forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 10/05/2017 : 14:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Sve super, samo da je logo zagor malkice manji.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2017 : 14:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Sve super, samo da je logo zagor malkice manji.



Slazem se.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 12/05/2017 : 13:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
da je logo manji, smetala bi vam pederska boja
da nije pederska boja, onda font naslova itd. itd.

bitno da je blažinin pentium 386 zamenjen modernijim mašinama, na koje mogu i bolji dizajnerski programi da se instaliraju i udari ažuracija dizajna, a pritom da se cena ne podgine, što kod Blažine nije bio slučaj, jer svako pregrevanje svoje 386-ice, i zamenom jeftinih napajanja, mi smo trpeli bezobrazne promena cena. Sada, bitno je da ne poskupi benzin, jer dok smo tu sigurni, sigurne su i trenutne cene vč-a.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/05/2017 : 13:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
386ica... moj prvi PC... Prehistorik 2 i Dangerous Dave... :)
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 12/05/2017 : 13:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Ja tim011, pa komodor - šrafciger 1, šrafciger 2; pa ostalo...

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/05/2017 : 16:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam po prvi put procitao LMS 021 Akt nasilja i LMS 022 Odlucujuci udarac i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen. Za razliku od nekih, meni ne smeta kombinacija Bignotti/Ferri (mislim, kud ces bolje - mljac), zatim Nolittin razigrani stil pisanja u kojem nema praznog hoda i koji je pun obrta i desavanja do samog kraja. Ima, ruku na srce, i nekih "lakih" resenja, ali nisu na odmet; nisu preterano "detinjasta".
Ono sto mi se posebno svidelo je sto se radnja odvija u gradu i to je jedina epizoda ovog serijala koje se secam sa takvim settingom (nisam, naravno, citao celi serijal, ali sam na tom putu - barem do kraja ZS i LMS, za dalje... sumnjam), ali dovoljno da posmislim koliko ima prostora za Zagora u urbanim sredinama, koliko su otupele price sa indijancima, traperima, hillbillyijima, redneckovima, u malim seoskim i varoskim sredinama; koliko stripu nedostaje gradjanski duh tog i potonjih vremena. Eto na cemu se zasnivao uspeh junaka koji su usledili (Mr No, Marti Misterija, Dilan Dog) - odlaganje country i folk elemenata u stranu, isticanje blues i rock elemenata u prvi plan.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 12/05/2017 : 17:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Skiptar Tin-Hinan


Ocena 8,5
(Malo se obnavlja gradivo pre premijernog čitanja završetka JA sage.)
Solidno, mada ne i nešto previše dobro.
Bozeli standardno dobar sa svojim zapletima, paralelnim radnjama i mnoštvom likova, ali....
Dokle brate više ovi zombiji?
Šta ima zanimljivo u raspadnutim ljudskim leševima, bez mozga, razuma, osećanja?
Gde su živi negativci, sivi, sa nekim crtama karaktera koje nisu samo koljačke (ubij, uništi, satri sve što ti se nadje na putu)?
Poput ovih Kušitskih nekromanta, koji su nejjednodimenzionalniji negativci do sada (geometrijske tačke od likova).
Rubini takodje nije na nivou - tražio je (pretpostavljam) stil bliži Andreučiju i možda ga našao u zadnjim delovima, mada mi je stari majstor bolji od ovakvog Rubinija.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 12/05/2017 : 17:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
U kraljevstvu Kajuna


Ocena 8
Možda za 0,5 veća ocena nego što zaslužuje ova priča, ali nisam hteo da menjam ocenu datu na prvo čitanje, jer nisam imao nekog jakog razloga za to.
Valjda su mi posle nekromanta i zombija - ovi živi negativci došli kao melem na ranu.
Manje više standardni početak priča sa Kajunima, a onda ipak malo drugačiji završetak.
Mandjantini ovde solidan.
El Rej prekinuo jednu staru priču i stavio tačku na nju.



Edit: ipak osmica.

Edited by - Kontrast 2 on 27/05/2017 15:57:46
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 13/05/2017 : 16:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Pacifik


Ocena 8
Rauh me ponovo nije razočarao.
Osmica je zbog braće Di Vito, koja su ovde bila na nivou Vazdušne bande, a ne, recimo, Zatvora na jezeru.
Solidni su crtači, ali imaju neku grubu liniju i crtež im deluje drečavo, a nije preterano ni detaljan, naprotiv.
Za mene su donja grupa podnošljivih crtača - uz Mandjantinija, Sediolija, Laurentija.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/05/2017 : 19:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
sva čast ali Kajuni su sranje žešće..bar meni..Mangantini loš da nikad lošije...
bruka.
od Kajuna je bolji svaki prvi Kit Teller!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/05/2017 : 20:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Baš prije 2 dana i ja pročitao te Kedžune, nije tolika katastrofa samo što se ni u tragovima ne može mjeriti sa Pobunjenicima iz Louisiane.
Trenutno sam na polovini ove sljedeće priče Na putu za Panamu i za sada mi se čini osjetno bolja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2017 : 15:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Upravo sam po prvi put procitao LMS 021 Akt nasilja i LMS 022 Odlucujuci udarac i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen. Za razliku od nekih, meni ne smeta kombinacija Bignotti/Ferri (mislim, kud ces bolje - mljac), zatim Nolittin razigrani stil pisanja u kojem nema praznog hoda i koji je pun obrta i desavanja do samog kraja. Ima, ruku na srce, i nekih "lakih" resenja, ali nisu na odmet; nisu preterano "detinjasta".
Ono sto mi se posebno svidelo je sto se radnja odvija u gradu i to je jedina epizoda ovog serijala koje se secam sa takvim settingom (nisam, naravno, citao celi serijal, ali sam na tom putu - barem do kraja ZS i LMS, za dalje... sumnjam), ali dovoljno da posmislim koliko ima prostora za Zagora u urbanim sredinama, koliko su otupele price sa indijancima, traperima, hillbillyijima, redneckovima, u malim seoskim i varoskim sredinama; koliko stripu nedostaje gradjanski duh tog i potonjih vremena. Eto na cemu se zasnivao uspeh junaka koji su usledili (Mr No, Marti Misterija, Dilan Dog) - odlaganje country i folk elemenata u stranu, isticanje blues i rock elemenata u prvi plan.



Slazem se u potpunosti. Akt nasilja je odlicna, vrlo zrela prica u tom idalje nezrelom periodu isto kao i Ukleta kuca ili kako se vec tacno zove epizoda.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2017 : 15:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@Kontrast dosta visoke ocene za pocetak Juznoamericke sage. To su sve solidne epizode ali daleko od nivoa, napetosti i kvaliteta prethodnih saga. Za sada je za mene veliko razocarenje JA saga, ni jedna epizoda me jos uvek nije odusevila ili ostala u pamcenju sem mozda Mumije sa Anda a i to je vise zbog crteza. Dosao sam do epizode Sertao i ne mogu nikako da se nateram da procitam taj smor od Bosselijeve price. Iznenadjujuce dosadna.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/05/2017 : 17:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

@Kontrast dosta visoke ocene za pocetak Juznoamericke sage. To su sve solidne epizode ali daleko od nivoa, napetosti i kvaliteta prethodnih saga. Za sada je za mene veliko razocarenje JA saga, ni jedna epizoda me jos uvek nije odusevila ili ostala u pamcenju sem mozda Mumije sa Anda a i to je vise zbog crteza. Dosao sam do epizode Sertao i ne mogu nikako da se nateram da procitam taj smor od Bosselijeve price. Iznenadjujuce dosadna.





Ukusi su različiti, očigledno.
Meni je, recimo, Sertao najbolja priča posle Izgubljenog sveta (a to je zadnja koju sam pročitao).
Zavisi šta očekuješ od stripova generalno i kakvi te stripovi zanimaju.
Mene, recimo, začuđuje zainteresovanost za stripove i filmove sa zombijima, jer su mi te teme najdosadnije i totalno neinteresantne.
A neki (verovatno veliki broj) ljudi ih obožava.


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/05/2017 : 19:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dosta plitko si shvatio Žezlo Tin Hinan, ako misliš da su bit te priče "zombiji".
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/05/2017 : 00:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Krv Mohawka/Napušteni rudnik/Bez milosti (LU 196/197/198)
Ha jbga sad...I kad sam prvi put čitao i sad osjećaj je isti - čitljivo i to je to. Priča stvarno nije nešto a Chairolla ovdje definitivno nije kao u Ciboli. Inače, zanimljiv je taj motiv osvete. pa kaj te negativce to toliko muči da moraju tako slijepo ići osvećivati se? Zar ne bi negativac, ako već mora, mogao to napraviti nakon što se oporavi financijski i utjecajno, pa onda da razvali po starim znancima? Ovako sve to nekak djeluje zbrzano. a i te šeme "ostavit ću te da umreš u napuštenom rudniku"... Ma dajjj...
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 15/05/2017 : 08:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Dosta plitko si shvatio Žezlo Tin Hinan, ako misliš da su bit te priče "zombiji".




Ja sam taj strip čitao uz Nargilu i muziku Melechesha, da se uživim u taj istočnjački i okultni šmek, al' ništa... strip je osrednji bućkuriš.





Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 15/05/2017 : 12:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Meni je najveće razočarenje Južnoameričke sage Izgubljeni svijet. Očekivao sam neku odličnu epizodu tipa Morska strava, a dobio dosadan i nezanimljiv strip. Šteta što je Rubini crtao tako lošu epizodu.

Edited by - karlitos on 15/05/2017 12:58:31
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 15/05/2017 : 12:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos

Meni je najveće razočarenje Južnoameričke sage Izgubljeni svijet. Očekivao sam neku odličnu epizodu tipa Morska strava, a dobio dosadan i nezanimljiv strip. Šteta štoje Rubini crtao tako lošu epizodu.



Cela ta priča je filler, kao i poslednja etapa JA sage.

Kod izgubljenog sveta, imaš priču koja počinje isečeno (takav osećaj se stiče), i završava se isto tako.

Zagor, koji je više ko neki tarzan, divljina dileja, nego Zagor. Čiko deluje kao da ga je Sokrat tokom sna zguzio u uši, pa postao nešto pametan, filozofičan... Onda, ti dinosaurusi, na koje je rakcija... ''ah, čudovišta... ko im jm, nek' se j, a mi će pravimo neki skečevi''. Pećinski čovek koji se odaziva na Džo? cela završnica sa spašavanjem žene iz plemena... od pterodaktila? il neke hibrid karakondžule... teška budalaština. I sam kraj, šta je bilo s likovima, kako su se izvukli... već sledeća epizoda, totalno druga lokacija, bez osvrta na taj segment s likovima iz izgubljenog sveta.


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/05/2017 : 15:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Vlladimire, ti stalno guraš neke lagano depresivne, polu-kulerske postove po forumu... ako nije tajna, baš me zanima koliko imaš godina? :)
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 15/05/2017 : 15:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Vlladimire, ti stalno guraš neke lagano depresivne, polu-kulerske postove po forumu... ako nije tajna, baš me zanima koliko imaš godina? :)


Piše mu u profilu
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/05/2017 : 15:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
O pa vidi stvarno!


Dobro, sad mi je sve jasno...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/05/2017 : 16:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
"Polu-kulerski postovi"?!

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/05/2017 : 18:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ono znaš, trebali bi bit cool, ali nisu...
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 15/05/2017 : 18:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ono znaš, trebali bi bit cool, ali nisu...



Al' skill je da znaš da vagaš reči, profundno koristiš izraze, da to ima vajb. Ako počneš preterano da motocooliraš i getoniraš, vrlo brzo pukneš u fade out.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.78 seconds. Snitz Forums 2000