forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 18/01/2015 : 13:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
i ako je sve bilo rečeno, što da ponavljaš. Pogotovo ako nemaš takvu moč izražavanja.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2015 : 15:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva


ovdje gore je netko napisao: "Meni je Bijeli lama dosta slab Jodorowsky"




Evo cisto da se oglasim kad si me vec uzeo kao primjer.

Naime, potpuno se slazem sa svime sto si napisao. Naravno da je moja tvrdnja povrsna i zapravo ne govori nista niti o stripu niti o mojem dozivljaju istog. Problem je u tome sto mi nije neki gust konstruktivno raspravljati i izmjenjivati dozivljaje preko foruma. To mi je vise za neko druzenje oci u oci uz kafu ili casu vina. Uz to problem mi je sloziti misli u suvisao tekst, a kao sto si napomenuo ovdje se uglavnom vecina komentara zadrzava na povrsini pa mi je najlakse prilagoditi se tome.

Vjerujem da nisam jedini takav i da bi puno forumasa imalo vise toga za reci u nekom razgovoru uzivo. Srecom tu su clanovi poput tebe i murdoca koji imaju volje i sta pametno za napisati i cine ovaj forum zanimljivim.

Keep up the good work.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/01/2015 : 15:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Osobno smatram da je najbitnije pisati utiske o procitanom materijalu,bez obzira na kakve one reakcije naisli,jer upravo je diskusija nekakav nacin da na svijetlo dana izade viseslojnost i sva dubina istoga.
Svaki bolji strip ima puno toga za reci,i tijekom citanja osobno komunicira sa svakim od nas.
Naravno da svi mi necemo osjetiti isto,niti cemo iz procitanog izvuci iste zakljucke,ali upravo u tome lezi ljepota i fascinirajuca snaga ovog medija.
Iz svojih osobnih osvrta zelim podijeliti sa svima ono sto me dirnulo, i ono sto sam u svemu tome pronasao.
Vazno je pisati..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 18/01/2015 : 15:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Ni mi bila namjera nekaj negativno na tebe reci shaner
Samo sam uzeo primjer mogao je bilo koji biti
Ali i dao si dobre naznake da nisi pivrsna osoba a niti sam te ja takvim smatrao
Ja samo diskutiram ono da su mediji od dosta nas doveli do povrsnosti
Ne vjerujem da su svi takvi ali eto povuklo je da se ide na to da se ne konkretizira misljenje
Ako sam te uvrijedio nenamjerno evo moje iskrene isprike

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2015 : 17:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma nikakva uvreda. Sve si dobro rekao. Ja sam se vise samom sebi ispricavao sto ne pisem nista konkretnije i pametnije.

Murdoc opet pogađa pravo u sridu. Stvarno je, ako ne vazno, onda jako korisno pisati. U nekoj ne tako davnoj fazi kad sam imao vise volje i vremena sam se i ja trudio sloziti dve-tri suvisle recenice o procitanom i pogledanom (u potpisu), i shvatio da pisuci otkrivam jos vise nijansi i slojeva u djelu ali i u svojim mislima.

Uf...sad cete me jos motivirati da napisem neki pravi osvrt.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 18/01/2015 17:24:55
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 18/01/2015 : 18:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ma nikakva uvreda. Sve si dobro rekao. Ja sam se vise samom sebi ispricavao sto ne pisem nista konkretnije i pametnije.

Murdoc opet pogađa pravo u sridu. Stvarno je, ako ne vazno, onda jako korisno pisati. U nekoj ne tako davnoj fazi kad sam imao vise volje i vremena sam se i ja trudio sloziti dve-tri suvisle recenice o procitanom i pogledanom (u potpisu), i shvatio da pisuci otkrivam jos vise nijansi i slojeva u djelu ali i u svojim mislima.

Uf...sad cete me jos motivirati da napisem neki pravi osvrt.




Lijepo si to rekao. Sad napiši osvrt. I ja ću si pravog truda dati.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 18/01/2015 : 20:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
I ja ću, časna pionirska! ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2015 : 20:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Eto na! Sad moram pisati osvrt...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/01/2015 : 09:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Naređenje - izvršenje!

Evo i mog malog osvrta (krcatog spoilera) pa vi procijenite da li je bolje da ostanem na kratkim i površnim komentarima.

Ljepota tame

Prvo s čim čitatelj dođe u kontakt kod bilo kojeg stripa je njegov vizualni dio. Vidjevši po prvi put kako izgleda Ljepota tame pomislio sam da je riječ o dječjem stripu. Naravno, prevario sam se. Kontrast između „dječjeg“ crteža i ozbiljne, „odrasle“ tematike samo je jedna od naglašenih suprotnosti u ovom djelu. Od egzodusa malih ljudi iz tijela mrtve djevojčice pri samom početku pa sve do kraja stripa bio sam uvučen u taj čudni (a opet tako poznati) svijet kao u malo koji. Likovi koji predstavljaju različite vrste ljudi, ali istovremeno i različite osobine koje svatko od nas ima, budili su u meni emocije do te mjere da sam skoro počeo vikati na njih. Osjećao sam sreću, tugu, strah, čak i gađenje, kao nikad do sada uz neki strip. Pišući ovo shvatio sam da jeza koja me prolazila dok sam čitao strip, i koja me još uvijek prolazi kad se sjetim nekih dijelova i vidim neke table, iako primarno izazvana kontrastom između predivnog crteža i onoga što prikazuje, ima dublji uzrok. Naime, jedno je teoretski shvatiti da svatko od nas ima sve osobine koje likovi predstavljaju, i dobre i loše, a sasvim druga stvar zapravo ih pronaći u sebi. A meni se desilo upravo to. Prepoznao sam dijelove sebe, koliko god oni možda mali bili, u gotovo svim likovima. Ili je, u skladu sa stripom, bolje reći da sam pronašao likove u sebi. Uznemirujuća je to pomisao, da u nama postoje mali ljudi koji se bore za prevlast. Pogotovo kad u stripu vidimo da i najbolji od njih da bi prevladali moraju činiti strašne stvari. Ipak, usprkos svemu tome, pa i kraju koji sugerira da ne možemo pobjeći od onoga tko(što) nam određuje sudbinu (čovjek s kojim Aurora na kraju ostaje je onaj koji ju je ubio, interpretacija koju su neki forumaši već iznijeli i s kojom se slažem) i da nam je moguće jedino živjeti u iluziji, čini mi se da postoji tračak svjetlosti. I u vanjskom svijetu gdje je čovjek čovjeku vuk i samo najsnalažljiviji opstaju, i u onom unutarnjem gdje svi ti mali ljudi grade naš karakter i bore se za prevlast, postoje boje, postoji smijeh, postoji sreća, koliko god ona prividna bila. Čini mi se da je to ljepota tame.

10/10

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 19/01/2015 : 11:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Eto ovo je baš izvrsno iznošenje
i ne NE i NE - nemoj ostajati na kratkim i površnim komentarima!! ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 19/01/2015 : 11:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je veliki plus ovom stripu njegov baš vizualni dio, lijep, prekokrasan i da čovjek na početku ima taj doživljaj da se radi o dječjoj laganici a onda krene u nešto sasvim drugo. To je i vrlo uspjeli početak efekta začudnosti, kao da se u Miki Maus stripu podastre neka krvava tema koja je neočekivana. Po temi koja je na neki način bliska i Goldingovom "Gospodaru muha" sa stanovitom razlikom da se ovdje odmah shvaća tko je ono zlo i tko je gospodar muha ili sotona među ovim osobinama
Osobine/likovi/mala djeca u nama u stripu nisu izražene plošno, ali treba se usmjeriti i na glavni lik male djevojčice koja se provlači u stripu (još nisam sklopio potpuno koja bi ona bila ljudska osobina u nama, ufff...)Ljepota tame na neki način je i alegorija, a glavna su tema konfliktini impulsi naših osjetila i karakteristika, prikazanih kao malih ljudi, koji van unutrašnjosti u kojoj su bili (nekih civilizacijskih ili osjetilnih normi valjda), postavljenih granica u kojima svi egzistiramo, promijene svoj karakter i bore se za preživljavanje. Pitanja nisu plošna jer su to pitanja leži li u svima nama Zlo? Zar svaki čovjek želi vladati nekim ili nečim i je li borba za prevlast u svima nama? Ako nas se stavi u neprirodnu, nekontroliranu situaciju van našeg elementa, drugačiji okvir, hoće li u nama prevladati dobro ili zlo?
Djevojčica na kraju izabrala je i sama jedan oblik zla, naravno kroz obrambenu agresiju kojom je prvi puta pribjegla, ali ipak zlo te kada je to obavila našla se sama sa "ubojicom", nejasno mi je da li je to ispala ironija priče ili matematički slijed događaja ...
Ali opet to ništa ni ne znači jer kao što navedoh tema je univerzalna kao Goldingov Gospodar Muha, nema plošnosti i nema jedne jedine konačne interpretacije u tome, univerzalno je što nam ovaj strip daje i izvlaći nama individualne svojstvene istine.

10/10

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/01/2015 : 12:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Lijepo napisano. Ono što mi je (između ostaloga) fantastično kod ovog stripa je raspon tema koji otvara. Uz sve što smo napisali može se govoriti i o ustroju društva, dekonstrukciji bajke, o tome u kojoj mjeri (ni)smo različiti od životinja i, siguran sam, o još mnogo stvari koje nisam uočio nakon prvog čitanja.

Ja bih rekao da je Aurora (glavni lik) personifikacija dobra. I u tome leži gorčina priče. Da bi dobro pobijedilo mora preuzeti obrasce ponašanja zla. Druga interpretacija koja mi pada na pamet je Aurora kao altruizam, u kojem slučaju se pokazuje da su altruizam i sebičnost lice i naličje iste medalje i samo je pitanje trenutka kada će se medalja prevrnuti.

Ma kao što si napisao, nema konačne interpretacije.

quote:
Originally posted by boddhisatva


i ne NE i NE - nemoj ostajati na kratkim i površnim komentarima!! ;o)))



Potrudit ću se.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 19/01/2015 12:18:30
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/01/2015 : 18:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Bravo decki,Ljepota tame je strip koji mi je vec duuugo na listi, poslje ovog vaseg osvrta iznenada dobiva prioritet

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/01/2015 : 20:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Možda je Ljepota tame stvarno tako duboka i bogata kao što mnogi kažu ali meni se čini da je bit tog stripa da se lijepo nacrtani dječji likovi pokolju na što brutalniji način, a da pri tome ostane dojam da je autor htio reći nešto više..
Moj sud: prividno dubok strip, ustvari mutan ali prilično zabavan i lijepo nacrtan.
Dodatna vrijednost mu je što potiče diskusije i kojekakve interpretacije.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 19/01/2015 : 23:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Možda je Ljepota tame stvarno tako duboka i bogata kao što mnogi kažu ali meni se čini da je bit tog stripa da se lijepo nacrtani dječji likovi pokolju na što brutalniji način, a da pri tome ostane dojam da je autor htio reći nešto više..
Moj sud: prividno dubok strip, ustvari mutan ali prilično zabavan i lijepo nacrtan.
Dodatna vrijednost mu je što potiče diskusije i kojekakve interpretacije.




Ovo stoji, a sa time da je htio i reci nesto vise se slazem djelomicno. Razmisljao sam i o tome a ondacsam se zapitao da sta ako je tu slucaj da nas je on zapravo zapitao pitanje koje si postavljamo a ne izricemo a to je da - a gdje su nam granice zla?

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5519 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 20/01/2015 : 08:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Autori su sami priznali da nisu znali gdje će priča odlutati kad su kretali u projekt. Postavili su zaplet, odnosno zagonetku i krenuli.
To znati biti u redu, ponekad na taj način ispadnu prekrasne stvari.

U njihovom slučaju ispale su prekrasno oslikane i nacrtane table,
no vidljivo je da nisu imali cilj kamo idu.

Opisivati ljudsko zlo apsolutno nema granica, no neku drugu poantu ovaj strip nije uspio uhvatiti.







Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/01/2015 : 09:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
To što nisu imali cilj kad su krenuli ne znači da ga tijekom rada na stripu nisu našli.

quote:
Originally posted by frano


U njihovom slučaju ispale su prekrasno oslikane i nacrtane table,
no vidljivo je da nisu imali cilj kamo idu.




Po čemu je vidljivo? Napiši koju riječ više.

(Sad ću ja malo gnjaviti kao boddhisatva mene )


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/01/2015 : 09:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ja ne bih rekao da je zlo glavna tema stripa. Na stranu ubojstvo djevojčice čovječuljke nikad nisam doživljavao zle, već kao različite aspekte ljudske svijesti koji se, oslobođeni zajedništva, ponašaju u skladu svoje naravi i međusobno sukobljavaju. Unutarnja borba izvrnuta na van.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 20/01/2015 : 09:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote

Problem s Ljepotom tame je u tome što je priča i postavka toliko uvrnuta i proturječna da čitatelj odmah pomisli da autori za to imaju valjan razlog!

Cijelo vrijeme se pojavljuju neke naznake da tu nešto ima i da se povezuje pa čitatelj očekuje da će se konačno pojaviti ključni znak ili trag koji će to sve staviti na svoje mjesto. Realno ili u smislu alegorije, svejedno. No, na kraju sve ostane visiti u zraku i čitatelj se pita je li on sam nesposoban prokljuviti o čemu se zapravo radi ili su autori nesposobni prenjeti to što su htjeli.
Iz svih komentara na Ljepotu tame ovdje na forumu lako je zaključiti da nitko tko je komentirao nije sasvim siguran što je i čemu ovaj strip trebao poslužiti. Kako je krajnje nevjerojatno da svi mi zajedno ne možemo naći taj neki smisao tog stripa, a radi se o iskusnim autorima, a ne nekim početnicima, slijedi da autori ni sami nisu znali što žele reći već su imali početnu uvrnutu ideju kojom su se zabavljali dok ih nije dovela do slijepe ulice. Kad je stvar zapela onda su počeli gomilati dodatna pitanja da bi spasili stvar stvarajući iluziju zagonetke koju eto čitatelj mora prokljuviti. Na kraju se svi mi kao raspravljamo tko je ispravno skužio strip, a žalosna činjenica je da se tu nema što prokljuviti kako su i autori sami priznali, a frano napisao u gornjem postu.
Meni osobno je žao zbog toga jer je sama postavka imala veliki potencijal i mogla je biti puno toga, a na kraju nije ništa osim spoja bajke i horora što u konačnici i nije neka velika fora već je samo vraćanje bajke na svoje mjesto s kojeg su je pomakle blentave Diznijeve interpretacije klasika.

Ljepota tame je kikiriki u odnosu na Andersenove originalne bajke.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/01/2015 : 09:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
a možda i nije važno što su autori htjeli poručiti stripom, nego što strip poručuje sam po sebi, pa bila to namjera autora ili ne
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 20/01/2015 : 10:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli



Ljepota tame je kikiriki u odnosu na Andersenove originalne bajke.




Zapraf ja mislim ne na Andersenove bajke jer je on još i ublaživan i razblaživan do limunade za tadašnje građansko društvo - više bih rekao na Perraultove bajke, on je baš direkt pucao bez uljepšavanja i ublažavanja

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 20/01/2015 : 10:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

a možda i nije važno što su autori htjeli poručiti stripom, nego što strip poručuje sam po sebi, pa bila to namjera autora ili ne



Stripove rade ljudi, a zbog ljudi.
Za svaki strip postoji razlog zbog kojeg je napravljen.
Makar bio i onaj banalni da se zaradi neka kinta.
I u "Tom i Jerry"-u kojeg čita moj sin može se naći mnogo
metafizike ako se potrudi. Na kraju krajeva, prisjeti se što
sve stinky vidi u Zagoru. Ipak, prilično sam siguran da ni
"Tom i Jerry" ni Zagor neće ući u školsku lektiru niti će
biti prihvaćeni kao predmet proučavanja izvan obične pop kulture.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 20/01/2015 : 10:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli


No, na kraju sve ostane visiti u zraku i čitatelj se pita je li on sam nesposoban prokljuviti o čemu se zapravo radi ili su autori nesposobni prenjeti to što su htjeli.



dobar post i dobre misli ... a ovo što replam je i dobra tema za razmišljanje
+ ono što supermark iznosi i to stoji
ali sve u svemu vidim i raspravljali mi, iznosili, složili se ili ne složili ima masa varijacija, pa jel namjerno ili nije, neke naznake namjernosti vjerojatno postoje. Možda je to u tome da Ljepota tame bude nešto intrigirajuće svima. A treba priznati da fakat i je - intrigirajuća

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/01/2015 : 10:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli


No, na kraju sve ostane visiti u zraku i čitatelj se pita je li on sam nesposoban prokljuviti o čemu se zapravo radi ili su autori nesposobni prenjeti to što su htjeli.



Neka pitanja ostaju neodgovorena, ali to ne vidim kao problem, dapače. Ja se evo nisam pitao ništa takvo.


quote:
Originally posted by dupli


Iz svih komentara na Ljepotu tame ovdje na forumu lako je zaključiti da nitko tko je komentirao nije sasvim siguran što je i čemu ovaj strip trebao poslužiti.



Trebao je poslužiti čemu i bilo koje drugo umjetničko djelo. Buđenju emocija, promišljanju, raspravljanju. Bar ja to tako vidim.

quote:
Originally posted by dupli


Kako je krajnje nevjerojatno da svi mi zajedno ne možemo naći taj neki smisao tog stripa...



Ni ne trebamo ga tražiti zajedno već svatko za sebe.

quote:
Originally posted by dupli


Na kraju se svi mi kao raspravljamo tko je ispravno skužio strip, a žalosna činjenica je da se tu nema što prokljuviti kako su i autori sami priznali, a frano napisao u gornjem postu.



Zašto bi postojalo ispravno i pogrešno shvaćanje stripa?
Vidi šta kaže supermark:

quote:
Originally posted by supermark

a možda i nije važno što su autori htjeli poručiti stripom, nego što strip poručuje sam po sebi, pa bila to namjera autora ili ne




A strip svakome od nas poručuje nešto drugo i to je njegova ljepota.

Edit:
Dok ja napišem, već me boddhisatva pretekao i još bolje sve sročio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 20/01/2015 10:27:36
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 20/01/2015 : 10:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:

A strip svakome od nas poručuje nešto drugo i to je njegova ljepota.



a gle i ne samo to, nego i kada ga imaš moraš ga obavezno spremiti i uzeti ga opet na čitanje za nekih 5, 10 ili 15 godina i vjerujem da će tada doživljaj biti drugačiji od ovoga koji imamo i iznosimo sada, Ljepota tame je jedno od takvih djela

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000