forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 16/07/2018 : 14:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duke Zill

quote:
Originally posted by kucak

Je li rano za dijete od 8 godina da krene čitat Zagora što mislite. Danas mi je sin dobio Helgate i čita - sviđa mu se. Kad ste vi krenuli - ja negdje s 10.



Nikad nije kasno za krenuti sa čitanjem Zagora, a ni sa drugim stvarima koje čovjeka čine sretnima i ispunjenima.

Ja sam krenuo sa nekih 5 godina. Što se tiče sa kojim brojem prvo krenuti to ovisi što ti sin voli.
Mene je "Kraken" navukao pošto sam u to vrijeme lagano čitao "Misterije svijeta" Artura C. Clarkea.

Npr. ako voli mitološka bića (kriptide) onda neka krene sa krakenom, Songhayem i Cibolom,
ako voli westerne onda mi prvo padaju na pamet "Očajničko putovanje", "Dugo putovanje" i "Bijes ratnika Osaga" ,
za fantaziju/horor- prvog Kandraxa odnosno Rakosija i njihove nastavke, te novog vukodlaka.
Hvala Bogu, kod Zagora ima za svaki ukus dobrih priča za početi i nastaviti čitati


Hvala ti na ovim sjajnim idejama! Izvrsno za start.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 16/07/2018 : 14:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

quote:
Originally posted by Duke Zill

quote:
Originally posted by kucak

Je li rano za dijete od 8 godina da krene čitat Zagora što mislite. Danas mi je sin dobio Helgate i čita - sviđa mu se. Kad ste vi krenuli - ja negdje s 10.



Nikad nije kasno za krenuti sa čitanjem Zagora, a ni sa drugim stvarima koje čovjeka čine sretnima i ispunjenima.

Ja sam krenuo sa nekih 5 godina. Što se tiče sa kojim brojem prvo krenuti to ovisi što ti sin voli.
Mene je "Kraken" navukao pošto sam u to vrijeme lagano čitao "Misterije svijeta" Artura C. Clarkea.

Npr. ako voli mitološka bića (kriptide) onda neka krene sa krakenom, Songhayem i Cibolom,
ako voli westerne onda mi prvo padaju na pamet "Očajničko putovanje", "Dugo putovanje" i "Bijes ratnika Osaga" ,
za fantaziju/horor- prvog Kandraxa odnosno Rakosija i njihove nastavke, te novog vukodlaka.
Hvala Bogu, kod Zagora ima za svaki ukus dobrih priča za početi i nastaviti čitati


Hvala ti na ovim sjajnim idejama! Izvrsno za start.



Drago mi je da sam pomogao. Sjećam se kako sam se ja kao klinac osjećao kada sam se uvukao u svijet stripa
i kada sam saznao koliko još Zagora moram pročitati i koje me sjajne priče još čekaju (prema viđenim naslovnicama na ovoj stranici)
A taj osjećaj i dan danas nije puno izblijedio

Edited by - Duke Zill on 16/07/2018 14:58:14
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/07/2018 : 15:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@kucak - od danas ti je čini se onaj "Zlatni Klasik" na kioscima, "Zagor priča...", pa ne bi bilo loše da uzmeš sinu da se upozna sa Zagorom kad je bio mali, vjerojatno će mu se svidjet, iako je naravno to i tužni dio priče, ali isto dobar početak sa upoznavanje sa Zagorom

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/07/2018 : 23:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by kucak

Je li rano za dijete od 8 godina da krene čitat Zagora što mislite. Danas mi je sin dobio Helgate i čita - sviđa mu se. Kad ste vi krenuli - ja negdje s 10.


nije rano
ja sam krenuo sa 6 godina :)



I ja sa 6
Go to Top of Page

fckinfine
Starting Member



Serbia
40 Posts

Member since 18/12/2017

Posted - 17/07/2018 : 09:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit fckinfine's Homepage  Send fckinfine a Private Message  Reply with Quote
sa sedam-osam, u uslovima teske ilegale. vise su mi moji branili stripove nego sad deci gudru
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/07/2018 : 10:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Zato su današnji klinci mahom socijalni tudumi, nama su više branili stripove nego njima danas društvene mreže.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/07/2018 : 11:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Zato su današnji klinci mahom socijalni tudumi, nama su više branili stripove nego njima danas društvene mreže.


Mi smo ti koji su ratovali...Pa ti vidi.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/07/2018 : 12:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Hvo me branio a caritas hranio

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 17/07/2018 : 13:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI


HELLINGEN JE ŽIV
(Boselli, Ferri) 10,9,10 10 97%

Tko s vragom tikve sadi od glavu mu se razbiju – poruka dana za Hellingena

Čitajući komentare na recenziju, primjećujem da se dosta pompe diglo oko ove epizode. Zbog Demona Ludila je unaprijed dočekana na noževe. Po nekima nije ni trebala izaći, jer je Sclavi stavio točku na „i“ po pitanju Hellingena. Insinuirajući da je ova epizoda simbol silovanja, forsiranja i krize. Vrijeme je pokazalo da su bili u zabludi, jer je nakon ove epizode izašlo više brojeva Zagora nego što je izašlo od prvog broja do famoznih Demona. SA odiseja i Hellingen zaslužuju jedno drugo, jer niti jedna pojedinačna epizoda Zagora ne smije biti „svetija“ i iznad onog što je Zagor u kompletu. Hoće li nekom ova epizoda biti dosadna to je već drugi par opanaka, to je stvar ukusa.

Udruživanje Hellingena i Wendiga je dobar potez. Bosellija je tu čekao nezahvalan posao. Nije lako složiti priču gdje Hellingena treba doslovno vratiti iz mrtvih i uzeti njegov mir. (Poginuo je u Nolittinoj epizodi Svemirska Braća, a mir i spokojstvo u duši je dobio od Kikija Manitua u Sclavijevoj Demoni ludila.) Jedini koji može čačkati po toj ravnoteži je Wendigo ona druga moćna sila, po prirodi suprotna Kikiju. Ako smo već od Sclavija dobili u naslijeđe Zagora koji biva blagoslovljen od Kikija i uistinu postaje njegov izaslanik, neka je i zli Hellingen dobio „blagoslov“ od Wendiga. Boselli inače voli udruživanja i timski rad među likovima i smatram da je Hellingenu pridružio onog koji mu zbilja pristaje. Po liniji Wendiga u priču su uvučeni i Heyoka i Liya, meni jako dragi likovi. Osobito Heyoka, iako mi je u Crnom plamenu bio puno zabavniji sa svojim naopakim govorom. Ne znam jel to do prijevoda.

Također bi pohvalila pojavu Baze Drugdje. Ljepše mi je vidjeti kada se Zagorov svijet ukrštava s drugim svjetovima iz mašte, u ovom slučaju MM svijet,nego kad ga se čupa iz mašte i ubaci u našu realnost. Ako neki autor nastoji izbjeći da Zagorov svijet funkcionira kao crna rupa, draže mi je kada je to izvedeno tako da taj svijet i dalje stoji u svijetu mašte. Sad tamo postoji i Baza Drugdje, imamo ljude koji pokazuju interes za Hellingenove izume, koji znaju da se negdje tamo probudio Kraken i da se u Port Whaleu rađa novi kult itd. (Boselli je te poveznice iskoristio već u odličnoj Morskoj Stravi.) A i ne vezano za Bosellija bilo koji autor koji dođe kasnije može upotrijebiti te novotarije, ako mu se sviđaju. Ako mu se ne sviđaju, dovoljno ih ne upotrebljavati, a Zagorov svijet će i dalje ostati Zagorov svijet. Smatram da je takva vrsta promjene konstruktivna i to se može ostaviti drugim autorima u naslijeđe.

Izgleda da Boselli jako cijeni rad E.A.Poa jer je ovaj strip također veliki omaž. Odao mu je počast na razne načine. Situacije iz njegovih poznatih priča su se ili prepletale s događajima u scenariju, ili su upotrijebljene kod nekih situacija (Chico i klatno) ili npr. Gavran (po njegovoj poznatoj pjesmi) koji se pojavio kao agentovo izvantjelesno „ja“.

Agent Raven je i sam po sebi interesantan lik, a osobito mi se svidio dio kada je otkrio „čovjeka iz gomile“. Dijalog koji je imao s pandurom Warrenom dok su promatrali partiju karata mi je jedan od boljih dijelova stripa.

Dio s Puppet Masterom mi je najsablasniji dio u scenariju. I inače u životu ne volim marionete i te neke drvene ili porculanske lutke. Pogotovo one kojima se usta otvaraju kvadratno i onda zijevaju. Koji horor, odvratno nešto. Još kada mi u te lutke neki lik zarobljava demone ili dušu djece. Bože oslobodi. Baš jezovito. A Ferri je u toj dionici baš briljirao.

Najveća mana ove epizode je slabo ukomponiran i povezan slijed događaja. Odrezana je na činove gotovo kirurškom preciznošću. Ben Stivens, Puppetmaster i događanja u dvorcu. S tim da su događanja u dvorcu odvijala poput video igrice. Zato rušim ocjenu za scenarij.

Moj osobni dojam je jako pozitivan, skoro pa remek djelo. Međutim, moj dojam je tu poprilično nevažan, jer vrijednost ovom daju djeca Slobodne Dalmacije. Oni su najbolji svjedoci tome kako bi bilo tužno da su bili zakinuti za Hellingena iz pera njihovog Bosellija.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 17/07/2018 : 14:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
@Kontrast 2 - Slažem se da je Nolitta završio Svemirsku braću na način da je sve ostalo otvoreno. Preživljavaju veliki neprijatelji sve i svašta. Čitateljeva interpretacija tog kraja u Nolitte je nebitna. Sclavi ga je proglasio mrtvim u Demonima Ludila, jer se čitava priča vrti upravo oko toga da Hellingen nije svjestan/pomiren s time da je mrtav. Sclavi je stvari postavio tako, Demoni Ludila su ubilježeni u sagu i mrtav Hellingen se ne može samo tako preskočiti. Kao ni činjenica da je Zagor dobio zeleno svijetlo od Kikija da vlada Darkwoodom.
Boselli u toj točki raspolaže s tim s čime raspolaže i jedino što može je nadograđivati stvari. On nije mogao okrenuti glavu od Demona i jednostavno ignorirati postojanje te epizode. Sveukupno gledajući, stvari su vraćene na kolosijek iz kojeg je budućim autorima sve prepušteno na volju. Hellingen je živ i on može od sad pa na dalje funkcionirati i bez i sa Wendigom. Što znači da je on napravio dobar posao.

Edited by - grofica Varga on 17/07/2018 14:26:51
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 17/07/2018 : 14:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Cestitke na 1000. stranici!!!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 17/07/2018 : 14:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2
Sve što si napisala je tačno.
Bozeli nije mogao drugačije, jer je Sklavi zeznuo stvar.

Problem je predzadnja rečenica.
Helingen više ne može da funkcioniše bez Vendiga - ne posle zadnje Buretove brljotine.


Sad si mi napravio spojler. To me tek čeka na čitanje
Kad pročitam, rado ću komentirati koliko je Burattini zeznuo stvar. Ne znam zašto, ali vjerujem ti.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/07/2018 : 18:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Zeznuo je toliko da če stvarno biti ludost vraćati Hellingena opet.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/07/2018 : 18:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Zeznuo je toliko da če stvarno biti ludost vraćati Hellingena opet.


Da, pogotovo kako bi otfrlje Bure napisao epizodu za ponovni povratak, a radni naslov bi bio "ponekad se vracaju, ali ja narocito".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4579 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/07/2018 : 19:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duke Zill

Cestitke na 1000. stranici!!!



+1

Duh sa sekirom je ipak numero uno ex yu teritorija. Duh. Sekira.

Na sve to dodajmo njegov karakter i eto dobitne kombinacije.

sangue navajo
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 17/07/2018 : 20:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
1000!!!

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 17/07/2018 : 20:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
1000!!!

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/07/2018 : 06:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

SPOJLERI


HELLINGEN JE ŽIV
(Boselli, Ferri) 10,9,10 10 97%




Potpis i pečat na svako slovo.
Ni meni nije jasno čemu tolika "hate" pompa medju fanovima oko ove priče.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/07/2018 : 06:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Kontrast 2
Sve što si napisala je tačno.
Bozeli nije mogao drugačije, jer je Sklavi zeznuo stvar.

Problem je predzadnja rečenica.
Helingen više ne može da funkcioniše bez Vendiga - ne posle zadnje Buretove brljotine.


Sad si mi napravio spojler. To me tek čeka na čitanje
Kad pročitam, rado ću komentirati koliko je Burattini zeznuo stvar. Ne znam zašto, ali vjerujem ti.



Nije ti ništa spojlao, ništa strašno barem.
Ali je "hate" ovde barem opravdan.
Bure je debelo zabrljao. Priča i ideja su odlični, ali je scenario sveopšta bruka.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/07/2018 : 06:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Hiljadu mi stranica stripovi-koma!!!!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 18/07/2018 06:21:55
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/07/2018 : 07:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Zeznuo je toliko da če stvarno biti ludost vraćati Hellingena opet.


Steta je vec napravljena kada se Boselli dohvatio Hellingena.
Kao sto je grofica primijetila, to su najvjerovatnije bile zasebne price, koje su kasnije integrirane u jednu veliku o Hellingenu.
Sad, sta je tu je. Avantura se nastavlja.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7735 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 18/07/2018 : 07:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by grofica Varga

SPOJLERI


HELLINGEN JE ŽIV
(Boselli, Ferri) 10,9,10 10 97%




Potpis i pečat na svako slovo.
Ni meni nije jasno čemu tolika "hate" pompa medju fanovima oko ove priče.


Kako ti nije jasno...
Nakon toliko razvikanih Demona ludila nije smilo izaći ništa novo o Hellingenu, pa čak i da je najbolja priča u povijesti.
Po nekima je čak triba biti ukinut Zagor.
Da se Zagor završi s pričom koja čak ni nije iz njegove dimenzije, apsolutno suludo razmišljanje.
Inače, što više razmišljam o tim Demonima ludila sve su mi slabiji jer kad u priču staviš paralelne dimenzije moreš nadrobiti unutra sve živo a to neće imati posljedica na serijal i likove (jedino kad bi likovi prelazili iz dimenzije u dimenziju). Takva scenaristička rješenja su mi ponekad počela biti jeftina ali pretežito iz nekih serija koje gledam. U Zagoru je ovo izolirani slučaj.

Edited by - mpavin on 18/07/2018 07:39:04
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/07/2018 : 07:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Boselli nije odolio iskušenju da se poigra sa Hellingenom, međutim nakon „Demona ludila“, bilo je to teško nasljeđe. Sclavi je u pomenutoj priči napisao ultimativnu Zagorovu epizodu, bilo je za očekivati da njegov luđački genij ne može biti svrgnut sa trona.

No dobro, pitanje je u kojoj je mjeri Boselli napisao dobru priču o Hellingenu. Tu stoji ključ za odgovor, naime kao nasljednik „Demona ludila“ priča je i previše mlaka. Od emotivnih do spektakularnih scena, nema tu žara koji smo mogli da vidimo u prethodnom Hellingenu. Ukoliko epizodu posmatramo kao zasebnu, bez ikakvog poređenja sa prethodnom, onda je takođe teško svrstati ovu priču u gornji red avantura sa Hellingenom.

Ono što upada u oči je to da je priča slojevita, sastoji se iz tri dijela koji su, sa malo nadogradnje, sasvim normalno mogli funkcionisati kao zasebne epizode.

Prvi čin: Povratak Kralja orlova
U ovom prvom dijelu imamo povratak Bena Stevensa, starog Zagorovog neprijatelja. Iako smo sigurni da je on mrtav, stari lešinar opet hoda i diše i ne samo to, izgleda da je pametniji nego što je ikada prije bio. U stanju je da stvara bića koja su pola ljudi pola životinje. Kasnije saznajemo da mu je Hellingen podario veliku inteligneciju, dok ga je Wendigo vratio iz mrtvih. U suštini priča može sasvim komotno i zasebno da postoji, samo da je kojim slučajem umjesto Stevensa neki drugi lik, recimo neki ludi naučnik ili slično. Na taj način bilo bi moguće izostaviti Hellingena i Wendiga, kao i onih nekoliko sitinica koje povezuju ovaj dio sa kompletnom epizodom. U tom slučaju bi morao i E.A.Poe da izostane, on ima svoj tok radnje i posvećen mu je početak i kraj prvog dijela.

Drugi čin: Lutkar
Drugi dio zauzima priča o Lutkaru, čovjeku koji izrađuje lutke koje su opsjednute demonima. U centru pažnje su stanovnici jednog naselja iz podnožja brda Natani, prije svega djeca, nekoliko pravih pravcatih Titovih pionira na kakave smo često nailazili u našim pričama nakon Drugog svjetskog rata. I ovdje isto, kao i u prvom dijelu, samo da su izostavljene poveznice sa Hellingenom, priča je mogla egzistirati samostalno. Ovaj dio mi je interesantniji od prvog, ima djelimično dobru atmosferu i horror ugođaj.

Treći čin: Terminator is back!
Hellingen je postao Terminator, barem fizički gledano nije pogrešno ukoliko se povuče paralela između ova dva lika. Wendigo pokušava da sakupi Hellingenove atome širom svemira, za to mu je potrebno vrijeme, iz tog razloga Hellingen je morao da napravi sebi privremeno tijelo od metala. U ovom dijelu imamo napokon očekivani susret dva arhineprijatelja, kao i veliki nastup agenta Ravena. Velika kritika ide na račun Ravenove karakterizacije, Boselli je od poznatog pjesnika napravio staromodnu verziju Jamesa Bonda, u suštini Poeove fizičke sposobnosti tako reći ništa ne zaostaju za Zagorovim. Shvatam autorovo oduševljenje ovim pjesnikom, ali zaista nije bilo potrebno da se ide u krajnost i da se stvara od njega superagent. Mogao je proći kao veliki mozak operacije, čovjek sa naročitim intelektualnim sposobnostima, u tom slučaju mislim da bi Poe mnogo bolje funkcionisao u ovoj priči. Takođe su nervirali patetični dijalozi između njega i Zagora, ne sjećam se da sam ikad prije u nekom Zagorovom stripu pročitao više razmijenjenih komplimenata. Boselli je u ovom slučaju izabrao pogrešan način da nam pokaže koliko je Poe veličanstven. Kod mene je izazvao kontraefekat. Osim agenta Ravena, zaista je malo toga inovativnog u ovoj epizodi. Poprilično plitki dijalozi, nespektakularna radnja. Kraj je ostao otvoren, Hellingen je postao Wendigov sluga i čak postoji šansa da se pretvori u demona velikih moći poput gospodara zla.

U dva navrata imali smo priliku da vidimo željezno čudovišta na ekranima u stripu, vizuelno dosta slično legendarnom Titanu. Navodno je to čudovište razorilo između ostalih i Washington. Ključ uspijeha ove epizode je eventualno upravo bio u novom Titanu, mnogo bi bolje bilo da smo imali priliku da vidimo kako džinovski robot razora glavne gradove, umjesto što smo pratili Zagorove događaje na osamljenoj planini Naatani. Siguran sam da bi sa Titanom priča bila dosta uzbudljivija, ali Boselli se nije usudio da nam direktno pokaže tu avanturu. Protraćen potencijal, ovako najzanimljiviji dio epizode ostaje Zagorovo i Hellingenovo nadigravanje u dvorcu.

Ima još jedna zanimljivost o vremenskoj liniji, naime u jednom dijelu Poe i čovjek iz Drugdje govore o tome kako je prije šezdesetak godina osnovana baza Drugdje. U prvom broju zasebnog SBE serijala Baze Drugdje, Franklin, Jefferson, Bientot i Amanda Janosz su stvorili ovu organizaciju 1776, što znači da se radnja Hellingena odvija oko sredine tridesetih godina devetnaestog vijeka.

Postoji trač iz Italije koji kaže da je ova priča izazvala cijelu lavinu negativnih reakcija i da su SBE čelnici stopirali Bosellijevu namjeru da napravi jos jedan nastavak sa Hellingenom. Pa, to nimalo ne iznenađuje. S današnje tačke gledišta možda bi bilo bolje da ova epizoda nikad nije bila ni objavljena, ali dobro sad, šta je tu je.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 18/07/2018 : 10:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by velka031

Zeznuo je toliko da če stvarno biti ludost vraćati Hellingena opet.


Steta je vec napravljena kada se Boselli dohvatio Hellingena.
Kao sto je grofica primijetila, to su najvjerovatnije bile zasebne price, koje su kasnije integrirane u jednu veliku o Hellingenu.
Sad, sta je tu je. Avantura se nastavlja.


Ja ne doživljavam to kao tri zasebne priče, samo bih voljela da su ti "činovi" kako ih ti zoveš, suptilnije razdvojeni.



Boselli nije uprskao Hellingena jer ga nije doveo u točku iz koje nema povratka. On ga je samo oživio i kasnije je Bure mogao što je želio. Usput je uspio nekako ispoštovati Demone (jer se ne može praviti da ta epizoda ne postoji) i vratiti Hellingena. I to upravo po činu tog Wendiga. Kiki (Bog) je dao mir i spokoj nekome, došao je suprostavljač Wendigo (vrag) i oživio ga, unio kaos i nemir. Njegova uloga ima tu svrhu, kao kontra Kikiju. Istog trenutka kada je Hellingen postao prpošan i čio, rekao je doviđenja Wendigu jer mu on ni ne treba. Wendigo je bio samo sredstvo, bio je odbačen od Hellingena već u ovoj epizodi. Zato smatram da je nakon ove priče saga o Hellingenu mogla ići u bilo kojem smjeru. Za koji se put kasnije odlučio Bure i koje je detalje on upotrijebio iz ove priče kao temelje za svog Hellingena - nemam pojma. Možda se meni i svidi, tko zna, ali sam sigurna da neću kriviti Bosellija za Burattinijeve loše izbore.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/07/2018 : 11:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Evo za jubilej hiljadite stranice jedna originalna pjesma sa poznatim tonovima:


Kad se sjetim suza krene
zamirisu uspomene
svaka stranica omiljenog stripa
i kralj Ferri da to sve naslika

Prepoznah ljepotu tvoju
sto probudi ljubav moju
kad sam s tobom, Zagore moj
ponosan sam sam na imidz tvoj

Ref.
Oj Zagore, lijep li si
Supermajče, zlatan ti si
grofice, srce moje
jedna dusa a nas dvoje
pozdrav Chico, meksička diko
debel li si jer volis sirko

Kad u Darkwood Rakosi krene
ti se tada sjeti mene
mojoj pjesmi budi tema
za King Warriora nema trema

Ajde solare i Igore
podignimo sjekire svoje
zagrlimo se pred svima
neka vide da nas ima
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.68 seconds. Snitz Forums 2000