forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Secanja: detinjstvo i stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13395 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 21/11/2011 : 10:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Jbg, gde ćeš navijačku temu bez loženja
Svrati bar ponekad
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/11/2011 : 13:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud
Svaka ti cast majstore! Da, stavio sam sliku sina Red clouda, i niko do sad to nije primetio, osim tebe,


Ma to ti znam zato jer je točna ta fotografija Jacka Red Clouda stavljena u uvod kod njegove biografije u jednoj od epizoda Magičnog Vjetra...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 21/11/2011 : 17:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senad7

Dogodilo se pocetkom 80-ih u Banjaluci!!!

Mozda se neko od Banjalucana sjeca onog tipa sto je prodavao romane (tako smo stripove zvali onda) ispred glavne poste. Imao je biciklo sa prikolicom naprijed. Imao je najmanje 190 kila , ali kasnije se operisao pa je opao na 100 kila...Obilazio sam njegov stand redovno tako da jednog lijepog ljetnog dana ugledam kod njega 8 komada Zagora LMS brojevi 96 i nagore. Medju njima je bio i "Zagor prica" i "Gospodar Darkvuda". Cuo sam za njih da postoje ali ih tad prvi put vidi.Oci mi skoro ispale. Svih ti 8 komada su bili super ocuvani. Nemogu se sjetiti koliko su kostali ali znam da nisam imao love ni za jedan. Skupi haos! Tako , dok sam gledao te Zagore padnemi na pamet jedna ideja. Predlozim ja njemu da on te stripove zamjeni za jedan zlatni prsten koji ja navodno posjedujem. Jedno pet minuta je razmisljao pa kaze da mu donesm taj prsten da ga vidi. Kaze da mu je zeni rodjendan za vikend koji dolazi pa mozda i napravimo razmjenu.
Ja , nako sav sretan odem kuci i ukradem prsten od svoje Stare (mislim na svoju mamu). Vratim se nazad i tipu se svidi prsten i tako dodje do 8 Zagora LMS...niko sretniji od mene. Kradju prstena sam joj priznao 20-ak godina kasnije i objasnio zasto.


Njegov brat (ili mu je rođak neki nisam siguran) prodaje one Bingo listiće i greb-greb kako-se-već-zove a u gepeku uvijek ima romana na prodaju
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 21/11/2011 : 19:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senad7

Dogodilo se pocetkom 80-ih u Banjaluci!!!

Mozda se neko od Banjalucana sjeca onog tipa sto je prodavao romane (tako smo stripove zvali onda) ispred glavne poste. Imao je biciklo sa prikolicom naprijed. Imao je najmanje 190 kila , ali kasnije se operisao pa je opao na 100 kila...Obilazio sam njegov stand redovno tako da jednog lijepog ljetnog dana ugledam kod njega 8 komada Zagora LMS brojevi 96 i nagore. Medju njima je bio i "Zagor prica" i "Gospodar Darkvuda". Cuo sam za njih da postoje ali ih tad prvi put vidi.Oci mi skoro ispale. Svih ti 8 komada su bili super ocuvani. Nemogu se sjetiti koliko su kostali ali znam da nisam imao love ni za jedan. Skupi haos! Tako , dok sam gledao te Zagore padnemi na pamet jedna ideja. Predlozim ja njemu da on te stripove zamjeni za jedan zlatni prsten koji ja navodno posjedujem. Jedno pet minuta je razmisljao pa kaze da mu donesm taj prsten da ga vidi. Kaze da mu je zeni rodjendan za vikend koji dolazi pa mozda i napravimo razmjenu.
Ja , nako sav sretan odem kuci i ukradem prsten od svoje Stare (mislim na svoju mamu). Vratim se nazad i tipu se svidi prsten i tako dodje do 8 Zagora LMS...niko sretniji od mene. Kradju prstena sam joj priznao 20-ak godina kasnije i objasnio zasto.




Nevjerovatna slučajnost, odnosno ''prst sudbine!!!
U Banja Luci sam bio samo jednom u životu, mislim da je to bila '89 ili maksimalno '90. Sestra mi je tamo studirala pa smo joj svi porodično otišli u posjetu. Izišao sam malo vani da prolunjam po gradu ne bi li naletio na kakav roman. Vidio sam, vjerovao ili ne, nekog čudnog pretilog tipa koji je imao hrpu romana koje je prodavao na nekom trgu. odmah sam kibicirao Zagorov ''Plavokosa opasnost''. Bio je glancer nevjerovatno dobro očuvan. Stidljivo sam prišao čiki i upitao ga za cijenu. Kada mi je reako cifru, meni se Banja Luka zatresla pod nogama kao banjalučanima '69 .

Pobjegao sam glavom bez obzira od stida što sam uopće pitao. Eto, to je moje jedino sjećanje na jedini odlazak u Banja Luku.

Stvarno zanimljivo da si ti spomenuo tog tipa i da sam naletio na njega.

Uzgred, ja nikada nisam krao stripove, ali sam jednom, ali samo jednom u životu ukrao novac od mame za strip. Znam i koji i koliko je koštao. O tome mislim napisati post.

Ta krađa i otimačina stripova mi je bila u suštoj suprotnosti za životnom filozofijom zagora i ostalih junaka uz koje sam odrastao. jednostavno im nisam želio kontrirati.
Go to Top of Page

Gruz
Starting Member



Croatia
79 Posts

Member since 20/07/2005

Posted - 22/11/2011 : 13:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Gruz a Private Message  Reply with Quote
Da li netko zna koji je ovo strip: sječam se da sam ga čitao ili na samom početku 90-ih ili na kraju 80-ih. Mislim da je autor bio De Groot a ako nije takav način crtanja je u pitanju. Počinjalo je s nekim tipom na nekom užasno hladnom mjestu. Bilo je toliko hladno da je bio obučen skoro kao astronaut i još mu je bilo hladno i onda je odjenom naišao na nekog tipa (mislim da je bio starac) koji je hodao samo u potkošulji i koji mu je rekao nešto tipa "A evo ipak ste došli" i to je sve čega se sječam. Da li netko zna koji je to strip?
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 25/11/2011 : 10:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Mozgam vec danima ali nemam predstavu o kom stripu je rec...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

Gruz
Starting Member



Croatia
79 Posts

Member since 20/07/2005

Posted - 26/11/2011 : 10:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gruz a Private Message  Reply with Quote
Bio je to komični strip u boji i na kraju je bila reklama za stripove "Leonardo je genij" i mislim da je bila reklama za neki strip s nekim nacrtanim tipom koji je pronašao veliko jaje.
Mislio sam da je možda neki od stripova izdan od "Izvora" ali koliko vidim na njihovim stranama oni su samo izdavali Asterixa, Leonardo i Luc Orient.
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 27/11/2011 : 22:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gruz

Bio je to komični strip u boji i na kraju je bila reklama za stripove "Leonardo je genij" i mislim da je bila reklama za neki strip s nekim nacrtanim tipom koji je pronašao veliko jaje.
Mislio sam da je možda neki od stripova izdan od "Izvora" ali koliko vidim na njihovim stranama oni su samo izdavali Asterixa, Leonardo i Luc Orient.



Spirou: Virus ?
Go to Top of Page

Gruz
Starting Member



Croatia
79 Posts

Member since 20/07/2005

Posted - 29/11/2011 : 17:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Gruz a Private Message  Reply with Quote
OK dobar pokušaj. Prolistao sam strip i dosta je slično tome što sam ja opisao iako se to ne čini to ali možda je neka od epizoda... U svakom slučaju hvala.
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 29/11/2011 : 18:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
Preključe, u naletu inspiracije, dok sam bolestan ležao pod debelim jorganom, u mobitel sam zapisao nekoliko stihova o svojoj najvećoj ljubavi iz djetinjstva – romanima/stripovima. Mislio sam da li otvoriti novi topic poezija o stripovima, ali sam se ipak odluči da to stavim ovdje. Ako administrator misli da bi to bilo dobro, neka otvori takav topic (ako već ne postoji?)Od stida ove stihove ne bih pokazao čak ni supruzi ali ću ih ovdje pokazati onima koji bi me trebali shvatiti, tj. Vama.

Ne umišljam sebi da sam pjesnik ali ponekad pišem stihove. Ovo su prvi koje sam napisao o stripovima. Možda se nekome i svide:


Sjećanja mi naviru k'o suze
Koje često misli te mi prate
I razmišljam što mi ljubav uze
Ti prokleti i krvavi rate

O hartiji ovdje vama zborim
Tušem crnim što je išarana
Još uspio nisam da prebolim
Svoju ljubav iz dječačkih dana

Djetinjstvo sam prov'o uz romane
Volio sam ih od cura više
A posebno one odbrane
Mog Zagora, kojeg Gvido piše

Kraj kioska i sad kada prođem
Sve se trudim što bliže mu prići
Skoro pedalj do njega ja dođem
Novi roman čekam kad će stići

Nostalgija šamar mi opali
I sve jurim kući kroz ulice
Sjednem za komp' kao dječak mali
I milujem okom naslovnice

Mišem listam ta stara izdanja
Opet vidim prijatelje znane
Mladost rana iz magle izranja
Ponekad mi čak i suza kane

Tri'est petu evo već ja gazim
Stid me jeste, al' ću ipak reći:
U mislima još romane mazim
Svake noći kada odem leći

Shvatit će me oni poput mene
Starci t'jelom a djeca u duši
Koji dobro paze uspomene
Što ih vr'jeme želi da uguši


p.s.: ovih dana na kiosku vidim reprint Vuka samotnjaka, meni jedne od najdražih epizoda Zagora. uh, kakva su to bila vremena...



Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 29/11/2011 : 20:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
@ samotnjak

super ti je pjesma !
istinita, iskrena .

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16903 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/11/2011 : 22:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

@ samotnjak

super ti je pjesma !
istinita, iskrena .



Našao sam se u pjesmi, apsolutno
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 29/11/2011 : 22:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

@ samotnjak

super ti je pjesma !
istinita, iskrena .



hvala prijatelju.

sigurno je iskrena, i sto posto istinita.

nego, ima li još ko zainteresiran da se okuša kao stihoklepac s motivom stripova?

vjerujem da bi tu bilo svašta zanimljivog. možda da se i novi topic otvori?
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 29/11/2011 : 22:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
@ samotnjak

Pišem (i pjevam) pjesme (za svoj bend) ali nikad mi nije palo na pamet pisati o stripovima...ko zna...možda si mi dao dobru ideju

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7073 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/11/2011 : 23:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Samotnjak, pjesma ti je jako lijepa! I ja sam se poistovjetio s njom, s tim osjecajima pa i godinama.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/11/2011 : 00:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Samotnjak, potpisujem sve receno... meni je zivot u to doba (80e i rane 90e) uglavnom bio kupiti novi strip, i onda nestrpljivo cekati novi broj sledecih 7 dana (uvijek sam volio ZS vise nego LMS).
I jeste, i mi smo ih tada zvali 'romani', a ne stripovi
;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 30/11/2011 : 01:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem sve sto ste rekli, kroz ove vase price kao da sebe vidim! Ah lijepo djetinjstvo i romani, ima li ista ljepse...

P.S. Samotnjak, odlicna pjesma...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/11/2011 : 07:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
hvala svima na pohvalama. drago mi je da vam se stihovi sviđaju. nostalgija je čudna stvar. bolna, ali i pored toga, često iznjedri lijepa sjećanja i uspomene, a ponekad te i inspiriše da se okušaš i kao stihoklepac...

@ acestroke, i ja sam naravno više volio ZS zbog Zagora. on mi je i ostao najdraži junak (pored Mister No-a). nekad sam i ljut na njega (Zagora). još uvijek je mlad i nepobjeđen, a ja, koji sam rođen poslije njega petnaestak godina, sada imam više godina nego on, još i redovno gubim mnoge životne bitke
jedino me tješi što nisam jedini

Edited by - samotnjak on 30/11/2011 07:10:22
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 30/11/2011 : 07:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Samotnjak, odlicna pesma! Bravo!


Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/11/2011 : 12:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Kako sam stariji sve me vise drma nostalgija,,svakim danom se prisecam letnjih raspusta i jurnjave za stripovima ,odlazaka na more sa roditeljima i kupovine stripova po hrvatskoj .Secam se jedne noci trebali smo da krenemo na put rano ujtru,a ja nisam mogao celu noc oka da sklopim u cosku sobe sam preslagao stripove po 15 puta.Oprastao sam se od njih na 15-ak dana i to kao od svog najrodjenijeg..Tog leta sam kupio epizodu Z.S. 852,853,854 OD ZAGORA i jos nekoliko komada ..Pred povratak sam razmisljao kako cu ih sloziti na gomilu i radovao se povratku samo zbog njih.U mojoj sobi je tada bio dragaciji miris,leta su bila toplija i umeranija.Cale mi je sklanjao stripove negde oko 10 septembra na tavan ,tih desetak dana od pocetka skole do sklanjanja stripova koristio sam na ludacko citanje.Secam se cim dodjem iz skole odem do gajbe sa jabukama (dobijale se preko firme sindikata gde su roditelji radili(takvih jabuka isto vise nema),uzmem hrpu bleka i marka i tuci po 3,4 sata citanja...Jaooo koliko je bilo lepo ,,

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 30/11/2011 : 12:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Moj otac je bio ljudina, i nikad mi nije branio nista u vezi stripova, niti mi ih je sklanjao ili bacao u vreme skole. Uvek mi je davao novac i za stripove i albume sa slicicama, za mikijeve zabavnike, za autice...ma sta god sam pozeleo...Naravno, trudio sam se da to ne zloupotrebljavam, ali sam nekad umeo da razocaram svog oca (kradja stripova, tuca u skoli, losije ocene...). Nije on bio mekusac, daleko od toga, divim mu se na svemu sto je postigao u zivotu i na tome da ga ljudi i dan danas nakon dve decenije kako je poginuo (saobracajna nesreca) cene i postuju.
Jednom mi je jedan prijatelj rekao kako njegovom smrcu jesmo izgubili najvise mi, njegova porodica, ali da nismo jedini koji su izgubili. Pogledao sam u njega u nestrpljenju sta ce mi reci, ko je to jos izgubio njegovom pogibijom, a on je rekao da je izgubio nas grad...Nas grad je izgubio divnog coveka, licnost, prijatelja... To je nesto najlepse sto mi je iko ikad rekao o mom ocu, i toga cu se secati i kad budem udisao poslednje udisaje vazduha na ovoj planeti...
Voleo bih da budem prema svojoj deci onakav kakav je bio moj otac prema meni i sestri...
Izvinjavam sto sam malo izbedacio, ali mi tako doslo...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/11/2011 : 12:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Zao mi je !!!! Ovo i jeste topik za bedacenje,to su bila vremena za kojima vredi zaliti.Ovo sada je samo trka za lovom i nista vise ,sve je bilo drugacije tih godina.

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/11/2011 : 13:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Moj otac je bio strog ali pravedan ,jebiga ja i burazer razlika 18 meseci ,dva antihrista trebalo je to ukrotiti.I ako smo bili dobri djaci imali smo svoje ispade.Nikada necu zaboraviti prolece ,leto 82 -god,u staroj kuci ja i burazer smo spavali pored prozora koji je gledao na dvoriste.Cale otvara salone i vice ustajanje,napolju prelepi majski ili junski dan.Mi se budimo pocinjemo da se gurkamo u krevetu ,primetim nesto ispod jastuka gurnem ruku kad ono jedno 30 kesica za album S.P. SPANIJA 82 ,strasno koji osecaj cale nam kupio 30 kesica i poturio ispod jastuka.Ustajemo i cepamo kesice ,NESTO NAJLEPSE STO SAM IKAD DOZIVEO.

Nema,nema niko tako lepe dragane.

Edited by - radulovic marko on 30/11/2011 13:18:30
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 30/11/2011 : 13:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Marko to su lepa secanja.
Sad me podseti da je i meni otac kupio album za Italija 90...Ja sam skupljao zajedno sa drugom iz ulice ali je to bio njegov album. Jedno jutro pre skole, otac me pita: Jel bi voleo da skupljas album? Iako nisam trazio to, roditelj zna i oseca sta dete zeli. Rekoh, voleo bih ali ne po svaku cenu. Kad sam se vratio iz skole, cekao me je na stolu album i preko dvesta neotvorenih kesica. Sto kazes srecni trenuci detinjstva i zivota uopste.
Posle smo ja i otac zajedno skupili ceo album, i upisivali sve rezultate sa prvenstva, secam se i dan danas da smo rezultat Jugoslavija:Spanija upisali crvenom hemijskom.
Cale, hvala ti za sve...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 03/12/2011 : 23:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gruz

OK dobar pokušaj. Prolistao sam strip i dosta je slično tome što sam ja opisao iako se to ne čini to ali možda je neka od epizoda... U svakom slučaju hvala.



Sad mi palo na pamet, Leonardo je jedino bio u Strip artu, a ovo što si ti čitao trebalo bi da je neka epizoda Sammy-a...
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000