forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Što vas najviše živcira u Bonellijevim stripovima?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/05/2017 : 23:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Upravo sada naletio na stvar koja se prečesto događa na Zagoru i Texu pa me čudi kako to nitko nije spomenuo.
Uvijek kada je nekakva tučnjava u saloonu i kada lik padne na stol, isti se slomi kao šibica. Još bih razumio da puknu noge stola, ali kako se može slomiti po sredini. Pa nije valjda od slame da ne može izdržati težinu čovjeka, kičma će prije puknuti nego stol.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 09/05/2017 : 00:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Tada je IKEA bila tek u početnoj fazi, onoj samopronalaženja, a JYSK još nije bio dobio licencu za SAD.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 09/05/2017 : 11:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
U Zagorovo vrijeme je vladala najezda termita, a za Texa da ni ne pričam.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 09/05/2017 : 13:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Živcira me Bozellijev ''družina prstena'' sindrom i nabacivanje gomile raznih likova, samo da se napravi neki epik šmek, a ono... tropa.

I nervira me taj Bonelli fašističko/rasistički trip:

-Belci komanduju indijancima. U slučaju Texa i Zagora, obojica se slušaju bez pogovora. U slučaju da se pojavi odmetnuta usijana glava, takvog indijanca uglavnom ubijaju.


- Tex ima pravo da sve živo bije i ubija bez pogovora. Ako on misli da je to tako pravedno, nema, ili nakašljavanje revolvera posred očiju protivnika, il pesničenje stajl, izbijamo plombu. I niko ga ne sprečava.

- Tex uvek zna da ga neko prati, nišani, iako su recimo u goloj pustari, on zna gde su se geografski ukopali banditi i u koji će sat i minut iskočiti na njega. A zna i gde su napravili rupicu (za disanje) u tlu, veličine uboda šivaće igle, te on u nju puca, i banditi su na mestu mrtvi. Ali tako, da su samo oni mrtvi, a ostatak peska i pustinje netaknut. Čist italijanski stil. Tako je ubijen i sudija Falkone. Njega i vozača smakli, a sve ostalo: netaknuto!


-Tex je moralan, bezgrešan, a na duši ima više ljudi nego što ih je imao američki građanski rat.

-Tex ne opšti sa ženama! zato je uvek u akciji, agresivan, brz! a testesteroni uvek na maximumu...

-Zagor zna kako sekirom da pogodi protivnika, i pritom da ga pogodi tako, da ga okrzne, ali da ovaj padne u nesvest i da ga zagor može kasnije da preispita.

-Zbrzavanje kraja u gro Bonelli stripova.

- Texovi susreti sa jakim negativcima: ILI SE ZAVRŠAVAJU BEKSTVOM NEGATIVACA, ili su te epizode gomile naklapanja, priče, minimialne akcije, i na kraju totalno glupog završetka, koji uvek u manjoj ili većoj ostaje otvoren.

-70%-80% Bonelli junaka su amerkanci.

- Pljuvanje po rasnoj osnovi je u dobroj meri prisutno. Žuti Majmuni, crni majmuni, crveno đubre... -totalno nepotrebno.

- Glupavi narativ tipa (primer): Bio sam u nesvesti, ali siguran sam da je pištolj koji mi je uz tresak pao na tlo, opalio i pogodio razbojnika tačno posred čela. po izrazu na njegovom licu i po načinu, na koji je pao na zemlju, moglo se naslutiti da se nije mučio, i ostao na mestu mrtav.


ILI:
-Zagor: Baci pištolj bedniče!
-Bandit: NEĆU! ubiću te!

-Zagor: NEĆEŠ! AAAJJAAAX!
- Bandit: E PA BAŠ HOĆU! DRIIG!


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2017 : 13:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

- Tex ima pravo da sve živo bije i ubija bez pogovora. Ako on misli da je to tako pravedno, nema, ili nakašljavanje revolvera posred očiju protivnika, il pesničenje stajl, izbijamo plombu. I niko ga ne sprečava.



Pa zar je Tex ikada ubio nekoga pogresnog? Covek od akcije, prvo ubije a tek onda pita (mada i to vise na pocetku) ... ko pita ubila ga ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 09/05/2017 : 14:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:




prvo ubije a tek onda pita




Misliš ono, scena u salunu, Tex upada, ubija lika koji tamo pravi kakav pičvajz, a onda pita barmena:

tex:- konobaru, barmene stari, ko je hinja koju sam ubio?
barmen: ISTVUD Klint!
tex: a šta je uradio?
barmen: POGREŠIO.
tex: ZNAO SAM! daj piva i krompira!

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/05/2017 : 17:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

I nervira me taj Bonelli fašističko/rasistički trip:

- Pljuvanje po rasnoj osnovi je u dobroj meri prisutno. Žuti Majmuni, crni majmuni, crveno đubre... -totalno nepotrebno.


a onda
quote:
Originally posted by Vlladimir

Dylan Tsigan


kao komentar na http://texwillerblog.com/wordpress/wp-content/uploads/2017/05/IV-Encontro-Regional-do-F%C3%A3-Clube-Tex-Zagor-Brasil-%E2%80%93-Uruguaiana25.jpg

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/05/2017 : 17:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
I nervira me taj Bonelli fašističko/rasistički trip:

quote:
- Pljuvanje po rasnoj osnovi je u dobroj meri prisutno. Žuti Majmuni, crni majmuni, crveno đubre... -totalno nepotrebno.

Pričaš gluposti.

Bonelli je uvijek inzistirao na moralnosti, a takve izraze koriste negativci koje na kraju stigne zaslužena kazna.
Što, ti bi sad sve ispeglao da bude politički korektno, bez obzira što je u vrijeme ropstva bilo puno gorih postupaka i izraza.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 09/05/2017 : 18:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
@Vlladimir

Pa poslušaj samo izraze svih negativaca ovoga vremena u kojemu danas živimo.
I, misliš li stvarno da tada nisu koristili takve riječi?
Sve to još je humano i reducirano na neki apsolutno prihvatljivi minimum.
Autentičnost je bitna a ona je i u Bonellijevim stripovima, srećom, prisutna.
Šta bi (po tebi) razni zlikovci sa divljeg zapada trebali govoriti?
"Lijepi moj indijančiću, sad ću ja tebe fino otpremiti u vječna lovišta", ili "Slatki čokoladni dječačiću, evo donio sam lance da ti ih stavim oko zglobića pa tjeram na tržnicu robova"?
A možda i ovako:
"Huljice podmukla iz daleke Kine, kad skuhaš tu rižu, daj mi je na pregled da vidim jesi li je zatrovao pa ću zatim odlučiti o tvojoj sudbini."
Ma jezik je bio surov, kao i tadašnje vrijeme, a niti danas nije puno bolje.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 09/05/2017 : 18:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Vlladimir

I nervira me taj Bonelli fašističko/rasistički trip:

- Pljuvanje po rasnoj osnovi je u dobroj meri prisutno. Žuti Majmuni, crni majmuni, crveno đubre... -totalno nepotrebno.


a onda
quote:
Originally posted by Vlladimir

Dylan Tsigan


kao komentar na http://texwillerblog.com/wordpress/wp-content/uploads/2017/05/IV-Encontro-Regional-do-F%C3%A3-Clube-Tex-Zagor-Brasil-%E2%80%93-Uruguaiana25.jpg



hahahaha! znao sam da ce ovo da upotrebis. Tsigan nije pogrdno. Muršořo!


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/05/2017 : 18:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
u zadnje vrijeme poturanje nekih liberalnih ideja
scenaristickih fix ideja
te neke politike... ovo se najvise odnosi na dilanove filozofije

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 09/05/2017 : 18:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
@Solar
@Dukidule

Ako imam indijance, kineze itd. u sceni, koji moj je potrebno to ''ŽUTI'', ''CRVENI'', ''CRNI''?
Ta rasna naglašavanja su nepotrebna, a ako kažeš da je boneli format koji ''inzistira na moralnosti'', ovo je onda prilično licemerno.

Ili nasilje nad ženama, u nekim stripovima, ne sme da se vidi cela ženska dojka, al' podliv ispod oka il razbijen nos su ok...

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 09/05/2017 : 19:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Evo za početak:

- Dylan ima previše ženskih klijenata. Ne bi bilo loše u svakoj 4-oj epizodi ubaciti ponekog muškarca. Kad epizoda ne počne sa klijentkinjom već klijentom to mi je u startu plus za epizodu. E sad, i kod takvih epizoda često klijent ne pozvoni na vrata, već se desi da pozove Dylana telefonom.

- Ima premalo čudnih klijenata, ako ne računamo ženske manijake (njih ima previše). Potrebno je malo više klijenata-freakova kao u epizodi 'Strava iz nekog drugog kad'.

- Dylanove cice su previše zgodne, valjalo bi nekad neka nosata ili debela, ali da ih Dylan ne izbegava.

- Likovi su kod Dylana mnogo zaboravni, malo malo pa se neko seti da je ubica.

- To što je 1 epizoda 1 strip kod Dylana najčešće je za mene plus, ali se neretko desi da scenarista zbrza i ubaci glup twist na poslednjoj strani.

- Texa i ekipu prečesto maše, pa čak i trojica sa 3 metra udaljenosti. Nikako da popije metak. Baš nerealan western, više volim francuske westerne, imaju manje epizoda a likovi ne izgledaju kao božanstva koja niko ne može ni da rani, a kamoli ubije.

- Apropo francuza, kod bonelija me nervira što razvuku Texove ili Martijeve priče na po 200-300-400+ strana, a francuski stripovi su dokaz kako je manje - bolje: na 48 do 100 (ako je dvodelna priča) strana kažu ono što bi u Texu razvukli na 200+

- Takođe me kod Texa nerviraju uzrečice 'Stara djevo', 'kugo i kolero' i slična prepucavanja sa Carsonom, koja već posle nekoliko epizoda počinju da me smaraju. Previše dijaloga, monologa i oblačića sa razmišljanjima za moj ukus. Volim kad se u westernu ćuti a ne brblja. Tišina je najvažnija za western atmosferu.

- U Texu, ali i Zagoru i Martiju, se prečesto dešava da likovi pričaju na po 30ak strana. Onda vidimo iste likove nacrtane u najrazličitijim pozama, i to iskreno smara. Često prikažu neki flešbek, što je super, ali i bez flešbekova to me udavi.

- Kod Martija me nervira u početnim epizodama što smaraju sa uvodima i prikazom zemalja u koje Marti ide. Da sam hteo da se edukujem, ne bih to sigurno učinio uz strip. Strip je tu zbog atmosfere, doživljaja, a ne da uči čitaoca. Može sporadično i diskretno, a ne da mi Castelli pripoveda kako je Ajfelov toranj visok xyz metara i da svi posetioci iz celog sveta dolaze da ga vide - uz poslovično bedan crtež braće Cassaro. Bolje da nisu napisali ništa i opaučili prelepu panoramu Pariza sa tornjem. Neko će reći - u vreme pre interneta, ovaj strip je bio pravi dragulj, moglo se iz njega svašta naučiti. E pa to je dokaz da je ovaj strip (u tom pogledu) pojelo vreme.



Edited by - Jocko on 09/05/2017 19:21:07
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 09/05/2017 : 19:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

- Texa i ekipu prečesto maše, pa čak i trojica sa 3 metra udaljenosti. Nikako da popije metak.
A kako bi djelovalo kad bi ih svako malo pogađali pa, obzirom da glavni junaci već nakon prvih 20-ak epizoda ne smiju umrijeti, vadili im doktori u svakom broju po dva-tri metka?
Šta bi se ljudi, npr. nakon nekih 70-ak epizoda pitali ("Koliko rupa li ova dvojica nose na tijelu?") te da li bi činjenica da su još uvijek živi bila vjerodostojnija od promašaja protivnika?


quote:
Originally posted by Jocko
Volim kad se u westernu ćuti a ne brblja. Tišina je najvažnija za western atmosferu.
E sad, da li se "atmosfera tišine" u stripu može stvarno toliko dočarati da postane opipljiva, hmmm.
Mislim, da ima muzike, ok, ali.....

https://youtu.be/At5nYDFDzXw



Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 09/05/2017 : 19:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Evo za početak:



- To što je 1 epizoda 1 strip kod Dylana najčešće je za mene plus, ali se neretko desi da scenarista zbrza i ubaci glup twist na poslednjoj strani.

- Apropo francuza, kod bonelija me nervira što razvuku Texove ili Martijeve priče na po 200-300-400+ strana, a francuski stripovi su dokaz kako je manje - bolje: na 48 do 100 (ako je dvodelna priča) strana kažu ono što bi u Texu razvukli na 200+




Zato što strip od 48 tabli ide na konkretnu radnju, ima više kadrova koji nisu ograničeni po marginama, format je veći... kadriranje je lepše i bogatije... crtež kvalitetniji...

Kod bonelija često imaš i po neke 2-3 usputne radnje koje priču razvlače bez potrebe... itd. Ili kod Zagora u stara vremena, kad odvale Čikov komedi opus na 50 tabli skoro...

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 09/05/2017 : 20:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
A kako bi djelovalo kad bi ih svako malo pogađali pa, obzirom da glavni junaci već nakon prvih 20-ak epizoda ne smiju umrijeti, vadili im doktori u svakom broju po dva-tri metka?
Šta bi se ljudi, npr. nakon nekih 70-ak epizoda pitali ("Koliko rupa li ova dvojica nose na tijelu?") te da li bi činjenica da su još uvijek živi bila vjerodostojnija od promašaja protivnika?



Tako gledano, promašaji protivnika zaista su poželjnije ''scenarističko rešenje''. Mada, umeju da iznerviraju
Dobro, ja u startu većinu promašaja opravdam činjenicom da su negativci oduzeti od alkohola pa im je sposobnost procene drastično umanjena, ali u par navrata je bilo nemogućih promašaja, sa kojima sam se sreo kod Texa i Mister No-a.
Kod kraćih, francuskih serijala ima i manje mogućnosti za takve nerealne promašaje, pa stripovi deluju dosta realnije ali kod serijala poput dva gorenavedena je potrebno malo izmeniti pogled na celu tu stvar oko promašivanja.

quote:
E sad, da li se "atmosfera tišine" u stripu može stvarno toliko dočarati da postane opipljiva, hmmm.
Mislim, da ima muzike, ok, ali.....


Mislio sam da ne može, ali su me neke Comanchine epizode demantovale. Čitave stranice bez dijaloga, lepo ukomponovane.

quote:
Zato što strip od 48 tabli ide na konkretnu radnju, ima više kadrova koji nisu ograničeni po marginama, format je veći... kadriranje je lepše i bogatije... crtež kvalitetniji...

Kod bonelija često imaš i po neke 2-3 usputne radnje koje priču razvlače bez potrebe... itd. Ili kod Zagora u stara vremena, kad odvale Čikov komedi opus na 50 tabli skoro...


Da, potpuno drugačiji pristup pravljenju stripova. Npr u Comanchi ili Pustinjskoj zvezdi koje sam čitao, putovanje glavnog lika je prikazano na jednoj celoj strani, u samo nekoliko velikih kadrova koji mnogo toga govore - ali bez reči. Dok je to kod Texa potpuno drugačije.
Trebaće mi vremena da se naviknem na Tex-ovski western.



Edited by - Jocko on 09/05/2017 20:27:34
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/05/2017 : 20:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
@Solar
@Dukidule

Ako imam indijance, kineze itd. u sceni, koji moj je potrebno to ''ŽUTI'', ''CRVENI'', ''CRNI''?
Ta rasna naglašavanja su nepotrebna, a ako kažeš da je boneli format koji ''inzistira na moralnosti'', ovo je onda prilično licemerno.

Ma daj molim te... kakve bi to izraze u pričama po tebi trebali upotrebljavati likovi poput psihopatskog robovlasnika ili serijskog koljača!?
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 09/05/2017 : 21:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ma daj molim te... kakve bi to izraze u pričama po tebi trebali upotrebljavati likovi poput psihopatskog robovlasnika ili serijskog koljača!?

Eh, to si dobro spomenuo pa bih mu tom prilikom najtoplije preporučio da pročita ovaj strip, nakon kojega bi mu bilo k'o suza jasno kakvi "verbalni anđelčići" su na djelu u kući SBE. ;)




Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/05/2017 : 21:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule
"Lijepi moj indijančiću, sad ću ja tebe fino otpremiti u vječna lovišta", ili "Slatka čokoladna djevojčice, evo donio sam lance da ti ih stavim oko zglobića pa tjeram na tržnicu robova"?


Ovo ipak zvuči ugodnije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 11/05/2017 : 06:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Smeta mi veliki broj stvari, ali evo najvise par slijedecih:

- Nepostojanje izrazenog kontinuiteta kod vecine serijala. Znaci, kad predjemo na slijedecu pricu, ova prethodna kao da se nikad nije dogodila

- Glavni likovi su jednodimenzionalni. Zar nijedan od njih ne pokazuje strahove, sumnje, ljubomoru, zavist, ljubav, djetinjost itd.

- Nedostatak seksa :) Ono, kao djeci ne treba pokazivati gole sise i p...u a u redu je poklati 30 ljudi

- Tex Willer. Najograničeniji strip junak na svijetu. Svaki razgovor je cisti klise. Njegova zajebancija sa Karsonom je copy/paste. Lokacije se mijenjaju svakih 100 epizoda. Onog njegovog sina ne podnosim nikako

- Previse teksta. To mi je OK kod Martija, ali kod Zagora?

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/05/2017 : 08:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kod Bonellija mi ništa ne smeta...smeta mi jer je potcijenjen naspram nekih ***** !
prastari Rip Kirby nije ništa bolji od prastarog Kapetan Mikija...
boli me jer autor neki Reimond ili esse-gesse!
A Kirby je dobar strip jako, da se razumemo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 11/05/2017 08:05:50
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 11/05/2017 : 11:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

-Zbrzavanje kraja u gro Bonelli stripova.



Al fakat
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/05/2017 : 11:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

kod Bonellija mi ništa ne smeta...smeta mi jer je potcijenjen naspram nekih ***** !
prastari Rip Kirby nije ništa bolji od prastarog Kapetan Mikija...

... a prastari Kit Teller je bolji od svih prastarih stripova.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 11/05/2017 : 13:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by teller

kod Bonellija mi ništa ne smeta...smeta mi jer je potcijenjen naspram nekih ***** !
prastari Rip Kirby nije ništa bolji od prastarog Kapetan Mikija...

... a prastari Kit Teller je bolji od svih prastarih stripova.



Al pazi to ime Kit Teller, kad bi ga slobodno preveo - Kit Drukara, Taster, potkazivač...

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/05/2017 : 14:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by teller

kod Bonellija mi ništa ne smeta...smeta mi jer je potcijenjen naspram nekih ***** !
prastari Rip Kirby nije ništa bolji od prastarog Kapetan Mikija...

... a prastari Kit Teller je bolji od svih prastarih stripova.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000