forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/10/2015 : 18:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Thula je odlična, puno bolja nego što većina misli.
Skiptar je precijenjen.



Potpisujem!
Go to Top of Page

Penzioner
New Member



Serbia
270 Posts

Member since 14/08/2005

Posted - 06/10/2015 : 01:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Penzioner a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?t=76&v=GNUFrQDN1_o
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/10/2015 : 07:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/10/2015 : 07:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Reče mi devojka sinoć, upratila na tv...tobože je podsetilo na nešto :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/10/2015 : 11:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I ona je našla baš pravo vrijeme, pa tko bi ostavio Zagora kada je "najnapetije".

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 06/10/2015 : 17:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
ŽEna bi trebala uzeti Zagora i čitati ga to bi momka brzo "diglo"

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/10/2015 : 22:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar





Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 06/10/2015 : 22:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Ma daj, pa ovo je spojler samo takav! Vezali su Zagora i jedu ga mravi... Hvala ti što si mi upropastio doživljaj i napetost...

No sikiriki
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/10/2015 : 23:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Trebalo je staviti upozorenje da video otkriva jako bitan dio radnje...
Ali, barem nije otkriveno što se kasnije dogodilo sa mravima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/10/2015 : 01:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#603
Još uvijek nedovoljno dobro.
Prvih pedesetak stranica samo pričanje i prisjećanje, poslije nešto akcije uz obilato objašnjavanje, a ta akcija je puna klišeja.
Crtež čist, mrtvački, sastavljen od djelića Ferrijevih poteza kistom sklepanih tako da se nekako drže zajedno.

Zadnji Bosellijev Hellingen je Dostojevski u usporedbi s ovim.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/10/2015 : 01:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Sve skupa je to tolika retro-trešara da se iskreno nadam da ovu priču neće uzeti u ruke nitko ispod 18 godina jer će odmah umrijeti od smijeha, a Zagora će prekrižiti za sva vremena.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 07/10/2015 : 09:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Dakle Hellingen smrdi na razočaranje?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 07/10/2015 : 10:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Dakle Hellingen smrdi na razočaranje?


Pa zar neko još uvek misli da se moglo posle Divova napraviti nešto a da bude realno za progutati. Nije ovde reč o Divovima već o stvari da progutaš način povratka Helingena. Meni je i Bozeli usrao motku tako da sve što je došlo nakon materijalilzovanja Helingena čista glupost, a i tok priče do tada je bolidan. Zagor je tu prestao biti Zgaor i malte ne pretvoren u neko svemirsko sranje.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 07/10/2015 : 11:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Meni je Boselli bio dobar, ali vjerojatno zato što je to prvi cijeloviti Hellingen kojeg sam pročitao.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 07/10/2015 : 19:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Sve skupa je to tolika retro-trešara da se iskreno nadam da ovu priču neće uzeti u ruke nitko ispod 18 godina jer će odmah umrijeti od smijeha, a Zagora će prekrižiti za sva vremena.



Upravo toga sam se i bojo. Bure ce sa nostalgijom ugasiti Zagora prije nego sto uopste dogura do te Europse odiseje. Hellingen se vraca kao retro-trash a nakon toga Bure fura sa jednim za drugim povratkom starih neprijatelja samo da zadovolji sebe i svoje prijatelje nostalgicare.
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 07/10/2015 : 20:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Pa da se ide raditi anketa možda bi 'nostalgičari' u većini bili protiv 'povratka za povratkom' starih i legendarnih (ne)prijatelja. Kakva korist od atraktivnih likova ako je scenarij za racku, pa ako ga još prati i takav crtež...
Sve te najave hrpe 'povrataka' jednog za drugim mi osobno baš mirišu na jedan veliki Buretov uredničko-scenaristički debakl, nažalost.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 07/10/2015 : 23:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao i ja sinoc 603, ovo je uvjerljivo najgori Hellingen do sad, ovo nema nikakve veze s nekom velikom ili vaznom pricom, ma lakrdija cista.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

fingolfin
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 24/02/2013

Posted - 08/10/2015 : 22:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send fingolfin a Private Message  Reply with Quote
Mislim da smo svi mi sa godinama postali malo izbirljiviji i teze nam je ugoditi nego ranije.Tako u svakoj prici nalazimo mane i imamo neke zamerke.Probajte sami nesto raditi 50 godina, pa cete videti kako je ponavljanje i nedodstatak ideja neminovan.Ja uzivam u svakoj Zagorovoj prici, a ova mi je posebno draga jer je protivnik moj omiljeni.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 08/10/2015 : 23:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
upravo. ne mozes na isti nacin u necemu uzivati sa 15 i sa 35.
tesko je ispuniti ocekivanja...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/10/2015 : 11:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se složio. Kako sam ja krenuo sa čitanjem, prvo sam se oduševio Bosellijem (Morska strava pa nestali istraživač), pa me je kupio Sclavi sa "Divovima dobra i zla"...sa Nolittinom veličinom, bez ikakvog nostalgijskog uticaja, sam se upoznao i opio ihahaj svesaka posle. Snaga tih starih brojeva nije samo u nostalgiji matorih jarčeva. Ona je univerzalna, postignuta poetski izvedenim dijalozima, razrade materije do same srži (nije kao danas "nađi o čemu nismo pričali i pojačaj istorijskim činjenicama ili sapuničastim zapletom sa sve više i više likova i et voila!"), pripovedajući sa malim brojem elemenata (likova, činjenica, faktora zapleta) i bez razbacivanja hronologe događaja narativnog toka samo da bi priča dobila na zrelosti.

Ja sa 15 za Nolittu nisam ni znao. Upoznao sam ga kad mi je bilo 22. Giuda i solar su otprilike moja generacija (ja sam '87.) i oni nisu toliko vezani za žuti Dnevnikov papir (fali im otprilike 5 godina života više za to). Taj faktor kod nas trojice isključite. Izbirljivost takođe. Zadnji Hellingen je definitivno najpromašeniji, egocentričan i sebičan (kao priča) jer ne prati niti naslovnog lika davno definisanim karakterom niti logični sled događaja prethodnih delova (uzimajući u obzir da se prethodna dva nisu desila). Burattinijev Hellingen je lišen lucidnosti, zanesenosti pri ispoljavanju inteligencije ili ambicije, zaigranog govora tela (široki osmeh, razbacivanje rukama, razrogačene oči)...on je tiha lisica, povučen, leden i ćutljiv. Mortimer obrijanog dela glave i spaljene face, ukratko. Scenario je na nekoliko mesta nelogičan i tupav (@solar i Giuda: onaj momenat kada priča i priča sa vojnicima u hodniku (diskusija koju je sam inicirao) pa odjednom skoči i vrisne "šta ste raskokodakali?! Ja želim da vidim Hellingena!" i BUM TRAS!), ignoriše sve do sada definisano: Čiku se ne diže kosa na glavi od samog spomena na Hellingena, uopšte ne pokazuje nikakav strah, Zagor gubi 50 stranica na razgovor sa ovim i onim zvaničnicima umesto da odmah leti i svom zakletom nemesisu odmah zavrne vratom (kao npr. u DL i Hellingen je živ), grupa ljudi ostaje da čuva nešto dok se Zagor ne vrati a znaju da to što čuvaju samo što ih nije poklalo, a inače to njihovo stražarenje nema ama baš nikakve svrhe itd.

Ideja kako vratiti Hellingena je odlična, uopšte priča je dobro osmišljena
Međutim, realizacija je "sedi- jedan!"

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/10/2015 12:01:30
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/10/2015 : 12:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
@PP:
Ukratko, umjesto Hellingena mogao je biti Đuro Đurić i isto bi dobili?


P.S. Wow ja sam uvijek mislio da si '90

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/10/2015 : 13:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ne bih se složio. Kako sam ja krenuo sa čitanjem, prvo sam se oduševio Bosellijem (Morska strava pa nestali istraživač), pa me je kupio Sclavi sa "Divovima dobra i zla"...sa Nolittinom veličinom, bez ikakvog nostalgijskog uticaja, sam se upoznao i opio ihahaj svesaka posle. Snaga tih starih brojeva nije samo u nostalgiji matorih jarčeva. Ona je univerzalna, postignuta poetski izvedenim dijalozima, razrade materije do same srži (nije kao danas "nađi o čemu nismo pričali i pojačaj istorijskim činjenicama ili sapuničastim zapletom sa sve više i više likova i et voila!"), pripovedajući sa malim brojem elemenata (likova, činjenica, faktora zapleta) i bez razbacivanja hronologe događaja narativnog toka samo da bi priča dobila na zrelosti.



Ti si verovatno izuzetak od pravila, jer mi je neshvatljivo da neko može posle Bosellija da se vrati na Nolittu.

Ja pripadam generaciji tih matorih jarčeva ('76.godište-mislim da smo najbrojniji na forumu) i nostalgično sam vezan za kasni Nolittin period (iako se na preskok čitalo i nešto starije). Ali moram priznati da kad sam prošle godine konačno nadoknadio sve nepročitano od Nolitte (a toga je bilo mnogo), malo šta me je zaista oduševilo a sa većinom sam bio blago razočaran.
Samo tri su mi bile vrhunske: Zimska Zmija, Dobar i loš, Vampir I

Imao sam velika očekivanja od prvog čitanja Gneva Osaga i totalno se razočarao jer je bila u pitanju jeftina imitacija filma Last Train from Gun Hill (1959), a siguran sam da sam je pročitao na vreme, krajem sedamdesetih, bila bi mi Top-ten priča uz bezbroj ponovnih čitanja.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/10/2015 : 14:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ova priča s tkačem je previše razvučena a kraj tako zbrzan

kao mali su mi nindze bile fascinantne u ovoj priči

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/10/2015 : 14:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I mene je Velika zavjera prilično razočarala kad sam je čitao prije otprilike dvije godine. Razvučeno, epizodno strukturirano s kvalitativno i zanimljivošću neujednačenim epizodama, i u ključnim trenucima dosta naivno (Chicovo trbuhozborstvo s pipcem) i zbrzano, osobito u završnici.
Čitavo vrijeme se Krojačev lik gradi kroz razmjerno efektno "prisustvo odsutnog", nagovještanje velike opasnosti i gradiranje dramske tenzije, a onda odjednom kompletna konstrukcija njegove organizacije koja izaziva kaos i prijeti rušenjem čitavog poretka biva razobličena kao hrpa nesposobnjakovića, slabića i kukavica.
Trivijalno, neuvjerljivo i dosta tanko.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/10/2015 : 15:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Velika urota je maestralna priča iako joj fali 30-50 stranica za bolje razrađeni kraj, ovako ostavlja dojam da su Zagor i Chico prelako uništili onako moćnu organizaciju.
Ja tome nisam nešto zamjerio, najviše zbog toga jer je Tkač uspio pobjeći pa se tako nije izgubila tajanstvenost koja se gradila kroz čitavu priču.
U drugom pojavljivanju se tajanstvenost izgubila čim je otkriveno tko se krije iza maske, a kada je to već napravljeno trebalo je staviti nekog uvjerljivijeg lika u ulogu Tkača.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.26 seconds. Snitz Forums 2000