi je Ade Capone ostavio najbolji dojam, čak i malo zajebano djeluje.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/09/2014 : 21:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Močvara robijaša i Kameni div - to je put kojim Bure treba ići...



Dodao bih jos odlicni Tajanstveni samostan, Covek s puskom, Darkvud godine nulte, Dugo putovanje...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/09/2014 : 21:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by velka031

Močvara robijaša i Kameni div - to je put kojim Bure treba ići...



Dodao bih jos odlicni Tajanstveni samostan, Covek s puskom, Darkvud godine nulte, Dugo putovanje...


Samo izbaci ovu treću, ljudi je vole zbog produbljenja karaktera, ali evo sad sam je pročitao i u njoj nema ama baš ničega dobrog. Sušto prepričavanje i malo pucnjave s indijancima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/09/2014 : 07:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ni meni se ne sviđa darkvud godine nulte. Tugsi su mi osrednja epizoda. Malo je glupo da se svi indijci znaju odprije ili su prijatelji likova iz ranijih epizoda, ali isto to radi i bozeli.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 29/09/2014 : 17:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

ni meni se ne sviđa darkvud godine nulte. Tugsi su mi osrednja epizoda. Malo je glupo da se svi indijci znaju odprije ili su prijatelji likova iz ranijih epizoda, ali isto to radi i bozeli.



Na što ciljaš?
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/09/2014 : 17:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Na to da Zagor na svojim putovanjima srece puno poznatih ili ljude koji ih poznaju. Npr. u tajni sumerana sretne u napustenoj kolibi onog arheologa i njegovog prijatelja, koji iz Afrike poznaju Kaina.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 29/09/2014 : 17:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Na to da Zagor na svojim putovanjima srece puno poznatih ili ljude koji ih poznaju. Npr. u tajni sumerana sretne u napustenoj kolibi onog arheologa i njegovog prijatelja, koji iz Afrike poznaju Kaina.



To je uistinu jeftino od Bosellija. Ali ima mala mana u toj tvojoj tvrdnji. Sumerani su išli nakon Thugsa

Prije će biti da je Boselli pokupio jeftinu foru od Burattinija.

Edited by - Poncho on 29/09/2014 17:57:15
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/09/2014 : 18:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by adriano

ni meni se ne sviđa darkvud godine nulte. Tugsi su mi osrednja epizoda. Malo je glupo da se svi indijci znaju odprije ili su prijatelji likova iz ranijih epizoda, ali isto to radi i bozeli.



Na što ciljaš?



Kod Bosselija je najveca slucajnost u povratku vampirice Ilenije.

Ta epizoda je vrlo cenjena ovde na sajtu, ali je po meni cista glupost i krajnje ispod prosecna pricna za Bosselija.

Prvo niz neverovatnih slucajnosti da je Ilenija Varga odlucila da zauzme ostrvo usred Kariba i da tamo sprovodi svoje zle naume, pa onda bas Zagor i Ciko dozive brodolom i od 1000 ostrva u Meksickom zalivu oni bas nabasaju na njeno ostrvo! A jos veca glupost, Alek Valas je potomak nekog Ilenijinog davnog ljubavnika od pre 400 godina i da se bas i on potpuno slucajno pojavi na tom ostrvu!


Krajnje mlako i isforsirano, prebrzo se dogadjaju stvari i sve to uz tonu nepotrebnog teksta i objasnjavanja koje je inace karakteristicno za Burattinija a ne za Bosellija!
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.69 seconds. Snitz Forums 2000