forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Secanja: detinjstvo i stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

anto
Advanced Member



Serbia
20792 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2011 : 23:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
A množda je u pitanju Agent 327?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7898 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 04/12/2011 : 10:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radulovic marko

Moj otac je bio strog ali pravedan ,jebiga ja i burazer razlika 18 meseci ,dva antihrista trebalo je to ukrotiti.I ako smo bili dobri djaci imali smo svoje ispade.Nikada necu zaboraviti prolece ,leto 82 -god,u staroj kuci ja i burazer smo spavali pored prozora koji je gledao na dvoriste.Cale otvara salone i vice ustajanje,napolju prelepi majski ili junski dan.Mi se budimo pocinjemo da se gurkamo u krevetu ,primetim nesto ispod jastuka gurnem ruku kad ono jedno 30 kesica za album S.P. SPANIJA 82 ,strasno koji osecaj cale nam kupio 30 kesica i poturio ispod jastuka.Ustajemo i cepamo kesice ,NESTO NAJLEPSE STO SAM IKAD DOZIVEO.



te godine bio sam na moru u budvi,a iste kupio sam zagorov strip"noc demona"na trafici pored plaze.eh lepo, toplo,nezaboravno leto uz espanu 82.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16903 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/12/2011 : 19:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

Moj otac je bio ljudina, i nikad mi nije branio nista u vezi stripova, niti mi ih je sklanjao ili bacao u vreme skole. Uvek mi je davao novac i za stripove i albume sa slicicama, za mikijeve zabavnike, za autice...ma sta god sam pozeleo...Naravno, trudio sam se da to ne zloupotrebljavam, ali sam nekad umeo da razocaram svog oca (kradja stripova, tuca u skoli, losije ocene...). Nije on bio mekusac, daleko od toga, divim mu se na svemu sto je postigao u zivotu i na tome da ga ljudi i dan danas nakon dve decenije kako je poginuo (saobracajna nesreca) cene i postuju.
Jednom mi je jedan prijatelj rekao kako njegovom smrcu jesmo izgubili najvise mi, njegova porodica, ali da nismo jedini koji su izgubili. Pogledao sam u njega u nestrpljenju sta ce mi reci, ko je to jos izgubio njegovom pogibijom, a on je rekao da je izgubio nas grad...Nas grad je izgubio divnog coveka, licnost, prijatelja... To je nesto najlepse sto mi je iko ikad rekao o mom ocu, i toga cu se secati i kad budem udisao poslednje udisaje vazduha na ovoj planeti...
Voleo bih da budem prema svojoj deci onakav kakav je bio moj otac prema meni i sestri...
Izvinjavam sto sam malo izbedacio, ali mi tako doslo...



Iskreno, predivno, tužno i ponosno, svaka čast...
Žao mi je zbog tvog starog, ali je lijepo što imaš na njega tako lijepa sjećanja...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2170 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/12/2011 : 08:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by red cloud

Moj otac je bio ljudina, i nikad mi nije branio nista u vezi stripova, niti mi ih je sklanjao ili bacao u vreme skole. Uvek mi je davao novac i za stripove i albume sa slicicama, za mikijeve zabavnike, za autice...ma sta god sam pozeleo...Naravno, trudio sam se da to ne zloupotrebljavam, ali sam nekad umeo da razocaram svog oca (kradja stripova, tuca u skoli, losije ocene...). Nije on bio mekusac, daleko od toga, divim mu se na svemu sto je postigao u zivotu i na tome da ga ljudi i dan danas nakon dve decenije kako je poginuo (saobracajna nesreca) cene i postuju.
Jednom mi je jedan prijatelj rekao kako njegovom smrcu jesmo izgubili najvise mi, njegova porodica, ali da nismo jedini koji su izgubili. Pogledao sam u njega u nestrpljenju sta ce mi reci, ko je to jos izgubio njegovom pogibijom, a on je rekao da je izgubio nas grad...Nas grad je izgubio divnog coveka, licnost, prijatelja... To je nesto najlepse sto mi je iko ikad rekao o mom ocu, i toga cu se secati i kad budem udisao poslednje udisaje vazduha na ovoj planeti...
Voleo bih da budem prema svojoj deci onakav kakav je bio moj otac prema meni i sestri...
Izvinjavam sto sam malo izbedacio, ali mi tako doslo...



Iskreno, predivno, tužno i ponosno, svaka čast...
Žao mi je zbog tvog starog, ali je lijepo što imaš na njega tako lijepa sjećanja...



Svaka čast...
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 05/12/2011 : 15:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by red cloud

Moj otac je bio ljudina, i nikad mi nije branio nista u vezi stripova, niti mi ih je sklanjao ili bacao u vreme skole. Uvek mi je davao novac i za stripove i albume sa slicicama, za mikijeve zabavnike, za autice...ma sta god sam pozeleo...Naravno, trudio sam se da to ne zloupotrebljavam, ali sam nekad umeo da razocaram svog oca (kradja stripova, tuca u skoli, losije ocene...). Nije on bio mekusac, daleko od toga, divim mu se na svemu sto je postigao u zivotu i na tome da ga ljudi i dan danas nakon dve decenije kako je poginuo (saobracajna nesreca) cene i postuju.
Jednom mi je jedan prijatelj rekao kako njegovom smrcu jesmo izgubili najvise mi, njegova porodica, ali da nismo jedini koji su izgubili. Pogledao sam u njega u nestrpljenju sta ce mi reci, ko je to jos izgubio njegovom pogibijom, a on je rekao da je izgubio nas grad...Nas grad je izgubio divnog coveka, licnost, prijatelja... To je nesto najlepse sto mi je iko ikad rekao o mom ocu, i toga cu se secati i kad budem udisao poslednje udisaje vazduha na ovoj planeti...
Voleo bih da budem prema svojoj deci onakav kakav je bio moj otac prema meni i sestri...
Izvinjavam sto sam malo izbedacio, ali mi tako doslo...



Iskreno, predivno, tužno i ponosno, svaka čast...
Žao mi je zbog tvog starog, ali je lijepo što imaš na njega tako lijepa sjećanja...


Svi smo Dust in the wind,hvala ti sto si rekao nesto normalno.Dosta nam je sranja Happy tv emisija lokalnih pevaljki.Ljudi vise ne cene dobrotu i ljudskost.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16903 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/12/2011 : 21:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Zato već odavno ne gledam ništa osim sporta na sranju koje se zove televizija... Prošao sam sve te faze, sada definitivno znam da sve počinje i završava sa stripovima... I sada kada su mizerno zastupljeni u svijetu tehnoloških dostignuća koja trčeči sustižu jedno drugo, za nas dosta na ovom forumu stripovi su i dalje veći od svega, to je jako lijepo i ovaj forum je odlično mjesto za odmoriti dušu od svih sranja... :)
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 07/12/2011 : 08:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Velka031, hrvoje23 i REJS...hvala Vam prijatelji!

Svi smo mi na pocetku isti, ako bih stavio u najkracem-ljudska bica. Vremenom odlutamo povedeni raznoraznim porivima, ali je sustina ne odlutati predaleko i uvek biti blizu svom izvoru - ljudskom bicu u sebi. A tada...tada ces znati da cenis prave vrednosti kod svih ljudi bez obzira ko su, odakle su, kako se zovu i prezivaju...
Svaki dan zivota je vazan, i treba ga proziveti casno i posteno. Ako je tako, onda ces i ti i tvoja dela ziveti duze od samog zivota.

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 07/12/2011 : 20:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Nekada davno , krajem 60-ih i početkom sedamdesetih , mnogi dnevni i nedeljni listovi objavljivali su stripove. Meni je u najlepšoj uspomeni ostao opus stripova Hrvoja Radovanovića koji su izlazili u lokalnom nedeljniku iz Kikinde vrlo poetičnog naziva-"Komuna".
Pre desetak godina , ljubaznošću službenice u Kikindskom arhivu iskopirao sam dva meni omiljena stripa ovog sjajnog autora o kome , na žalost , ne znam baš puno.
Evo bacite pogled








What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/12/2011 : 20:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Zato već odavno ne gledam ništa osim sporta na sranju koje se zove televizija... Prošao sam sve te faze, sada definitivno znam da sve počinje i završava sa stripovima... I sada kada su mizerno zastupljeni u svijetu tehnoloških dostignuća koja trčeči sustižu jedno drugo, za nas dosta na ovom forumu stripovi su i dalje veći od svega, to je jako lijepo i ovaj forum je odlično mjesto za odmoriti dušu od svih sranja... :)


Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 12/12/2011 : 09:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Prolazim jutros kroz moju varos, i na mestu gde je nekada bio kiosk na kojem su izlazila izdanja Dnevnika, danas je novoizgradjen poslovni objekat.
I secanja naravno naviru...Narandzasti limeni kiosk, sa finom prodavacicom, bio je sa desne strane glavne ulice. Na desnoj strani kioska su uvek bili izlozeni stripovi LMS i ZS, i uvek smo kad smo bili klinci stajali pored tog kioska i sa te desne strane gledali da li se novi broj prodao ili nije. Milion puta smo kleli sudbinu sto nije 1968 godina, i da tek pocinje ZS i LMS i mi sve to kupujemo glanc novo i to na kiosku...Jbg, zakasnili smo dobrih 15 i vise godina...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4393 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/12/2011 : 13:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
predivno, tek sam sad vidio. prepoznao sam se u ovim stihovima. Na ovom topicu su ljudi najiskreniji, ne srame se svoje prošlosti provedene sa Zagorom. ja sam svoje djetinjstvo proveo u zagrebačkoj Dubravi, gdje sam živio do 90., tj do moje 12. godine. I dan danas kad se sjetim Dubrave prva asocijacija mi nisu ni vrtić, škola, prijatelji, nego Zagor, skupljanje starog papira, mijenjanje romana, kupovanje samoljepljivih sličica za zagorov album...
quote:
Originally posted by samotnjak

Preključe, u naletu inspiracije, dok sam bolestan ležao pod debelim jorganom, u mobitel sam zapisao nekoliko stihova o svojoj najvećoj ljubavi iz djetinjstva – romanima/stripovima. Mislio sam da li otvoriti novi topic poezija o stripovima, ali sam se ipak odluči da to stavim ovdje. Ako administrator misli da bi to bilo dobro, neka otvori takav topic (ako već ne postoji?)Od stida ove stihove ne bih pokazao čak ni supruzi ali ću ih ovdje pokazati onima koji bi me trebali shvatiti, tj. Vama.

Ne umišljam sebi da sam pjesnik ali ponekad pišem stihove. Ovo su prvi koje sam napisao o stripovima. Možda se nekome i svide:


Sjećanja mi naviru k'o suze
Koje često misli te mi prate
I razmišljam što mi ljubav uze
Ti prokleti i krvavi rate

O hartiji ovdje vama zborim
Tušem crnim što je išarana
Još uspio nisam da prebolim
Svoju ljubav iz dječačkih dana

Djetinjstvo sam prov'o uz romane
Volio sam ih od cura više
A posebno one odbrane
Mog Zagora, kojeg Gvido piše

Kraj kioska i sad kada prođem
Sve se trudim što bliže mu prići
Skoro pedalj do njega ja dođem
Novi roman čekam kad će stići

Nostalgija šamar mi opali
I sve jurim kući kroz ulice
Sjednem za komp' kao dječak mali
I milujem okom naslovnice

Mišem listam ta stara izdanja
Opet vidim prijatelje znane
Mladost rana iz magle izranja
Ponekad mi čak i suza kane

Tri'est petu evo već ja gazim
Stid me jeste, al' ću ipak reći:
U mislima još romane mazim
Svake noći kada odem leći

Shvatit će me oni poput mene
Starci t'jelom a djeca u duši
Koji dobro paze uspomene
Što ih vr'jeme želi da uguši


p.s.: ovih dana na kiosku vidim reprint Vuka samotnjaka, meni jedne od najdražih epizoda Zagora. uh, kakva su to bila vremena...





Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 14/12/2011 : 15:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Lijepe priče, prelijepi i iskreni stihovi samotnjaka. Ipak smo mi manje-više "svi" djeca u duši.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 14/12/2011 : 23:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima koji su pohvalili stihove. Vjerujem da nam svima gode lijepe i iskrene riječi, a uz to, mogu biti i poticaj za novu inspiraciju. Nedavno sam u glavi ''skovao'' još nekoliko stihova o jednoj svojoj dječačkoj maštariji koja je naravno vezana za romane. Nažalost, stihove nisam zapisao jer mi ''my phone'' :-) nije bio pri ruci (nokia stara barem 7-8 godina, ali moja sto posto).

Uglavnom, da prepričam: u sobi iz djetinstva (sada je to soba mog desetogodišnjeg sina) imao sam veliku stalažu u kojoj se znalo naći i do 800 ZS-a i LMS-a a zidove su krasili posteri K. Marka, K. Mikija, Texa, V. Bleka i naravno Zagora.

Stotine puta sam zaspao maštajući da ću nekako uspjeti naći put u drugu dimenziju i skoknuti do izmišljene prošlosti. :-)))

Prolaz mi je trebao biti neki od spomenutih postera. Ono, kao u filmu. Pružiš ruke kroz poster a one propadnu kao kroz vodu (ili ''tečno ogledalo'')Ja sam naravno želio u Darkvood. Tamo bih upoznao svog heroja i postao treći u ekipi. Mislio sam da nikada ne bih poželio nazad. Išao bih rame uz rame sa Zagorom i Čikom, te svijet proputovao uzduž i poprijeko. Avanture i opet avanture... Ma da vam ne pričam kada i sami znate...

Tada sam mogao imati desetak godina ili maksimalno dvanaest.

Evo možda se opet crvenim dok vam ovo pišem. Ovu tajnu nikada nikome nisam otkrio, a ima ih još vezanih za romane.

O njima drugi put.

Vjerovatno u ovim maštarijama nisam bio usamljen. Pišite prijatelji, olakšajte si savjest...


Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4393 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/12/2011 : 09:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ja sam, a to sam već napisao i prije, često sanjao kako samo našao hrpe romana, u većini slučajeva bi se zatim probudio, ali nekad bi ih nekoliko i pročitao.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/12/2011 : 17:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U Šibeniku nikad nije bilo nikakvih buvljaka ni štandova sa stripovima, i jedina dva načina na koje se moglo doći do starih stripova su bile školske akcije skupljanja starog papira subotom i "otkirvanja" tuđih podruma sa stripovima. Na prvi način sam došao do nekih Zagora, recimo "Sloboda ili smrt", "Zimska zmija" i "Indijanski cirkus", što mi je tada bilo ravno pronalasku skrivenog blaga, a na drugi do nekih brojeva Caka i Caka extra, osobito ovog drugog u kojem sam prvi put čitao kolor-epizodu Bernarda Princea "Na granici pakla" koju i danas imam sačuvanu. Malo je reći da mi je to tada predstavljalo avanturu veću od života.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/12/2011 : 17:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
A što se tiče dječjeg doživljaja stripova, najživlje pamtim iščekivanja novih nastavaka Zagorovih priča o Wongu i zlatnom pečatu, o Destroyeru i sedmorici neustrašivih i o Hellingenu i Šestoj planeti. Novi brojevi ZS i LMS su iz Splita plavim kamionetom Slobodne Dalmacije stizali srijedom i petkom, a Zoran, Tonko, Damir, Marko i ja bismo se skupili pred kioskom u kojem je radio dobri stari Tafra koji je, ako me sjećanje ne vara, jedva čekao da dođemo. Onda bismo sjeli na prag kioska i čekajući kamionet pričali s Tafrom, a on bi nas zapitkivao što to čekamo, je li priča napeta, koji nam je omiljeni junak itd. Budući je znao što nam se najviše sviđa često bi nam i ostavljao neke stripove, no kad se danas toga sjetim pomislim da nas je možda samo "podmićivao" da dolazimo i češće. Nikad nisam saznao koja je bila njegova priča i zašto smo mu bili dragi, ali to ionako nije ni važno. A tek kad bi strip stigao, prvi primjerci iz paketa bili bi naši, pa bismo redom posjedali na obližnji zidić i počinjali s čitanjem. I sljedeći sat do sat i pol nisi nas odatle mogao maknuti, dok ne bismo sve temeljito iščitali, izgledali i iskomentirali, svaku akciju i tučnjavu, ama baš svaku stranicu, ma svaku sličicu. A onda bismo se polako ustali i krenuli dalje, s nagađanjima što će biti u sljedećem nastavku i kako bi Zagor mogao nadmudriti i pobijediti Wonga, Butchera i Hellingena, tko će se u obračunu kod Big Baya pokazati kao izdajnik i što će Zagi smisliti da nadjača kako se činilo nepobjedive Akronjane. Eh da mi je danas barem na pola sata dati onu prostodušnost i naivnost kojima sam upijao priče u slikama...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 27/12/2011 : 07:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

A što se tiče dječjeg doživljaja stripova, najživlje pamtim iščekivanja novih nastavaka Zagorovih priča o Wongu i zlatnom pečatu, o Destroyeru i sedmorici neustrašivih i o Hellingenu i Šestoj planeti. Novi brojevi ZS i LMS su iz Splita plavim kamionetom Slobodne Dalmacije stizali srijedom i petkom, a Zoran, Tonko, Damir, Marko i ja bismo se skupili pred kioskom u kojem je radio dobri stari Tafra koji je, ako me sjećanje ne vara, jedva čekao da dođemo. Onda bismo sjeli na prag kioska i čekajući kamionet pričali s Tafrom, a on bi nas zapitkivao što to čekamo, je li priča napeta, koji nam je omiljeni junak itd. Budući je znao što nam se najviše sviđa često bi nam i ostavljao neke stripove, no kad se danas toga sjetim pomislim da nas je možda samo "podmićivao" da dolazimo i češće. Nikad nisam saznao koja je bila njegova priča i zašto smo mu bili dragi, ali to ionako nije ni važno. A tek kad bi strip stigao, prvi primjerci iz paketa bili bi naši, pa bismo redom posjedali na obližnji zidić i počinjali s čitanjem. I sljedeći sat do sat i pol nisi nas odatle mogao maknuti, dok ne bismo sve temeljito iščitali, izgledali i iskomentirali, svaku akciju i tučnjavu, ama baš svaku stranicu, ma svaku sličicu. A onda bismo se polako ustali i krenuli dalje, s nagađanjima što će biti u sljedećem nastavku i kako bi Zagor mogao nadmudriti i pobijediti Wonga, Butchera i Hellingena, tko će se u obračunu kod Big Baya pokazati kao izdajnik i što će Zagi smisliti da nadjača kako se činilo nepobjedive Akronjane. Eh da mi je danas barem na pola sata dati onu prostodušnost i naivnost kojima sam upijao priče u slikama...



Lepa prica, zaista.

Nasilje u Darkvudu

Edited by - red cloud on 27/12/2011 07:26:47
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16903 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/12/2011 : 19:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

A što se tiče dječjeg doživljaja stripova, najživlje pamtim iščekivanja novih nastavaka Zagorovih priča o Wongu i zlatnom pečatu, o Destroyeru i sedmorici neustrašivih i o Hellingenu i Šestoj planeti. Novi brojevi ZS i LMS su iz Splita plavim kamionetom Slobodne Dalmacije stizali srijedom i petkom, a Zoran, Tonko, Damir, Marko i ja bismo se skupili pred kioskom u kojem je radio dobri stari Tafra koji je, ako me sjećanje ne vara, jedva čekao da dođemo. Onda bismo sjeli na prag kioska i čekajući kamionet pričali s Tafrom, a on bi nas zapitkivao što to čekamo, je li priča napeta, koji nam je omiljeni junak itd. Budući je znao što nam se najviše sviđa često bi nam i ostavljao neke stripove, no kad se danas toga sjetim pomislim da nas je možda samo "podmićivao" da dolazimo i češće. Nikad nisam saznao koja je bila njegova priča i zašto smo mu bili dragi, ali to ionako nije ni važno. A tek kad bi strip stigao, prvi primjerci iz paketa bili bi naši, pa bismo redom posjedali na obližnji zidić i počinjali s čitanjem. I sljedeći sat do sat i pol nisi nas odatle mogao maknuti, dok ne bismo sve temeljito iščitali, izgledali i iskomentirali, svaku akciju i tučnjavu, ama baš svaku stranicu, ma svaku sličicu. A onda bismo se polako ustali i krenuli dalje, s nagađanjima što će biti u sljedećem nastavku i kako bi Zagor mogao nadmudriti i pobijediti Wonga, Butchera i Hellingena, tko će se u obračunu kod Big Baya pokazati kao izdajnik i što će Zagi smisliti da nadjača kako se činilo nepobjedive Akronjane. Eh da mi je danas barem na pola sata dati onu prostodušnost i naivnost kojima sam upijao priče u slikama...



Dobro staro vrijeme kada su se stripovi čitali, a ne čuvali od prašine, vlage, elektromagnetskih valova, UV zračenja, glasnog slušanja sjednica Sabora i Jelene Rozge... U istom danu, novi strip je gubio obje korice, ali je bio pročitan, doživljen kako treba...
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 21/01/2012 : 19:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
vidim da je topic zamro, pa rekoh...

Odgojen sam u porodici u kojoj su se razne dječačke gluposti tolerirale osim jedne. Kući sam mogao doći razbijenog nosa, poderane odjeće, prljav kao životninja...., ali ne i kao kradljivac. Dakle, krađa je bila strogo zabranjena (a vjerujem da je i kod vas situacija ista) i za nju se strogo kažnjavalo. Doduše, u mom slučaju za kaznom nije bilo potrebe jer ukoliko se izuzmu sezonske akcije na komšijsko voće koje smo i mi i komšije smatrale nečim sasvim normalnim, ne sjećam se da sam kao dijete ikada išta ukrao osim tri stvari.

Jednom sam od komšije maznuo dva mala kuhinjska noža koje je ostavio vani nakon naše igre(na pijaci bi se danas kupili za jedan euro), drugi put sam nekako pred ''Noć vještica'' upao u jedan vrt i ukrao dvije zrele bundeve (vlasnica je bila medicinska sestra pred pemzijom koja je saznala imena nas malih kradljivaca i prenijela vijest roditeljima tako da smo loše prošli), a treće krađe koje se sjećam vezana je za romane, pa je zato ovdje i spominjem.

To je ustvari i prvi i zadnji put da sam ukrao novac. Naime, otišao sam do kioska i vidio da je izišao novi roman Mister No-a, ''Nestali avion'' a samo dan ili dva prije od mame sam dobio novac da kupim isto neki roman (ne sjećam se koji), pa me bilo stid tražiti opet u tako kratkom vremenu. Mama je bila samohrana majka a nas je bilo troje.

Došao sam kući i prišao sam maminom novčaniku te ga nekoliko puta otvarao i opet zatvarao. Mogao bih vam sada ovdje opisivati osjećaje tada možda desetogodišnjeg dječaka koji čini nešto što zna da je ružno, ali šta god bih vam rekao, ne bi bilo dovoljno precizno da opiše jednu takvu situaciju. Nevina dječačka duša koja se ne želi zamjeriti mami a koja toliko silno žudi da kupi strip omiljenog junaka.

Ipak, ljubav prema Mister No-u je pobjedila. Ukrao sam tu ''veliku'' sumu (možda u vrijednosti jednog ili dva eura danas) i odjurio do kioska. Ne sjećam se kako sam se osjećao poslije, ali mislim da sam samome sebi bio odvratan jer sam prekršio maminu svetu zapovjed ''ne ukradi''. :-(

Ona naravno nije primjetila da je ''opljačkana'' a ja joj za tu krađu nikada nisam rekao. Ne znam ni sam zašto. U životu sam kasnije uradio mnogo veće prekršaje za koje sam joj rekao i koje od nje nikada nisam krio, a ona je za sve njih uvijek imala razumijevanja. Moja mama je umrla prije nekoliko godina, a moja tajna je ostala sa mnom. Evo po prvi put je dijelim s nekim javno.

Kasnije, iako sam bio zagriženi stripoljubac, nikada, ama baš nikada ni od koga nisam ukrao niti jedan jedini roman. Kako sam to ovdje već jednom zapisao, krađa stripova mi se nekako kosila sa osnovnim principima i životnim idealima mojih omiljenih strip junaka koji su mi tada bili uzori, pa mi se to činilo nekako prevarantskim.

A meni su zbog dječačke naivnosti, ukrali desetine jako vrijednih roamana. Jedno vrijeme sam ih držao u plakaru u hodniku, odmah kod ulaznih vrata. Moje starije kolege stripoljubci bi me poslali u kuhinju ''po čašu vode'' i nabrzinu obavili posao. Krađu bih primjetio tek kasnije jer u velikoj gomili stripova nije lako bilo odmah primjetiti nedostatak.

Vrlo dobro se sjećam da sam tako ostao bez glancera ''Mazga Tilikus'' od K. Marka.

Eto toliko za ovaj put...
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 23/01/2012 : 12:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Ja sam krao stripove, ali su i krali od mene. Uglavnom osim u jednom slucaju kada sam drugu na moru pokrao 20-ak stripova, ostale sam vracao vlasnicima, a uspeo sam i meni sve ukradene stripove da vratim od "postenih" lopova!
Nije za ponos, bas naprotiv, ali eto stripovi su bili takav opijum da su u nama budili i najgore ljudske porive...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/01/2012 : 12:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by samotnjak

vidim da je topic zamro, pa rekoh...



I bolje!! kada pocnem da razmisljam o detinstvu i lepim stvarima nije mi dobro..Jos kad procitas price ljudi ovde, sve te vraca u bezbrizno vreme u koje vise nikad neces moci da odes...Potpuno se deprimiram i ceo dan razmiljam o tome..(:

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/01/2012 : 13:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ radulovic marko

Stvar je u tome što je i vaš otac želio skupljati sličice SP, pa ste mu vi došli kao dobar izgovor jer zbog njegovih godina to kao ne bi bilo u redu. A čovjek takve sitnice (ili "sitnice") pamti čitav život, pa ja recimo pamtim ono ljeto i nedjeljno jutro kad mi je stari na otok donio dan ranije izišli broj LMS-a s prvom epizodom novog junaka. Razgledavam ja i listam, crtež identičan Zagoru ali nije Zagi, Ferri i na naslovnici i unutra, naslov je Dijamantska klopka, pa se sve pitam što je ovo??? Jasno, bila je to ljubav na prvi pogled....

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 23/01/2012 : 13:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
@ samotnjak

iskren tekst


Ja inaće koliko se sječam nisam krao stripove, no bio sam "pokraden" na skroz glupe načine brdo puta. Posuđivao sam raznim prjateljima razne stripove, a oni mi ih nikad nisu vratili. Mislim da sam tako "izgubio" možda oko 500tinjak stripova (tj. romana kako smo ih tada zvali).
No na isti način kod mene je ostalo stotinjak stripova za koje danas ne znam niti čiji su bili.

Jedno vrijeme sam morao držati stripove na tavanu i jednom se mačka omacila na njima i uništila ih nekoliko. Sječam se Nika Rajdera koji je bio totalno prljav od osušene krvi i čega već.

A i miševi su mi ih glodali. Imam neke LMS (Crna Munja-Kit Teller i još neke) koji bi bili skoro glanceri da sa strane nisu oglodani .

Ljubav prema stripovima nasljedio sam naravno od oca, koji ih čita i dan danas.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4302 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 25/01/2012 : 10:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
krali stripove

sta bi na to rekli strip junaci
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16903 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/01/2012 : 08:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I ja sam krao stripove, čak i s kioska, nekoliko puta... Bili smo dvojica, jedan je bacao "lažnjake" teti s kioska pitajući je za cijene nečega što je njoj iza leđa, a drugi... To je bilo tako, nije lijepo, ali eto... Da je stari znao, ubio bi me od batina! Često nismo imali novaca za stripove, posebno kada su izlazile neke sličice povodom nogometnih prvenstava, tada je to bio prioritet! A i njih se kralo, naravno... Šareni izlozi djetinjstva, ne možeš im odoljeti...
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000