forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/11/2016 : 17:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by kucak

Meni je Zagor - Zagor. Ne pada mi na pamet kod ocjenjivanja da gledam tko je scenarist / crtač. To su gluposti. Ako sam uživao u priči, a to je valjda jedino važno, onda valjda treba dati i dobre ocjene. Ako je netko kod konkretno ove zadnje Burattinijeve priče dao loše ocjene zato što je on scenarist, a uživao je u stripu i napetoj atmosferi, onda stvarno ne znam. Ne vidim koga ovaj strip može ostaviti ravnodušnim. Toliko da mu da sve jedinice. Pa makar i jednu jedinicu bilo za scenarij ili crtež. Kao što je negdje PP napisao čini mi se ovako - ispod ocjene 5 za scenarij daje se kad isti vrijeđa inteligenciju čitatelja. Ocjena 5 je zanatska otprilike, kako sam shvatio. Jedinicu možda i ja pravi antitalenat ne bih dobio...



To je stvarno jadan način ocjenjivanja gledat tko je crtač i ko piše pa se po tome orijentirat,moraš shvatit da na ovom forumu postoje ljudi(puno njih)koji svoje mišljenja uglavnom nemaju,nego ga baziraju na mišljenju većine ili mišljenju neku samozvanih "stručnjaka".


Kako nemaju? Pa mišljenje je isto kao i guzica, svatko ih ima.
Jedino ako pojedinci više vjeruju nekom ''stručnjaku'' nego sebi i svojim očima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/11/2016 : 17:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

quote:
Originally posted by King Warrior

Nedostaju originalne naslovnice.
Vidim pocelo je silovanje ocjena (mislim na komentare).



Misliš na podizanje ocjena? S moje strane nisam želio dati manje, stvarno me priča držala od početka do kraja. Super, super....
Ili misliš na ovu 23% što je zadnja sletila.
Nije ni mojih 100% objektivno, ali nije ni ovih 23%, te uz malo nerealnih 100-tica taman će poništiti ovu 23% i eventualno još neke 10%, pa će doći na realnih 85/90. Da se razumijemo, i nečijih 23% i 15% i 30% poštujem, ako je stvarno dato realno na osnovu dojma nakon čitanja. Ukusi su stvarno različiti i svačiji treba poštovati.
Haha, vidim da i ti nisi daleko od mene - 97%...



Stvarno ne razumijem ocjene od 1do 4 ,stvarno rijetko kad dajem četvorke a kamoli jedinice.
Jedinicu sam dao samo jednom za priču i scenarij(od mojih 300 komentara)i to neka epizoda u DD maxiju koja je stvarno samo dno.
Nisu mi jasne jedinice za crtez i naslovnice,evo ja sam dao za crtez iz specijalca dylanovog "Strava iz nekog drugog kad" četvorku,a to mi je sigurno jedan od najlošije nacrtanih stripova.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/11/2016 : 17:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by kucak

Meni je Zagor - Zagor. Ne pada mi na pamet kod ocjenjivanja da gledam tko je scenarist / crtač. To su gluposti. Ako sam uživao u priči, a to je valjda jedino važno, onda valjda treba dati i dobre ocjene. Ako je netko kod konkretno ove zadnje Burattinijeve priče dao loše ocjene zato što je on scenarist, a uživao je u stripu i napetoj atmosferi, onda stvarno ne znam. Ne vidim koga ovaj strip može ostaviti ravnodušnim. Toliko da mu da sve jedinice. Pa makar i jednu jedinicu bilo za scenarij ili crtež. Kao što je negdje PP napisao čini mi se ovako - ispod ocjene 5 za scenarij daje se kad isti vrijeđa inteligenciju čitatelja. Ocjena 5 je zanatska otprilike, kako sam shvatio. Jedinicu možda i ja pravi antitalenat ne bih dobio...



To je stvarno jadan način ocjenjivanja gledat tko je crtač i ko piše pa se po tome orijentirat,moraš shvatit da na ovom forumu postoje ljudi(puno njih)koji svoje mišljenja uglavnom nemaju,nego ga baziraju na mišljenju većine ili mišljenju neku samozvanih "stručnjaka".


Kako nemaju? Pa mišljenje je isto kao i guzica, svatko ih ima.
Jedino ako pojedinci više vjeruju nekom ''stručnjaku'' nego sebi i svojim očima.



Ako vise vjeruješ nekom "stručnjaku" nego sebi i svojem misljenju(ukusu)to je kao da i nemaš mišljenje.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/11/2016 : 17:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kod mene su jedinice namijenjene za teška razočaranja, iako skoro nikad ne dajem sve 3 već to bude samo za priču scenarij ili crtež.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/11/2016 : 17:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kod mene su jedinice namijenjene za teška razočaranja, iako skoro nikad ne dajem sve 3 već to bude samo za priču scenarij ili crtež.



Dao si dvije jedinice(za priču i scenariji)onoj epizodi povratak Nata Murda,pa zar stvarno ta epizoda zaslužuje jedinice za scenarij?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/11/2016 : 17:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by kucak

Meni je Zagor - Zagor. Ne pada mi na pamet kod ocjenjivanja da gledam tko je scenarist / crtač. To su gluposti. Ako sam uživao u priči, a to je valjda jedino važno, onda valjda treba dati i dobre ocjene. Ako je netko kod konkretno ove zadnje Burattinijeve priče dao loše ocjene zato što je on scenarist, a uživao je u stripu i napetoj atmosferi, onda stvarno ne znam. Ne vidim koga ovaj strip može ostaviti ravnodušnim. Toliko da mu da sve jedinice. Pa makar i jednu jedinicu bilo za scenarij ili crtež. Kao što je negdje PP napisao čini mi se ovako - ispod ocjene 5 za scenarij daje se kad isti vrijeđa inteligenciju čitatelja. Ocjena 5 je zanatska otprilike, kako sam shvatio. Jedinicu možda i ja pravi antitalenat ne bih dobio...



To je stvarno jadan način ocjenjivanja gledat tko je crtač i ko piše pa se po tome orijentirat,moraš shvatit da na ovom forumu postoje ljudi(puno njih)koji svoje mišljenja uglavnom nemaju,nego ga baziraju na mišljenju većine ili mišljenju neku samozvanih "stručnjaka".


Kako nemaju? Pa mišljenje je isto kao i guzica, svatko ih ima.
Jedino ako pojedinci više vjeruju nekom ''stručnjaku'' nego sebi i svojim očima.



Ako vise vjeruješ nekom "stručnjaku" nego sebi i svojem misljenju(ukusu)to je kao da i nemaš mišljenje.


Pa zar ima i takvih ovdje? Razumijem kada nekome povjeruješ na neviđeno (ako taj ima sličan ukus tvome), ali kada si upoznat sa nekim djelom onda valjda možeš sam procjeniti koliko ti je dobro ili loše.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/11/2016 : 17:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kod mene su jedinice namijenjene za teška razočaranja, iako skoro nikad ne dajem sve 3 već to bude samo za priču scenarij ili crtež.



Dao si dvije jedinice(za priču i scenariji)onoj epizodi povratak Nata Murda,pa zar stvarno ta epizoda zaslužuje jedinice za scenarij?


Znao sam da ćeš to spomenuti, meni svakako zaslužuje najniže ocjene a sve sam detaljno i objasnio. Ta priča me je podsjetila na nogometaša koji je sam sebi zabio autogol zbog čega je njegova momčad izgubila važnu utakmicu.
Ti si opet dao previsoke ocjene, iako si u neku ruku priznao da imam pravo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 30/11/2016 : 17:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da ljudi (prvi ja) pretjeruju s desetkama, ali ako je objektivno nešto za 7-8 manje je zlo dati 10 (mala razlika u odnosu na objektivno), nego dati sve jedinice (ogromna razlika u odnosu na objektivno).
Naravno vrijedi i obratno - od smeća (ali mizeran je broj takvih) raditi remek djelo dajući desetke.
Najgore u svemu je ako netko ne voli Vernija, a čovjek nacrtao po zanatu za 5 ili 6, dati mu zato što je Verni u pitanju 1. Pa i ja bih nacrtao valjda za 2.
Da se bar od početka ocjenjivalo od 1-5, pa bi ekstremi manje dolazili do izražaja.
Možda se moglo programski i napraviti da se u komentarima ne smije ostaviti ispod XXX znakova (ne znam koliko bi bilo pristojno 150-300-50-700). Prvi ja bih se popravio jer i ja često ostavim samo ocjene bez komentara. Bile bi kvalitetnije recenzije jer bi ih pratili kvalitetniji komentari. A i jedinice se ne bi mogle dati bez da se zacrveniš, te naravno i petice, tj. maksimalne ocjene.
Uglavnom, zar je teško ocijeniti strip pošteno, ne gledajući imena.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/11/2016 : 17:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ma treba pričekati da prođe par mjeseci pa će sve doći na svoje jer je to popularna priča i sigurno će je komentirati 50-60 ljudi i tada će se ocjene stabilizirati.
Većinu ljudi ne zamimaju naše interne rasprave, sad je to izraženo jer ima relativno malo komentara.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/11/2016 : 18:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by kucak

Meni je Zagor - Zagor. Ne pada mi na pamet kod ocjenjivanja da gledam tko je scenarist / crtač. To su gluposti. Ako sam uživao u priči, a to je valjda jedino važno, onda valjda treba dati i dobre ocjene. Ako je netko kod konkretno ove zadnje Burattinijeve priče dao loše ocjene zato što je on scenarist, a uživao je u stripu i napetoj atmosferi, onda stvarno ne znam. Ne vidim koga ovaj strip može ostaviti ravnodušnim. Toliko da mu da sve jedinice. Pa makar i jednu jedinicu bilo za scenarij ili crtež. Kao što je negdje PP napisao čini mi se ovako - ispod ocjene 5 za scenarij daje se kad isti vrijeđa inteligenciju čitatelja. Ocjena 5 je zanatska otprilike, kako sam shvatio. Jedinicu možda i ja pravi antitalenat ne bih dobio...



To je stvarno jadan način ocjenjivanja gledat tko je crtač i ko piše pa se po tome orijentirat,moraš shvatit da na ovom forumu postoje ljudi(puno njih)koji svoje mišljenja uglavnom nemaju,nego ga baziraju na mišljenju većine ili mišljenju neku samozvanih "stručnjaka".


Kako nemaju? Pa mišljenje je isto kao i guzica, svatko ih ima.
Jedino ako pojedinci više vjeruju nekom ''stručnjaku'' nego sebi i svojim očima.



Ako vise vjeruješ nekom "stručnjaku" nego sebi i svojem misljenju(ukusu)to je kao da i nemaš mišljenje.


Pa zar ima i takvih ovdje? Razumijem kada nekome povjeruješ na neviđeno (ako taj ima sličan ukus tvome), ali kada si upoznat sa nekim djelom onda valjda možeš sam procjeniti koliko ti je dobro ili loše.



Pa naravno da ih ima ovdje,i vise nego sto misliš.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/11/2016 : 18:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Odlična priča, sad sam je ponovno pročitao, morat ću korigirati ocjene.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/11/2016 : 18:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kod mene su jedinice namijenjene za teška razočaranja, iako skoro nikad ne dajem sve 3 već to bude samo za priču scenarij ili crtež.



Dao si dvije jedinice(za priču i scenariji)onoj epizodi povratak Nata Murda,pa zar stvarno ta epizoda zaslužuje jedinice za scenarij?


Znao sam da ćeš to spomenuti, meni svakako zaslužuje najniže ocjene a sve sam detaljno i objasnio. Ta priča me je podsjetila na nogometaša koji je sam sebi zabio autogol zbog čega je njegova momčad izgubila važnu utakmicu.
Ti si opet dao previsoke ocjene, iako si u neku ruku priznao da imam pravo.



Samo oko Nata Murda,uostalom ja se rade držim u stripovima onoga "sto ljudi sto čudi" nego logike,onom Batmanu di se priča o Jokeru isto sam dao visoke ocijene iako su Jokerovi postupci neshvatljivi i totalno je cijela ta priča neuvjerljiva(ili mozda samo meni tako djeluje)pa sta to znaci da cu dat jedinice za priču i scenarij?
Nema šanse.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 30/11/2016 : 18:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam potpuno zaboravio o cemu se radi u ovom stripu :) Sjecam se da mi nije bio dosadan previse.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/11/2016 : 21:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Očajnička utrka

Često sam kritičan prema Burattiniju i vjerujem da je to s pravom. Ipak kad čovjek uradi dobar posao to mu treba i priznati.
Znamo da je ideja daleko od originalne ali je izvrsno prilagođena u kontekst serijala, takve stvari je i sam Nolitta često radio. Što se tiče scenarija, meni je nakon pročitane priče ostao dojam cjeline, bez obzira na retrospektive nisam osjetio da su one suvišne ili usiljeno umetnute.

Kao što je u recenziji napomenuto, Očajnička utrka jest imala dug put, prvotno je bila predviđena za specijalo izdanje pa je onda rasla u obimu. Taj rast ili dodavanje tabli, po mom sudu, nije imalo negativan utjecaj jer vremena je bilo i više nego dovoljno za jedan kvalitetan scenarij baš zato što je Nuccio dosta spor crtač. Tako Burattini nije morao pribjegavati nekim brzopletim i kilavim rješenjima samo da bi zadovoljio zahtjeve nemilosrdne mjesečne Bonelli produkcije nego je u suradnji sa crtačem tražio najbolji način kako bi zaokružio ovu priču i dao joj dublji smisao umjesto pukog utrkivanja i savladavanja prepreka. Ukratko, priči je trebalo dati dušu, ono na čemu je Burattini toliko puta pao, ovdje je uspio postići.

Pripovijedna nit u Norfolku se se lijepo nadovezuje na glavni dio scenarija (utrka i prepreke), osim postepenog upoznavanja sa situacijom i konstruiranja pomalo mistične atmosfere, taj dio također služi i ponovnom podsjećanju čitatelja na onaj nepogriješivi nolittanski šarm kojeg tako dobro ponovno vidimo oživljena zahvaljujući Čiku i Trampiju. Tu je i dio sa Salanderom koji također služi kao prijelaz prema opasnoj i surovoj Kaufmanovoj realnosti.

Strip jer počeo "in medias res", ali Burattinijeva odluka da nam znatiželju odmah zatomi sa vraćanjem na prijašnje događaje je dobra. Ritam se naglo mijenja, raspoloženje se mijenja, mi od super napete situacije dolazimo u relativnu normalnost ribarskog gradića i pitamo se kakve su to dogodovštine mogle prouzročiti onakvu štetu i umjesto odgovora dobivamo šaljivi Nollita style uvod, koji se ne vuče predugo nego točno onoliko koliko je potrebno.
Takva promjena ritma scenarija i te retrospektive, ako su pravilno upotrebljene kao ovdje, dodaju na draži jer na neki način "odlažu zadovoljstvo" trenutačnog odgovora i daju čitateljima šansu da u vlastitoj mašti stvaraju scenarije o onome što se "iza brda valja" i upravo kad ta Nolfolk narativna nit prijeti da bude dosadna mi se ponovno prebacujemo u Zagorovu sadašnjost.

Kao što sam ranije spomenuo bez tih "umetaka" ove njegove borbe bi mogle postati suhoparne i nekako predvidljive, a najbolja od svega je Burattinijeva odluka da negdje na sredini cijela priča bude "up to date" znači sve retrospektive su ispričane i sada se u potpunosti možemo posvetiti borbama i krajnjem cilju.

Bitno je spomenuti kako ovakav način retrospektivnog pripovijedanja je suprotan uobičajenim, suhoparnim i šablonskim rješenjima kada Burattini obično na kraju neke klišeizirane priče upotrebljava prepričavanje da bi "razbojnik mjeseca" mogao u detalje objasniti neki njegov priglupi plan. Kao i u "Čovjeku koji je pobijedio smrt" retrospektive služe da bi produbile i pokrenule priču na nov i neočekivan način i strateški su smještene u pojedine djelove scenarija kako bi dobili maksimum od njih, to također lomi linearan način pripovijedanja i stvara nove načine doživljavanja onoga što čitamo. Sjećam se da je dosta ljudi prigovaralo tom prošlog gigantu kako je taj pripovijedački alat pretjerano iskorišten i da je scenarist mogao malo i prikočiti sa time - e pa ovdje se to točno i dogodilo jer ti "prošli događaji" ne traju unedogled nego se u pravom trenutku prekidaju. Bez svega ovoga bi Očajnička utrka bila dosta siromašnija.

Još jedno Burattinijevo postignuće su i svi oni ljudi, pomoćnici, oko Kaufmana. Nitko od njih nije jednoličan i zao reda radi nego svak od njih ima karakter i vlastitu motivaciju koja ih čini ljudima a ne karikaturama. Posebno je dobro napravljena poanta sa onim lavom i Korubom, tu je i onaj tetovirani i njegova veza sa morskim psom. To je hvale vrijedno jer su svi oni mogli biti slijepi Kaufmanovi poslušnici ali nisu, upotrebljavali su vlastiti razum i svoj kulturni habitus i na kraju su Zagorovim posredovanjem došli do vlastitih zaključaka o Kaufmanu i njegovim djelima, znači svi oni su doživjeli neku vrstu nutarnje promjene.

Nuccio je uza sve svoje mane pravi dar s neba jer ima "ono nešto", talenat i stil koji, ne samo da neodoljivo podsjećaju na Ferrija iz njegovih najboljih dana, nego su njime direktno inspirirani. Posebno je važno da smo svjesni kako je ovo čovjeku tek drugi strip u životu i nije uopće bio namjenjen objavljivanju u A4 formatu nego u uobičajenoj svesci redovne Bonelli serije. Nađite bilo kojeg slavnijeg i poznatijeg talijanskog crtača i objavite njegov drugi po redu rad u čitavom životu u A4 formatu pa ću vas pitati na što to liči.
Njegov crtež usprkos nedostatku iskustva i nekim uobičajenim greškama u anatomiji uspijeva dočarati magiju ferrijevskog stila bez oslanjanja na precrtavanje i slične trikove i baš zbog toga je, iako tehnički inferioran u odnosu na neke, najbolji crtač za Zagora i jedini pravi Ferrijev nasljednik.

priča: 8
scenarij: 9
crtež: 9
naslovnice: 9

Edited by - solar on 02/12/2016 01:26:08
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/11/2016 : 21:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Odlicna analiza, solare.
Svidja mi se to sto epizodu nisi gledao kroz subjektivnu prizmu, vec na jedan sasvim trezven i objektivan nacin.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/11/2016 : 22:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Mene zabrinjava nesto drugo, a to je da se rat Burattini vs. Boselli prenio i na recenzije.



quote:
Originally posted by King Warrior

Imam osjecaj da ce biti "veselo" i kada dodje Mortimerova (Burattini-Verni) recka na red. Ovdje je jos crtao Nuccio, kojeg inace skoro svi dobro podnese.



quote:
Originally posted by King Warrior

Odlicna analiza, solare.
Svidja mi se to sto epizodu nisi gledao kroz subjektivnu prizmu, vec na jedan sasvim trezven i objektivan nacin.



Pretjeruješ sa tom paranojom, King. Dati manje od 100 posto nekoj tebi omiljenoj priči ne znači da postoji forumska zavjera. Previše to potenciraš i stvaraš razdor.


Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 30/11/2016 : 22:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

I ne naravno da se nije Zagor stavio u službu birokracije i velikog američkog državnog aparata,kolko se sjećam to je bio povratak loze krune koji su htjeli svrgnut demokraciju u Americi i postavit apsolutnu monarhiju,kolko god mana ima demokracija opet je najbolj oblik vladavine i sigurno bolji od apsolutne monarhije gdje jedan bolesni narcisoidni psihopat se iživljava na svom narodu(uglavnom na onim najslabijima).
Toga ima i u demokraciji ali ipak je to najbolji način vladavine,ako i postoji bolji mi ne znamo za njega.



Kakva definicija monarhije - dostojna svakog člana KP.
Podlegao si propagandnom stereotipu, koji forsiraju mediji NSP.(NWO)
Evo ti jedan primer:
U ratovima koje su vodili pravi monarsi - ratovali su samo oni, koji su mogli ratom nešto i da dobiju:
Monarh je dobijao veću teritoriju
Velikaši su takodje dobijali nove posede
Sitni velikaši su postajali krupni velikaši
Vitezovi su postajali sitni velikaši (posednici zemlje)
Štitonoše su postajale vitezovi
Pomoćnici štitonoša su postajali štitonoše.
A danas?
Danas u ratovima učestvuje samo sirotinja, koja tim ratom, pobedila njihova država ili ne - može samo da izgubi, sve - od imovine do života.
A nije čudo, da su Italijani, posle toliko godina revolucije i komunizma, postali antimonarhisti.

Edited by - Kontrast 2 on 30/11/2016 22:22:29
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/11/2016 : 23:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Rahazlam

I ne naravno da se nije Zagor stavio u službu birokracije i velikog američkog državnog aparata,kolko se sjećam to je bio povratak loze krune koji su htjeli svrgnut demokraciju u Americi i postavit apsolutnu monarhiju,kolko god mana ima demokracija opet je najbolj oblik vladavine i sigurno bolji od apsolutne monarhije gdje jedan bolesni narcisoidni psihopat se iživljava na svom narodu(uglavnom na onim najslabijima).
Toga ima i u demokraciji ali ipak je to najbolji način vladavine,ako i postoji bolji mi ne znamo za njega.



Kakva definicija monarhije - dostojna svakog člana KP.
Podlegao si propagandnom stereotipu, koji forsiraju mediji NSP.(NWO)
Evo ti jedan primer:
U ratovima koje su vodili pravi monarsi - ratovali su samo oni, koji su mogli ratom nešto i da dobiju:
Monarh je dobijao veću teritoriju
Velikaši su takodje dobijali nove posede
Sitni velikaši su postajali krupni velikaši
Vitezovi su postajali sitni velikaši (posednici zemlje)
Štitonoše su postajale vitezovi
Pomoćnici štitonoša su postajali štitonoše.
A danas?
Danas u ratovima učestvuje samo sirotinja, koja tim ratom, pobedila njihova država ili ne - može samo da izgubi, sve - od imovine do života.
A nije čudo, da su Italijani, posle toliko godina revolucije i komunizma, postali antimonarhisti.




Uputi me molim te sta bi to bilo KP?
Nama je dovoljan Ivan Pernar i njegove price o NSP(NWO).
Te price o propagandi zapada i slično...
Lako je pricat sad dok živiš u demokraciji,da te pošaljemo u Sj.Koreju ili negdje u neku apsulutisticku monarhiju za tjedan dana bi plačući molio da te vratimo.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/11/2016 : 23:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
I da Kontrastst,nisam ja podlegao nikakvom propagandnom stereotipu nego ti dopuštaš da te manipuliraju čitajući vijesti sa stranica tipa "Novi svjetski poredak" i slično...
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/12/2016 : 00:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Uputi me molim te sta bi to bilo KP?
Nama je dovoljan Ivan Pernar i njegove price o NSP(NWO).
Te price o propagandi zapada i slično...
Lako je pricat sad dok živiš u demokraciji,da te pošaljemo u Sj.Koreju ili negdje u neku apsulutisticku monarhiju za tjedan dana bi plačući molio da te vratimo.





KP - Komunistička Partija.
Severna Koreja - Republika
Nacistička Nemačka - republika
SSSR - republika

Apsolutistička monarhija - koja?
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 01/12/2016 : 00:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem te sta hoces reci i nije mi jasno kako si mene gurnuo u komunisticku partiju,moje misljenje o svim totalitaristickim rezimima je vrlo negativno.
Stvarno te nisam razumio sta hoces reci ali reci cu ti da ovi svi koje si nabrojao u proslom postu(velikasi,sitni velikasi,stitonose,vitezovi)cinili su 2 posto stanovnistva,ako si htio rec da je apsulutna monarhija bolji sustav vladavine od demokracije(tako sam shvatio)onda moram rec da nije.
Apsolutisticka monarhija je sranje od vladavine gdje se jedan bolesni narcisoidni psihopat izivljava skupa sa plemstvom nad svojim narodom.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 01/12/2016 : 00:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Stvar je u tome da ja njega nisam razumio sta je on sa svojim prvim postom htio rec,al bas ono nisam razumio ni 5 posto.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 01/12/2016 : 01:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ja sam samo hti reci za tu epizodu maxi "Covjek na nišanu" da Zagor nije postao poslušni Amerikanac u službi birokracije i američkog državnog aparata(kako je rekao Going i kako je King potencirao u recenziji)nego je jednostavno spašavao predsjednika jer ti koji su vršili atentat na njega imali su na umu rušiti demokraciju u Americi i postavit apsulutisticku monarhiju,demokracija je bolji oblik vladavine i naravno da bi se Zagor trebao zalagat za demokraciju,pa neće se valjda zalagat za apsulutisticku momarhiju...

I još jedna stvar u recenziji te epizode koja mi se nije svidjela,King pa odakle ti pravo spominjat Michela Jacksona u kontekstu nekakvog pedofila??
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/12/2016 : 04:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam


I još jedna stvar u recenziji te epizode koja mi se nije svidjela,King pa odakle ti pravo spominjat Michela Jacksona u kontekstu nekakvog pedofila??


Dao mi MJ dozvolu licno na papiru sa pecatom da to smijem spominjati.
Btw, spusti malo loptu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/12/2016 : 11:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To se zove sreća, čovjek je u onakvom stanju bio sposoban napisati dozvolu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 01/12/2016 11:26:59
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.12 seconds. Snitz Forums 2000