forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/05/2017 : 23:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by zeljko

stvarno se šokiram uvijek nečim novim... nekim novim uvredama zagora prema čiki
to su sve maštovitije i maštovitije doskočice za koje ne znam da mogu prolaziti među prijateljima koji se smatraju jednakima

ZG extra 34
str 83

čiko se brine za ranjenika da mu alkohol ne naškodi
a zagor mu govori ti se samo brineš da ćeš ostati suhih usta sebični pijanče


zaboljelo me je




Nemoj tako.
Šta misliš, šta bi solar na ovo rekao?

-Ne očekuješ valjda da će Zagor, čovek iz šume, pun ožiljaka, na srcu i duši, i survajver svakom smislu, da sad bude blag prema Čiku?

- Ne misliš valjda da mu tepa, il ga mazi po bulji, il podržava u njegovim budalaštinama?

To bre sve po kratkom postupku, i batine ako treba! sa zemljom da ga sastavi! Video si kako je novijim epizodama miran, ne pravi tolika sranja... znači batine tokom decenija su urodile plodom.

Mene više bole scene gde čiko puca na životinje, kao i Zagor, ili scene pederastije, gde ih u onom maloj uličici poljubi maskirana Virdžinija, a oni se ponadaju da je to neki dečko... a Zagor se odma dodiruje po usnama.



Ovdje su ipak pokazali suprotno.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/05/2017 : 23:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
hahahahhahahahna

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/05/2017 : 23:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pročitao priču Mumija Sanda koju su neki svrstali među najbolje iz JA sage, a kod mene je postigla upravo suprotan učinak. Za sada mi je najslabija od prve 4, slabija čak i od onih dosadnih Kajuna.
Nikako mi se ne sviđa ovo forsiranje Atlantide i izgubljene civilizacije, a još uz to ima i nekoliko vrhunskih gluposti. Zagor igrom slučajnosti dođe kod stare Jacinte i odmah prepozna da mu se ista pojavila u vizijama. Baba k'o baba (ili deda k'o deda, kao što bi rekao lik iz jednog filma) i možeš misliti kako bi je Zagor prepoznao nakon toliko vremena, a nikad ranije je nije sreo u stvarnosti. Čovječe, ja se ne sjećam što sam jeo prije 3 dana a ti si se sjetio babe iz vizije od prije 100 godina, ma daj me nemoj...
Pa zatim isforsirana potraga za njezinom kćeri, iako su prije toga imali neke druge planove. Najveća glupost od svega su oni inkubatori koji sami od sebe stvaraju djecu. Ali eto, baš sada je neki vrag zaštekao, više ne funkcioniraju kako treba pa sestrama prijeti izumiranje, a u blizini nema muškaraca da ih oplode (barem one mlađe) i tako produže vrstu.
E moj Burattini, stvarno si se nadrobio gluposti ovdje, iako se one ne mogu mjeriti sa onima iz priče Povratak u pećinu.
Valjda nisam nekome pokvario užitak čitanja otkrivši neke stvari, ali stvarno nisam mogao drugačije izraziti svoje mišljenje o ovom šrotu od priče.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 20/05/2017 : 00:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zagor igrom slučajnosti dođe kod stare Jacinte i odmah prepozna da mu se ista pojavila u vizijama. Baba k'o baba (ili deda k'o deda, kao što bi rekao lik iz jednog filma) i možeš misliti kako bi je Zagor prepoznao nakon toliko vremena, a nikad ranije je nije sreo u stvarnosti.




Zagor ju je prepoznao iz mesta, i kulovski rekao> pogledom kazuje da, to si ti, sve na njoj pali pa cak i dugi nokti. Moj se vec odavno mali digo u zrak, toliko sam popaljen da bi djani skino mrak, namerno mi otkrila ...

sve ostalo je rocco siffredi prica.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/05/2017 : 00:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne sjećam se da je Rocco imao mature/granny produkcije, nešto tipa Soledad će prije proći kod njega.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 20/05/2017 : 00:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne sjećam se da je Rocco imao mature/granny produkcije, nešto tipa Soledad će prije proći kod njega.



Kako nije covece.
Ne znam tacno ime filma, otprilike -89 godina, il tako neshto...
kultna scena, kad safta tri robusnije bakutanerke.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/05/2017 : 21:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zeleni labirint je epizoda koja ne donosi ništa novo, ali i kao takva je puno bolja od prethodne Burattinijeve brljotine sa Atlantidom.
Početak je malo dosadan zbog Zagorovog objašnjavanja prethodnih događaja sa samim sobom, a ni njegovo izigravanje pravednika na kraju, kada je indijancima držao prodike o njihovoj osveti, mi nije nešto sjelo.
Ipak, ono između toga je bilo dovoljno dobro i zabavno da se može pročitati bez problema. Iako crtež Ferrija više nije na nekom nivou mogu reći da je bio užitak gledati sve one Mister Noove naslovnice unutar priče.
Jebo Atlantidu, izgubljene civilizacije, ključeve spoznaje i razne futurističke pizdarije, daj više ovakvih priča koji odišu starim vremenima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4338 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/05/2017 : 15:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
imam dojam da buratini nasilu piše takve priče tipa atlantida samo da bi zadovoljio ukus tog dijela čitatelja. ja bi na njegovom mjestu odustao od toga, ali sad je kasno. priča se zavrtila i treba pričekati da se agonija završi, pa da se sve vrati na ono pravo.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 23/05/2017 : 23:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

priča se zavrtila i treba pričekati da se agonija završi, pa da se sve vrati na ono pravo.



Ima Zappa stvar, ''torture never stops'', tako je i sa zagorom... koje crno ''ono pravo'', to je umrlo kad su buratini i bozeli preuzeli kormilo.

fale jos samo anunnakiji i dolazak nibirua, i agonija ce biti u zenitu.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2017 : 00:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I još kada u sljedećoj europskoj odiseji Zagor otkrije da je Panov potomak pa Burattini uz taj broj bude dijelio ovaj singl. https://www.youtube.com/watch?v=gnx5RxHl0YY

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2017 : 20:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI:

Pa ovaj Burattini je skroz prolupao, priča o ženama ratnicama je treščina kakvu nije lako napisati ni nekome tko se najeo bunike.
Amazonke što žive u bazi koja se nalazi ispod šume, koriste futurističko oružje i prijevozna sredstva u stilu Nathana, sve su sterilne i ne mogu više iskorištavati indijance za dobivanje djece pa će jadnicama pomoći Marie Laveau i ponuditi svoje usluge u rješavanju problema.
Sve mi se čini da je tu Zagor najviše (na)jeb'o, pa makar i nesvjesno, ne bi me čudilo da ga je ova iskoristila dok je bio u nesvijesti, pa da u kasnijoj fazi serijala iskrsne neka mala Zagorka.
I bez svih atlantidsko-futurističkih elemenata priča nema smisla, a najveće uzbuđenje je scena kada pirane pojedu one bandite, to dovoljno govori.
Na sve to se uklopio i očajni Laurenti pa se može reći da priča i crtež baš zaslužuju jedno drugo.
Očekujem da Bahia bude puno bolja jer za sada je išlo po sistemu da je svaka druga promašaj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - solar on 24/05/2017 21:36:16
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/05/2017 : 21:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
DODSFERDE, to su sve spoileri. Stavljaj te komentare u topic JA saga. ;)

Inače, Amazonke nisu ni mene oduševile, ali ne zbog stvari koje vas neke po defaultu smetaju - "Atlantida? To je sve sranje je je to Atlantida i Zagor ne smije biti u takvom okruženju jer Nollita nikad nije zamislio Zagora u pričama u kojima se pojavljuju roboti, računala, rakete, izvanzemaljska tehnologija i slične fantazije. Zamisli, robot protiv Zagora... koja glupost!"

Amazonke su u biti jako neambiciozna priča - to je opet više kliše priča o banditima nego o Amazonkama koje su tu tek začin kao i Marie. Nije ni Laurenti oduševio.

Edited by - nagor on 24/05/2017 21:02:52
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/05/2017 : 21:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo ubacio sam "spojler" obavijest u Dodsov post.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 24/05/2017 : 22:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Nekakva temeljna sustina/bit atlantide koju je boselli zamislio tj. dao pocetne temelje je jako dobra. No ona je nedorecena te svatko od nas moze malo da se zamisli sto js pjesnik htio reci. Boselli je stvarno rasturao sa svojim pocecima na serijalu. Ali buratinijeva/mignaccova, rauchova & co. koncepcija i interpretacija atlantide je potpuno pogresna. Boselli se danas isto vec pogubio na tom putu jer je s vremenom vjerovatno pogubio konce o vremenu i prostoru.
Sudeci na prikazu onoga sto smo mogli dosada vidjeti od buratinija i ostalih, atlantida je skroz banana mjesto, da nekazem u kurcu mjesto gdje zive full neinteresantni likovi sa pistoljima tipa star wars i ostalim tehnikalijama i bahate se znanjem. Atlantida nije tako zamisljena, ovako se moze raditi o bilo kojem mjestu, ali negdje se moralo nastaviti. Boselli je u pocetcima (svojim prvim, najboljim pricama) eksperimentisao, nije nista definirao. No tada to nije bilo ni potrebno vec nam je bilo dosta ono sto nam je dao da se sami zapitamo. To ujedno predstavlja i nedostatak tih prica, sto neznaci kako one nisi dobre.
No kako nastaviti ono sto je boselli zamislio? To je vjerovatno nemoguce, to ni on sam nemoze vise napraviti. Da mi danas upitamo bossa bi li on napravio skiptar tin hinan/richtera/kljuc spoznaje ovako kako ih je napravio/dali bi ih uopce napravio, odgovor bi usudjujem se reci gotovo sigurno bio ne. A zasto? Ideja dolazi i odlazi. Sve se mijenja. Nema smisla sad raspravljati o tome jesu li njega sprijecili da pise dalje zbog fanova ili mozda on sam nije znao kako dalje. Uglavnom, suma sumarum, zagor & atlantida danas nije isto sto je bilo prije petnaest/dvadeset godina.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/05/2017 : 22:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Priča o amazonkama je sramotno loša.
I cijela ta JA saga zasad (Ludens) ima jedva prolaznu ocjenu.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/05/2017 : 22:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

SPOJLERI:

Pa ovaj Burattini je skroz prolupao, priča o ženama ratnicama je treščina kakvu nije lako napisati ni nekome tko se najeo bunike.
Amazonke što žive u bazi koja se nalazi ispod šume, koriste futurističko oružje i prijevozna sredstva u stilu Nathana, sve su sterilne i ne mogu više iskorištavati indijance za dobivanje djece pa će jadnicama pomoći Marie Laveau i ponuditi svoje usluge u rješavanju problema.
Sve mi se čini da je tu Zagor najviše (na)jeb'o, pa makar i nesvjesno, ne bi me čudilo da ga je ova iskoristila dok je bio u nesvijesti, pa da u kasnijoj fazi serijala iskrsne neka mala Zagorka.
I bez svih atlantidsko-futurističkih elemenata priča nema smisla, a najveće uzbuđenje je scena kada pirane pojedu one bandite, to dovoljno govori.
Na sve to se uklopio i očajni Laurenti pa se može reći da priča i crtež baš zaslužuju jedno drugo.
Očekujem da Bahia bude puno bolja jer za sada je išlo po sistemu da je svaka druga promašaj.




Spojler:
Ili Zagorac - koji će samo jednom da zakmeči iza kolibe.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2017 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom
Sudeci na prikazu onoga sto smo mogli dosada vidjeti od buratinija i ostalih, atlantida je skroz banana mjesto, da nekazem u kurcu mjesto gdje zive full neinteresantni likovi sa pistoljima tipa star wars i ostalim tehnikalijama i bahate se znanjem.

U tome je i najveći problem koji se ponavlja već u drugoj Burattinijevoj priči. Svi likovi koje Zagor sretne nešto se prave pametni, razmeću se informacijama o događajima iz prošlosti i filozofiraju o tome da glava boli, a svemu tome se priključuje i Zagor sa svojim upadicama tipa ''znam kako se dogodilo to i to, vidio sam u svojim vizijama tu stvar ili osobu, rekla mi je Shyer'' i slično.
Sjećam se priče Tajna jednoroga koja je bolje napravljena iako se također spominje Atlantida, ali ona je tamo samo kao popratna pojava jedne pustolovine i ne forsira se tako bespotrebno kao za sada u ovoj JA sagi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 26/05/2017 : 15:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Te Amazonke su toliko glupa i loša priča da je nastavak epizode jedini Zagor kojeg sam namjerno preskočio kupiti u zadnjih x godina. Iz protesta

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/05/2017 : 15:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo i moje mini recenzije sa ocenama o Amazonkama koju sam napisao u topiku Juznoamericke sage sveze posle citanja:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=39&TOPIC_ID=45275#1962074
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/05/2017 : 18:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Znaš koliko je sati kada u ovoj sagi jedan Mignacco ima bolje priče od Burattinija.
Nakon Zelenog labirinta Bahia u krvi je isto jedan solidan uradak, toliko puta viđena tema, ali se barem može pročitati bez problema.
Sigurno da tu ima propusta, previše likova ili onih koji su suvišni kao npr. Dexter Green, izvlačenja iz nemogućih situacija, samo što je sve to za jednu ovakvu priču sasvim normalno pa nemaš osjećaj da ti scenarist pokušava uvaliti muda pod bubrege.
Nije da jedva čekam pročitati sljedeću priču nego mi se malo popravio dojam nakon onog bućkuriša o Amazonkama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/05/2017 : 19:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Krv u Bahiji je ostavila tako bledi utisak da je se uopste ne secam a citao sam je pre godinu dana. Vrlo zaboravljivo.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/05/2017 : 20:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno se ni ja nakon nekog vremena neću sjećati puno stvari, tako je to sa većinom novih priča.
Ipak, trenutno stanje je takvo da postoje 3 prijašnje koje su slabije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 27/05/2017 : 16:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Krv u Baiji


Ocena: 8,5
Dela Monika standardno dobar.
Minjako sasvim solidan - osim katastrofe na kraju.
Zagor ide da spasava svet od globalne opasnosti, a onda stavlja sebe pred streljački stroj, u situaciji kada to ničemu ne može da doprinese i kada je sve već gotovo.
Ponovljena zadnja scena iz Zelenog labirinta.
(i greška).
Da nije toga - bar pola ocene više.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 27/05/2017 : 16:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Sertao


Ocena: 9,5
Bizi - odličan.
Bozeli - odličan.
Priči ne zameram ništa, sve je tu - lepo predstavljena situacija u Brazilu tih (i kasnijih) vremena, i lokalni moćnici, korumpirani državni činovnici, časni i nečasni vojnici, časni i nečasni pobunjenici-kriminalci,..... svega ima.
Sve lepo upakovano, sa početkom, sredinom i krajem.
Pola ocene manje - samo zbog dužine priče.
Nadam se da ću doživeti da pročitam i neku Bizijevu priču od tri nastavka.
Umesto da sage crtaju samo švrlj-brlj brzopotezni otaljavači posla.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/05/2017 : 16:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Krv u Baiji


Ocena: 8,5
Dela Monika standardno dobar.
Minjako sasvim solidan - osim katastrofe na kraju.
Zagor ide da spasava svet od globalne opasnosti, a onda stavlja sebe pred streljački stroj, u situaciji kada to ničemu ne može da doprinese i kada je sve već gotovo.
Ponovljena zadnja scena iz Zelenog labirinta.


Gdje se to nalazi, jučer kada sam čitao nisam ništa primjetio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.64 seconds. Snitz Forums 2000