forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Putopisi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2010 : 17:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by mladjo

Al sam i dalje Balkanac





ajd please napiši nekaj o tom putovanju ak nije problem
nego, kad si bio u parizu? tamo negdje prije par godina ili nedavno?

P.S.
i balkanci isto idu na putovanje




Uff, davno je to bilo, sa bivšom curom

Skup je to grad.
Najskuplja je stavka koju uopće ne računaš - ulaznice za muzeje i slično. 10 eura ovo, 20 eura ono, 30 eura tamo...Na kraju potrošiš dvijesto eura samo da bi ušao negdje. Pariz je ogroman ali ako si blizu RER-a sve ti je blizu. Baš sad kum ide sa svojom curkom u Pariz za Novu pa će mi pričati jel se šta promijenilo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2010 : 17:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Budem napisal samo sad imam dosta obaveza, za par dana

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/11/2010 : 17:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
cujem da da bi otisao u DIznilend, da ti treba paaaara i paaara....


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2010 : 17:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma mnogi gradovi su skupi za popizdit. Ali ima sad tih jeftinih letova, pa još ako se ranije uzme karta...Kum ide u vlastitom aranžmanu, bez agencije i jebeno ga menje košta. Znači avion i smještaj 3000 kuna po osobi. A ako sa busom ideš košta oko 4000 kn ili tak nekak...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/11/2010 : 17:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
koliko je to jevreja? :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2010 : 18:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
400 jevreja :D Po osobi :PP

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/11/2010 : 18:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
nije lose, samo jos da kazes da ne ostaje 3 dana


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2010 : 18:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je čak 5 dana
Ali tamo će ziher potrošit još toliko...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/11/2010 : 18:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
da, taj faktor mi je pao na pamet isto
jesi mu predlozio da nosi hranu sa sobom, da ispadne jos jeftinije

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2010 : 18:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

da, taj faktor mi je pao na pamet isto
jesi mu predlozio da nosi hranu sa sobom, da ispadne jos jeftinije



Tak je, kao Češki turisti
I onda onak ispred Arc de Triomphe fino nareže malo špeka, luka, paradajza...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/11/2010 : 19:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
to bre, lepota zivota

mada, u francuskoj mu luka nece manjkati, pogotovu belog

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/11/2010 : 23:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
evo za savica

koristicu mapu koju sam sebi napravio da imam pregled unapred sta bih mogao da obidjem, stavicu ti je ovde, ali napisacu ti spisak samo onog sto je najbitnije, pa se ne obaziri na sve brojeve, samo na one koji su na listi ;)



ono boldovano pod obavezno!!!!!

1. Burgtheater
2. Volkstheater
3. Staatsoper
4. Volksoper
6. Hofburg
7. Kunsthistorisches Museum
8. Naturhistorisches Museum
9. Museumsquartier
14. Hundertwasserhaus (ovo ako stignes, nista MUST SEE, ali vrlo lepo izgleda :) progooglaj ;) )
17. Votive Church
25. Annakirche
27. Christ Church
28. (Kaasgrabenkirche)—ovo ne znam sta je, ni gde je
29. Malteserkirche
30. St. Stephen's Cathedral
31. Imperial Crypt (ovo je zajedno sa sv. stefanom, ne secam se)
33. Albertina, Vienna
34. Heeresgeschichtliches Museum - Belvedere
35. Österreichische Galerie Belvedere - Belvedere (ako stignes Belvedere, vrlo lepa palata sa lepom i velikom bastom :) )
42. Pestsäule (Vienna)
43. Rathaus
45. Vienna Sezession



U osnovi, sve dok se drzis unutar crvenog kruga koji sam ti naznacio, ne mo's promasiti sve van njega samo ako ti ostane vremena. A to van njega bi mogao biti
- toranj na Dunavu
- Prater (koji je izvikan, najobicniji zabavni park....)
- Senbrun palatu (za koju mo's opusteno da odvojis ceo jedan dan ali ako rano ustanes, moze da se napravi fina setnja, pa pravac u grad ;) )
- i najvaznije - masne becke striparnice


Evo malo fotografija, stavljam za pocetak samo ono sto je na numerisanom spisku, posle cemo i ostalo








itditditd, pola sata ne mogu da izaberem sta cu da stavim


Uostalom, sve ces videti tamo ;)


E sad....na primer, Senbrun, koji zaista zaista treba videti:






Masne becke striparnice



da imas vise vremena, iscimao bih te da mi odes u jednu striparnicu po neke stvari, ali ne mari.

a kad sam kod te striparnice, prodji kroz tzv. Maria Hilfer strasse, koja je kao....ulica sa trznim centrima, kaficima, itd....koja je eto, znamenitost....mada, ako vodis zenskinju, bolje nemoj, ima cipela kol'ko oces



Sta ja znam, sta jos....prosao sam tek mozda jednu trecinu ili cetvrtinu svega, a trcao sam 5 dana ko sumanut od jutra do mraka nesto mora da sam preskocio, al opet kazem....
Smognete li vremena, svratite do Saher hotela na originalnu Saher tortu (mada, to mozete i u Zerbou u Budimpesti, gde je meni licno mnogo lepsa (a i jeftinija vala))


itditditd....malo je dan i po/dva, al aj....sta je tu je

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 27/11/2010 12:32:59
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/11/2010 : 10:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Koji si ti ludak.. Portabl turisticki vodic... Ovo mi je bilo potrebno... Moram istampati tu kartu i zaokruzivati kako sta budem obilazio.. Inace, da li da to sibam kolima ili metroom??
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 27/11/2010 : 10:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Infrastruktura podzemne zeleznice je odlicno resena, i bukvalno metroi idu na svakih 5 minuta!!!! (mogu se naci karte na stranici Beckog tourist infoa, ja nemam sad svoju kartu pri ruci, skenirao bih ti, cisto da vidis kako su rasporedjeni metroi, u odnosu na ovo sve sto sam ti ispisao)

ono sto je bitno, to je da na primer, od Senbruna do centre grada (te i obrnuto) mozes da stignes metroom za 15 minuta, kao i od centra grada do tornja na Dunavu (dakle, ako govorimo o nekim "must see" znamenitostima koje su malo odvojene od centra)

kola, ah....verovatno su kola uvek prednost, ali ne znam koliko je u gradu bas pogodno za parkiranje drugo, ja sam barem stekao neki utisak da su ulice mnogo nesto tesne, a i non stop je neka guzva, krkljanac, voze ko blesavi....no, to je mozda samo moj utisak.


Svejedno, crveni krug kojis am ti zaokruzio, to samo pesice opusteno.... tu i ako se zadrzavas da fotkas, da udjes u Katedralu, ovo/ono, prosao si kroz ceo taj deo za 2, 3 sata u vrh glave.




(BTW, svi brojevi preko 51/52 na karti su ti striparnice )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/11/2010 : 10:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ahhhh, Austro - Ugarska

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/11/2010 : 11:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
LV89 nisam sada kuci.. Sutra cu da se udubim u sve ovo i onda da te kontaktiram za dodatne informacije... Pa cu onda da kopam objasnjenja sta je sta od toga sto si naveo...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 27/11/2010 : 11:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
OK, OK, ti kad budes mogao, samo se javi.
Do tada taman da postavim i nesto iz Bratislave, mada opet kazem, sadrzaj tamo i sadrzaj u Becu....nebo i zemlja

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/11/2010 : 11:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Šembrum je lepi al ak hoćete pravu stvar onda treba vidjeti Versaj
A Bratislava je gradić u kojem se sve vidi za jedno popodne. Ali udaljena je ud Beča 50 km, pa kad si već tamo...
Inače, ako imate priliku, svakako posjetite Prag.
To je prekrasan grad.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 27/11/2010 : 11:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
samo sto bi im i za Prag trebalo jos jedno 5 dana, maltene kao i za bec

Oces slike i za Prag


Nego....postoje i ture brodom niz Dunav Bec-Bratislava, pa mozda mozete i takvu turu da napravite, da za vreme boravka u Becu otplovite do Bratislave, prodjete malo, vidite, pojedete nesto, itd....i onda se uvece opet vratite u Bec

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/11/2010 : 12:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam jos koji je tacno plan... Na osnovu prikupljenih informacija cemo ga napraviti... Gledamo da prodjemo najjeftinije i da vidimo... Uglavnom hocemo da docekamo NG u Becu.. I to da iskopamo gde je taj javni docek...

Nije nam bitan luksuz pri spavanju, niti da ima hrana jer planiramo nesto i da ponesemo, a da tamo probamo neka odredjena jela... Zato trazim sve moguce preporuke...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 27/11/2010 : 12:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ako vam je takav okvir za smestaj, onda ti je onaj hostel sto sam ti preporucio vise nego fair trade ;)
plus sto se nalazi odmah na pocetku one velike soping ulice sto sam ti naveo gore, koja kroz nekih 20 minuta setnje vodi pravo u centar grada. (ili naravno, metro, koji isto to radi za 2 minuta :))

jedino ako nadjes nesto jeftinije :)


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/11/2010 : 22:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Saviču, u kojem si ti hostlu u Zagrebu bio? Ma idem za koji dan do Zagreba, pa ako što popijem, pa...idem kolima. :)

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/11/2010 : 07:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma.. Pitaj Ponkija ili Dok Lestera.. Ja to ne pamtim..
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 28/11/2010 : 19:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Inače, ako imate priliku, svakako posjetite Prag.
To je prekrasan grad.



lol gdje sve nisi bio?

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 28/11/2010 19:03:42
Go to Top of Page

srleb
Average Member



Serbia
634 Posts

Member since 08/11/2006

Posted - 28/11/2010 : 22:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send srleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Infrastruktura podzemne zeleznice je odlicno resena, i bukvalno metroi idu na svakih 5 minuta!!!! (mogu se naci karte na stranici Beckog tourist infoa, ja nemam sad svoju kartu pri ruci, skenirao bih ti, cisto da vidis kako su rasporedjeni metroi, u odnosu na ovo sve sto sam ti ispisao)






Ako nekog interesuje mogu da skeniuram u vecoj rezoluciji!

Pozdrav!!!

Edited by - srleb on 28/11/2010 22:32:59
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000