forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/10/2014 : 13:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

jao majko,Pončo bez uvrede ali čim sam vidio dužinu teksta izgubio sam volju za čitanjem, pa jel ne može kraće brate



Ne može on skratiti Infernov tekst.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/10/2014 : 15:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
evo i malo vizuelno uljepsano:
http://kingwarriorcomics.blogspot.ch/2014/10/deset-zagorovih-zapovijedi.html

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/10/2014 : 19:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Drustvo, hitno mi treba spisak Zagorovih urednika, hronoloski od Nolitte pa do Burattinija, sa sve datumima od-do Trazio bih i sam ali je bas nezgodno sa telefona.
Hvala!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 21/10/2014 : 20:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

evo i malo vizuelno uljepsano:
http://kingwarriorcomics.blogspot.ch/2014/10/deset-zagorovih-zapovijedi.html



hahaha, misliš 10 Kingovih zapovijedi valjda....jedino što mi kod Ferrija smeta je ovo njegovo crtanje izduženog Zagorovog međunožja, od remena do razdvajanja nogu, pa jbt koliku kitu mora imat....
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/10/2014 : 20:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Drustvo, hitno mi treba spisak Zagorovih urednika, hronoloski od Nolitte pa do Burattinija, sa sve datumima od-do Trazio bih i sam ali je bas nezgodno sa telefona.
Hvala!


Evo ga:

2007 - Burattini
2004 - Canzio
1994 - Boselli
1989 - Queirolo
1980 - Canzio/Sclavi
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/10/2014 : 20:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by King Warrior

evo i malo vizuelno uljepsano:
http://kingwarriorcomics.blogspot.ch/2014/10/deset-zagorovih-zapovijedi.html



hahaha, misliš 10 Kingovih zapovijedi valjda....jedino što mi kod Ferrija smeta je ovo njegovo crtanje izduženog Zagorovog međunožja, od remena do razdvajanja nogu, pa jbt koliku kitu mora imat....


Nije ni Mojsije nazvao zapovijedi po sebi.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/10/2014 : 21:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Drustvo, hitno mi treba spisak Zagorovih urednika, hronoloski od Nolitte pa do Burattinija, sa sve datumima od-do Trazio bih i sam ali je bas nezgodno sa telefona.
Hvala!


Evo ga:

2007 - Burattini
2004 - Canzio
1994 - Boselli
1989 - Queirolo
1980 - Canzio/Sclavi



Znao sam ja kome govorim "hvala"

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 21/10/2014 : 22:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by King Warrior

evo i malo vizuelno uljepsano:
http://kingwarriorcomics.blogspot.ch/2014/10/deset-zagorovih-zapovijedi.html



hahaha, misliš 10 Kingovih zapovijedi valjda....jedino što mi kod Ferrija smeta je ovo njegovo crtanje izduženog Zagorovog međunožja, od remena do razdvajanja nogu, pa jbt koliku kitu mora imat....


Nije ni Mojsije nazvao zapovijedi po sebi.

A znači tebi je njegovo Visočanstvo Zagor osobno predao ove zapovijedi?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/10/2014 : 22:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote



Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/10/2014 : 22:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Odlično ti je ovo King.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/10/2014 : 22:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Evo da ovdje priljepim infernov post koji lipo ističe svu nelogičnost Tajne Sumera.

.....................




Inferno si je dao truda. Dođe mi da ponovno pročitam Tajnu Sumerana da vidim da li sve to stoji. Vjerojatno je pretjerao, jer znam da mi pri prvom čitanju Tajna Sumerana baš sjela. Nije vrh, ali na prvu nisam zamjetio nijednu veču nelogičnost osim akrobata u crvenoj košulji, koji si je umislio, da je indijanski zaštitnik.... čudi me da ni to nije Inferno spomenuo...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/10/2014 : 23:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

A znači tebi je njegovo Visočanstvo Zagor osobno predao ove zapovijedi?


Ako je Mojsije mogao razgovarati sa Bogom, zasto ne bi ja sa Zagorom?!
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 21/10/2014 : 23:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Josip2000

A znači tebi je njegovo Visočanstvo Zagor osobno predao ove zapovijedi?


Ako je Mojsije mogao razgovarati sa Bogom, zasto ne bi ja sa Zagorom?!

hahhaha to, to
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/10/2014 : 10:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ne slažem se sa zapovijedima 4 i 8.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/10/2014 : 10:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

ne slažem se sa zapovijedima 4 i 8.



Zašto 8? Zar bi trebali stripovi biti na prvom mjestu, žena i djeca na drugom?

Edited by - Zoroasterixx on 22/10/2014 10:40:12
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/10/2014 : 10:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I jedanaesta zapovijed...
Ne razapinjajte druge strip junake zbog Zagora..






"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 22/10/2014 10:54:48
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 22/10/2014 : 11:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Poncho

Evo da ovdje priljepim infernov post koji lipo ističe svu nelogičnost Tajne Sumera.

.....................




Inferno si je dao truda. Dođe mi da ponovno pročitam Tajnu Sumerana da vidim da li sve to stoji. Vjerojatno je pretjerao, jer znam da mi pri prvom čitanju Tajna Sumerana baš sjela. Nije vrh, ali na prvu nisam zamjetio nijednu veču nelogičnost osim akrobata u crvenoj košulji, koji si je umislio, da je indijanski zaštitnik.... čudi me da ni to nije Inferno spomenuo...



Što bi ovaj cinizam značio? Da je Zagor lišen logike? Ok ako tebi to paše, nemamo svi isti doživljaj, jebiga mene ovakve rupe u scenariju vrijeđaju. Nije Zagor Blek.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2014 : 11:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by adriano

ne slažem se sa zapovijedima 4 i 8.



Zašto 8? Zar bi trebali stripovi biti na prvom mjestu, žena i djeca na drugom?


Kod momaka je tako nekako.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/10/2014 : 11:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ako je Zagor religija, ništa ne smije stajati između njega i čitatelja.
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by adriano

ne slažem se sa zapovijedima 4 i 8.



Zašto 8? Zar bi trebali stripovi biti na prvom mjestu, žena i djeca na drugom?

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/10/2014 : 12:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Evo da ovdje priljepim infernov post koji lipo ističe svu nelogičnost Tajne Sumera.

...



Ovo me podseća na moje besove dok sam pisao recku za Caponeov povratak Stephana i Haggotha. "Razčaran sam i sad ću pronalaziti baš sve što ne valja!"
Nelogičnosti koje je naveo i jesu nelogične, ali je pola navedenog baš baš zanemarivo. "Tajna sumerana" je osrednja priča koja je obećavala Richtera, ali ga nije nešto prikazala. Takođe, ona je horror priča čiju atmosferu Cassaro nije baš uspeo prenese (iako ima lep broj kaiševa "da se naježiš"). Jedno veliko "jebiga, malo je falilo". "Poslednja Thula" takođe. Fantastičan i lud uvod, solidna razrada i razvodnjeno finale. Tipično. Ali onaj uvod ću pamtiti dok sam živ.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 22/10/2014 : 14:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by adriano

ne slažem se sa zapovijedima 4 i 8.



Zašto 8? Zar bi trebali stripovi biti na prvom mjestu, žena i djeca na drugom?


Kod momaka je tako nekako.


Ženi djeca na prvom mjestu
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 22/10/2014 : 14:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Poncho

Evo da ovdje priljepim infernov post koji lipo ističe svu nelogičnost Tajne Sumera.

...



Ovo me podseća na moje besove dok sam pisao recku za Caponeov povratak Stephana i Haggotha. "Razčaran sam i sad ću pronalaziti baš sve što ne valja!"
Nelogičnosti koje je naveo i jesu nelogične, ali je pola navedenog baš baš zanemarivo. "Tajna sumerana" je osrednja priča koja je obećavala Richtera, ali ga nije nešto prikazala. Takođe, ona je horror priča čiju atmosferu Cassaro nije baš uspeo prenese (iako ima lep broj kaiševa "da se naježiš"). Jedno veliko "jebiga, malo je falilo". "Poslednja Thula" takođe. Fantastičan i lud uvod, solidna razrada i razvodnjeno finale. Tipično. Ali onaj uvod ću pamtiti dok sam živ.


Jasno da sumerani imaju još mana ali poveli smo raspravu o nelogičnosti scenarija. Kako je zanemarivo da skoro svi potezi ključnih likova nemaju ni smisla ni logike? Boselli nam se doslovno ruga sa ovakvim scenarijom lišenim elementarne logike. Od početka do kraja naslagao je scene bez ikakvog smisla, jer ga je izgleda bolio kurac (da prostiš).

Vezano uz nastavak Hagotove moći, u pravu si, katastrofalna priča. Naprosto nepotreban nastavak, nije bilo nikakve šanse da je moguće napraviti dobru priču. Capone je išao na sigurno, a zapravo je jedino sigurno bilo da će promašiti. S tom pričom ništa nije u redu od početka a ne samo sa antiklimaktičnim krajem. Naprosto se nije trebao upuštati u stvaranje nastavka jedne zaokružene priče. Eventualno da je radio indirektan nastavak.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/10/2014 : 15:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kazem "zanemarivo" jer postoje neke stvari koje e nisu samo jednom denule u serijalu. Npr. situacija zabadanja stapa u noge umesto u prsa. To je toliko banalno i deo zg kliseiziranog univerzuma da ne vredi trositi reci na to. Ima jos takvih banalnosti ali mi se ne da gledati ovako sa telefob. Kljucna zamerka jeste neiskoristenost potencijala finalnog okrsaja. Ostale elemente bez velike muke mozemo naci koju god epizodu da ubodes

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/10/2014 : 16:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kao što reče, ajmo redom!

quote:
Originally posted by Poncho



Ajmo redom:
1)Već na samom početku, autor navodi nekakvu "vedrinoznost" kao opravdanje za slučajni susret Zagora i Dextera usred oluje u jednoj zabačenoj kolibi. A Dexteru je baš Cain pričao o Zagooru, itd...

Temelji Zagorovih pustolovina izvan Darkwooda je da uvijek sretne nekog svog prijatelja ma gdje bio. Tako i ovaj put. Uopće tu ništa nije čudno, ili makar čudniej nego inače.

2) Nije li Dexter iznajmio Bata Battertona da mu prenese kovčeg s mumijom do Richmonda jer su ga ophrvale neke sumnje? A zašto se onda, pobogu, odlučio na onaj teški put u unutrašnjost Virginije? Pa ako je već očekivao da bi mu mogli oteti kovčeg, a tajno ga je dao Battertonu koji će ići uobičajenom rutom, onda nema svrhe prolaziti neprohodnim gudurama s kutijom kamenja na leđima. Pa razbojnici neće naći mumiju ovako ili onako, išao ti s kovčegom punim kamenja uobičajenom rutom ili nekom drugom! Zapravo, samo od sebe praviš mamac, da te nalemaju... A u tom slučaju je Dexter mogao poći bez ikakvog kovčega, a i bolje bi mu bilo, jer ga inače ne bi napali na onoj rijeci kako bi mu oteli kovčeg. U svakom slučaju, bilo bi najbolje da je Batterton išao njegovom rutom i obratno. Ili da su oba išli istom, jer ionako nitko ne zna da je u Battertona. Konfuzija, ha?

Samo malo, problem je to što je Batterton išao lakšom rutom, a Dexter težom? Pa dobro zar nije jasno da je Bat trebao glumiti neku gospođicu, a ovi su i trebali biti mamac da svi misle da je mumija u njih. U svakom slučaju, ako je ovo bitan dio priče onda stvarno...

3) I sad taj obračun na rijeci. Razbojnici su baš znali da će tu i tada proći Dexter i ekipa. I onda su povukli onu mrežu kako kanu ne bi mogao proći. A gdje je bila vezana ta mreža (za kopno), ako je brod bio u pokretu. I još nešto. Je li ta kerefeka s brodom i mrežom bio baš jedini način da se napravi jedna propisna zasjeda kako bog zapovida?

Pa jel' sad i problem što nisu svi razbojnici dovoljno pametni da izvedu najbolji način za pljačku? Čovječe, kao da je prvi puta da se tako nešto događa.

4) Richterova navodna otmica. Kako je ona, dovraga, izvedena? Jel njena izvedba dio genijanog Richterovog plana? Kako je počela? Richter se opušteno odmara i čita u svojoj sobi. Zagor ga uhodi. I odjednom dođe kočija po Richtera te proces otmice započinje. Richter je točno očekivao da će Zagor njega uhoditi (baš tada), da će biti u njegovom, kvartu, ulici i da će 100% skočiti na kočiju. Očito u tom računu za Richtera nije moglo doći do pogreške, lol. Čak je i tijekom vožnje odlično odglumio pričajući neke uvjerljive kontra-otmičarske fore kao da zna da Zagor stoji iza kočije i prisluškuje. I onda ulaze kočijom u ono dvorište u kojem neki likovi prijete Richteru, a svi su očekivali da će Zagor napasti i spasiti profesora. Naravno, oni su znali da je Zagor iza zida i da će baš u tom trenutku interevenirati. Ono kad Richter ubije svoga je isto glupo i nepotrebno. Ti njegovi ortaci su pristali na odglumljivanje otmice s time da bi se čak i trebali pustiti ubiti kako bi prošla shema o tome kako je Richter dobar i pozitivan (ali ubojstvo s leđa sve govori). Zagor ih je sve mogao istuči i pobiti (zašto ne?). Ova otmica, jednostavno, nema veze s mozgom. Zapravo, tek na kraju saznajemo da je izvedena komedija, ali ja to zovem Bosellijevim scenarističkim bezobrazlukom. Zašto? Zato što to nije način na koji scenaristi odvlače pažnju od nekog negativca. Ne možeš, bogati, opisati otmicu na krajnje uvjerljiv način, bez ikakvog hinta koji navodi na suprotno, a poslije samo reći, bez ikakvog objašnjenja, da je odglumljena. Boselli je jednostavno na kraju rekao da je to bila klasično odglumljena otmica, što nije moguće, jer nema šanse da se neke stvari onako poklope i da bude toliko uvjerljivo. Ovdje nas je scenarist povukao za nos. To je kao onaj vic: Priča ostarjeli lovac: "Znate, lisice su jaaako lukave beštije. Vidite, vidim ja tako lisicu, uzmem pušku i upucam je. Odem do nje a kad tamo... pas..." Kužite, pričaš o nečemu sa 100% sigurnosti, bez šanse opovrgavanja, a onda očekuješ da bi mi trebali prihvatiti tvoj naknadni odgovor kako je to zapravo nešto drugo. Zapravo, mi smo to prisiljeni, jer ne očekujemo bruku od objašnjenja na kraju. Laž prvog stupnja.

Već objasnio, ali ajd recimo da ste u pravu. Nebitna pojedinost.

5) Chico prolazi kroz hodnik i govori kako osjeća neku nelagodu i da mu nešto smeta među svim tim relikvijama. Na kraju ispadne da nedostaje jedan kipić onog boga sudbine. Pa, čovjeće, ne hvata nelagoda zbog takvih stvari... On je osjećao da nema kipića iako toga nije bio svjestan. brlj

Pa u čemu je problem? Hvata ga nelagoda i osjeća da nešto fali.

6)I onda počinje ona noć duhova. I na kraju ispadne da je sve to bila neka čudna droga, droga od koje vidiš sumerske i egipatske demone. Djeluje nešto brzo i uvjerljivo. Preuvjerljivo. Dakako za Zagora. Za mene je neuvjerljivo. Pod ovom točkom bi odmah naveo hipnozu onih policajaca. Ista stvar samo drugo pakovanje. Nisu to dobra scenaristička riješenja. Što se tiče one noći kad su ih napale prikaze, jedan dio su činili i Richterovi ljudi. Prije svega one mumije, a to znamo jer su bili u društvu onih Namtarovih sljedbenika. Ali Zagor je s bakljom zapalio jednog, ali poslije nije bilo leša. kako objasniti napad sjena egipatskih kipova? Ljudi nisu. To znamo jer su nestali odmah nakon otvaranja prozora (zrak) i uz pomoć Chicine baklje. Ali kako su onda davili i izbijali pištolje? Nit je čovjek nit je hipnoza. Možemo to pripisati magiji onog čarobnjaka, ali nije mi to baš drago, kad se već teži racionalnim objašnjenjima. A taj bi čarobnjak onda bio moćniji od Dharme i njene amajlije od žada. A i onaj lav. To je bio čovjek pod prikazom. Ali kako onda prođe kroz čovjeka? Možda zareže i makne se u stranu dok žrtva vidi samo iluziju. Nadalje, znamo da je Richter ušao u muzej, ali kako su ulazili njegovi pajdaši, ako je sve bilo zaziđano? Profesor Richter ih nije mogao pustiti ni one kobne noći, jer je pobjegao prema unutrašnjosti muzeja, točnije prema Oldbonesovom uredu gdje je skirvena mumija i dijadem (stvarno jako skrovište). Zašto nije navedeno da je Zagor uzeo dijadem sa sobom, što bi značilo da sumnja u nekoga unutar grupe, mada to nigdje do tad nije posebno naznačeno? Na kraju krajeva, sva ta maskerada o sedmorici strašnih na 100 stranica je ispala za ništa, jer kako smo saznali sve je to bila droga, hipnoza, iluzija... A toliko se stranica potrošilo na to da bi na kraju sve ispalo obična bedastoća koja nikamo vodila. Postavlja se još jedno pitanje. Zašto je Richter odlučio izvesti taj nevjeroatni pothvat? Valjda kako bi napravio pomutnju među 5-6 ljudi u muzeju i odnio dijadem & mumiju. Ma, daj, molim te! Njegova kriminalna organizacija broji na desetke henchmana i pomagaća... Mogli su ući kad su god htjeli i sve porazbijati. Mislite da su htjeli onom maskeradom otkriti gdje je dijadem. Ali očito su nekako znali i prije (scena s Namtarovim kipom i zmijom u Oldbonseovom uredu), čak prije nego je Richter došao u muzej! A dokaz da cijela komedija nije bila potrebna je ta što su na kraju poslali par svojih ljudi da prebiju kosti Oldbonesu i da mu otmu sve šta je ostalo, tj. nekoliko tona svakavih trčkarija i umjetina. Maskeradi je posvećeno 100-200 stranica, a ovom potonjem svega jedan oblačić!

Dobra droga dosta toga postiže. A Richter je također arheolog pa ne gleda blagonaklono na razbijanje artefakata. Uostalom, zaboravljate da ga je zanimala samo dijadema Dimuzija.

7) Namtarovi sljedbenici + Richter su savladali Zagora u muzeju. Zašto ga, dovraga, nisu ubili? Kao, oni ne žele žrtve i policiju na grbači. Ma, daj! Ne valja. Zar je teško zametnuti trag ili se riješiti leševa. Policija je ionako glupa, to su poslije dokazali Zagoru. Dakako, poslije su ih htjeli ubiti (Ferdinand ih je bar otkrio, pa eto azloga...). Jer, kao prepoznali su ih i skužili. Pa 90:1 je bilo da Richter stoji iza sranja u muzeju. Tako da mi je čudno što je profesor mislio da neće ovi ništa skužiti, pa ih nije potrebno ubiti. Kaže Richter poslije da je već čuo za Zagora, odnosno da je sredio njegovog pijatelja Weissa na Grenlandu (svaki put ludi njemački genijalac). Pa kad si već to znao, onda ti nije dobro ostaviti Zagora živa jer Duh Sa Sjekirom nikad ne odustaje. Zagor završi poslije u bolnici i zahvaljući duhovnoj snazi nije poludio zbog svih onih droga i utvara. Jedino je on mogao odolijeti hipnozi... I kad se probudio iz kome, Zagor odmah, bez nekog jačeg razloga , postaje uvjeren da je sve zapaprio Richter, a rekli su mu da je u hotelu. Čak nije posumnjao ni na Ferdinanda koji je nestao. To će poslije biti očito, ali sada se Zagor oslonio na neku labavu intuiciju, a to nije ništa drugo nego obična slučajnost. A znate koliko volim slučajnosti.

Ajde, ovo već prolazi.

8)Onih 10 stranica kad Batterton ode u luku i krčmu. Poptuno nepotrebno. Tuča je bezvezna, i stvarno me nervira. Ako je Boselli već potrošio mnogo stranica u prva dva sveska, a nemamo još ništa objašnjeno, onda bi pravo bilo da se štedi prostor i da se daju kakva objašnjenja. Treba balansirati radnju. Prva dva dijela su u prvoj brzini, a treći u petoj, ali i dalje je bilo okolišanja, pa se mnoge stvari nisu uspijele rasvijetliti. Sve što smo dobili iz tih 10 stranica u luci je potvrda nečeg što je već bilo jasno - da je Ricter iza svega. Doduše, poslužilo je još nećemu, ali o tome u drugoj točki.

To nije slučaajnost. Meni dobra scena po sjećanju.

9) Scena kad Zagor daje ruku Richteru (na zgradi), a ovaj ga ubode mortimerovskim štapom. Pa ja ne mogu vjerovati. Zašto ga je ubo u nogu, kad ga je mogao u srce. Stvarno, ne razumjem to promašivanje. Pogodio ga je u nogu i to jedva. Koji je problem pogoditi u prsi s te udaljenosti (i to dok je Zagor bio iznenađen)? Moram priznati da su dobro iskorištene stepenice ua slčaj nužde (mislim ,scenaristički).

Ovo ne valja komentirati uopće.

10) Opet deus-ex-machina. Batteron se slučajno sjetio da ima neke papiriće u džepu koje je izvadio iz Richterovog koša za smeće. I tu imamo neke nove tragove. Samo čas, moram reći da je policija ispitivala kočijaša koji vozao Richterea. I to je sasvim dobar štos, ali.. Ali dugo mu je trebalo da se sjeti jer su ga hipnotizirali. Opet brljavi kupus. Da se vratim. Dexter je u nekom svom laboratoriju uz pomoć kemijskih formula i sastavaka uspio vidjeti što je nekad pisalo (a sad je izbrisano) na papiriću iz koša za smeće. Ne znam što me više strefilo: to što su uspjeli primjeniti tehnologiju koja se ni danas u forenzici ne može tako lako primjeniti (što im je to uopće pao na pamet?), ili to što Richter, poput malog uzornog učenika, sve živo bilježi na papiriće!!! I to najvažnije stvari koje ga mogu raskrinkati. Ali imam osjećaj, he, he, kao da je znao i planirao da će neprijatelji doći do papirića (koji otkriva sve živo); jer zašto bi onda pisao neke tajne skračenice i nerazumljive izraze (namijenjene potrčkalima). Vidio je i da mu je Bat čeprkao po košu u koji je bacio papiriće, a to mu nije zazvonilo na uzbunu. Još nisam vidio da neki čovjek piše na papirić običnom olovkom, želi ga predati svojim ljudima, pa ga obriše gumicom i onda baci u smeće. Pa koji to negativac piše na papiriće svoj dnevni red, kad ide pišat, ručat i večerat?!

Za zamku (U pušionici) moraš imati i mamac (papirić).

11) Velasquez vidi Zagora tek kad ulazi u japansku krčmu, ali njegov sluga već ima upute da ih odvede u specijalnu sobu s rupom na podu. Ta rupa je dosta duga i okomita, tako da me čudi kako Dexter i Chico nisu razbili glavu kad su upali dolje. Mexikanac Velsquez, Japanci, Nijemac Richter - kakva skupina. Tome se čudi i Zagor. Imaju ortaka ko u priči. Taj fiktivni Japanac, vlsnik krčme, je zaposlio Kineze?!?

Vidi prošlu stavku + pušionica je, koliko se sjećam, kineska.

12) Dva Namtarova sljedbenika su se udružili s Richterom u washingtonskoj luci. Kako li su samo nabasali jedni na druge i kako su znali da su im interesi jednaki? I sljedbenici su prihvatili prijateljstvo, mada su znali da i Richter traži te drangulije koje im sigurno, jednom kad ih se doćepa, neće vratiti.

Oboje su sljedili Dextera?

13) Mumija je bila potrebna sljedbenicima, radi njihove vjere i osvkvrnjenja, ali čemu dijadem? To bi trebali saznati u idućim brojevima. Barem se nadam! Dijadem Richtera sigurno ne interesira samo kao obični arheološki artefakt.

Bez komentara.

14) Bitka na plaži. Razbojnici pucaju, ali sve ide u prazno. Zapucaju Chico i jedan policajac, odmah dva mrtva, a razbojnici su se skrivali iza kašeta.

.

15) Dexter s nožem u nogama ispila debeli konop iznad Batove glave... Uto ga spazi Velasquez i promaši s 27cm, a Dexter nožem pogodi (neku malu) vrećicu s dijademom, ali iz nekog razloga pukne konop koji ju je vezivao oko vrata Velasquezu. Čudno je već to kako je uspio pogoditi samu vrećicu. A čudno je i zašto ju je Richter predao svom potrčkalu.

Sama dijadema nije bitna kako se sjećam kamen iz nje je već izvađen.

16) Koji je smisao Ferdinandove smrti?

????????????????????????

17) Fazhar na samrti keže da je Velaquez spomenuo dva grada: New Orleans i "Vera...". A ovi, izgleda, ne kuže da je riječ o Veracruzu. Prelako se dolazi do tragova. Dovoljna su neka govorkanja i eto ti traga...

Pa shvatili su da je riječ o Veracruzu.

Eto ga, to je valjda to.

Hvala Bogu, ali siguran sam da je bilo još situacija gdje se baš dogodilo ovo a ne ono.





Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 22/10/2014 : 19:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Suština je da nekima očito Bosellijevo fuširanje ne smeta. Ok ako su vam nelogičnosti nebitne pojedinosti. Ja Boselliju takvu nebrigu zamjeram, a baš zato što sam velik njegov pobornik. Ovakav pristup scenariju jasno pokazuje da je Boselli priču i cijelu sagu odradio priko kurca. To nisu nebitne pojedinosti to je nebriga, pa i ruganje.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.67 seconds. Snitz Forums 2000