forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/03/2015 : 22:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by King Warrior
Dobar link:
http://www.bleedingcool.com/2015/03/24/mike-deodato-vs-mauro-boselli-over-tex-the-e-mails/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook







Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 25/03/2015 : 07:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by D.J.


Mislim da je razlog tome i stripovska tematika, tj. okruzenje u kojem se strip desava. Zagor kao i Tex ima western okruzenje, pa Zagor fino moze posluziti kao test za potencijalne crtace Texa.


To je bilo Sergiova politika, on je volio Texa, samo njega i nikoga vise.
Burattini je morao nakon Sergiove smrti pokazati zube Boselliju, stati ovoj nepravednoj politici u kraj i boriti se za ono sto voli.
Ali, svi znamo da je Bure fin momak koji ne voli da se zamjera, dok je Boselli u tom pogledu poput Sergia, samo sto on neke stvari sigurno ne radi iz ljubavi prema junaku.
Dobar link:
http://www.bleedingcool.com/2015/03/24/mike-deodato-vs-mauro-boselli-over-tex-the-e-mails/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook


King druže, mislim da si previše opterećen angažmanom pomoćnih crtača Zagora na Texu, ni Rubini, ni Picinelli, ni Andreuci, ni Dotti, ni Bisi nisu Zagor i nisu oni koji mu daju prepoznatljivu notu. Zagor su za mene trenutno Ferri i Verni kao nosioci serijala, pa na neki način i Nucio mada je daleko manje produktivan. Ja bih kao trećeg video Venturija i čini mi se da i stilom dosta sliči Verniju i Feriju. Iskreno ja ne vidim bitnu razliku između Mangiatinija i Rubinija.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/03/2015 : 07:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Iskreno ja ne vidim bitnu razliku između Mangiatinija i Rubinija.

Zakon su ti ove izjave!
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 25/03/2015 : 07:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Iskreno ja ne vidim bitnu razliku između Mangiatinija i Rubinija.

Zakon su ti ove izjave!

Ništa novo nije doneo Rubini, crtao je dobre epizode poput Kamenog diva, Skiptara i Izgubljenog sveta, ali tu su izdominirale priče a ne crteži. Ni Dela Monika nije mnogo bolji.

U svakom slučaju: 1. Ferri, 2.Verni, 3.Venturi, 4.Nucio 5.Dela Monika
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/03/2015 : 07:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Iskreno ja ne vidim bitnu razliku između Mangiatinija i Rubinija.

Zakon su ti ove izjave!



U neku ruku i zavidim Timberu sto njemu nema razlike u kvaliteti izmedu ova dva crtaca, jer ja nakon sto je zavrsila Rubinijeva prica i odmah krenula Mangiantinijeva u istoj svesci, dozivio sam sok od razlike u kvalitete u crtezu. Nije da se sad tu nesto preseravam, iskreno trebalo mi je preko 100 stranica te nove price i dubokog disanja da se smirim i prihvatim stvari, tj. nenormalne disproporcije likova i Zagorovo lice 16 godisnjaka. To mi je koliko se sjecam dosad najveci sok uzrokovan razlikom kvalitete crteza koji sam dozivio u jednoj svesci Zagora. Mogli su barem staviti Bisija ili Della Monicu after Rubinija.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/03/2015 : 07:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Shvaćam, ja još uvijek imam emocionalne ožiljke od vremena kad sam saznao da je Andreucci otišao.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/03/2015 : 08:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
A naseg KW-a ne trebamo ni spominjati. Njegove rane se svaki dan vide na forumu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/03/2015 : 08:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ova mudra izjava mi pada na pamet:
https://www.youtube.com/watch?v=xHa3D-musUw


Edited by - solar on 25/03/2015 08:09:38
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/03/2015 : 08:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
KW je za utjehu barem sam postao strip junak.
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 25/03/2015 : 09:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by solar

quote:
Iskreno ja ne vidim bitnu razliku između Mangiatinija i Rubinija.

Zakon su ti ove izjave!



U neku ruku i zavidim Timberu sto njemu nema razlike u kvaliteti izmedu ova dva crtaca, jer ja nakon sto je zavrsila Rubinijeva prica i odmah krenula Mangiantinijeva u istoj svesci, dozivio sam sok od razlike u kvalitete u crtezu. Nije da se sad tu nesto preseravam, iskreno trebalo mi je preko 100 stranica te nove price i dubokog disanja da se smirim i prihvatim stvari, tj. nenormalne disproporcije likova i Zagorovo lice 16 godisnjaka. To mi je koliko se sjecam dosad najveci sok uzrokovan razlikom kvalitete crteza koji sam dozivio u jednoj svesci Zagora. Mogli su barem staviti Bisija ili Della Monicu after Rubinija.

Znaš i to tvoje viđenje je relativno, mislim da Mangiantini crta daleko verodostojnije lica od karikaturiste Rubinija, uzmi dve sličice pa uporedi.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/03/2015 : 10:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Pa je relativno je. Po meni je Rubinijev crtez vise stiliziran, "umjetnickiji" je, dinamicniji i proporcije likova mu ne osciliraju kao kod Mangija. Manginatinijeva pozadina je odlicna, ali ima problema s likovima, proporcije i poze likova mu znadu biti bas uzasne. Kod Rubinja je sve uravnotezeno, likovi i pozadina. A i kadriranje je fenomenalno. Kad se prvi put pojavio u onome Almanahu jos je morao istesati neke stvari, pa cak i u onoj planinarskoj prici nije jos bio perfektan, ali ovdje je (meni) genijalan. Kao sto je KW rekao, jedan od najboljih u cijelom SBE-u, zato mu ni ne oprasta odlazak na Dampyra/Texa.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/03/2015 : 10:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sjecam se Rubinijevog prvog rada na almanahu, vec tada sam prepoznao njegov potencijal i napisao:

Mislim da je crtač s velikim potencijalom i ako nastavi ovim pravcem biće jednog dana jedan od najboljih, što možda već i sada jeste.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/03/2015 : 10:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Sjecam se Rubinijevog prvog rada na almanahu, vec tada sam prepoznao njegov potencijal i napisao:

Mislim da je crtač s velikim potencijalom i ako nastavi ovim pravcem biće jednog dana jedan od najboljih, što možda već i sada jeste.


Sjecam se toga. Dobro si i rekao. Meni je tada Bisi bio bolji, ali ga je Rubini presisao! (Ne smijem napisati jos koga mislim da je presisao, da ne naljutim Timbera i jos neke forumase. Volim mir u kuci.)

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 25/03/2015 : 10:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by King Warrior
Dobar link:
http://www.bleedingcool.com/2015/03/24/mike-deodato-vs-mauro-boselli-over-tex-the-e-mails/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook







Koje intelektualno šoranje
Trebao sam uzeti kokice,na pola rasprave sam već mislio koje će uvrede poletjeti

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/03/2015 : 21:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Na linku se vidi samo da je Boselli imao posla sa jednim nadobudnim prepotentnim kretenom.

Što se Vernija kao nosioca serijala tiče, prećutaću radi mira u kući kao D.J. :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/03/2015 : 00:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo jedne zanimljivosti, Recchioni je tamo negdje oko ´99 ili 2000. godine napisao tridesetak stranica scenarija za Zagora, tada je Boselli bio urednik i glatko ga je odbio jer po njegovom sudu to nije ništa valjalo.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/03/2015 : 00:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
sigurno hteo da uvede novine u Zagora
tipa maloletnicka trudnoca abortus homoseksualci i sl.

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 26/03/2015 00:30:56
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2015 : 10:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote


















Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 28/03/2015 : 10:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 28/03/2015 : 11:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
aferim Kinže

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2015 : 11:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Za one koji ne znaju ko su ljudi na slikama:

1. Zagor
2. Boselli
3. Andreucci, Rubini, Piccinelli
4. Burattini i Boselli
5. Mike Deodato
6. Recchioni
7. Bisi i Nuccio
8. Chiarolla i Verni
9. Ferri
10. KW
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/03/2015 : 11:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ima li kakvih novosti u vezi one karikature? Što vele Talijani?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2015 : 11:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sute mudro, ne zele da se zamjere Boselliju. Cekaju trenutak kada ce u ekipi ostati Cassarovi kao najtalentovaniji crtaci, onda ce progovoriti.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 28/03/2015 : 12:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ova priča s Bosellijem me podsjeća na antipatiju fanova Ratova Zvijezda prema njihovom kreatoru Georgeu Lucasu.
Boselli je praktički tvorac novog Zagora, zajedno s Burattinijem, samo što je Boselli bio značajniji dio para.
A sada, kako vidim po Kingovim postovima, se skroz okrenuo Texu i prepustio Zagora Burattiniju u potpunosti, i k tome mu odvlači crtače.
Piše li Boselli i dalje Zagora ili ne?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/03/2015 : 12:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dakle, ovaj topic je do daljnjeg KW-ov hejterski poligon prema Boselliju.

A vrlo umišljeni Mike Deodato koji je tražio golemi honorar, i čiji se crtež prema mom mišljenju uopće ne uklapa u Texov vizualni prosede, je ne samo pozitivac, nego i "vitez iz drugog kraljevstva" koji se pokušao oduprijeti "strašnom demonu" Boselliju.

Zanimljiva zamjena teza s izvrtanjem činjenica i interpretacijom istih na neobičan način.

Hajde dobro...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.5 seconds. Snitz Forums 2000