forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

RAKOSI4
Advanced Member



4798 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2017 : 20:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Zagor protiv vampira (Nolitta/Ferri) zasluženo prvi. Nisam spavao par noči kad sam to pročitao tamo u "mladim" godinama...



Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4798 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2017 : 20:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Sad to htjedoh reći. Prva 2 vampira zastarila, i onaj prvi Rauch - ov jedva čitljiv. Crni brod i Tajna Fride Lang odlični, ovaj poslednji susret ima potencijala. Kad skontam, Castelli - jev vampir je ipak najgori.


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/08/2017 : 14:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I ja sam primjetio da su Cassarovi s vremenom sve lošiji, ovdje su na rubu katastrofe i teško je povjerovati da mogu lošije od toga.
Meni je i priča slaba pa tako nema neke veće štete, bolje i tako nego da upropaste dobar scenarij.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 02/08/2017 : 23:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Prvi vampir je daleko najbolji... Mračna atmosfera od početka do kraja, majstorski izvedeno scenaristički i crtački. Mislim da je razlika u odnosu na ostale upravo onoliko koliko je pokazalo glasovanje na talijanskom forumu...

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/08/2017 : 08:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Prva dva su vrh, a ostali sprdnja, a u prvoj epizodi Rakosi ne uspijeva ubiti Chica nego ga promašuje ugristi dok ovaj pretražuje kuhinjske elemente
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/08/2017 : 10:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir



Veci je problem, sto Ciko danas, 'aj sto nema te komicne mini pricice pre glavne radnje, nema shmeka kao lik... ta neka komicna crta kod samog lika je izgubljena. Scenaristi ga naprasno pokusavaju napisati korisnijim i ozbiljnijim likom, i to ne pije vodu.


Svaka ti je kao u Njegosa!
Samo bih dodao, Boselli je zanemario Chica, stavio ga je u scenu skoro nijemog statiste. Burattini se trudi da ga s vremena na vrijeme pokaze u pravom svjetlu, ali problem je u tome sto Bure nema smisla za humor.
Nolittin Cjico je bio multifunkcionalan, ne samo da je unosio svjez humor kao predigru, vec je bio i koristan. X puta je spasio Zagora.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 04/08/2017 : 10:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Prva dva Vampira su vrh, jer su se oslanjali na Hammer Horror zaostavštinu, što je sigurica, ova potonja tri i ovo novo su sprdnja.
Jack fu*king Palance ili Frenk Langela su daleko od modela vampira na kakvom se bilo koji strip scenarista mogao oslanjati, a Boselli je to koristio, a Rauch se površno kešao. Sveukupni rezultat: LATINO SAPUNICA TRASH FEST.




Da, to je u pravilu to. S time da vampir moze imati i boljih prica od prve dvije, samo treba znati.

quote:
Budalashtina je vec na pocetku ''Vampira'' uzela maha, kad krenu onu zajebanciju sa prezimenom... Korashi, ko naziv kakvih kora za pitu.

I sam Rakoshi kasnije, sa onom babom, voda je ko po starackom domu... pozadina njegovog prezivljavanja, jeftina ko kineski bofl... nema ni V od vampira, elegancija, mistika, gotik momenat -nuletina. Boselli ga nacini najobicnijom jajarskom krvopijom-kokosharem

+1
Bosellijev vampir je vjerovatno i najgori njegov lik. Dok je s druge strane Ylenia mozda najbolji.

Kasnije se rauch ugleda na njegov koncept i ako dodamo da on nikada nije bio i rangu bosellija onda znamo kalav trash imamo za rezultat. Zamara se previse sa nebitnim stvarima jer se nezna napraviti prica. Koga briga za prezime njegovoga strica, dide, kogali vec. Ocekujmo u sljedecoj prici i neke dogadjaje iz vampirovog djetinjstva, kada se prvi put otudjio od svijeta itd.

Edited by - doom on 04/08/2017 10:58:08
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 04/08/2017 : 20:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
I ja mislim da je problem kod današnjeg Chica upravo to što ga tvrdoglavo guraju napred u predstavljanju kao "korisnog lika." Kod Nollite je npr. bilo da Chico dođe u pravom momentu kada je Zagor u problemu, te su i sami njegovi gegovi bili zanimljiviji... Današnji Chico previše pokušaje da bude koristan, dok u svojim akcijama gubi na osjećaju na gegu... Sjećam se scene u prvom pojavljivanju Kandraxa, kada su on, Bat i Bill trebali da ugase požar u kući, pa kada je Chico pao sa stola tokom gašenja vatre, pa onaj nezaboravljivi Zagorov "facepalm"... I meni s vremena na vrijeme zafali onaj stari stil počinjanja epizoda sa nekim Chicovim gegom na prvih 20 stranica... Posljednji takav dug geg sam vidio u priči "Krv Mohawka" kada zajedno sa Trampyiem pokušava da proda onaj tzv. "parfem za privlačnost žena." Pokušali su oni i sa izdanjem samo o Chicu, ali su valjale samo prve epizode, mada od zadnjih brojeva meni je bio jako drag "Chico kauboj" dok je ostalo manje više solidno... Nadam se uskorom objavljivanju novog Chico serijala na našim prostorima jer me zanima na koje puteve su scenariste odlučili da pošalju Chica... Možda se jednostavno moramo da pomirimo sa činjenicom da je Zagor postao mnogo ozbiljnjiji serijal s vremenom, pa se morao da sklopi sa današnjim standardima. Tako da, izgleda da su Chicovi gegovi postali velika suvišnost u novijim epizodama, pa se scenaristi trude da ga predstave kao ozbiljnjijeg lika, mada teško, jer ono što je Nollita prekrižio teško je precrtati....
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/08/2017 : 12:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Čiko nije zamišljen kao ozbiljan i koristan lik na način kako ga Bozeli prikazuje. Izgubio je u tom pokušaju ozbiljnosti svoj prepoznatljivi humor. Srećom uskoro dolazi novi čiko, kojeg, ako sam dobro shvatio, piše Faraci koji je napisao odličnog "nasljedstvo za Čika".
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/08/2017 : 13:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Čiko nije zamišljen kao ozbiljan i koristan lik na način kako ga Bozeli prikazuje. Izgubio je u tom pokušaju ozbiljnosti svoj prepoznatljivi humor. Srećom uskoro dolazi novi čiko, kojeg, ako sam dobro shvatio, piše Faraci koji je napisao odličnog "nasljedstvo za Čika".


istina...Nasljedstvo je odlican Cikov strip..meni je taj Faraci odlican...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/08/2017 : 14:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni svejedno taj novi Chico ne ostavlja neki poseban dojam, barem po onim tablama koje sam vidio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/08/2017 : 14:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
I ja sumnjam da bi novi Chico mogao da dođe do nivoa na koji su došli prvi Chico brojevi sa Ferrijem...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/08/2017 : 14:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ma nisu ni ovi kasniji brojevi uopće loši. Daj im priliku i pročitaj ih sve i vidjeti ćeš rapsodiju čikovog humora. To je meni i bolje od nolitinog čika.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/08/2017 : 15:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam sve brojece Chica, i ne želim da kažem da su kasniji brojevi toliko loši... Jednostavno nisam osjetio onaj isti osjećaj kada bih čitao Ferrijeve epizode i Gambine epizode... Jednostavno prevelik kontrast u scenariju.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/08/2017 : 07:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
to je samo osjećaj nostalgije. Treba otvoriti sebe novim spoznajama.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 08/08/2017 : 08:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

to je samo osjećaj nostalgije. Treba otvoriti sebe novim spoznajama.



Istina, tako je i meni najdraži (ne najbolji ali u top 5) većini ispodprosječni Chico detektiv iz 2002.god., u to doba bez neta, kad se sjetim da sam to vidio na kiosku... Pa šta je ovo, o čemu se radi, kupuj brzo, odmah otvaraj, savršenstvo!
Tako i ovi nolittijanci. Nostalgije nemam puno ali ovom stripu baš povećava ocjenu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 08/08/2017 08:26:40
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/08/2017 : 09:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
detektiv je prosječan, ali ima dobrih scena. npr. na kolodvoru kad se čiko rješio detektiva galindeza ili kad se upropastila večera na dvoru. Dobra je i scena na kraju kad se ispostavi da su svi stanari dvorca ustvari privatni detektivi, a čiko im rješio slučaj.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 09:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

ma nisu ni ovi kasniji brojevi uopće loši. Daj im priliku i pročitaj ih sve i vidjeti ćeš rapsodiju čikovog humora. To je meni i bolje od nolitinog čika.



to je kao da kažeš da je, nemam pojma, Bourneov identitet bolji od Clouzotove Nadnice za strah.

prvih 5, Nolittinih, Chica su vrh Zagora (u kompletu), a Burattinijevi su pak dno. to je taj odnos, manje-više. Burattinijev Chico je bolji od Kukaca ubojica (vidi: Burattinijevih!!), a slabiji od Dvoboja na Velikim jezerima (Toninellijevog). Dvoboj je pak slabiji od Sotonskog napitka (Toninellijevog), a ovaj od Kainovog povratka (Bosellijevog). A ovo pak od Nolittinih Zombija.

Sad imaš razmjere, pa se naštimaj, a ne da tako brutalno fantaziraš.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19329 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/08/2017 : 09:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kukci ubojice su vrhunska epizoda. Baš, ono, vrhunska.
Nolittini Čikoti nisu nimalo duhoviti, Burattiniju se neki jesu poklopili (Kauboj npr.). Faraci i Sclavi su obojici očitali lekciju iz humora.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 12/08/2017 15:53:08
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/08/2017 : 09:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

prvih 5, Nolittinih, Chica su vrh Zagora (u kompletu), a Burattinijevi su pak dno. to je taj odnos, manje-više.


Apsolutno! Sve sto je doslo nakon Nolitte je silovanje te edicije i poksuaj mlacenja love na osnovi stare slave. Cak je to pravi fenomen, od najkvalitetnije Zagorove edicije doci do samog dna. Nikad mi nece biti jasno zasto to Nolitta nije zaustavio na vrijeme, ali sve se bojim da je edicija postojala samo zbog toga jer je Nolitta htio da pomogne svom starom frendu Gambi, za kojeg vise ocigledno nije imao mjesta u svojoj izdavackoj kuci, pa mu je dao tek taj posao da bi ovaj mogao od necega da prezivljava.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 10:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
U čemu se sastoji vrhunskost Kukaca ubojica?

Nolittini pak jesu duhoviti, ali nije to ono bitno, nego - oni su gornji dom Zagora. Ovo je pak viša kvalifikacija od (samo) duhovitosti.

Fantast Chico je, recimo, top - najbolje od najboljeg na Zagoru (ne mislim top 1, nego spada u tu kategoriju).
Fantast Chico se može (i treba!!) promatrati u konteksu ponajboljeg Corta - Kelti. Već ta paralela, povlačenje te paralele je tako veliko da se ti sada smrzneš. To je toliko veliko, koliko je tvoje proglašenje Kukaca vrhunskim - sablažnjivo.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/08/2017 : 10:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Meni je kontradiktornost oko Chica nastala za doba Nolitte - u epizodi "Tajna služba" govori kako je sin jedinac a u epskom (moš mislit) "Chico story" priča kako je imao puno braće i sestara - dovoljna da se izrigam. To mi je jedan od većih minusa za Nolittu čije epizode Chica me uopće ne obaraju s nogu. Ali poštujem (nostalgičnu) većinu jer je za mene nostalgija "Chicoi detektiv" npr.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 09/08/2017 10:17:05
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 10:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ma kakva nostalgija.
Ovdje je riječ o bitnome. Neki to mogu prepoznati, neki ne. Ti drugi (u koje spadaš i ti) će to prepoznati jednom (kasnije, kada dozrele). Ili će se tvrdoglaviti dovijeka, poput adriana.

(vjerojatno neće moći biti postignuto stopostotno usuglašenje. ali nekakav IDEAL uvijek mora biti težnja, da se sve ne raspline u brutalnom lupetanju, tzv. subjektivnim doživljajima. recimo, king i ja se razlikujemo gotovo po svemu. ali ovdje smo, jer ipak zreliji zagorovci, dostigli suglasnost oko Chica. dakle, moguće je postići prilično točne uvide. preciznije rečeno: istinitije.)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 11:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nije tako

naravno, nemam sada vremena (ipak ne mogu na sto strana se raspeti) da pojasnim svoju paralelu. možda jednom hoću, možda ću pisati o Fantastu Chicu.

inače,
nisam ih (još) izvagao niti je paralela povučena u pravcu kako si ti (pogrešno) razumio. paralela je "žanrovska", korištenje farse (satire? burleske? parodije? nisam se još u to upustio i razradio) ----> vidjeti poveznice u književnosti. Nolitta se još jednom "oprobao", na Mister Nou, u priči koja nije doživjela dobru recepciju i nije razumljena na pravi način, po meni. Sasvim solidna priča Zulu, M.No specijal.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/08/2017 : 12:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
siguran sam da ti nisi ni pročitao čikove specijalce. Ovi razmjeri su tvoj subjektivni dojam, koji ima malo veze sa stvarnim stanjem stvari.
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by adriano

ma nisu ni ovi kasniji brojevi uopće loši. Daj im priliku i pročitaj ih sve i vidjeti ćeš rapsodiju čikovog humora. To je meni i bolje od nolitinog čika.



to je kao da kažeš da je, nemam pojma, Bourneov identitet bolji od Clouzotove Nadnice za strah.

prvih 5, Nolittinih, Chica su vrh Zagora (u kompletu), a Burattinijevi su pak dno. to je taj odnos, manje-više. Burattinijev Chico je bolji od Kukaca ubojica (vidi: Burattinijevih!!), a slabiji od Dvoboja na Velikim jezerima (Toninellijevog). Dvoboj je pak slabiji od Sotonskog napitka (Toninellijevog), a ovaj od Kainovog povratka (Bosellijevog). A ovo pak od Nolittinih Zombija.

Sad imaš razmjere, pa se naštimaj, a ne da tako brutalno fantaziraš.

Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.04 seconds. Snitz Forums 2000