forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1204

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/11/2016 : 23:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

Hm, ne miješam se jer ne znam podatke, niti interpretirati iste..
Samo vidim da se nitko ne spori oko toga koje je doba bilo zlatno u svakom pogledu, pa i u prodaji.. Nolittino doba..
I tu je po meni bar jedan odgovor jasan - da se nitko nije približio Nolitta/Ferri tandemu.
Pišem ovo jer sam negdje čitao mišljenja da su neki scenaristi i crtači iz 90+ godine bolji od tog tandema, bilo pojedinačno bilo tandemski.
Sumnjam da će Zagor ikad više doseći te visine iz Nolittinog doba. A evo sami ste dali podatke o prodaji, pa sumnjam da je taj argument oboriv bilo kojim drugim.
Naravno poštujem svačiji (subjektivni) dojam, kao što je i meni moj subjektivni dojam najvažniji.



Opasna dedukcija. To ko da bi rekao da je prodaja VHS-a kaseta u 80-ima i 90-ima veća od prodaje bluraya danas. Dakle, jasno je da je VHS bolji medij. Možemo dodati i to da je broj prodanih Zastava 101 veći od broja prodaje BMW-ja petice. Ergo, Zastava 101 je bolji auto.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 01:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Nagorom,ti argumenti o prodaji su u najmanju ruku smiješni i ne stoje sigurno,zasto uopce raspravljamo o tome?
Ajmo uzet u obzir da stvarno i je bila bolja prodaja u Toninellijevoj eri(iako sumnjam),to ne mijenja činjenicu da je Boselli daleko bolji scenarista od Toninellija.
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 29/11/2016 : 02:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by kucak

Hm, ne miješam se jer ne znam podatke, niti interpretirati iste..
Samo vidim da se nitko ne spori oko toga koje je doba bilo zlatno u svakom pogledu, pa i u prodaji.. Nolittino doba..
I tu je po meni bar jedan odgovor jasan - da se nitko nije približio Nolitta/Ferri tandemu.
Pišem ovo jer sam negdje čitao mišljenja da su neki scenaristi i crtači iz 90+ godine bolji od tog tandema, bilo pojedinačno bilo tandemski.
Sumnjam da će Zagor ikad više doseći te visine iz Nolittinog doba. A evo sami ste dali podatke o prodaji, pa sumnjam da je taj argument oboriv bilo kojim drugim.
Naravno poštujem svačiji (subjektivni) dojam, kao što je i meni moj subjektivni dojam najvažniji.



Opasna dedukcija. To ko da bi rekao da je prodaja VHS-a kaseta u 80-ima i 90-ima veća od prodaje bluraya danas. Dakle, jasno je da je VHS bolji medij. Možemo dodati i to da je broj prodanih Zastava 101 veći od broja prodaje BMW-ja petice. Ergo, Zastava 101 je bolji auto.




Hm. U pravu si. Stoji teza svakako. Ali čemu onda cijela rasprava i podaci koji su nuđeni. Moramo odrediti neke odrednice/parametre uspješnosti. Zašto se onda izjednačavaju osvojeni naslovi Kupa prvaka/Lige prvaka u nogometu. Izjednačavaju se samim tim jer se zbrajaju. Pa i naslovi svjetskog prvaka u nogometu. Urugvaj ima dva naslova iz 1930. i drugi ne znam kad - negdje ranih pedesetih, ako se ne varam.
Možemo govoriti u ovom slučaju da zanemarimo broj prodavanih stripova u bilo kojem vremenu. Bilo to 1970. ili 2010. Neka to bude konstanta (da ne upadnemo u zamku veće prodaje stripova prije modernog doba). Gledajmo udjele u prodaji kompletnog asortimana Bonelli kuće. Npr. 1970. godine Bonelli je prodao 1.000.000 primjeraka, a od Toga Tex 350.000 i Zagor 250.000. Te time dobijemo da je Zagor imao 25% udjela u prodaji. Naravno - godinama je rastao broj izdanja, što je nepovoljan čimbenik za promatranje varijable iz prošlosti. Zato bi bilo dobro promatrati konstantne varijable kao Texa i Zagora jer su svo promatrano vrijeme izlazili. To bi recimo bilo itekako usporedivo i moglo bi dati određeni odgovor o ponašanju Zagorovih čitatelja / prodaje. Sedamdesetih godina ta bi razlika bila radi Nollite / Ferrija dosta manja, nego pretpostavljam 90.-tih godina.
Nagor je ovdje u pravu jer sam upotrijebio apsolutni izraz, neusporediv omjerno s ničim. Idemo sada uspoređivati prodaju BMW-a (stari modeli, pa trojka, pa petica, pa šestica, pa svemirski brod) i Mercedesa (također iz godine u godinu, od najstarijeg modela pa do najnovijeg) u ukupnoj prodaji automobila bilo neke zemlje, bilo svijeta. Naravno da je smiješno uspoređivati da se 80-tih godina prodalo više Zastava nego danas 2016. Mercedesa. To nisam ustvari ni pokušao. Pokušao sam (zamislimo da je Zagor Zastava) reći da je prodaja Zastava 70-tih godina bila veća nego 90.-tih godina. Sada pokušavam dodati još jednu varijablu, da se kroz iste uvjete (pad čitanosti stripova, uvođenje novih izdanja etc.) bore kroz vrijeme udjelima u ukupnoj prodaji koja ovisi o niz parametara. Pa ćemo vidjeti tko je bolje reagirao 1993. godine Tex ili Zagor na uvođenje novih izdanja, je li to bio Zagor uvođenjem novih scenarista, ili Tex lupam uvođenjem novih crtača.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 02:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Kucak,ja mislim da je Urugvaj samo jednom osvojio svjetsko prvenstvo,ono prvo 1930.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 02:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ne u krivu sam,sad sam pogledao na wikipediji da su osvojili i 1950. u Brazilu.
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 29/11/2016 : 03:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Ne u krivu sam,sad sam pogledao na wikipediji da su osvojili i 1950. u Brazilu.



Uvijek mi je na pameti da su dva. Ne mogu to zaboraviti jer je "čudan" podatak. Neshvatljiv u današnjem modernom nogometu. Zato se uvijek i naglasi dva naslova iz pretpotopnog doba.. Iako ni to nije fer, jer će za 40-50 godina netko našu broncu iz Francuske proglasiti nečim normalnim, a mi znamo da je to nenormalno velik uspjeh. Tako se i sada pokojni Urugvajci osvajači prvog svjetskog prvenstva okreću u svojim grobovima, pa ću ipak logično dodati - svaka čast momci na osvojenoj tituli 1930. Tko zna kroz kakvo sito i rešeto ste prošli....

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/11/2016 : 07:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

Gledajmo udjele u prodaji kompletnog asortimana Bonelli kuće. Npr. 1970. godine Bonelli je prodao 1.000.000 primjeraka, a od Toga Tex 350.000 i Zagor 250.000. Te time dobijemo da je Zagor imao 25% udjela u prodaji.




teško mi je povjerovati da se Zagor prodavao u 250.000 komada mjesečno
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/11/2016 : 12:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je vrhunac bio oko 220.000 komada sedamdesetih godina.
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 29/11/2016 : 14:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Brojke su stavljene samo radi primjera izracunavanja.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 14:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Kad vec tako baratate brojkama jel istina da se Dylan Dog svojevremeno(pocetkom 90ih)prodavao u milijun primjeraka mjesecno u cijelom svijetu i tako bio najprodavaniji Bonelli serijal svih vremena?
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4346 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/11/2016 : 15:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
to je sve potpuno nebitno. Ovo je Zagorov kutak.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 15:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

to je sve potpuno nebitno. Ovo je Zagorov kutak.



Pa?
Kad Solar vec tako barata sa podacima nije problem samo napisati da ili ne,uostalom moze odgovorit na DD topicu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2016 : 15:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Teško da se išta prodavalo u milijun primjeraka mjesečno, s obzirom da su, osim Italije, Bonelli stripovi izlazili u svega nekoliko zemalja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4284 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/11/2016 : 15:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
zagorov rekord je 220.000 krajem 1970 tih...mislim da je tacna godina 1977 ali nemogu sada da kopam po primercima...
teksov rekord je izmedju 700.000 i 800.000 takodje krajem 1970 tih...

ovo sto se pominje milion i slicno to je sve skupa sa prpratnim kasnijim edicijama,specijalci,maksiji,reprinti....
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 15:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Bas sam jucer procitao ponovo nakon dugo vremena maxija "Dugo putovanje"i dojam je bio kao i nakon prvog citanja,jedna od najboljih Burattinijevih epizoda.
Jedina mana epizode je ta sto Burattini nije uspio dignut ljubavni odnos izmedu one indijanke i porucnika na visu razinu,ljubavni odnos izmedu dva razlicita svijeta kao sto je to Noltitta napravio u Zimskoj zmiji.Bas sam pricao o tome nedavno kako Burattiniju nejdu bas ti meduljudski odnosi za razliku od Bosellija koji je majstor u tome.
Mogao je odkinut 3 do 4 stranice od onog silnog naganjanja Horna,na kraju porucnik kaze ja se cu se ozenit sa ovom indijankom proveli smo noc zajedno i ispricali smo svako svakom svoju zivotnu pricu i shvatili da se volimo...Pa zasto onda Burattini to ne prikaze nego forsira onaj manje zanimljivi dio radnje(juranjavu za onima iz nacionalne garde Georgije)?
Isto tako sitna mana je mozda je trebao malo vise prikazat patnju indijanaca(nije da nije,dapace je i to jako dobro)i odkinut takoder par stranica od one silne jurnjave i pucnjave.
Porucnik(Norman?)je ovdje skoro glavni lik uz Zagora i Satka,vidio sam kritike da je ovdje Zagor nepotreban,ja mislim da nije mislim da je ovdje Chicho totalno nepotreban i epizoda je mogla da prode i bez njega,ipak to je Chicho i kakav bi to Zagor bio da nema Chicha.
Svida mi se karakterizacija tog porucnika koji se zove Norman ako sam dobro zapamtio,takoder lik koji mi se jako dopao je Sequoyah,on je ovdje odlicno okaraktriziran i bas ga takvog i zamisljam,on je mudar,pametan,miroljubiv,tolerantan je i spreman na dijalog sa vojskom,pravi voda naroda Cherokee.

Vidio sam kritike na Chiarollin crzec i cak sam vidio da je bilo spominajnja da bi recimo ovo Donatelli odradio bolje,nema sanse,ja mislim da je Chiarolla bio bas dobar izbor i da je odlicno prikazao one scene indijanske patnje,ona scena kad indijanci putuju pada kisa,ahh stvarno je to majstorski odradio,ne vidim niti jednog drugog crtaca koji bi mogao to tako dobro odradit(osim mozda Ortiza),ipak Chiarollini likovi nekad izgledaju kao skice ili kao da ih je nacrtao za par sekundi,crtez nije da recimo obara s nogu(osim mozda onih scena kad indijanci putuju)ali mislim da je vrlo dobar i ne zasluzuje takve kritike.

Nisu mi jasne kritike na naslovnicu koja je po meni jedna od najboljih Zagorovih jos od prvog dana kad sa je ugledao.

Sve u svemu ovo je jedna odlicna epizoda u kojoj je Burattini nadmasio sam sebe i uvijek ce mi bit uz bok legendarnim epizodama kao sto su Bijes Osaga ili Sloboda ili smrt,ipak ova epizoda ima vecu dozu ozbiljnosti jer ipak ozivljava jedan stvarni povijesni dogadaj.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 15:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Teško da se išta prodavalo u milijun primjeraka mjesečno, s obzirom da su, osim Italije, Bonelli stripovi izlazili u svega nekoliko zemalja.



Ne bas redovno,nego neki primjerci da su dozivjeli tu brojku?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2016 : 15:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dugo putovanje stvarno odlična priča, samo meni nikako ne sjeda crtež.
Dobro je nacrtana jedino ona indijanka dok je sve ostalo pravi fušeraj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 16:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Dugo putovanje stvarno odlična priča, samo meni nikako ne sjeda crtež.
Dobro je nacrtana jedino ona indijanka dok je sve ostalo pravi fušeraj.




Ne slažem se s tim,Andrew Jackson je recimo dosta dobro nacrtan puno bolje nego Sediolijev ili Donatellijev(dobro on nije crtao Jacksona nego nekog izmišljenog predsjednika),one scene kad Indijanci putuju su jako dobro nacrtane,Sequyah pa i onaj poručnik Norman,stvarno se ne slažem da je crtez los.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/11/2016 : 16:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Kad vec tako baratate brojkama jel istina da se Dylan Dog svojevremeno(pocetkom 90ih)prodavao u milijun primjeraka mjesecno u cijelom svijetu i tako bio najprodavaniji Bonelli serijal svih vremena?


Da, Dylan Dog je na svom vrhuncu (oko 1994.) dosegao prodaju od milijun primjeraka mjesečno i to samo u Italiji. Ipak tu su uključene brojke i dva reprinta (prima ristampa, seconda ristampa), koje su izlazile usporedno sa redovnom serijom čiji je vrhunac bio oko 500.000 primjeraka.

Svi ovi podaci su provjereni i dolaze iz desetak članaka koji su objavljivani između 1990. i 1996. godine.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 16:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by Rahazlam

Kad vec tako baratate brojkama jel istina da se Dylan Dog svojevremeno(pocetkom 90ih)prodavao u milijun primjeraka mjesecno u cijelom svijetu i tako bio najprodavaniji Bonelli serijal svih vremena?


Da, Dylan Dog je na svom vrhuncu (oko 1994.) dosegao prodaju od milijun primjeraka mjesečno i to samo u Italiji. Ipak tu su uključene brojke i dva reprinta (prima ristampa, seconda ristampa), koje su izlazile usporedno sa redovnom serijom čiji je vrhunac bio oko 500.000 primjeraka.

Svi ovi podaci su provjereni i dolaze iz desetak članaka koji su objavljivani između 1990. i 1996. godine.



Stvarno impresionirajuci podaci.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/11/2016 : 16:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
teksov rekord je izmedju 700.000 i 800.000 takodje krajem 1970 tih...

Tu također ulaze i reprinti jer znamo iz intervjua da je Teks broj 200 objavljen u 7. mjesecu 1977. prodan je u preko 500.000 primjeraka.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11395 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2016 : 16:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se za Dugo putovanje. Jedna od najboljih tragicnih indijanskih prica. Kao najmarkantniji deo price bih istakao upravo pocetak i Zagorovo suceljavanje sa predsednikom Jacksonom. Tu je Burattini savrseno ubo Zagorov karakter i temparament.
Samo je velika steta sto je u jednom od narednih maxija (ne secam se naziva, ali znam da ga je crtao Sedioli) potpuno ponistio sve sto se desilo u ovoj epizodi izmedju Zagora i Jacskona i na kraju postaju ortaci. Zagor se stavlja u sluzbu birokratije velikog americkog drzavnog aparata, sto je potpuno u suprotnosti sa njegovim likom i delom. Sta je to trebalo Burattiniju stvarno ne znam.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 16:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Slazem se za Dugo putovanje. Jedna od najboljih tragicnih indijanskih prica. Kao najmarkantniji deo price bih istakao upravo pocetak i Zagorovo suceljavanje sa predsednikom Jacksonom. Tu je Burattini savrseno ubo Zagorov karakter i temparament.
Samo je velika steta sto je u jednom od narednih maxija (ne secam se naziva, ali znam da ga je crtao Sedioli) potpuno ponistio sve sto se desilo u ovoj epizodi izmedju Zagora i Jacskona i na kraju postaju ortaci. Zagor se stavlja u sluzbu birokratije velikog americkog drzavnog aparata, sto je potpuno u suprotnosti sa njegovim likom i delom. Sta je to trebalo Burattiniju stvarno ne znam.



To je maxi "Covjek na nisanu".Kako moze biti u suprotnosti sa Zagorovim likom i djelom spašavanje jednog ljudskog života?
I ne naravno da se nije Zagor stavio u službu birokracije i velikog američkog državnog aparata,kolko se sjećam to je bio povratak loze krune koji su htjeli svrgnut demokraciju u Americi i postavit apsolutnu monarhiju,kolko god mana ima demokracija opet je najbolj oblik vladavine i sigurno bolji od apsolutne monarhije gdje jedan bolesni narcisoidni psihopat se iživljava na svom narodu(uglavnom na onim najslabijima).
Toga ima i u demokraciji ali ipak je to najbolji način vladavine,ako i postoji bolji mi ne znamo za njega.
Uostalom nije Zagor jeo predsjedniku iz ruke,samo mu je spasio život i to bi učinio za bilo koga makar se radilo o predsjedniku ili o običnom vojniku.
Jedino je šteta da je Sedioli crtao tu priču a ne recimo Rubini,Anderucci ili Della Monica neko od tih boljih Zagorovih crtača jer ipak se pojavljuje predsjednik.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2016 : 16:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Dugo putovanje stvarno odlična priča, samo meni nikako ne sjeda crtež.
Dobro je nacrtana jedino ona indijanka dok je sve ostalo pravi fušeraj.




Ne slažem se s tim,Andrew Jackson je recimo dosta dobro nacrtan


Da, samo šteta što ga je ugrizao zombi pa doživljava malu transformaciju.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/11/2016 : 21:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Opet sam pročitao tog maxija "Covjek na nišanu" i dojmovi su onako,i ne bas najbolji.
Andrew Jackaon sigurno kao jedan od najzanimljivijih likova uopce u cijelom serijalu zaslužuje bolju priču i boljeg crtača,banda idiota(kako reče Zagor)radi atentat na predsjednika Amerike a cilj im je svrgnut demokraciju u Americi i uspostavit apsolutnu monarhiju,zvuci jako zanimljivo ali sve je tako mlako izvedeno,Zagor trči i tuče se dok se Chicho tamo zajebava sa ovima iz cirkusa i to je ubiti cijeli strip.
Nije sad nešto tako losa epizoda ali s obzirom da se pojavljuje jedna tako važna ličnost izgleda poprilično neuvjerljivo.
Sedioli mi se nikako ne sviđa,bio mi je ok u tajnim agentima ali sve sam vise uvjeren da je bas on jedan od glavnih kandidata za letit sa serijala.
Naslovnica je prosjek.
Go to Top of Page
Page: of 1204 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.41 seconds. Snitz Forums 2000