forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1204

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/03/2015 : 09:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Opet je pobijedilo izdanje godine, a ne strip godine. Bilo je nekoliko boljih Zagora koji su izasli u 2014.


Pa u ovom slucaju je to ipak dobra kombinacija, dobar strip i perfektno izdanje.
E sada, da li ima boljih prica, to je izgleda stvar ukusa.
Na drugom mjestu je prvo izdanje Sirocica, meni licno nista posebno iako serijal smatram dobrim, ali to se odnosi tek na kasnije brojeve.
Na trecem mjestu premijerno izdanje MM. O kvaliteti price je slabo sta poznato.
Onda ide Morska strava. Mislio sam cak da ce taj strip trijumfovati, ali ocigledno ne odgovara svacijem ukusu.
Obadva izdanja specijala Budjenja su jako lose plasirana.
Kako bilo, jedna od ubjedljivijih pobjeda, Zagor prica ima skoro duplo vise poena od drugoplasiranog, zato mislim da je sasvim zasluzena pobjeda.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 11:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Potpuno nezaslužena pobjeda s obzirom da mnogi i nemaju tu knjigu zbog brze rasprodaje pa su glasali na slijepo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16880 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/03/2015 : 12:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Upravo pročitao epizodu Posljednja Thula, koji je to napor u 4 nastavka. Prva 2 nastavka su ispod svake kritike, ništa se konkretno ne događa i dosadno da dosadnije ne može biti. Nešto se pokrenulo u završnom Tron bogova ali on pati od predvidljivosti na relaciji otac-sin, to je bilo toliko očito da mi je ubilo svu napetost. Ono na kraju Richterovo preseravanje sa Lokijevim prstenom je teška fantastika i samim time meni potpuno nezanimljivo.
Ovo je po priči čak i slabije od Tajne Sumerana, jedino što je crtež bolji... od cijele te Richter sage jedino vrijedi petodijelna Krvave piramide, ostale dvije su teško smeće.



Potpis
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 01/03/2015 : 12:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Cela Rihter saga je do zla boga razvučena, kao domaće serije.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 01/03/2015 : 13:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by DODSFERD

Upravo pročitao epizodu Posljednja Thula, koji je to napor u 4 nastavka. Prva 2 nastavka su ispod svake kritike, ništa se konkretno ne događa i dosadno da dosadnije ne može biti. Nešto se pokrenulo u završnom Tron bogova ali on pati od predvidljivosti na relaciji otac-sin, to je bilo toliko očito da mi je ubilo svu napetost. Ono na kraju Richterovo preseravanje sa Lokijevim prstenom je teška fantastika i samim time meni potpuno nezanimljivo.
Ovo je po priči čak i slabije od Tajne Sumerana, jedino što je crtež bolji... od cijele te Richter sage jedino vrijedi petodijelna Krvave piramide, ostale dvije su teško smeće.



Potpis



Stajao bi potpis, kad Dodsferd ne bi hvalio neke milion puta besmislenije i objektivno gluplje price. U kontekstu srednjeg kvaliteta Zagorovih epizoda, Poslednja Tula je iznad prosjeka, i crtezom, a i pricom. Da je suvi kvalitet bas i nije, ali ovakvu kritiku sigurno ne zasluzuje.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 13:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja se uvijek trudim biti što objektivniji ali priča me baš razočarala, valjda sam očekivao previše nakon Krvavih piramida koja me je baš pogodila.
U usporedbi sa piramidama Thula mi djeluje kao sladunjava sapunica nasuprot žestokoj avanturi, kao plašljivo janje nasuprot gladnome vuku a masa likova koji se nalaze u njoj su ili nepotrebni ili potpuno gurnuti u drugi plan dok se ističu oni koji su skroz umrtvili priču. Treba samo usporediti okrutnost Velasqueza, Roja ili Iscallija i Cuitluhuaca iz prethodne priče sa negativcima iz Thule, razlika je nebo i zemlja.
Ako ja i hvalim neke stare priče to se većinom radi o klasicima koji to i zaslužuju a masa njih je rađena u potpuno drugačijem vremenu od današnjeg.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/03/2015 : 14:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Tajne sumera - iznad očekivanja, jako dobra priča, tipični Boselli, ipak se nakon drugog čitanja intriga i uzbuđenje izgube.
Krvave piramide - ispod svih očekivanja, dosadno, razvučeno itd.
Posljednja thula - iznad svih očekivanja, uzbudljivo, zanimljivo, odlično nacrtano, fantastično.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 15:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možda se na prvi pogled može učiniti da je Krvave piramide razvučena priča zbog čak 5 redovnih brojeva ali nije baš tako jer nigdje nema praznoga hoda, to nije čak ni onaj dio sa dolaskom u Veracruz kod Chicove rodbine. Priča prati više različitih događaja koji se uspješno povežu na samome kraju.
Nasuprot tome, kod Thule je cijela prva sveska otišla u kojekakve razgovore i dosadna objašnjavanja o ključu spoznaje a nakon toga ono natjerivanje Borka i malog Felixa koje nema nikakve svrhe osim da produži cjelokupnu priču, upravo ta 2 iritantna lika su mi izvukla najviše živaca uz Richtera na kraju.
Ali dobro, svatko ima svoje viđenje stvari...

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11378 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2015 : 16:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Rihter sagu sam procitao 2 puta i najslabija je svakako prva prica Tajna Sumera koja je dosadna i razvucena.

Burattinijeva petodelna prica mi je bila odlicna kada sam je prvi put procitao, na drugo citanje sam primetio da je malo previse razvucena ali idalje sasvim zadovoljavajuca prica.

Poslednja Tula je pravo osvezenje! To je ono sto se cekalo sve vreme! Odlicna epizoda, pršti od akcije, napetosti, Atlantide... Bosseli, posle lose Tajne Sumera se vratio u punom sjaju i bas zahuktao i zagrejao situaciju za JA sagu.
Ta prica ima onaj stari osecaj avanture koji nismo videli jos od Afrike. Scene kada Zagor pesaci beskrajnim livadama Islanda, zatim razgovor izmedju Zagora i onog svestenika... I sve to u pratnji maestralnog Della Monice!
A tek silazak u Maelstrom!
Meni je Poslednja Tula bolja i od prehvaljene i precenjene Skiptar Tin Hinan.

Edited by - going going on 01/03/2015 16:08:11
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 01/03/2015 : 16:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Možda se na prvi pogled može učiniti da je Krvave piramide razvučena priča zbog čak 5 redovnih brojeva ali nije baš tako jer nigdje nema praznoga hoda, to nije čak ni onaj dio sa dolaskom u Veracruz kod Chicove rodbine. Priča prati više različitih događaja koji se uspješno povežu na samome kraju.
Nasuprot tome, kod Thule je cijela prva sveska otišla u kojekakve razgovore i dosadna objašnjavanja o ključu spoznaje a nakon toga ono natjerivanje Borka i malog Felixa koje nema nikakve svrhe osim da produži cjelokupnu priču, upravo ta 2 iritantna lika su mi izvukla najviše živaca uz Richtera na kraju.
Ali dobro, svatko ima svoje viđenje stvari...


Ovo je apsolutno tačno, jedna od najdosadnijih i najrazvučenijih svezaka u celom serijalu koji izlazi preko 50 godina.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 16:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam Richter sagu čitao tamo kada je izašla u Ludensu ali sam bio skoro sve zaboravio osim pojedinih dijelova iz Krvavih piramida, sada mi je jasno zbog čega je to tako.
Sutra ću vjerojatno ponovo pročitati Nultu godinu Darkwooda iako se nje prilično dobro sjećam i to kao dosta zanimljive priče pa onda idem na Ponekad se vraćaju tako da spreman dočekam JA sagu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 01/03/2015 : 18:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
meni sve suprotno od doda

sumerani i pogotovo thula prava zabava i avantura koju sam pročitao više puta, a čitat će se još koji put sigurno

krvave piramide - smeće i smrtonosna dosada. najgori pokušaj duge priče u povijesti zagora. jednom po dužnosti pročitano uz velike napore i zijevanje vodenkonja. probao sam još jednom, ali nije išlo. ionako je totalno nebitna za cijelu tu priču, sva sreća, riješen nevažni meksikanac, digli su narukvicu, ajmo dalje.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 01/03/2015 : 18:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Možda se na prvi pogled može učiniti da je Krvave piramide razvučena priča zbog čak 5 redovnih brojeva ali nije baš tako jer nigdje nema praznoga hoda



meni je prazni hod bio samo prvih 460 stranica
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/03/2015 : 19:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

meni sve suprotno od doda

sumerani i pogotovo thula prava zabava i avantura koju sam pročitao više puta, a čitat će se još koji put sigurno

krvave piramide - smeće i smrtonosna dosada. najgori pokušaj duge priče u povijesti zagora. jednom po dužnosti pročitano uz velike napore i zijevanje vodenkonja. probao sam još jednom, ali nije išlo. ionako je totalno nebitna za cijelu tu priču, sva sreća, riješen nevažni meksikanac, digli su narukvicu, ajmo dalje.


To!
x

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 19:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja to shvaćam ovako; fanovima Texa i Mister Noa će se više svidjeti Krvave piramide a fanovima Marti Misterije Posljednja Thula, nema tu neke velike mudrolije.
A nema ni previše onih koji su veliki fanovi sva 3 serijala.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/03/2015 : 19:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja sam fan Texa i Pilota.
Martija baš i ne. Nema to nikakve veze s tim. Ne treba generalizirati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 19:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson
krvave piramide - smeće i smrtonosna dosada. najgori pokušaj duge priče u povijesti zagora. jednom po dužnosti pročitano uz velike napore i zijevanje vodenkonja. probao sam još jednom, ali nije išlo. ionako je totalno nebitna za cijelu tu priču, sva sreća, riješen nevažni meksikanac, digli su narukvicu, ajmo dalje.


A Bork je kao nešto previše važan, pola priče se natjerivao sa onim klincem kao u nekoj sapunici, skoro sam pomislio da budu završili skupa u krevetu.
Iako je fizički slabiji Velasquez ga pojede za doručak samo tako, Meksikanac je bio prava Richterova desna ruka a ne ovaj cmoljavi Islanđan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/03/2015 : 19:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Džedson

meni sve suprotno od doda

sumerani i pogotovo thula prava zabava i avantura koju sam pročitao više puta, a čitat će se još koji put sigurno

krvave piramide - smeće i smrtonosna dosada. najgori pokušaj duge priče u povijesti zagora. jednom po dužnosti pročitano uz velike napore i zijevanje vodenkonja. probao sam još jednom, ali nije išlo. ionako je totalno nebitna za cijelu tu priču, sva sreća, riješen nevažni meksikanac, digli su narukvicu, ajmo dalje.


To!
x



Yep.

Ne bih bio baš toliko brutalan prema Piramdima ko Džedson, ali da... Bure je to baš razvukao. Previše praznog hoda.

Tula i Sumerani su puno bolji. Sumerani su mi dobar uvod. Tula je također solidna (od potjere po Atlantiku, pa do uvođenja vikinga). Završetak je mogao biti jači, ali Richer nije smio ovdje umrijeti.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 19:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A ti vikinzi su ovdje bili k'o sveta voda, niti koristi niti štete od njih. A koji je zapravo pravi razlog zašto su oni išli na to putovanje?
Guthruma i vikinge je trebalo ostaviti na miru, oni su rekli sve što su trebali za vrijeme Nolitte.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/03/2015 : 19:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

A ti vikinzi su ovdje bili k'o sveta voda, niti koristi niti štete od njih. A koji je zapravo pravi razlog zašto su oni išli na to putovanje?
Guthruma i vikinge je trebalo ostaviti na miru, oni su rekli sve što su trebali za vrijeme Nolitte.



Ma da. Nollita je upropastio vikinge u Posljednjem vikingu. Jedna od najlošijih priča u serijalu.

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-550-552-posljednji-viking/897/

Da, u Tuli su vikinzi "sporedni lik", i tu su samo zbog te povijesne poveznice sa Islandom, ali i kao takvi, to im je druga najbolja pojava u serijalu (odmah nakon "Odlaska u nepoznato"). U svakom slučaju bolja je to kratko i slatko pojavljivanje od Posljedneg Vikinga.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 20:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao da je upropašten Posljednji Viking (ni ocjene to ne govore) a sama priča je bolja nego Odlazak u nepoznato, to što je Segna pokvario vizualni dojam je drugi par cipela i najveći nedostatak je što to nije radio Ferri.
Posljednja Thula ima malo više statista a ne samo vikinge, Dexter Green je bio jedina svijetla točka u Sumeranima a ovdje nezamjetan, 2 lika koji to uopće ne zaslužuju su gurnuta u prvi plan i oni su razvodnili cijelu priču (ne računam Zagora, naravno da on uvijek treba imati najveći prostor).
Gdje je nestao Chico? Najbolji Zagorov prijatelj je bačen u zapećak da bi mogli gledati izmjenjivanje nježnosti između Borka i Felixa, možda je to nekome zanimljivo ali meni je baš

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 01/03/2015 : 20:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne bih rekao da je upropašten Posljednji Viking (ni ocjene to ne govore) a sama priča je bolja nego Odlazak u nepoznato, to što je Segna pokvario vizualni dojam je drugi par cipela i najveći nedostatak je što to nije radio Ferri.
Posljednja Thula ima malo više statista a ne samo vikinge, Dexter Green je bio jedina svijetla točka u Sumeranima a ovdje nezamjetan, 2 lika koji to uopće ne zaslužuju su gurnuta u prvi plan i oni su razvodnili cijelu priču (ne računam Zagora, naravno da on uvijek treba imati najveći prostor).
Gdje je nestao Chico? Najbolji Zagorov prijatelj je bačen u zapećak da bi mogli gledati izmjenjivanje nježnosti između Borka i Felixa, možda je to nekome zanimljivo ali meni je baš



Posljednji Viking je jeza, loša kopija Američke Odiseje popraćena stravičnim crtežom.
Nisam čitao Richter sagu jer su mi Sumerani bili dosadni. Isplati li se?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 20:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni jedino vrijedi središnja priča Krvave piramide ali zbog kontinuiteta je bolje sve pročitati ako imaš prilike.
Ako ti se nisu svidjeli Sumerani teško da će i Posljednja Thula koja je po meni opet neuspjeli pokušaj imitacije Nestalog istraživača.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16880 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/03/2015 : 21:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kako bilo, riječ je svakako o pričama koje ne mogu ni blizu spomena da je riječ o nekakvoj kvaliteti.
"Krvave piramide" je bolja od "Thule" ili "Sumerana", ali je to svejedno sramotno loše.

E, moj Burattini...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/03/2015 : 22:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pojave Vikinga po kvaliteti:

Posljednja Thula odlična
Odlazak u nepoznato dobra
osljednji Viking smeće

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 1204 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.53 seconds. Snitz Forums 2000