forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Danas na TV-u
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 99

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/09/2013 : 21:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Windwalker


Budit se rano na crtić ko malo dijete.

Pa skini si ga i gledaj u normalno doba.


Ne znam skidati.
Košta kada nemaš flat internet.
Ne sviđa mi se kvalitet divx-a.
Mislim da je čak i protuzakonito.
Hm...
Predlažeš da potrošim vrijeme, prekršim zakon i naručim novi paket interneta da bih gledao divx čiji kvalitet me ne zadovoljava. Imam jednostavnije rješenje!
Probudit ću se sutra u 7:20.
Ionako se za posao dižem u 5:00 pa to meni i nije baš rano.


Ma sam taj osecaj, kao kada si kao klinja cekao crtac u 7 i 15 je dovoljan. Skidanje sa neta i ostalo to ne moze da zameni.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 28/09/2013 : 10:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
danas u 3 na 3 HRT Mimica i Nalis - LJUBILEJ GOSPODINA IKLA
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/09/2013 : 18:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote


Večeras u 22:15 na HTV 3, Čedo, r. Nikola Strašek, Hrvatska, 2012.


Izvrstan dokumentarac "Čedo" scenarista i redatelja Nikole Strašeka nudi autentičan, neposredan, uznemirujuć, pesimističan te vizualno i režijski dojmljiv portret zagrebačkog klošara i samoizabranog beskućnika Čede Šarabe, očito inteligentnog i na trenutke lucidnog čovjeka kojemu se i nakon dva desetljeća uništavanja drogom i alkoholom nudi mogućnost spasa u domu očajne majke. No on to odbija i, prisjećajući se tragičnih smrti većine svojih prijatelja i supatnika, mašta o odlasku s ovog svijeta jednog hladnog zimskog dana uz heptanone i viski. Preporuka za gledanje!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/09/2013 : 18:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Johnny, si pogledao "Dianu"?

mislim da nisi još objavio kritiku, ne?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/09/2013 : 19:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nisam ga ni gledao.
Nisam morao, a kako sam o filmu čuo uglavnom sve loše (najbolja ocjena je da nije tako strašan), nekako mi se ne žuri.
Prije ili kasnije hoću, ali bez žurbe.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/09/2013 : 19:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
koliko sam ja vidio, kritičari su ga popljuvali sa svih strana (zasad)

tak da...bit će zanimljivo

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2013 : 18:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 23:36 na HTV 3, Slijepa planina (Mang shan), r. Yang Li, Kina, 2007.


Tijekom gledanja "Slijepe planine" Yanga Lija, filma u kojem autor, jednako kao i u svom intrigantnom prvijencu "Slijepo okno", opisuje suvremeno kinesko društvo, predmodernu, socijalno nesigurnu i izrazito patrijarhalnu zajednicu izgubljenih, nesretnih i tragikom obilježenih ljudi, često su mi na um padale Papićeve "Lisice" i Brešanova "Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj". Jer, kao što su Papić i Brešan oslikavanjem zatvorenih, konzervativnih i patrijarhalnih ruralnih sredina s dalmatinskog krša ukazivali na represivnu prirodu, ideološka zastranjenja, zloupotrebu moći i licemjerje ondašnjeg jugoslavenskog društva ogrezlog u korupciji, bahatim demonstracijama sile, javnim vrlinama i tajnim porocima, Yang Li storiju o visokoobrazovanoj i naivnoj djevojci koja u potrazi za poslom postane žrtvom trgovine ljudima i dospije u patrijarhalnu zabit na sjeveru Kine, gdje otkrije da je na prijevaru postala suprugom asocijalnog, primitivnog i grubog mladića čijim postupcima upravljaju roditelji, također prikazuje turobnu stvarnost suvremenog kineskog društva.

Makar zaplet kao alibi smješta u 1990. godinu (formalno ostavljajući mogućnost da su se okolnosti do danas ipak promijenile), jasno je da Yang Li kroz feminizmom (ali i sadizmom) obojenu priču o urbanoj curi suočenoj s ropstvom i svakodnevnom psiho-fizičkom degradacijom progovara o današnjoj Kini u cjelini. Naime, iz sekvence u kojoj djevojka, konačno uspjevši pobjeći iz sela, dospije u grad, razvidno je da ni u navodno urbanim sredinama čemer, represivnost i bezizlaznost nisu ništa manje izraženi nego u selima u kojima vladaju volja gomile i zakon linča.

Prilično zanimljivu i poticajnu osnovnu ideju Li vrlo tezično, površno i klišeizirano razrađuje, oslanjajući se na stereotipe o duševnoj i tjelesnoj opresivnosti patrijarhata, ali i, što osobito smeta, posežući za prvoloptaškim i diletantskim dramaturškim prečacima. Nevjerojatno je, naime, da će cura koja tri puta na identičan način bježi iz sela baš svaki put naletjeti na istog vozača bijelog kombija, kao i da će, kad se prvom prilikom nad svog zlostavljača u očaju nadnese sa sjekirom u ruci, ustuknuti vjerujući u mogućnost mirnog i "civiliziranog" rješenja. Napokon, o aktualnosti Lijeva filma, kao i o stanju umjetničkih i inih sloboda u suvremenoj Kini, ponešto govori i činjenica da verzija namijenjena distribuciji na matičnom tržištu završava mekšim i optimističnijim raspletom.




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2013 : 18:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote


Večeras u 22:00 na RTL-u, Chuck, sad možete poljubiti Larryja (I Now Pronounce You Chuck & Larry), r. Dennis Dugan, SAD, 2007.


Nedugo nakon smrti supruge dobrodušni njujorški vatrogasac Larry Valentine (Kevin James) iznenada se nađe u nevoljama. Naime, da bi uz rizičan posao vatrogasca mogao novčano zbrinuti svoju djecu, Larry se hitno mora oženiti. Nakon što u jednoj akciji spasi život svom kolegi, ženskaru Chucku Levineu (Adam Sandler), Larry ga nagovori da zasnuju lažni istospolni brak i tako riješe njegove probleme. Dok kao gay-supružnici budu otkrivali društvene predrasude, Chuck će se zaljubiti u privlačnu odvjetnicu Alex (Jessica Biel).

Moronsku komediju redatelja Dennisa Dugana ("Tatica", "Starci") i suscenarista Alexandera Paynea ("Stranputica", "Nebraska") odlikuju poneka uspjela dosjetka, erotizirani nastup Jessice Biel, razmjerno raspoloženi nastup Kevina Jamesa ("Hitch", serija "Kralj Queensa") te pomaknute autoironične uloge Vinga Rhamesa i Stevea Buscemija. Nažalost, mane osjetno pretežu nad vrlinama, jer je riječ o razvučenom i zamornom filmu s neduhovitim i nerijetko iritantnim Adamom Sandlerom, o djelu koje karikaturalnim i licemjernim zagovorom prava na različitost nevješto prikriva homofobiju. Sandler i James su "vatreni dečki" koji glume "toplu braću".



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/10/2013 : 18:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 20:02 na HTV 3, Uže (Rope), r. Alfred Hitchcock, SAD, 1948.


Dijelom temeljena na istinitom slučaju Nathana Leopolda i Richarda Loeba, homoseksualaca i postdiplomaca s čikaškog sveučilišta koji su iz puke zabave i vjere u vlastitu intelektualnu superiornost ubili svog mladog kolegu Roberta Franksa, te koji su ubojstvo držali umjetnošću idealnom za darovita viša bića pozicionirana iznad konvencionalnog poimanja morala i odnosa dobra i zla, psihološka krimi drama "Uže", adaptacija popularnog kazališnog komada Patricka Hamiltona prividno varkama realizirana u jednom kadru, film je kojeg je i sam Hitchcock nazvao trikom, te zbog kojeg su mu neki kritičari, imajući na umu i karakter Normana Batesa iz "Psycha" i sporedni lik ubojice Martina Landaua iz "Sjever-sjeverozapad", brzopleto pripisali homofobiju.

Došavši na ideju snimanja lažnog "one take" djela, redatelj je odvažno zagrizao u priču koja se 1948. godine činila izuzetno suspektnom i društveno neprihvatljivom, otvorivši film prizorom okrutnog ubojstva tijekom kojeg počinitelji, obojica istodobno dominantni i submisivni tipovi, gotovo zapadaju u orgazmičku ekstazu. Zaintrigiran makabričnom storijom o svirepom zločinu, Hitchcock je "Uže", njegov prvi film u boji, koncipirao kao artificijelnu tehničku vježbu kojom će svoj prethodni eksperiment, u cijelosti u čamcu za spašavanje realiziran "Lifeboat", podići na višu razinu.

Zamišljeno kao niz od osam 10-minutnih kadrova (koliko je tada iznosilo trajanje jedne role filma), prijelazi među kojima su se simulirali naglim približavanjima kamere u leđa protagonista ili njenim opisivanjem seta, čime je kameri gotovo dan status ravnopravnog aktera, "Uže" je ostvarenje kojim je Hitchcock publici želio stvoriti privid gledanja kazališne predstave. I u tome je u potpunosti uspio, jer kamera poput nekog detektiva, ponekad i samog profesora Ruperta Cadella (James Stewart), kao da slijedi tragove i znatiželjno bilježi detalje na pozornici zločina, poneki nagli pokret rukom ili nervozni tik dvojice ubojica, te tako kontinuirano podiže dramsku tenziju. Moralist Hitch i ovdje u podtekstu postavlja intrigantno pitanje o utjecaju profesora Cadella na svoje studente, odnosno o njegovoj odgovornosti za to što su ga ubojice Philip i Brandon (Farley Granger i John Dall) predoslovno shvatili i odlučili konkretizirati naučene lekcije. Tko još nije gledao "Uže" zna što mu je činiti.


Na YouTubeu je korektna kopija čitavog filma, na engleskom s grčkim titlom:



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/10/2013 : 20:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 20:08 na HTV 1, Poštena igra (Fair Game), r. Doug Liman, SAD / Ujedinjeni Arapski Emirati, 2010.


Invazija i okupacija Iraka jedna je od većih mrlja u suvremenoj američkoj i općenito vanjskoj politici tzv. zemalja Zapada. Nije stoga nimalo čudno da je posljednjih godina stanje u Iraku, Afganistanu i općenito na srednjem Istoku česta tema mnogih angažiranih i manje ili više uspjelih filmova. Pored naglašeno tezičnih, u pravilu desničarskom ideologijom opterećenih, melodramatičnih te nerijetko i naivnih naslova poput "Kraljevine" Petera Berga, "Zemlje junaka" Irwina Winklera i "Nestalog zarobljenika" Gavina Hooda, ili pak njihovih ljevičarskih pandana kakvi su filmovi "Jaganjci i lavovi" Roberta Redforda i donekle De Palmin "Redacted", među naslovima koji se na smislen, promišljen, zaokružen i u određenoj mjeri hrabar način bave ratom u Iraku i dramama njegovih sudionika kakvoćom i hrabrošću izdvajaju se "Syriana" Stephena Gaghana, "Dolina nestalih" Paula Haggisa, "Gušteri" Sama Mendesa i, kao svakako najbolji film u ovom nizu, oskarovac "Narednik James" Kathryn Bigelow. Tijekom proteklih deset godina Hollywood je u tom smislu postao svojevrsna savjest američkog društva, što je u boljim slučajevima, osobito tijekom 70-ih ("Svi predsjednikovi ljudi", "Ubojice i svjedoci"...), uvijek i bio, a nizu redatelja koji otvoreno kritiziraju američku vanjsku politiku svojim se zasad posljednjim filmom pridružio i Doug Liman, među ostalim i potpisnik hitova "Svingeri", "Go – divlja noć", "Bourneov identitet" i "Gospodin i gospođa Smith".

Uz suradnju scenarista Jeza i Johna-Henryja Butterwortha („Posljednja legija") Liman se poduhvatio obrade stvarnih događaja opisanih i u knjigama samih protagonista, agentice CIA-e Valerie Plame Wilson i njezinog supruga Josepha Wilsona. Dok Bushova administracija 2003. počinje invaziju na Irak pod izgovorom potrage za oružjem za masovno uništenje, odvažna i izuzetno sposobna Valerie (Naomi Watts) sa suprugom Josephom (Sean Penn), pomalo razočaranim novinarom, otkriva da je sve izmišljotina i laž. Shvaćajući da bi nepromišljeno ulijetanje u rat Ameriku i njezine saveznice moglo odvesti u katastrofu, Valerie uz Josephovu pomoć odluči nešto poduzeti da bi se doznala prava istina. A kad Joseph u novinama New York Times objavi tekst o pravom stanju stvari u vezi aluminijskih cijevi navodno ključnih za proizvodnju razornih kemijskih bombi, špijunski će krugovi, da bi ju ušutkali, otkriti Valeriein identitet i time joj život pretvoriti u pakao. Dakako, to će postupno ugroziti i njen brak, kao i odnose s ocem Samom (Sam Shepard) i majkom, a Valerie će izgubiti i povjerenje kolega i prijatelja.

Sigurna režija s kreiranjem sugestivnog i efektnog lažnog dokumentarističkog ugođaja, intrigantan zaplet u kojem su turbulentna i uzbudljiva politička zbivanja pozornica obiteljske i intimne drame protagonista, uspjela i dovoljno slojevita karakterizacija likova, isticanje važnosti osobne hrabrosti svakog pojedinca pa i po najveću cijenu, vrlo solidan ritam s preglednom naracijom i jasnoćom predočenih zbivanja te odlične uloge oskarovca Seana Penna i vrsne karakterne glumice Naomi Watts vrline su filma koji, nažalost, posjeduje i određene nezanemarive nedostatke. Pored pretjerane uporabe kamere iz ruke što ponekad rezultira nerazgovjetnim scenama ionako kaotičnih ratnih sekvenci, povremeno zasmeta i naglašeni i odveć plakatni antibuševski i ljevičarski angažman, kao i nedovoljno duboko zadiranje u obiteljsku dramu središnjeg para. Ipak, unatoč svim zamjerkama, "Poštena igra" (u osnovi pogrešan prijevod naslova jer "fair game" u američkom špijunskom slengu označava "slobodnu lovinu") nudi inteligentan prikaz sukoba idealizma i istinoljubivosti sa surovim i nerijetko tragičnim političkim pragmatizmom. Zahtjevniji gledatelji znat će cijeniti takav trud.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/10/2013 : 20:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 22:05 na Novoj Tv, Seks i grad (Sex and the City), r. Michael Patrick King, SAD, 2008.


Filmska inačica kultne HBO-ove TV serije temeljene na romanu i novinskim kolumnama Candace Bushnell, nastavak je priče o Njujorčanki Carrie Bredshaw (Sarah Jessica Parker) i njenim nerazdvojnim prijateljicama, promiskuitetnoj Samanthi (Kim Cattrall), zbunjenoj Charlotte (Kristin Davis) i prezaposlenoj Mirandi (Cynthia Nixon). Dok Carrie priprema vjenčanje s Facom (Chris Noth) i bira dizajnersku vjenčanicu, Samantha je nezadovoljna brakom s manekenom Smithom, koji joj je pomogao u suočenju s tumorom. Charlotte sa suprugom Harryjem očekuje skoru prinovu, a umornoj Mirandi nije do seksa s mužem Steveom.

Film koji se doima poput niza od nekoliko epizoda izuzetno popularnog serijala nudi zanimljivu tipsku karakterizaciju protagonistica preuzetu iz serije, povremeno zgodan frivolno-melodramatski ton, par efektnih ironičnih komentara o starenju i ženskom prijateljstvu te nekoliko dosta duhovitih sekvenci. Nažalost, riječ je o predugom, razvučenom i tromo režiranom ostvarenju kojem nedostaje zbivanja, u kojem su osobine junakinja ublažene za veliki ekran i široku publiku, a sporedni likovi predočeni izrazito nezanimljivima. U najkraćem, filmski "Seks i grad", jedan od najvećih domaćih kino-hitova u sezoni 2008 - 2009. godine, nudi premalo energije i seksa a previše grada i modnih brendova.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 04/10/2013 20:23:43
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/10/2013 : 10:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
johnny - brutalno ističeš nebitne stvari a ne pominješ bitne - BIG CLOCK, DJEVOJKA I HRAST....
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 18:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 20:13 na HTV 1, Hvala ti za ljubav (Remember Me), r. Allen Coulter, SAD, 2010.


Romantična melodrama redatelja Allena Coultera («Hollywoodland», serije «Seks i grad», «Obitelj Soprano», «Rim») pretenciozna je i naglašeno tezična priča o dvjema njujorškim obiteljima pogođenim tragedijama, u središtu koje su problematični mladi Tyler Hawkins (Robert Pattinson) i njegova romantična vršnjakinja Ally Craig (Emilie de Ravin). Deset godina nakon što 1991. u podzemnoj željeznici dvojica razbojnika pred njenim očima ubiju njezinu majku, Ally odrasta kao senzibilna no povučena studentica o kojoj pretjerano posesivno skrbi otac, grubi policijski narednik Neil (Chris Cooper). Istodobno, i Tyler je traumatiziran zagonetnim tragičnim događajem iz prošlosti, što rezultira njegovim buntovništvom i čestim upadanjem u nevolje. Time on žalosti i provocira svoje razvedene roditelje, uspješnog i naizgled distanciranog odvjetnika Charlesa (Pierce Brosnan) i u međuvremenu preudanu majku Diane (Lena Olin). Tu je i Tylerova mlađa sestra Caroline (Ruby Jerins), izuzetno osjetljiva djevojčica koja posjeduje veliki slikarski dar, no koja je izložena zlostavljanju razrednih kolegica. Nakon što Tylera jedne večeri zbog sudjelovanja u fizičkom obračunu uhiti netolerantni Neil, te mladić s najboljim prijateljem Aidanom (Tate Ellington) noć provede u zatvoru, oni se murjaku odluče osvetiti tako što će Tyler zavesti Ally. No problemi će nastati kad se ubrzo u nju iskreno zaljubi.

Da nema neuvjerljivog zapleta, pretjeranog naglašavanja elemenata tragike, nepotrebnog inzistiranja na postupnom i vrlo sporom otkrivanju detalja traumatičnog događaja iz prošlosti koji opterećuje središnjeg protagonista, te da svi likovi nisu ponajprije nosioci dramskih funkcija koji vrlo rijetko uspijevaju zaživjeti kao ljudi od krvi i mesa, drugi igrani film Allena Coultera mogao je biti sasvim pristojno ostvarenje. Nažalost, potencijali nisu iskorišteni, pa je konačni rezultat odveć ambiciozno, artificijelno, neuvjerljivo i ponekad nepodnošljivo patetično djelo koje upadljivo pati od nedostatka zbivanja. Naime, prva polovica filma svodi se isključivo na to da senzibilni i neprilagođeni Tyler zavodi nesigurnu Ally, da bi tek u drugom dijelu filma počeli otkrivati intrigantnije detalje njegove obiteljske drame. Dakako, u središtu priče je mlada zvijezda Robert Pattinson («Sumrak saga»), koji film potpisuje kao suproducent, pa je jasno da je riječ o djelu koje glumca pokušava predstaviti kao nekakvog ovovremenog Jamesa Deana. Većim dijelom mehanički dramaturški konstruiran, pri čemu su najzanimljiviji segmenti solidni nastupi «stare garde» koju čine oskarovac Chris Cooper («Adaptacija», «Bourneov identitet»), «James Bond» Pierce Brosnan i Lena Olin («Havana», «Čokolada»), «Hvala ti za ljubav» pati i od trivijalnih dijaloga i statične režije, a gotovo posvemašnja predvidljivost tek u završnici biva donekle efektno izbjegnuta. Tu je i neočekivan i dijelom efektan kraj, nažalost također podcrtan patetikom, što opet kontraproduktivno kvari dojmove o filmu.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 18:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

johnny - brutalno ističeš nebitne stvari a ne pominješ bitne - BIG CLOCK, DJEVOJKA I HRAST....




Zbog toga što sam neke od tih filmova ja svojedobno obradio, pa nekako smatram da iz profesionalnih razloga nije red da o njima pišem i ovdje. Ako naletim na nešto o čemu nisam pisao za HTV, o tome postam, a nećeš mi valjda reći da Uže i Slijepa planina nisu bitni filmovi.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 18:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 23:41 na HTV 1, John Rambo / Rambo 4, r. Sylvester Stallone, SAD / Njemačka, 2008.


Dva desetljeća nakon promašenog «Ramba 3» stigao je i četvrti, možda ne i posljednji nastavak tijekom 1980-ih iznimno popularnog serijala o šutljivom i ratobornom vijetnamskom veteranu mučenom PTSP-om. Uz režiju filma, Sylvester Stallone supotpisuje i scenarij priče o skupini humanitaraca koji se, želeći dostaviti pomoć ugroženom narodu Karen na tajlandsko-burmanskoj granici, za pomoć obrate sredovječnom lovcu na zmije Johnu Rambu. Premda zna da ga opet očekuje mnoštvo nevolja i stavljanja života na kocku, Rambo im nerado pristane pomoći.

Dok pozornost publike privlače dostatno uzbudljive i pregledno režirane akcijske scene i ratne sekvence te vizualno atraktivni prizori azijskih džungli i divljine, što cjelini daje određeni šarm, nedostaci nove Rambove pustolovine leže u izrazito trivijalnom i detaljima siromašnom zapletu, nesuvislim i nepotrebnim pokušajima «psihologiziranja» teškog junakova karaktera, mnoštvu nelogičnosti i pretjerivanja, kao i u podbuhloj i dobrano grotesknoj Stalloneovoj pojavi. Sve to filmu donekle daje prizvuk trasha kojem osobito ne uspijeva pomoći ni gledateljska nostalgija.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 18:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 01:10 na HTV 1, Poziv revolverašu (Invitation to a Gunfighter), r. Richard Wilson, SAD, 1964.


Država Novi Meksiko 1865. godine, neposredno nakon završetka Američkog građanskog rata. Kad se poslije pet tjedana pješačenja vojnik Konfederacije Matt Weaver (George Segal) iz rata vrati se u svoj rodni gradić, iznenađen otkrije da na njegovoj obiteljskoj farmi sad živi bivši vojnik Unije John Medford (Russell Johnson), a da je pravi vlasnik farme pohlepni bankar Sam Brewster (Pat Hingle). A kad se odluči tjeran bijesom suočiti s Weaverom, Matt će shvatiti da mu je život u gradu u velikoj opasnosti jer su mještani mahom naklonjeni Uniji. Među njima su jednoruki farmer i bivši unionistički vojnik Crane Adams (Clifford David), sad suprug Mattove nekadašnje djevojke Alice (Janice Rule), šerif (Bert Freed) i liječnik Barker (Alfred Ryder). Nakon što Matt ubije Medforda i zabarikadira se na svom imanju, Brewster za Mattovo ubojstvo odluči angažirati hladnokrvnog plaćenog revolveraša Julesa Gasparda d´Estainga (Yul Brynner). Stigavši u grad, d´Estaing će smjesta postaviti vlastita pravila igre te polako početi otkrivati stvarne odnose među mještanima, da bi se naposljetku i sam suprotstavio Brewsteru.

Realiziran u produkciji tvrtke šest puta za Oscara nominiranog redatelja („Pogodi tko dolazi na večeru“, „Domino ubojstva“) i producenta Stanleya Kramera („Šampion“, „Točno u podne“), intrigantan i uzbudljiv vestern suscenarista i redatelja Richarda Wilsona („Al Capone“ s Rodom Steigerom, „Plati ili umri“ s Ernestom Borgnineom) jedan je od pet, tj. šest ako računamo i SF „Zapadni svijet“, vesterna koje je tijekom karijere snimio legendarni Yul Brynner („Sedmorica veličanstvenih“, „Taras Buljba“, „Bitka na Neretvi“). Posrijedi je zapletom razmjerno konvencionalno, ali sigurno režirano i atmosferično ostvarenje temeljeno na scenariju jedne epizode televizijske serije „Playhouse“ emitirane 1957. godine, koji je u filmski predložak s redateljem Wilsonom pretočila njegova supruga Elizabeth („Pećina odmetnika“ Williama Castlea). Riječ je i o naglašeno moralistički intoniranom djelu u kojem se redatelj Wilson pod utjecajem angažiranog Stanleya Kramera na dovoljno provokativan način pozabavio motivima rasizma i robovlasništva, kontekstualiziranima u milje zatvorene sredine u koju se vraća vojnik poražene vojske i u koju će red uvesti zagonetni stranac vješt na oružju. Pored atraktivne Janice Rule („Zvono, knjiga i svijeća“, „Nestao“), Brynnerovi su partneri iskusni George Segal („Tko se boji Virginije Woolf?“), iskusni Alfred Ryder („Čovjek zvan hrabrost“) i pouzdani karakterni glumac Pat Hingle („Zasjeda“, „Batman“), a efektnu fotografiju potpisuje triput za Oscara nominirani Joseph MacDonald („Moja draga Clementina“, „Mladi lavovi“).


Na YouTubeu je kopija čitavog filma:


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/10/2013 : 18:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by rommel

johnny - brutalno ističeš nebitne stvari a ne pominješ bitne - BIG CLOCK, DJEVOJKA I HRAST....




Zbog toga što sam neke od tih filmova ja svojedobno obradio, pa nekako smatram da iz profesionalnih razloga nije red da o njima pišem i ovdje. Ako naletim na nešto o čemu nisam pisao za HTV, o tome postam, a nećeš mi valjda reći da Uže i Slijepa planina nisu bitni filmovi.

koji su bitna manjina onog što ističeš - smisao danas na tv bi trebalo biti isticanje nečeg vrijednog gledanja...a možda ja griješim
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 18:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 21:45 na HTV 2, Oblak, r. Miroslav Sikavica, Hrvatska, 2011.


Kad je 12. lipnja 2008. godine od posljedica premlaćivanja od strane četvorice huligana preminuo 18-godišnji Luka Ritz, taj tragični događaj je posve opravdano rastužio, uznemirio i revoltirao građane Zagreba i čitave Hrvatske. Na prvi pogled običan, a zapravo vrlo senzibilan, samosvjestan i za bavljenje glazbom nadaren tinejdžer od svojih se vršnjaka donekle razlikovao tek dugom kosom i nekonvencionalnijim stilom odijevanja, no to je bilo dovoljno da kobne noći 31. svibnja 2008. godine, točno mjesec dana nakon njegova 18. rođendana, bude nemilosrdno prebijen od skupine agresivnih mladića koje je pretpostavljivo iritirao svojim izgledom. Iako se isprva činilo da posljedice tog događaja neće biti tako tragične, jer se Luka u bolnici naizgled počeo uspješno oporavljati, batine koje je dobio izazvale su unutarnje krvarenje što je naposljetku dovelo do smrti. A Luka je pomalo bio i idealist koji je, prema vlastitim riječima, u budućnosti želio postati bas-gitarist u bendu ili pokrenuti komunističku revoluciju. Kao da je slutio svoju preranu smrt, Luka je u jednoj bilježnici još kao 14-godišnjak zapisao da ne zna kamo ide, ali da bi nakon smrti htio biti kremiran i stavljen u neku lijepu pepeljaru.

Govoreći o svom radu na ovom dokumentarcu, redatelj Miroslav Sikavica, autor niza zapaženih filmova iz odličnog TV-serijala „Direkt“, kaže da su ga na snimanje ponajviše nagnale ogorčene reakcije Lukine obitelji i prijatelja, ali i čitave javnosti nakon što su njegovi frendovi Zagreb oblijepili plakatima s fotorobotom ubojice, ključnog pripadnika agresivne četvorke, s kojih su vrištale poruke „Zagrebe, zašto štitiš ubojicu?“ i „Želimo siguran grad – Luka Ritz – da se ne ponovi“. Ponukan maksimom „Tko ne djeluje – sudjeluje“, Sikavica je odlučio stati iza kamere i godinu dana pratiti Lukine roditelje i prijatelje, te tako zabilježiti njihovu očajničku borbu s očajem, bijesom, tugom i razočaranjem, često uzaludnu borbu u kojoj su im snagu za suočavanje sa svakim novim danom davale uspomene na sina i odličnog frenda. Šokiran onim što se dogodilo Luki, Sikavica je kao dijete Zagreba osjetio neizmjeran bijes i razočaranje, te se naposljetku ipak odlučio na zahtjevno snimanje filma o nekome tko više nije živ. Zaintrigiran ponajprije psihološkim a ne sociološkim aspektima tragedije, autor je s vremenom osvijestio svoj društveni angažman, kontaktirao Lukine roditelje i prijatelje te se uz njihovo razumijevanje i pomoć odvažio na snimanje doksa.

Čvrst u nakani da pod svaku cijenu izbjegne patetiku, ili je barem svede na najmanju moguću mjeru, Sikavica je neposredno, intimno i izuzetno sugestivno, ali i vrlo obzirno i nimalo trivijalno sentimentalno zabilježio stanje i zbivanja u obitelji i među Lukinim prijateljima. Sa svima njima i Lukinom bivšom djevojkom provevši godinu dana nakon njegove smrti, redatelj je kreirao potresnu obiteljsku dramu i drame pokojnog tinejdžera. Luka je s nestrpljenjem iščekivao izlazak novog singla benda Coldplay „Viva la vida“ (Živio život), a u tom naslovu njegov otac Reno iščitava simboliku mladićeva života i tragičnog usuda. Prisiljeni na ubrzano odrastanje i sazrijevanje, Lukini se prijatelji odlučuju na studij u Varaždinu, ponajprije da se koliko-toliko maknu sa zagrebačkih ulica na kojima ih previše toga podsjeća na tragediju. Sikavica je vrlo uspješno obavio odabrani zadatak, pa film „Oblak“, naslovljen prema crtežu na kojem je Luka prikazan kao anđeo-gitarist koji s oblaka promatra Zemlju, uistinu nije nimalo patetičan ni prvoloptaški emotivan. Štoviše, riječ je o zrelom i izuzetno sugestivnom ostvarenju opipljive tragike, u kojem autor ni u jednom trenutku nimalo ne eksploatira intimne drame sudionika. Ukratko, posrijedi je odličan doks vrijedan najtoplije preporuke.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 18:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by rommel

johnny - brutalno ističeš nebitne stvari a ne pominješ bitne - BIG CLOCK, DJEVOJKA I HRAST....




Zbog toga što sam neke od tih filmova ja svojedobno obradio, pa nekako smatram da iz profesionalnih razloga nije red da o njima pišem i ovdje. Ako naletim na nešto o čemu nisam pisao za HTV, o tome postam, a nećeš mi valjda reći da Uže i Slijepa planina nisu bitni filmovi.

koji su bitna manjina onog što ističeš - smisao danas na tv bi trebalo biti isticanje nečeg vrijednog gledanja...a možda ja griješim




Od ovog s današnjih programa o čemu sam dosad postao, i Poziv revolverašu i Oblak su bitni filmovi. S druge strane, nekom trećem može biti važno ono što nije meni i(li) tebi, pa pokušavam biti i demokratičan. That s all.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 19:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 20:00 na RTL-u, Transformeri (Transformers), r. Michael Bay, SAD, 2007.


Temeljena na popularnim igračkama i animiranom hit-serijalu iz 1980-ih godina, fantastična akcijska pustolovina Michaela Baya ("Armageddon", "Pain & Gain") priča je o vječnom ratu dvije vrste robota s planeta Cybertrona, čija će se odlučna bitka zbiti upravo na Zemlji. Nakon što kupi dotrajali automobil, neobični žuti Camaro, tinejdžer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) ni ne sluti da je on jedan od plemenitih Autobota, robota predvođenih Optimusom Primeom (glas Petera Cullena), koji se bore protiv opakog Megatrona (glas Huga Weavinga) i njegovih Deceptikona.

Efektne sekvence pustinjskih borbi, poneki subverzivni politički detalj, atraktivni prizori pretvaranja autobomila u robote, duhovite posvete "E.T."-ju i Carpenterovoj "Christini", erotiziran nastup atraktivne Megan Fox te zabavna pomaknuta uloga Johna Turturroa vrline su filma koji ima i podosta ozbiljnih nedostataka. Oni se kriju u zbrkanoj, infantilnoj, predugoj i prilično nejasnoj priči, suvišnim likovima koji proizvoljno upadaju u film i nestaju iz njega te u zamornoj orgiji specijalnih efekata u završnici. Zbog svega navedenog, cjelina se doima poput reklamnog spota auto-industrije u kojem se osjeća ruka izvršnog producenta Stevena Spielberga.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/10/2013 : 19:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by rommel

johnny - brutalno ističeš nebitne stvari a ne pominješ bitne - BIG CLOCK, DJEVOJKA I HRAST....




Zbog toga što sam neke od tih filmova ja svojedobno obradio, pa nekako smatram da iz profesionalnih razloga nije red da o njima pišem i ovdje. Ako naletim na nešto o čemu nisam pisao za HTV, o tome postam, a nećeš mi valjda reći da Uže i Slijepa planina nisu bitni filmovi.

koji su bitna manjina onog što ističeš - smisao danas na tv bi trebalo biti isticanje nečeg vrijednog gledanja...a možda ja griješim




Od ovog s današnjih programa o čemu sam dosad postao, i Poziv revolverašu i Oblak su bitni filmovi. S druge strane, nekom trećem može biti važno ono što nije meni i(li) tebi, pa pokušavam biti i demokratičan. That s all.


nema to veze s demokracijom - u topicu poput ovog svako bi trebao preporučiti što on smatra bitnim - ne sve za sve
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 19:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by rommel

johnny - brutalno ističeš nebitne stvari a ne pominješ bitne - BIG CLOCK, DJEVOJKA I HRAST....




Zbog toga što sam neke od tih filmova ja svojedobno obradio, pa nekako smatram da iz profesionalnih razloga nije red da o njima pišem i ovdje. Ako naletim na nešto o čemu nisam pisao za HTV, o tome postam, a nećeš mi valjda reći da Uže i Slijepa planina nisu bitni filmovi.

koji su bitna manjina onog što ističeš - smisao danas na tv bi trebalo biti isticanje nečeg vrijednog gledanja...a možda ja griješim




Od ovog s današnjih programa o čemu sam dosad postao, i Poziv revolverašu i Oblak su bitni filmovi. S druge strane, nekom trećem može biti važno ono što nije meni i(li) tebi, pa pokušavam biti i demokratičan. That s all.


nema to veze s demokracijom - u topicu poput ovog svako bi trebao preporučiti što on smatra bitnim - ne sve za sve




Ja se vodim onim da duže ili kraće spomenem barem solidne i/li zanimljive filmove (ne i smeće, svakako), pa eto.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2013 : 19:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Elem, večeras u 22:50 na RTL-u ide vrlo dobro "Crveno usijanje" starog majstora Waltera Hilla, zabavan i očekivano energično režiran buddy-buddy s Arniejem i Jamesom Belushijem koji barem ja mogu uvijek gledati, a poslije toga u 00:55 izvrsne Verhoevenove "Sirove strasti", film u kojem se "ludi Nizozemac" itekako spretno, efektno i provokativno poigrao Hitchcockom. Neke scene kao da su prekopirane od velikog Hitcha.
Preporuke svima koji možebitno nisu gledali.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/10/2013 : 17:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Trenutno na HTV 2 ide antologijska Poštanska kočija, a večeras u 20:00 je izvrsna Velika zemlja. Poštanska kočija je prvi moderni vestern, prijeloman i nevjerojatno utjecajan film koji je snažna moralka sa sjajno profiliranim likovima. Velika zemlja s Oscarom nagrađenim Burlom Ivesom u sporednoj ulozi i veličanstvenim Peckom u glavnoj film je u kojem William Wyler elementima sapunice lagano pokušava dekonstruirati mitologiju vesterna. Poslastice samo takve...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/10/2013 : 17:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Večeras u 22:38 na HTV 3, Topaz, r. Alfred Hitchcock, SAD, 1969.


Uz žanrovski srodnu "Strgnutu zavjesu", špijunski triler "Topaz" je drugi možda uistinu slab Hitchev film. No kad se u njegovu slučaju kaže slab, to bi za nekog drugog značilo solidan i barem gledljiv, ako ne i više od toga. Suzdržana i pomalo nezainteresirana režija, odveć rastresita dramaturška struktura s tri jasno razdijeljene cjeline mjestima radnje smještene u Kopenhagen, Havanu i Pariz, prevelik broj likova i dijelom neodgovarajuća glumačka podjela najveći su nedostaci "Topaza", suhoparne i nenadahnute adaptacije bestseler romana Leona Urisa, angažiranog književnika u svojim djelima trajno zaokupljenog holokaustom i sudbinom Židova. Ponovo je riječ o tek osrednjem filmu u kojem Hitchcock redateljsko majstorstvo demonstrira u vizualno impresivnoj sceni u kojoj karizmatični negativac Rico Parra (John Vernon), kubanski časnik i blizak Castrov suradnik, revolverskim hicem ubija voljenu ženu za koju je otkrio da je izdajnica i preljubnica. Dok ona odjevena u ljubičastu haljinu pada na bijeli pod, pod haljinom se počinje širiti lokva grimizne krvi.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 99 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000