forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Hrvatska nogometna reprezentacija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 722

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 11/04/2015 : 23:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Čuj, "demokratsku državu". Ako je višestranačje = demokracija, onda dobro. Prava je istina da demokracije zapravo nema, ona je posve iščezla u sferi radnih i socijalnih odnosa, gdje su poslodavci postali svemoćni gospodari ljudskih života. Radnici su postali robovi, za koje će dežurni liberali reći da su si sami krivi jer nisu sposobni.

Usput, čudi me, Jaki, da relativiziraš ustaški pozdrav. Nema on nikakve veze sa Zajčevom operom, kako to neuko primjećuje priprosti Kruger, koji možda u to zaista vjeruje. A to što svi koji su se zatekli u vojsci ustaškog pokreta eventualno nisu bili "rođeni zločinici" po Cesareu Lombrosou, to nema nikakve veze s tim da ustaštvo i njegove insignije, pozdrave i tradiciju treba s gađenjem i prijezirom tretirati. Točka.


+1 Sarajlijo:)
ps. ovo kvotam da dobijes jos koji ban:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 11/04/2015 : 23:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Valter, izivko - 48 sati.


vaso je postao 15 sekundi iza tebe, bua Krugerovcu:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 11/04/2015 : 23:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
izbaci i globa i menlovca, pricaju o srbima:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/04/2015 : 00:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mamlaz - ne z*****vaj.
Držimo se teme.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/04/2015 : 12:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Za one koji šire laži o "stihu u operi Nikola Šubić Zrinski" i "tradicionalnom hrvatskom pozdravu", ili vjeruju u iste:


http://www.jutarnji.hr/prazan-poljud-je-zadnje--upozorenje-uefa-ce-hrvate--i-srbe-izbaciti-na-pet-godina--/1329512/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/04/2015 : 13:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Daleko od toga da se ne slažem s tobom, ali čemu Židakov tekst?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25860 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/04/2015 : 13:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa što da nas i izbace?neš ti problema.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/04/2015 : 14:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo, najvažnije da mi ostanemo ponosni i postojani u vlastitom idiotizmu.

@ tinton: a što da radim kad tekst nije napisao netko drugi. Ti se pravi da ne vidiš ime autora.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 12/04/2015 14:03:03
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/04/2015 : 14:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Imaš pravo, najvažnije da mi ostanemo ponosni i postojani u vlastitom idiotizmu.

@ tinton: a što da radim kad tekst nije napisao netko drugi. Ti se pravi da ne vidiš ime autora.





Sorry, ali organski ne podnosim tog lika. S tobom se slažem oko ovog što si ti napisao.
Što se tiče teme teksta uopće mi nije važno. Niti me zanima licemjerna UEFA, nit me zanima HNS.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 12/04/2015 : 21:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Imaš pravo, najvažnije da mi ostanemo ponosni i postojani u vlastitom idiotizmu.

@ tinton: a što da radim kad tekst nije napisao netko drugi. Ti se pravi da ne vidiš ime autora.



evo mene zanima kako bi ti rješio ovu problematiku. hrvatski navijači nisu nevina dječica, ali ne bi bas rekao da smo ni najveci huligani, rasisti i homofobi u cijeloj Europi. Ali eto sve moguće udruge šalju svoje tajne agente medu publiku i zapisuju svaki povik, bačenu petardu i sl. I SAD smo u situaciji da ako grupa ljudi poviče zds mi smo rasisti, ako netko poviče HNS pederi mi smo homofobi, ako netko baci petardu koju je prokrijumčario u supku mi smo huligani. Ajde ti sad daj rješenje kako riješiti problem. Na stadionu ima 30000 ljudi. Ako 300 ljudi bude nešto vikalo a 29700 ne bude vikalo nista mi ćemo svejedno biti kažnjeni i eto ti paradoksa radi 300 ljudi koje ionako nije briga bit ce kažnjeni na tisuće ljudi koji su nevini, a takodjer i igrači koji takodjer nisu krivi. Ajde bas me zanima kako bi ti rješio problem pa cak je jedan forumas ovdje rekao da jedva čeka Bugarsku u Splitu da može izbaciti Hrvatsku iz natjecanja.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25860 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/04/2015 : 21:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ima i gorih povika na nogometnim utakmicama ali ovaj je na meti udruga koje žive od prijavljivanja.
par prvenstava bez naših bi nam dobro došlo.nema euforije,novih tv i pretjeranog ispijanja piva.možda se opametimo pa se počmemo bavit važnijim stvarima u životu osim nogometa i pokličima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 12/04/2015 : 22:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ima i gorih povika na nogometnim utakmicama ali ovaj je na meti udruga koje žive od prijavljivanja.
par prvenstava bez naših bi nam dobro došlo.nema euforije,novih tv i pretjeranog ispijanja piva.možda se opametimo pa se počmemo bavit važnijim stvarima u životu osim nogometa i pokličima.

Ne bih se složio s tom logikom. Onda bi i ja mogao reći recimo baš me briga za sinfonijske orkestre. Ukinuo bih svima donacije iz državne blagajne jer zašto bi 50 ljudi sviralo za 300 ljudi u publici osim ako ne plate 1000,00 kn po ulaznici. Baš bi nam dobro došlo da se par godina odmorimo od sinfonijskih orkestara a te pare bi uložili u nove ceste, vrtiće i sl. To nije dobro razmišljanje. Jednostavno meni je neprihvatljivo da ako mene nešto ne zanima ili ako mi do nečega nije stalo da uskraćujem drugima to pravo.
To bi mogli čak usporediti s onom rečenicom koju Difool ima u potpisu. Prvo su ukinuli nogomet ali nisam se bunio jer me nogomet ne zanima, onda su ukinuli operu ali nisam se bunio jer me opera ne zanima, a onda su ukinuli knjižnice i tada sam popizdio jer više ne mogu besplatno čitati Fibrine stripove

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/04/2015 : 22:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma kako bih to riješio, kad se čak i na utakmici s ako dobro pamtim Maltom prije dvije godine skandiralo "Ubij, ubij S...".
Mislim da je tu sve već dugo zabrazdilo u sferu iracionalnog, i da se - što je općepoznata stvar - stadionski nacionalizam i šovinizam koriste kao ventili za oslobađanje (od) drugih frustracija.
Ali da bismo zbog toga mogli fasovati vrlo tešku kaznu, itekako bismo mogli, a već i fasujemo time što ćemo protiv Italije igrati na praznom Poljudu.
Naravno, nikome ne možeš zabraniti da na stadionima viče što god želi, niti ga u tome možeš onemogućiti osim da prazniš tribine, pa je možda rješenje i to da nas uistinu izbace na nekoliko godina.
Valjda bi nakon toga pamet nekima došla iz dupeta u glavu, silom i pretvaranjem u nogometne parije, kad ne ide drugačije, makar i u to sumnjam.

A inače bi se moglo skandirati: Mamiću - Rome!; HNS- gejevi!; HNS - muškoljubi! itd. Možda bi nam se tada progledalo kroz prste.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 12/04/2015 : 22:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nemam pojma kako bih to riješio, kad se čak i na utakmici s ako dobro pamtim Maltom prije dvije godine skandiralo "Ubij, ubij S...".
Mislim da je tu sve već dugo zabrazdilo u sferu iracionalnog, i da se - što je općepoznata stvar - stadionski nacionalizam i šovinizam koriste kao ventili za oslobađanje (od) drugih frustracija.
Ali da bismo zbog toga mogli fasovati vrlo tešku kaznu, itekako bismo mogli, a već i fasujemo time što ćemo protiv Italije igrati na praznom Poljudu.
Naravno, nikome ne možeš zabraniti da na stadionima viče što god želi, niti ga u tome možeš onemogućiti osim da prazniš tribine, pa je možda rješenje i to da nas uistinu izbace na nekoliko godina.
Valjda bi nakon toga pamet nekima došla iz dupeta u glavu, silom i pretvaranjem u nogometne parije, kad ne ide drugačije, makar i u to sumnjam.

A inače bi se moglo skandirati: Mamiću - Rome!; HNS- gejevi!; HNS - muškoljubi! itd. Možda bi nam se tada progledalo kroz prste.



I što bi dobili s time da nas izbace na par godina. HNS ne može utjecati na to da 1% ljudi ne poviče neku glupost (oni mogu napraviti neke preventivne radnje i recimo smanjiti postotak ljudi koji uzvikuju neke parole, ali to nije dovoljno) i kad bi se i vratili za 3,5, 10 godina opet bi grupa ljudi nastavila s istim povicima i što smo dobili? Te ljude ionako ne bi ni bilo briga da nas izbace, a ako im je do navijanja samo bi se prebacili na košarku ili rukomet i tamo nastavili biti u centru pažnje.
Ja mislim da postoji rješenje ali ono se mnogima ne bi svidjelo.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/04/2015 : 22:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ja sam tu optimist pa mislim da bi, u slučaju da nas recimo isključe na 3 godine, poslije toga svi dobro razmislili što će vikati. Pa ako bi se opet ponovilo, onda odgojne metode kao ovdje s banovima, opet isključenje na 3 godine, pa ako ni to ne bi pomoglo onda na 5, i kad bi prošlo recimo 5-6-7, 10 ili ne znam koliko godina bez reprezentativnog nogometa (rukometa, košarke, vaterpola, čega god), onda bi se vjerujem svi dozvali pameti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 12/04/2015 : 22:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja sam tu optimist pa mislim da bi, u slučaju da nas recimo isključe na 3 godine, poslije toga svi dobro razmislili što će vikati. Pa ako bi se opet ponovilo, onda odgojne metode kao ovdje s banovima, opet isključenje na 3 godine, pa ako ni to ne bi pomoglo onda na 5, i kad bi prošlo recimo 5-6-7, 10 ili ne znam koliko godina bez reprezentativnog nogometa (rukometa, košarke, vaterpola, čega god), onda bi se vjerujem svi dozvali pameti.



Ne čitaš što ti pišem. Većina tih ljudi i želi da se Hrvatska izbaci jer im opravdano ili neopravdano uvijek netko smeta i ni za 3,5 ili 10 godina to se ne bi promijenilo. Uvijek, ali baš uvijek će se naći par stotina ljudi koji će vikati to što viču i nije ih uopće briga za kazne jer se ne kažnjavaju oni već netko drugi.
A odgojne mjere s banovima, situacija s nogometom prenesena na stripovi.com bi bila ovakva:
a) sadašnje stanje - Kruger napiše uvredu i Kruger dobije ban
b) situacija s nogometom - Kruger napiše uvredu - svi koji su sudjelovali u raspravi osim Krugera dobivaju ban

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr

Edited by - hello on 12/04/2015 22:46:50
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/04/2015 : 23:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja sam tu optimist pa mislim da bi, u slučaju da nas recimo isključe na 3 godine, poslije toga svi dobro razmislili što će vikati. Pa ako bi se opet ponovilo, onda odgojne metode kao ovdje s banovima, opet isključenje na 3 godine, pa ako ni to ne bi pomoglo onda na 5, i kad bi prošlo recimo 5-6-7, 10 ili ne znam koliko godina bez reprezentativnog nogometa (rukometa, košarke, vaterpola, čega god), onda bi se vjerujem svi dozvali pameti.



Ne čitaš što ti pišem. Većina tih ljudi i želi da se Hrvatska izbaci jer im opravdano ili neopravdano uvijek netko smeta i ni za 3,5 ili 10 godina to se ne bi promijenilo. Uvijek, ali baš uvijek će se naći par stotina ljudi koji će vikati to što viču i nije ih uopće briga za kazne jer se ne kažnjavaju oni već netko drugi.
A odgojne mjere s banovima, situacija s nogometom prenesena na stripovi.com bi bila ovakva:
a) sadašnje stanje - Kruger napiše uvredu i Kruger dobije ban
b) situacija s nogometom - Kruger napiše uvredu - svi koji su sudjelovali u raspravi osim Krugera dobivaju ban




+ moderatori plačaju kaznu markosu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 12/04/2015 : 23:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja sam tu optimist pa mislim da bi, u slučaju da nas recimo isključe na 3 godine, poslije toga svi dobro razmislili što će vikati. Pa ako bi se opet ponovilo, onda odgojne metode kao ovdje s banovima, opet isključenje na 3 godine, pa ako ni to ne bi pomoglo onda na 5, i kad bi prošlo recimo 5-6-7, 10 ili ne znam koliko godina bez reprezentativnog nogometa (rukometa, košarke, vaterpola, čega god), onda bi se vjerujem svi dozvali pameti.



Ne čitaš što ti pišem. Većina tih ljudi i želi da se Hrvatska izbaci jer im opravdano ili neopravdano uvijek netko smeta i ni za 3,5 ili 10 godina to se ne bi promijenilo. Uvijek, ali baš uvijek će se naći par stotina ljudi koji će vikati to što viču i nije ih uopće briga za kazne jer se ne kažnjavaju oni već netko drugi.
A odgojne mjere s banovima, situacija s nogometom prenesena na stripovi.com bi bila ovakva:
a) sadašnje stanje - Kruger napiše uvredu i Kruger dobije ban
b) situacija s nogometom - Kruger napiše uvredu - svi koji su sudjelovali u raspravi osim Krugera dobivaju ban




+ moderatori plačaju kaznu markosu

tako je

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/04/2015 : 23:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
da se vratimo na problem drečanja na stadionima:
ja recimo ne vidin da se to uopče može rješit
žalosno ali tako je.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/04/2015 : 23:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
http://www.jutarnji.hr/drevni-i-slaboumni-pozdrav--zasto-se-fasisti-prave-glupi-kad-ih-je-priroda-nesebicno-nadarila-gluposcu/1328934/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/04/2015 : 00:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja sam tu optimist pa mislim da bi, u slučaju da nas recimo isključe na 3 godine, poslije toga svi dobro razmislili što će vikati. Pa ako bi se opet ponovilo, onda odgojne metode kao ovdje s banovima, opet isključenje na 3 godine, pa ako ni to ne bi pomoglo onda na 5, i kad bi prošlo recimo 5-6-7, 10 ili ne znam koliko godina bez reprezentativnog nogometa (rukometa, košarke, vaterpola, čega god), onda bi se vjerujem svi dozvali pameti.



Ne čitaš što ti pišem. Većina tih ljudi i želi da se Hrvatska izbaci jer im opravdano ili neopravdano uvijek netko smeta i ni za 3,5 ili 10 godina to se ne bi promijenilo. Uvijek, ali baš uvijek će se naći par stotina ljudi koji će vikati to što viču i nije ih uopće briga za kazne jer se ne kažnjavaju oni već netko drugi.
A odgojne mjere s banovima, situacija s nogometom prenesena na stripovi.com bi bila ovakva:
a) sadašnje stanje - Kruger napiše uvredu i Kruger dobije ban
b) situacija s nogometom - Kruger napiše uvredu - svi koji su sudjelovali u raspravi osim Krugera dobivaju ban





OK, ti si znatno pesimističniji od mene, i vjerojatno si u pravu. Ali ja mislim da, ako bi nas se na određeni broj godina eliminiralo iz reprezentativnog nogometa (i eventualno još kojeg sporta), kreteni više ne bi imali gdje ispoljavati svoj kretenizam, pa bi sve s protokom godina i prirodno dobrim dijelom splasnulo, a i došlo bi im do mozga da i sami sebi nanose štetu, jer se više nemaju gdje išvogati.
Ovo zadnje će lwood razumjeti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 13/04/2015 : 00:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Bundesliga...


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/04/2015 : 10:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Bundesliga...





lik na 5:40

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/04/2015 : 12:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

da se vratimo na problem drečanja na stadionima:
ja recimo ne vidin da se to uopče može rješit
žalosno ali tako je.




Neće se sigurno riješiti i letiti ćemo van iz UEFA natjecanja. Ja sam se već pomirio s tim.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/04/2015 : 15:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

http://www.jutarnji.hr/drevni-i-slaboumni-pozdrav--zasto-se-fasisti-prave-glupi-kad-ih-je-priroda-nesebicno-nadarila-gluposcu/1328934/




Na žalost, tipičan članak iz Jutarnjeg lista, koji poistovjećuje manipulatore (Mamić, Šuker) i izmanipulirane (one koji na tribinama viču "Ubij Srbina!", „Ubij Židova!“, ili "Ubij Hrvata, da Šiptar nema brata!"). Ili koji ove prve čak potpuno zaboravlja očešati, pogotovo onda kada su isti manipulatori još daleko većeg ranga (Todorić, Tedeschi, Božo Prka etc.) Ali eto,oni ne salutiraju fašističkim pozdravima, pa su onda valjda ok.

S tim da navedeno poistovjećivanje nije karakteristika samo liberala, poput novinara Jutarnjeg.

S ovim što je rekao Johnny, o nacionalizmu i šovinizmu kao ispušnim ventilima za druge frustracije, a bome i ti VALTER, na stranici prije, o karakteru aktualne „demokracije“, za mene bi trebao započinjati i završavati svaki razgovor o navijačkom ponašanju. Od igrača to ne možemo očekivati, ali od novinara da.

A trebamo li išta očekivati od igrača? Kao kratkoročna rješenja, osim strožih kazni, svakako bismo mogli ponekad čuti štogod i od u Tomićevu tekstu opjevanoga Luke Modrića, kojega također iznimno cijenim i kao igrača i kao čovjeka, međutim, sljedeća „njegova izjava uoči utakmice“ zasad je fikcija i znanstvena fantastika, kao i od kapetana Srne, izbornika Kovača itd. Dakle:

Onima koji tijekom utakmice misle skandirati „Za dom, spremni!“ ili „Ajmo ustaše!“, poručujem da bi bilo najbolje kada bi ostali kod kuće. Jer nama je potrebno navijanje, a ne vrijeđanje. Mene osobno vrijeđa kad me netko poistovjećuje s onima koji su masovno mučili i ubijali ljude jer su bili druge nacionalnosti i vjeroispovijesti. Pitam vas, čime sam zaslužio takve uvrede? Da ne spominjem štetu koju trpe i cijela reprezentacija i cijela naša zemlja. Dobro razmislite dolazite li Hrvatskoj pomoći ili odnemoći.

Prilično pragmatično, ali i prilično jasno, bez isključujućih „fašisti“ i „kreteni“, a s nedvosmislenom i izravnom porukom. Ponovljeno više puta od Rakitića ili Mandžukića, ako bi i 20 ljudi odgovorilo od skandiranja, odlično. Drugih 20 će odgovoriti kazne. I zrno po zrno, pogača, pa makar i za 10 godina. Umjesto toga, imamo „Ne moram ja sve komentirati!“ Nike Kovača nakon Šimunićeva incidenta s jedne, i „prirodno glupe“ u novinama s druge strane. U vezi drugih, kao da nas Newton nikada nije počastio svojim 3. zakonom.
Go to Top of Page
Page: of 722 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.96 seconds. Snitz Forums 2000