forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 12:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa naravno da nisam SVE te kasnije Chico specijalce. pa tko bi to čitao. čitao sam Detektiv, Pračovjek, Konkvistador, Traper, Arheolog, Vojnik, Na otoku s blagom. mislim da je to dovoljno.

moji razmjeri su uzor. zato sam ih stavio da se naštimaš prema njima. vjerujem da sat štimaš prema točnom vremenu, nemaš ga tek tako, kao što sada imaš svoje mišljenje o Zagoru. tvoje mišljenje je tek tako, usput, bizarnost.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/08/2017 : 12:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ako se tako postavljaju stvari, onda teško mogu proturječiti. Inače Čiko edicija nije viša umjetnost, ali ima duhovitih i manje duhovitih epizoda. Slažem se za pračovjeka e da je dno. VOjnik, traper, novinar, nasljedstvo, river čiko, revolucionar su meni duhovitiji od bilo kojeg nolitinog. Buratini ima više švejkovski pristup, koji je meni osobno uvijek omiljen tip humora. Sve šta može krenut po zlu i krene.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 12:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano
Buratini ima više švejkovski pristup, koji je meni osobno uvijek omiljen tip humora. Sve šta može krenut po zlu i krene.



Pa to ti je kod Nolitte, mislim, nije to ništa buratinijevski, nego je on najobičniji epigon.

vlado, pusti se toga. to su gluposti, plitkoće i jeftine nazoviduhovitosti.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2017 : 14:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Iako mi je Nolitta daleko najbolji scenarist kada je u pitanju redovna serija, to ipak nije slučaj kod Chico specijala.
Od prvih 5 specijala 2 su debelo precijenjena; Chico story na kojem nisam pronašao nešto pretjerano dobrog humora i Indijanac Chico u kojem je prisutna teško probavljiva naivnost kada odraslog Chica zamijene za bebu.
Masa Burattinijevih je bolja od ta 2, a kako ih je napisao osjetno više od Nolitte naravno da tu ima i slabih epizoda.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 15:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Chiso Story je prilično sjajan i duhovit.
Indijanca si dobro prepoznao kao pad.

Ovako stoji stvar sa tim pričama:

Fantast Chico - genijalno

Chico Story i Chico šerif odlično.

Indijanac zvani Chico i Chico Amerikanac solidno, prolazno.

Sclavijev je bulažnjenje na razini Groucho dodataka, Burattinijevi nepotrebni (osim čisto za tvrde zagrižene i zaštopane fanove), Faracijeve nisam ni čitao (što znači da su točno isti ko i Burattinijevi).
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/08/2017 : 15:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Sclavijev je bulažnjenje na razini Groucho dodataka

Apsolutno.

Nevjerovatno mi je kako su neki forumaši samo na račun Sclavijevog imena spremni ovu i još neke njegove polu-uspjele priče dizati u nebesa.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/08/2017 : 15:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
zavisi sta si citao. Ludensov Chico u odnosu na Dnevnikov je isto sto i srpska verzija Alana Forda u odnosu na Briksijevu.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/08/2017 : 17:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

zavisi sta si citao. Ludensov Chico u odnosu na Dnevnikov je isto sto i srpska verzija Alana Forda u odnosu na Briksijevu.



Citah u dnevnikovom prevodu kao Ciko u Drakulinom dvorcu i po meni je to izuzetno glup strip. Solar i stinky kazu gore u rangu Sclavijevih Gruco dodataka, tu se ne slazem. Gruco dodaci su meni apsurdno genijalni i vrlo duhoviti (procitajte ih opet u Superbuk izdanju Veselog cetvrtka), dok je Ciko u drakulinom dvorcu samo glup strip.

Edited by - going going on 09/08/2017 17:26:02
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2017 : 18:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Najslabiji specijal definitivno, Sclavi uopće nema smisla za humor i nije mu trebala takva glupost.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 18:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ajde da ne budem nepravedan i da dodam: bio sam rekao da na Zagoru Olimp = Nolitta. Zatim Boselli.

Pravedno se još pojasniti.
Burattinija ne odbacujem skroz, ne šikaniram.
Burattini > od Toninellija.
Burattini > od Sclavija (na Zagoru. općenito - ne).

Burattini ima priče u top of the top i to čak - 5!!!

Na ovoj listi Zagora radim maltene godinu dana. Malo sam prekinuo u posljednje vrijeme, jer imam i neke druge sadržaje (pa i "projekte"). No, taj je projekat pri kraju, točnije na samom kraju. Uskoro ću objelodaniti listu, neću je zadržati za sebe.
Tada će sve biti jasnije, čak kao sunce jasno.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 09/08/2017 : 18:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Fantast Chico je, recimo, top - najbolje od najboljeg na Zagoru (ne mislim top 1, nego spada u tu kategoriju).


Upravo tako, ne samo u okviru Čikovih specijala nego u okviru celokupnog Zagorovog opusa je ovo vrhunska priča.

Indijanac Čiko je, s druge strane, preglupa epizoda.

Tako da, ne treba generalizovati, kao što ni sve Sklavijeve priče nisu vrhunske (pa čak ni samo dobre)
tako ni sve Nolitine priče nisu vrhunske. Ne može se reći da su "prvih 5 Čikovih specijala odlični"
kad su Fanta Čiko i Indijanac Čiko kao nebo i zemlja.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/08/2017 : 19:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Sclavijev je bulažnjenje na razini Groucho dodataka

Apsolutno.

Nevjerovatno mi je kako su neki forumaši samo na račun Sclavijevog imena spremni ovu i još neke njegove polu-uspjele priče dizati u nebesa.


A nije nevjerojatno da su ljudi spremni na račun Nolittinog imena dizati u nebesa sve što je taj čovjek napisao?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/08/2017 : 19:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Tintone, dosadno mi je to tvoje kontriranje radi kontriranja.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/08/2017 : 19:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 19:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Upravo tako, ne samo u okviru Čikovih specijala nego u okviru celokupnog Zagorovog opusa je ovo vrhunska priča.

Indijanac Čiko je, s druge strane, preglupa epizoda.

Tako da, ne treba generalizovati, kao što ni sve Sklavijeve priče nisu vrhunske (pa čak ni samo dobre)
tako ni sve Nolitine priče nisu vrhunske. Ne može se reći da su "prvih 5 Čikovih specijala odlični"
kad su Fanta Čiko i Indijanac Čiko kao nebo i zemlja.




quote:
Originally posted by stinky

Chiso Story je prilično sjajan i duhovit.
Indijanca si dobro prepoznao kao pad.

Ovako stoji stvar sa tim pričama:

Fantast Chico - genijalno

Chico Story i Chico šerif odlično.

Indijanac zvani Chico i Chico Amerikanac solidno, prolazno.




Znači, nisu isto Fantast i Indijanac.
Razlika među njima JEST ogromna, jer je Fantast top of the top, a Indijanac mi ni ne ulazi na liste, proširene.
Ali mislim da nije dno, dno bi trebali tražiti u onim najranijim epizodama, zatim u kasnom Toninelliju, u podosta Burattinija, u nekim Sclavijevim posrtajima tipa Thunderman, u fakin Pezzinu & Gambi itd.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/08/2017 : 19:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Tintone, dosadno mi je to tvoje kontriranje radi kontriranja.


Super, i?
Nego, u čemu se očitava tvoja stručnost? Kada već tu praviš dijagnoze zašto se ljudima sviđa neki strip.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/08/2017 : 20:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by solar

Tintone, dosadno mi je to tvoje kontriranje radi kontriranja.


Super, i?
Nego, u čemu se očitava tvoja stručnost? Kada već tu praviš dijagnoze zašto se ljudima sviđa neki strip.


Pročitaj ponovo moj post.

Edited by - solar on 09/08/2017 20:01:39
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 20:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Opa, pa ti si se uzoholio, tintone.
Vidi, negacije su dobre, nužne za pokretanje stvari i razvoj.
Ali također postoji i autoritet.

U tom procjepu, između dovođenja u pitanje (negacije) i prihvaćanja autoriteta, e tu ti se nalazi razvoj. To je dijalektičko preobrtanje negacije i autoriteta.

Što se tiče tvog zadnjeg posta, on je jednostran. Zato nije na razini.
Ti bi negirao, a da nisi sagledao cjelinu. Solar ima autoritet na Zagoru, a taj se očituje kroz vremenski period, tj. rad na Zagoru (kroz linkove, komentare, ukazivanje itd.)
Eto, u tome se očituje "stručnost", kad već pitaš.

Ti sad opet možeš dalje zapitkivati, negirati... ali na kraju ćeš i sam morati spoznati da je to besmisleno. Ili manje smisleno, nego pokušati sagledati stvari pravedno.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 09/08/2017 : 21:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by solar

Tintone, dosadno mi je to tvoje kontriranje radi kontriranja.


Super, i?
Nego, u čemu se očitava tvoja stručnost? Kada već tu praviš dijagnoze zašto se ljudima sviđa neki strip.



Ponekad mi se čini da ovo radiš namjerno...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/08/2017 : 23:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Specijal #2 - Kamen koji ubija

Toninelli je ostao nedorečen i kao da ni sam nije znao što bi sa svojom početnom "izvanzemaljskom" postavkom jer 90% priče teče na najobičniji, pravocrtan način. To što je kamen/dijamant stigao iz svemira nije bitno utjecalo na priču jer poanta je klasična, znači - pohlepa ubija, nepoštivanje (indijanskih) svetinja vodi nesreći i slične varijacije na temu.
Jednako tako je na mjestu tog izvanzemaljskog kamena mogla stajati vreća zlata ili neka davno zakopana hrpa para i ne bi se ništa bitno promijenilo. Toninelli je na kraju pokušao opravdati svoju odluku pa je naknadno ubacio neka apsurdna objašnjenja tipa - kamen je sam osjetio/znao tko je dobar a tko nije pa je poštedio ove prve itd... uglavnom - neuvjerljivo.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/08/2017 : 15:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Osveta Crne Ruke (ZG EXT 275, 276)
P: 3, S: 2, C: 7, N: 6

Koliko loša i dosadna epizoda, majko mila, čitao sam ju kao da ima duplo više stranica, snijeg bez učinka na dojam.
Puno rupa i odvratnih rješenja u scenariju. Prvo, otvoreno je pitanje da li su poginuli vojnici bili banditi koji su zauzeli mjesto pravih vojnika? Ako jesu onda je prava satnija pobijena ili je čitava satnija izmišljena za ovu razbojničku akciju a to teško može biti. Ako su vojnici pravi onda su samo glaveše razbojnici koji su uzeli tuđe identitete (vidjeli smo da je kapetan Thorton ustvari neki Bartley). Kako? Kako razbojnik može preuzeti identitet satnika? Toninelli se ni ne trudi pojasniti jer valjda zna da ne zna što bi uradio koliko je duboko u govnima. I pogodio je, vidimo da čitatelji ne razbijaju glavu o ovome ali to je prva stvar koja probada oči.
A put "željeznog konja" cirkus, koliko jadnik ima zajeban put u širokim lukovima prečaca da i Zagor i Crvena Ruka imaju prostora, prvi čak pješke i po granama skačući, za prečace i zasjede, meni se to ništa nije svidjelo. Zagorovo superherojstvo u ovoj epizodi je već istaknuto a završetak baš dječji. Manitu je kaznio lošeg čovjeka, haugh.
Naslovnicama manja ocjena jer je prva teški spojler i vremenom sve više shvaćam da su Martyjeve najbolje jer nemaju nikakve veze s radnjom u epizodi.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/08/2017 15:45:57
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/08/2017 : 16:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
i najlošiji Čiko je 100 puta duhovitiji od najduhovitijeg forumaša....pa se sad zamislite.
ps. to što se pljuje po Čiku znaći da je dobar...i Ronaldo je nekima šupak...ne jer je loš več zbog predasuda u glavama...
nađite mi trenutno duhovitije štivo na kioscima...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 12/08/2017 16:55:13
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/08/2017 : 16:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Tako je, telleru, i zamoli javno Bernarda da nam što prije plasira ove nove od samo 64 stranice. Kako god to bilo osmišljeno, Chico je Chico

loading...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/08/2017 : 08:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by teller

i najlošiji Čiko je 100 puta duhovitiji od najduhovitijeg forumaša.... to što se pljuje po Čiku znaći da je dobar...
nađite mi trenutno duhovitije štivo na kioscima...



Sudoku.


misliš onaj smor sa brojevima..
nije mi jasno kako je to ljudima zanimljivo pa da nisu matematičari ili nešto slično ludo...
aj, križaljke još mogu proč ko zabava ali suduku...
ali valjda ima i takvih čudaka kad jih tiskaju...zašto se nebi našlo i 2-3 000 čikoljubca...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/08/2017 : 20:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Uspavao se forum, novi extra Zagor od danas na kioscima.
Onaj drugi vjerojatno sutra kad ga ima u SNK.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.62 seconds. Snitz Forums 2000