forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 23 - Kolekcionar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 19/09/2012 : 16:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Nemoj propustit to podebljati s još nekim vanserijskim stripovima i nabaviti Sam samcat, Potočiće, Autocestu Sunca, Sharaz-de, Papka, Blasta i Eternauta!

To bi onda bila već lijepa kolekcija Fibre



haha..hvala na preporukama..ovo sta sam rijesia je bilo prioritet nad prioritetima..naravno ni ovi naslovi nisu iskljuceni da jednog dana osvanu na mojoj polici..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/09/2012 : 16:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kolekcionar (bas) odlican, al mi Sharaz De nije legao. Nekako sam se izgubio u slicnim pricama, sto mi je ubilo volju da uzivam u crtezu. Ako nekom treba, nek mi se javi
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 19/09/2012 : 16:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Meni je Kolekcionar (bas) odlican, al mi Sharaz De nije legao. Nekako sam se izgubio u slicnim pricama, sto mi je ubilo volju da uzivam u crtezu. Ako nekom treba, nek mi se javi



sta dilis..
aj saljem ti odma adresu na pm..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/10/2012 : 21:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja laganim kasom čitam pa da i prokomentiram.
Dočekat ćete Kolekcionara kao nekog starog prijatelja. Strip ima jedan miran gospodski ritam (u skladu sa glavnim likom), a u isto vrijeme se puno toga ima za vidjeti i proživjeti. O crtežu se nema što reći osim remek djelo. Kolekcionar me donekle podsjeća na Corta pa bi ljubitelji istog morali doći na svoje. Avanture nesvakidašnjeg junaka koji život ne doživljava kao većina klišeiziranih heroja. Kada pomislite na kraj 19. stoljeća i pustolove s pištoljima, asocijacija je divlji zapad. Ovaj strip nam prikazuje (kao i Corto) da je u to vrijeme i ostatak svijeta bio vrlo stvaran i aktivan. Ako ga već nismo mogli upoznati putem američkog filma, upoznajmo ga putem stripa...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2013 : 16:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kada sam čitao Šaraz-De, zanimalo je kako bi izgledalo da su Topijeve priče nešto duže i da je strip standradne forme.
Odgovor sam dobio u Kolekcionaru.
Pet priča sa neobičnim anti-junakom, smeštenih na egzotične (i malo manje egzotične) lokacije, sa egzotičnim (i malo manje egzotičnim) propratnim likovima a sve u duhu potpuno jedinstvene avanturističe priče koju Topi pripoveda bez zamerke.

Jedini prigovor samom izdanju je što kolorne naslovnice nisu na početku epizoda a ne u galeriji na kraju albuma.

I za kraj,nedoumica i pitanje : da li je bolji Šaraz De ili Kolekcionar???
Užasno teško je dati odgovor.U jednom trenutku sam siguran da je to Kolekcionar, ali u nekom drugom mi je to bez razmišljanja Šaraz-De. Oba dela su na svoj način izuzetna, i mislim da je jedini pravi odgovor da ih ne treba ni porediti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/01/2013 16:29:07
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 15/01/2013 : 07:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
mislim da je jedini pravi odgovor da ih ne treba ni porediti.



Autoodgovor.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/01/2013 : 10:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim zašto se ne bi trebalo, strukturalno je to vrlo slično. Budući da su crtež i oba djela genijalni mogu samo usporediti kvalitetu priče a meni su one u Kolekcionaru puno puno bolje nego u Sharaz de.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/01/2013 : 11:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionar je puno puno bolji. Sharaz me je smorio negde na 2/3 i tu sam ga ostavio.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2013 : 11:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Kolekcionar je puno puno bolji. Sharaz me je smorio negde na 2/3 i tu sam ga ostavio.


mene Šaraz nije smorio nigde;jedino me zanimalo kakve bi bile priče da su nešto duže.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2013 : 11:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ne vidim zašto se ne bi trebalo, strukturalno je to vrlo slično. Budući da su crtež i oba djela genijalni mogu samo usporediti kvalitetu priče a meni su one u Kolekcionaru puno puno bolje nego u Sharaz de.


nisam mislio bukvalno neuporedive.
hteo sam reći, svaki album ima neku svoju lepotu,draž.
nekada mi se čini da me više privlači ona iz Šaraz-Dea, a nekad iz Kolekcionara.
U jednom trenutku mi je bolji Šaraz de, a u drugom Kolekcionar.
Ali nikako se ne slažem sa kasperom da mi je Kolekcionar neuporedivo bolji od Šaraza (ili obrnuto) - ali to je moj lični stav.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 15/01/2013 : 11:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
I jedan i drugi album imaju svoje posebne čari - Sharaz De mi je za pinku bolji, ne znam zašt'.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/01/2013 : 12:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
nisam mislio bukvalno neuporedive.
hteo sam reći, svaki album ima neku svoju lepotu,draž.
nekada mi se čini da me više privlači ona iz Šaraz-Dea, a nekad iz Kolekcionara.
U jednom trenutku mi je bolji Šaraz de, a u drugom Kolekcionar.
Ali nikako se ne slažem sa kasperom da mi je Kolekcionar neuporedivo bolji od Šaraza (ili obrnuto) - ali to je moj lični stav.



Složit ćemo se oko jedne stvari, a to je da i Kolekcionar i Sharaz de(finitivno) JESU za kolekciju. To je! Priča kod Toppija je ionak manje važan čimbenik.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 15/01/2013 : 12:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Kakva je epizoda NR-a koju je nacrtao Toppi?

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6856 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/01/2013 : 15:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
CItat iz recenzije:

"U diskurzivnom prostoru „Kolekcionara“ sami su likovi gotovo zanemareni. Sam kolekcionar zagonetna je ličnost koja posjeduje nadnaravne sposobnosti, manire britanskog aristokrata i neiscrpan kapital kojim financira svoje potrage. Kroz svih pet albuma njegov se karakter neće promijeniti i čitatelj neće dobiti ništa više od ovih nekoliko šturih informacija. Svi ostali likovi su još površnije prikazani i u pravilu ostaju unutar okvira jednostavnog žanrovskog modela – neprijatelj, prijatelj, slučajni pomagač, suputnik itd.



Kao scenarist, Toppi je prilično prosječan autor pod velikim utjecajem Huga Pratta. Pratt je simbolizam i logiku sna koristio kako bi stvorio potpuno novu vrstu politički angažiranog avanturističkog stripa. Toppi taj isti simbolizam i tu istu logiku sna koristi kako bi ispisao etnografski putopis i s čitateljima podijelio fascinaciju egzotičnim krajevima i živopisnim legendama. Diskurzivni svijet „Kolekcionara“ apsolutno je izoliran i uglavnom referira na samoga sebe. Za Toppija vanjski svijet, osim kao geografska referenca, ne postoji. Ono gdje Toppi briljira i ono što „Kolekcionara“ izdavaja kao klasično djelo vrijedno pozornosti jest crtež."


Slažem se sa ovim navodom, mada je recenzija, kao što i treba, u celini pozitivna.

U Sharaz De, iako priče imaju logičko-narativne nedostatke i pojednostavljenosti, mislim da u ovom stripu, posebno, to nije mana.

Zato što su i prave drevne priče i legende pune raznih nelogičnosti i nedoslednosti, zato ovako napisane priče u Sharaz De deluju kao autentične priče iz daleke prošlosti, plus sam njihov stil, odgovara nečemu što je davno smišljeno u narodu, a onda vekovima prepričavano i uobličavano kroz generacije.

U kombinaciji sa crtežom, to Sharaz De-u daje gotovo magijsku komponentu i vanvremensku privlačnost.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 08/04/2013 : 21:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Pravo uzivanje u fenomenalnom crtezu... dobio sam upravo ono sto sam i ocekivao... sjajna stvar... sto se tice scenarija, malo sam ostao zbunjen nakon prve price, iznenadio me rasplet..., ali koju stranicu kasnije sve se nekako uklopilo... ako bih izdvojio neku pricu onda je to Suza Timura Lenga... meni mozda najzanimljivija... mada bih i naglasio da za mene ipak odlican crtez nosi prevagu u odnosu na sve ostalo...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/04/2013 : 21:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne, nego se čovek od skoro aktivirao u pisanju komentara.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/04/2013 : 09:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stbojan

@Dr. Zistis
eto ti ga sad... nisam imao predstavu da bi iskljucivo ostavljanje komentara ili utiska o procitanom stripu moglo dovesti nekog na ovakvu pomisao...
no, da odgovorim sa jednim povecim ne i na prvo i na drugo pitanje..., ali ako te bas i zanimalo ovo mogao si i na pm, nema potrebe na ovom topicu.. zar ne?



Ma Bojane care samo napred... stavih neki smajli
Samo ti citaj
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 10/09/2013 : 19:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Evo danas pročitao pa da napišem dojam kako sam ja doživio strip.
Strip mi je sve u svemu dobro legao i ostat će u mojoj kolekciji.

Crtež, (vidim svi ga hvalite na veliko), meni malo smetaju nepravilni oblici likova. Imam osjećaj da je veliki trud uložen u ove sitne detalje na svakoj sličici (u malom i velikom kadru),a meni to nekako nije baš toliko super. U svakom sučaju nešto novo za mene i interesantno. Ništa prije slično nisam vidio.

Priče su mi super interesantne. Volim pustolovine,a svaka priča ima odličan uvod, a i rasplet je super, rekao bih neočekivan u nekim slučajevima ( iako Kolekcionar kaže "Ja dobijem sve što hoću", u tom smislu nešto...).

Kolekcionar kao lik. Ja ga vidim kao nekog engleskog mudrijaša koji ne preže ni prid čim da dođe do onoga što želi. Živciraju me ovi njegovi brkovi i pretjerana uglađenost :D Nevolim Engleze pa biće zato (iako ne mora značit da je Kolekcionar Englez, ja ga takvog vidim).

Ocjena od 1-10..... 7 -ica :D
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/09/2013 : 12:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Nevolim Engleze

Što su ti grozno učinili?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 11/09/2013 : 17:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dicmanjac

Nevolim Engleze

Što su ti grozno učinili?



Haha, od svega ovoga ti baš to izvuka :D
Nekako su mi ljigavi, neznam zašto.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/09/2013 : 11:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dicmanjac

Nevolim Engleze

Što su ti grozno učinili?



Haha, od svega ovoga ti baš to izvuka :D
Nekako su mi ljigavi, neznam zašto.


Što, svih 50 milijuna Engleza su ti ljigavi? Kad si ih sve uspio upoznati?

Ja se malo šalim, ali shvaćaš na što ciljam s ovim.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 12/09/2013 : 12:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Kakva je epizoda NR-a koju je nacrtao Toppi?


Za NR ne znam, ali Topijeva Julija je sjajna!
(a kako bi i bilo drugačije kad crta Topi!)

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/03/2015 : 19:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pročitao i ja Kolekcionara prošli tjedan i ostao paf! Fenomenalno! Preporučio bih svima koji vole Alvar Mayora. Dobro, nije slično ni po crtežu (Kolekcionar je ipak finiji/realističniji) niti je bajkovit kao Alvar ali u svakom slučaju vjerujem da bi se moglo svidjeti fanovima.



to je to...jako dobar strip a sasvim ga slučajno uzel u ruke. Ovo uzimajte u ruke namjereno, vrijedi čitanja itekak!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 05/06/2021 : 11:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Markos jel ima kakvih upita za reprint Kolekcionara ili je ovo sad prvi :))))))
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2021 : 11:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nađe ih se:)

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000