forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1204

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 18:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Super komentar i onda u zadnjoj rečenici prolije mlijeko...


Muuuuu!

quote:
Originally posted by nagor
Apsolutna neistina ti je zadnja rečenica. Novije generacije vole Zagora, vole dobrog Zagora. Ja obožavam zlatne Nollita&Ferri priče, ali jednostavno ne mislim, da je to najbolje od Zagora.


Ali pazi, kao što vi nas napadate da smo nostalgičari i da samo zato forsiramo mnoge stare epizode (što stoji, moj prvi na top 25 listi je Horde Zla), tako isto ja mislim da ste i vi nostalgičari, jer je većina vas odrastala sa SA sagom i zato smatrate da je to najbolje od Zagora. A činjenica je da, uz koji god smo period rasli, taj će nam uvek biti broj 1. I neki novi (malobrojni) klinci koji sad rastu uz JA Sagu će se jednog dana smejati vašoj Ciboli.

quote:
Originally posted by nagor
Problem su ovi drugi koji su zbog jednog Chiarolle spremni zapaliti sve od Zagora izašlo nakon 94. godine.

Pogledaj malo komentare ispod recenzija i sve će ti biti jasno.


Nisam dugo bistrio komentare, ali ovde čujem da su problematični u oba pravca: remek-delo/smeće.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/05/2015 : 18:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide


Ali pazi, kao što vi nas napadate da smo nostalgičari i da samo zato forsiramo mnoge stare epizode (što stoji, moj prvi na top 25 listi je Horde Zla), tako isto ja mislim da ste i vi nostalgičari, jer je većina vas odrastala sa SA sagom i zato smatrate da je to najbolje od Zagora. A činjenica je da, uz koji god smo period rasli, taj će nam uvek biti broj 1. I neki novi (malobrojni) klinci koji sad rastu uz JA Sagu će se jednog dana smejati vašoj Ciboli.




Zaboravljaš da smo odrastali i uz extra Zagore također. Ja sam uporedo čitao Morsku Stravu i Zimsku Zmiju. A najbolji Zagor mi je Demon Ludila kojeg uopće nisam čitao donedavno.

Edited by - Zoroasterixx on 09/05/2015 18:51:33
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14659 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/05/2015 : 18:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam meni je nprm dobar i los poprilicno dosadna epizoda nimalo akcije, nicega...dok je tajanstveni samostan pun jeze i zmajevi gusari puni akcije...ne mogu uopce usporediti.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/05/2015 : 18:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ne znam meni je nprm dobar i los poprilicno dosadna epizoda nimalo akcije, nicega...dok je tajanstveni samostan pun jeze i zmajevi gusari puni akcije...ne mogu uopce usporediti.




Pričam sad napamet jer sam Dobar i Loš čitao nedavno, a ove dvije epizode dosta davno...tako da su možda i bolje nego što mislim.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 18:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Uh, al ste me nagazili, ne mogu da stignem da svima odgovorim tolko brzo.
A baš rekoh, dosadna subota, ajd malo da prozivam kolege.

Edited by - thekide on 09/05/2015 18:52:46
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14659 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/05/2015 : 18:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by thekide


Ali pazi, kao što vi nas napadate da smo nostalgičari i da samo zato forsiramo mnoge stare epizode (što stoji, moj prvi na top 25 listi je Horde Zla), tako isto ja mislim da ste i vi nostalgičari, jer je većina vas odrastala sa SA sagom i zato smatrate da je to najbolje od Zagora. A činjenica je da, uz koji god smo period rasli, taj će nam uvek biti broj 1. I neki novi (malobrojni) klinci koji sad rastu uz JA Sagu će se jednog dana smejati vašoj Ciboli.




Zaboravljaš da smo odrastali i uz extra Zagore također. Ja sam uporedo čitao Morsku Stravu i Zimsku Zmiju. A najbolji Zagor mi je Demon Ludila kojeg uopće nisam čitao donedavno.


Odlicno receno zoro*
Ma price iz sd razdoblja su mnogo ozbiljnije i kao takve bolje...a gotovo sam siguran da ce mi dosta prica iz JA sage biti bolji od peridoa SD
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14659 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/05/2015 : 18:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Tonka24

Ne znam meni je nprm dobar i los poprilicno dosadna epizoda nimalo akcije, nicega...dok je tajanstveni samostan pun jeze i zmajevi gusari puni akcije...ne mogu uopce usporediti.




Pričam sad napamet jer sam Dobar i Loš čitao nedavno, a ove dvije epizode dosta davno...tako da su možda i bolje nego što mislim.


Ma samo si malo prelistaj, samim prelistavanjem mozes skuziti sto je kvalitetnije.
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 09/05/2015 : 19:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Sclavi je napisao toliko DOBRIH stvari na Zagoru, da je jedini razlog što ga ne stavljam iznad Nolitte prije svega poštovanje prema tvorcu Zagora, i ipak puno veća količina Nolitinih odličnih priča, ali iz jednostavnog razloga što ih je i puno više napisao.
Sclavijeve najbolje epizode su mi u razini Nolittinih. A imao ih je puno... da ne nabrajam sada.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 19:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by thekide

solar je otvoreno prešao na njihovu stranu,


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46607&REPLY_ID=1854528


Među prva 4, imaš skor 2-2. Ti si u najboljem slučaju neopredeljen i podložan manipulaciji oba tabora.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/05/2015 : 19:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Neću se uhvatit na udicu!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 19:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

S kojom epizodom prestaje "tradicionalno" razdoblje, Demonima Ludila ili Nestalim Istraživačem? Službeno ovom drugom, ali Demoni su već napravili ogroman korak naprijed...ili natrag, kako bi rekli ljudi koji ne vole smjer u kojem je serijal krenuo. Ja ću samo poželjeti da Zagor ima više epizoda koje su na razini ove dvije.


Nestali istraživač je pravi presek. Iako neki smatraju kraj Zlatne Serije krajem tradicije.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22175 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/05/2015 : 19:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by thekide


Čak su i tebe, poslednjeg tradicionalnog Mohikanca, uspeli da ubede da digneš Morsku stravu na top listi iako si dugo to odbijao.




Ja sam nekako mislio da je King više moderniji tip, a ne toliko tradicionalist.


Grijesite, i to debelo obojica!

Noviji ste na forumu, dosta toga niste upratili, ja sam ljubitelj dobrog Zagora, nikakav tradicionalist ili slicno. Naravno da su mi Nolitta/Ferri nenadjebiv tandem, ali to ne znaci da sam jedan od onih koji ne vide dalje od klasicnog doba.

Na kraju krajeva ja nisam izriciti fan nijednog doba, nijednog autora, vec iskljucivo Zagorov fan.

Ja sam jedan od prvih koji je rekao da Ferri vise nije kao nekad, zbog toga su me prije nekoliko godina zamalo kamenovali. :D
U medjuvremenu mnogi su pogledali istini u oci.

Prije tri godine sam napisao kontrarecenziju Morske strave, ocjena 100%. Mislim da to mnogo toga govori.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-50-52-morska-strava/127/

Ako me pitas gdje stojim u odnosu na zadrte klasicne nostalgicare i bostalgicare, ja sam negdje izmedju. Tu se najbolje osjecam, tu mi i jeste mjesto. ;)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/05/2015 : 19:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Na kraju krajeva ja nisam izriciti fan nijednog doba, nijednog autora, vec iskljucivo Zagorov fan.

Potpis.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 19:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Svaki (aktivniji) scenarist i svako razdoblje imaju svoje bolje i lošije trenutke, iako će biti dosta slučajeva u kojima čitatelj preferira nešto određeno na serijalu i ne prihvaća odstupanja od toga. Npr. Sclavi mi je drag scenarist ali gotovo da ne mogu povjerovati kako mu je uspjelo napraviti onako loše epizode kao što su Horde zla i Thunderman. Sve ostalo mu se kreće od dobrog do odličnog ali ove dvije mi baš nikako ne leže.


To što neki ne vole SF kao ti, stvara podelu u još jednom pravcu, al ostaviću je za drugu raspravu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/05/2015 : 19:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ako me pitas gdje stojim u odnosu na zadrte klasicne nostalgicare i bostalgicare, ja sam negdje izmedju. Tu se najbolje osjecam, tu mi i jeste mjesto. ;)



Tako i treba - i Morska Strava, i Zimska Zmija, i Cibola, i Američka Odiseja, i Demoni, i Nestali Istraživač su vrhunske priče...zašto odbaciti nešto samo zbog godina ili autora...
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 19:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Nije to mrznja starijih epizoda nego starije price su dosta naivne...pravi zagor pocinje od doba SD...sve ostalo s tim da ima dosta izuzetaka je dosta naivno...kako jedan dobar i los moze biti bolji recimo od zmajeva gusara ili tajanstvenog samostana? Kako americka odiseja moze biti bolja od morske strave?


Pa s obzirom da sam Dobar i loš propustio u mladosti (pročitan prvi put prošlog leta), i mislim da je bolja i od Gusara i od Samostana. Američku odiseju nisam obnavljao 30 godina i moguće je da si u pravu.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14659 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/05/2015 : 19:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Na kraju krajeva ja nisam izriciti fan nijednog doba, nijednog autora, vec iskljucivo Zagorov fan.

Potpis.


I sebe mogu tu svrstati
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14659 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/05/2015 : 19:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Tonka24

Nije to mrznja starijih epizoda nego starije price su dosta naivne...pravi zagor pocinje od doba SD...sve ostalo s tim da ima dosta izuzetaka je dosta naivno...kako jedan dobar i los moze biti bolji recimo od zmajeva gusara ili tajanstvenog samostana? Kako americka odiseja moze biti bolja od morske strave?


Pa s obzirom da sam Dobar i loš propustio u mladosti (pročitan prvi put prošlog leta), i mislim da je bolja i od Gusara i od Samostana. Američku odiseju nisam obnavljao 30 godina i moguće je da si u pravu.


Dobro svatko ima svoje naravno, tebi je bolji prvi meni se prvi ne moze usporediti s zadnja dva...ma bitno da smo zagorovi fanovi
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 19:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Zaboravljaš da smo odrastali i uz extra Zagore također. Ja sam uporedo čitao Morsku Stravu i Zimsku Zmiju. A najbolji Zagor mi je Demon Ludila kojeg uopće nisam čitao donedavno.



Onda si ti izuzetak od pravila, jer da sam ja rastao uz SA sagu, ne bih ni pokušavao da čitam stare naivne epizode.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/05/2015 : 19:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Zaboravljaš da smo odrastali i uz extra Zagore također. Ja sam uporedo čitao Morsku Stravu i Zimsku Zmiju. A najbolji Zagor mi je Demon Ludila kojeg uopće nisam čitao donedavno.



Onda si ti izuzetak od pravila, jer da sam ja rastao uz SA sagu, ne bih ni pokušavao da čitam stare naivne epizode.



U to vrijeme za mene nije bilo lošeg Zagora. Uživao sam čak i u onim najstarijim i najnaivnijim iz doba kad je Ferri pisao.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 19:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ma price iz sd razdoblja su mnogo ozbiljnije i kao takve bolje...a gotovo sam siguran da ce mi dosta prica iz JA sage biti bolji od peridoa SD



A ja sam siguran da ti neće biti bolje, baš zbog ovog presudnog efekta nostalgije a ne kvaliteta samih epizoda.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/05/2015 : 19:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Sclavi je napisao toliko DOBRIH stvari na Zagoru, da je jedini razlog što ga ne stavljam iznad Nolitte prije svega poštovanje prema tvorcu Zagora, i ipak puno veća količina Nolitinih odličnih priča, ali iz jednostavnog razloga što ih je i puno više napisao.
Sclavijeve najbolje epizode su mi u razini Nolittinih. A imao ih je puno... da ne nabrajam sada.



Apsolutno se slažem. Nolitta, pa Sclavi, pa Capone, pa na dalekom četvrtom mestu Boselli.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/05/2015 : 19:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by ike666

Sclavi je napisao toliko DOBRIH stvari na Zagoru, da je jedini razlog što ga ne stavljam iznad Nolitte prije svega poštovanje prema tvorcu Zagora, i ipak puno veća količina Nolitinih odličnih priča, ali iz jednostavnog razloga što ih je i puno više napisao.
Sclavijeve najbolje epizode su mi u razini Nolittinih. A imao ih je puno... da ne nabrajam sada.



Apsolutno se slažem. Nolitta, pa Sclavi, pa Capone, pa na dalekom četvrtom mestu Boselli.



A Bure na još daljem petom mjestu?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14659 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/05/2015 : 19:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Tonka24

Ma price iz sd razdoblja su mnogo ozbiljnije i kao takve bolje...a gotovo sam siguran da ce mi dosta prica iz JA sage biti bolji od peridoa SD



A ja sam siguran da ti neće biti bolje, baš zbog ovog presudnog efekta nostalgije a ne kvaliteta samih epizoda.


Moze biti, ali ova epizoda od kaina, pa izgubljeni svijet i cini mi se antartika... mislim da ce mi sigurno biti bolje...vec sad vidim na necitano
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14659 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/05/2015 : 19:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Antartika mi se cini fenomenalna epizoda... vi koji ste citali jesam li u pravu?
Go to Top of Page
Page: of 1204 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.77 seconds. Snitz Forums 2000