forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 13:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by stinky


Vjeruješ li da si ti sposoban razlikovati dobro i loše (da ne kažem Dobro i Zlo da te velika ideja ne zbuni)?



Nisam siguran da razumijem pitanje.



Mislio sam da ne može biti jasnije. Ali ljudi će se na sve moguće načine izvlačiti, upravo vrdati, izvrdati na najtananije i najsuptilnije načine (ne govorim za tebe da si suptilan, ne daj Bože. to ja uopćeno.)

Evo onda jasnije: je li raditi stripove a la đeška, ili upravo đeška, eto, crna željka, je li to dobro ili loše?
VJeruješ li da si sposoban donijeti taj sud, izreći sud?
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 09/08/2017 : 13:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
A, na tu stranu vuces. OK, da, naravna stvar da sve sto radis na neki nacin utjece na ovaj svijet... I da su neke stvari dobre, a neke lose, neke jako dobre, a neke jako lose... (Cak ima i ozbiljnih fizicara koji vjeruju da nase misli oblikuju fizicku stvarnost blabla...) Ali prije nego sto mi pocnes rasclanjivati navodne diskrepancije, hijatuse i kontradikcije u svjetonazoru, jer kako onda ne vjerujem u ideje, da kazem ovo: da, mi znamo sto je dobro, a sto lose. I fino poslozimo stvari tako da cuvamo dobro, a sprecavamo zlo. Ali cim nesto izgradimo, dodje neki mladjo i vidi tu stolac za svoje dupe, a onda ne samo stolac nego i fotelju, pa mu vise ni fotelja nije dovoljna, nego bi i sefovao, pa se pocne u ime nasih ideala (Ideja?) busati u prsa i raditi sve suprotno istima, pa, kad naidje na otpor, pocne taj otpor u ime tih ideala (Ideja?) i nasilno suzbijati, pa onda jos pije i konjak kupljen na nas racun i ode ti to sve u vrazju mater. Tako da - nemoj.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 09/08/2017 13:48:15
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 15:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Pusti sad hijatuse i nadmudrivanja. O tome svemu i govorim: o tome što si ti prisiljen misliti tako, da se sad mi tu moramo parirati, pa samo tražiti tko će kome zabiti kajlu, o nepovjerenju, strepnji da ću iskoristiti svaku i najmanju sitnicu protiv tebe... o markosovom doživljaju Brodecka.

Pustimo sad sve to i probajmo biti otvoreni.

Znači,
ti držiš da znamo što je dobro, a što loše. Ali postoji (vreba) opasnost da dođe netko (mlađo je dobar primjer, ali pustimo sad i to) i okoristi se... ili bolje rečeno, upropasti ideju.

Sada se postavlja pitanje: znaju li onda svi ljudi što je dobro, a što loše? Ili samo neki?

Da li ovi koji (po tebi) dolaze i upropaštavaju ideju, znaju li oni razlikovati dobro i loše?

Bilo bi dobro da se i drugi uključe u raspravu. O dobrome, lošemu, istini, velikome, malome, cenzuri...
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 09/08/2017 : 15:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne bi bilo dobro da se i drugi ukljuce u ovu raspravu! Bilo bi dobro da ista prestane, jer je ovo topic za pricanje o stripovima u izdanju Fibre, a ne o ovome sto ti potenciras.
Ako bas hoces, mogu ti odgovoriti na ova pitanja na onom tvojem topicu. Ovdje stvarno nije mjesto za to.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/08/2017 : 15:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Može i tamo.
Meni je svako mjesto dobro, jer mi je sve u vezi sa svime. Što ćeš. Ne vidim drugi smisao u čitanju Brodecka, nego pričati o ovome čemu, kako kažeš, usmjeravam raspravu.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/08/2017 : 13:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


100 metaka I & II
8/10


Nakon trodnevnog maratona uspio sam završiti i ove dvije debeljuce. Davno sam čitao izdanje Belog Puta, ostalo je u magli kao nešto što me nije previše privuklo, ali vrijeme je bilo da se obnovi gradivo! Prvo ono najbolje, a to je crtež od Rissa, koji mi je genijalan! Njegov moderni karikaturni stil jednostavno rastura i izgleda kao stvoren za ovu vrstu žanra, nekakav krimi noir. I taj njegov odličan crnobijeli kontrast po kojem je Risso poznat ne gubi ništa nakon boje i sve izgleda fenomenalno! Pročitao sam sve što sam uspio nabaviti od njegovih stripova, Chicanos, Boy Vampire, Fulu... Nacrtao mi je Risso Fulu na MAFEST-u, visi na zidu, naravno.

Što se priče tiče imamo ovo: Na rubu si, jadan, oštečen, bez pravde i onda se pojavi agent Graves koji ti nudi mogućnost. Aktovku sa pištoljem i 100 metaka i dokazima koji će ti otvoriti oči i ukazati na krivce za tvoje probleme. 100 Metaka se sastoji od više priča bez nekog glavnog junaka, ali primjetio sam da se neki ponavljaju. Recimo Dizzy i Shepard još od prve priče, pa onaj tip u Francuskoj, naravno i agent Graves. Ima sigurno još likova, ali tko će to sve pratiti jer ih je sveukupno mali milijun. Treba ovo čitati više puta u tom slučaju. Sve su priče uglavnom svaka za sebe ali očito povezano u cjelinu i sve će to vjerojatno dobiti veći smisao kada se sve pročita. Ništa, treba pričekati preostale knjige. Za sada znamo nešto, osnove, recimo taj Graves koji je očito iznad zakona. Kako?! Pa ljudima nudeći svoju aktovku daje razloge da eliminiraju nekoga iz Trusta. Trust je koliko sam shvatio nekakvo kriminalno udruženje 13 obitelji, a imamo i minutaše koji su kao nekakav zakon unutar Trusta. Kao paze na mir i red između tih trinaest obitelji, kako ne bi dolazilo do međusobnih, vjerojatno krvavih, sukoba. Zagonetka mi je i taj odnos između Gravesa i Sheparda. Graves je izgleda minutaš ili je bio, a Shepard?! Saznajemo u stripu da je minutaša uvijek sedam. Čini mi se da su to negdje spomenuli, ali pitaj boga u kojoj epizodi. Ima samo 850 stranica.

Na kraju da spomenem i ono što mi se ne sviđa, a to je da je da nema neke prave napetosti kakvu bi krimići morali imati. Ok, radnja je zanimljiva, dijalozi, ali ovaj strip nema ono nešto što će me zakovati za fotelju i neću se dizati jer ne mogu prestati čitati. Makar planiram još jednom ovih dana sve prolistati da uhvatim pokoji detalj koji mi je možda promaknuo i diviti se Rissovom crtežu. Još mi je nekako najbolja prva priča i ona sa konobaricom čija je kćer ubijena. Mislim, ako su je već neki proglasili jednom od najboljih kriminalističkih priča računajući sve medije kako piše na naslovnicama i poleđini knjiga, onda se moram zapitati pa što sam ja to od krimića do sada čitao u zadnjih tridesetak godina?! Berardija možda?! Ili Nizzija. Odnosno Juliu i Nick Raidera. Tokom čitanja dok sam se mučio kod pojedinih priča zadržati koncentraciju na tekst, palo mi je na pamet što bi se dogodilo sa ovim pričama da se je odličnom Azzarellu pridružio možda Berardi ili Nizzi iz najboljih dana. Možda desetka, tko zna...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/08/2017 : 13:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Metci su fantasticni, i fino si ti to napisao, samo si po meni ubacio mrvu previse spojlera...
Inace crtez mi je OK, ali prica je odlicna, i super je kako na kapaljku saznajemo neko pojedinosti, ja nemogu docekat ostatak.
A sto se tice ponovnog citanja...pa di je problem? To se odraduje s gustom :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/08/2017 13:32:15
Go to Top of Page

vertigo00
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 26/09/2016

Posted - 11/08/2017 : 15:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vertigo00 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Metci su fantasticni, i fino si ti to napisao, samo si po meni ubacio mrvu previse spojlera...
Inace crtez mi je OK, ali prica je odlicna, i super je kako na kapaljku saznajemo neko pojedinosti, ja nemogu docekat ostatak.
A sto se tice ponovnog citanja...pa di je problem? To se odraduje s gustom :D




Posjedujem svih 5 knjiga 100 metaka i mroam reci da je apsolutno najbrutalniji krimic koji sam procitao. Remek djelo .
Znam da vam se cini da se ne dogadja nista i da je radnja usporena al kasnije kako citate vidite da to sve sta se "nije nista dogadjalo" je itekako imalo veze na adljni tijek radnje. Na 100 metaka gledajte kao na jednu veliku slagalicu. Radnja broja 54 npr (karikiram ovdje) se nastavlja na broj 5. 72 se nastavlja na 37 itd itd itd. Jednom kada se sve priocita, dodje do kraja ostzanes pafff!!! I tek listajuci unazad vidis koliko si toga propustio i kako su to slojevi na slojevima koji su pak na slojevima. 2 puta sam iscitao sve i jos uvik imam dojam da nisam ni blizu sve pohvatao (ne mozes pomoc a da se malo ne osjecas glup ). Sa sljedecim citanjem ,kojeg cu negdje uskoro poceti cim zavrsim sa citanjem nabavke s MaFesta, odlucio sam drzati zapisnik i mentalnu mapu na papiru tako da u cjelini pohvatam sve komplicirane odnose izmedju likova te obuhvatim cijelu ljepotu, kompleksnost te slojevitost ovog fenomenalnog stripa.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/08/2017 : 17:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Od svih Fibrinih mangi kao najmanje interesantna djelovao mi je Bosonogi Gen (zbog crteža), no potaknut putovanjem u Japan odlučio sam se pročitati upravo njega (zbog priče). Nakon 12 knjiga (očito ne svih Fibrinih) i ne znam više koliko stotina i stotina stranica mogu reći da nisam ostao impresioniran. Razumijem važnost ovog djela i značaj nekih njegovih obilježja, poput beskompromisnog prikazivanja posljedica bombe ili stava ostalih Japanaca prema preživjelima, no gotovo karikaturalni prikaz likova, (po meni) bespotrebno i pretjerano nasilje među djecom, i iznad svega iznimna repetitivnost, gotovo su u potpunosti oduzeli snagu poruci koju ono nosi. Prve dvije knjige još imaju neku upečatljivost, ali što dalje priča ide sve se više razvodnjava i ponavlja i, usprkos nekim simpatičnim dijelovima, jednostavno slabi. Čitljivo, ali moglo/trebalo je to puno bolje. 5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 11/08/2017 18:01:26
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/08/2017 : 19:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic



100 metaka I & II
8/10


Nakon trodnevnog maratona uspio sam završiti i ove dvije debeljuce. Davno sam čitao izdanje Belog Puta, ostalo je u magli kao nešto što me nije previše privuklo, ali vrijeme je bilo da se obnovi gradivo! Prvo ono najbolje, a to je crtež od Rissa, koji mi je genijalan! Njegov moderni karikaturni stil jednostavno rastura i izgleda kao stvoren za ovu vrstu žanra, nekakav krimi noir. I taj njegov odličan crnobijeli kontrast po kojem je Risso poznat ne gubi ništa nakon boje i sve izgleda fenomenalno! Pročitao sam sve što sam uspio nabaviti od njegovih stripova, Chicanos, Boy Vampire, Fulu... Nacrtao mi je Risso Fulu na MAFEST-u, visi na zidu, naravno.

Što se priče tiče imamo ovo: Na rubu si, jadan, oštečen, bez pravde i onda se pojavi agent Graves koji ti nudi mogućnost. Aktovku sa pištoljem i 100 metaka i dokazima koji će ti otvoriti oči i ukazati na krivce za tvoje probleme. 100 Metaka se sastoji od više priča bez nekog glavnog junaka, ali primjetio sam da se neki ponavljaju. Recimo Dizzy i Shepard još od prve priče, pa onaj tip u Francuskoj, naravno i agent Graves. Ima sigurno još likova, ali tko će to sve pratiti jer ih je sveukupno mali milijun. Treba ovo čitati više puta u tom slučaju. Sve su priče uglavnom svaka za sebe ali očito povezano u cjelinu i sve će to vjerojatno dobiti veći smisao kada se sve pročita. Ništa, treba pričekati preostale knjige. Za sada znamo nešto, osnove, recimo taj Graves koji je očito iznad zakona. Kako?! Pa ljudima nudeći svoju aktovku daje razloge da eliminiraju nekoga iz Trusta. Trust je koliko sam shvatio nekakvo kriminalno udruženje 13 obitelji, a imamo i minutaše koji su kao nekakav zakon unutar Trusta. Kao paze na mir i red između tih trinaest obitelji, kako ne bi dolazilo do međusobnih, vjerojatno krvavih, sukoba. Zagonetka mi je i taj odnos između Gravesa i Sheparda. Graves je izgleda minutaš ili je bio, a Shepard?! Saznajemo u stripu da je minutaša uvijek sedam. Čini mi se da su to negdje spomenuli, ali pitaj boga u kojoj epizodi. Ima samo 850 stranica.

Na kraju da spomenem i ono što mi se ne sviđa, a to je da je da nema neke prave napetosti kakvu bi krimići morali imati. Ok, radnja je zanimljiva, dijalozi, ali ovaj strip nema ono nešto što će me zakovati za fotelju i neću se dizati jer ne mogu prestati čitati. Makar planiram još jednom ovih dana sve prolistati da uhvatim pokoji detalj koji mi je možda promaknuo i diviti se Rissovom crtežu. Još mi je nekako najbolja prva priča i ona sa konobaricom čija je kćer ubijena. Mislim, ako su je već neki proglasili jednom od najboljih kriminalističkih priča računajući sve medije kako piše na naslovnicama i poleđini knjiga, onda se moram zapitati pa što sam ja to od krimića do sada čitao u zadnjih tridesetak godina?! Berardija možda?! Ili Nizzija. Odnosno Juliu i Nick Raidera. Tokom čitanja dok sam se mučio kod pojedinih priča zadržati koncentraciju na tekst, palo mi je na pamet što bi se dogodilo sa ovim pričama da se je odličnom Azzarellu pridružio možda Berardi ili Nizzi iz najboljih dana. Možda desetka, tko zna...



e moj Dario..koda sam ja pisao samo bi ocijena bila nešto viša 9/10

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/08/2017 : 19:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Možda i ja dam višu, ali prvo ću morati još jednom sve pročitati kada izađu preostale knjige!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/08/2017 : 20:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Od svih Fibrinih mangi kao najmanje interesantna djelovao mi je Bosonogi Gen (zbog crteža), no potaknut putovanjem u Japan odlučio sam se pročitati upravo njega (zbog priče). Nakon 12 knjiga (očito ne svih Fibrinih) i ne znam više koliko stotina i stotina stranica mogu reći da nisam ostao impresioniran. Razumijem važnost ovog djela i značaj nekih njegovih obilježja, poput beskompromisnog prikazivanja posljedica bombe ili stava ostalih Japanaca prema preživjelima, no gotovo karikaturalni prikaz likova, (po meni) bespotrebno i pretjerano nasilje među djecom, i iznad svega iznimna repetitivnost, gotovo su u potpunosti oduzeli snagu poruci koju ono nosi. Prve dvije knjige još imaju neku upečatljivost, ali što dalje priča ide sve se više razvodnjava i ponavlja i, usprkos nekim simpatičnim dijelovima, jednostavno slabi. Čitljivo, ali moglo/trebalo je to puno bolje. 5/10





Ja sam pročitao samo te četiri Fibrine knjige i slažem se da su prve bile bolje od drugih. Strašno je to što se je događalo nakon pada bombe, smrt, patnja i bol, ali to sam i očekivao. Ali ono što me je šokiralo je kako su ljudi iz područja koja nisu bila zahvaćena posljedicama eksplozije reagirali prema stradalima. Toliko primitivno i neljudski da je to strašno bilo za čitati! Jako mi je Japan pao u očima nakon toga.

Napiši nam kakav osvrt na razlike Japana i banana Balkana kada se vratiš!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/08/2017 : 23:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Shaner

Od svih Fibrinih mangi kao najmanje interesantna djelovao mi je Bosonogi Gen (zbog crteža), no potaknut putovanjem u Japan odlučio sam se pročitati upravo njega (zbog priče). Nakon 12 knjiga (očito ne svih Fibrinih) i ne znam više koliko stotina i stotina stranica mogu reći da nisam ostao impresioniran. Razumijem važnost ovog djela i značaj nekih njegovih obilježja, poput beskompromisnog prikazivanja posljedica bombe ili stava ostalih Japanaca prema preživjelima, no gotovo karikaturalni prikaz likova, (po meni) bespotrebno i pretjerano nasilje među djecom, i iznad svega iznimna repetitivnost, gotovo su u potpunosti oduzeli snagu poruci koju ono nosi. Prve dvije knjige još imaju neku upečatljivost, ali što dalje priča ide sve se više razvodnjava i ponavlja i, usprkos nekim simpatičnim dijelovima, jednostavno slabi. Čitljivo, ali moglo/trebalo je to puno bolje. 5/10





Ja sam pročitao samo te četiri Fibrine knjige i slažem se da su prve bile bolje od drugih. Strašno je to što se je događalo nakon pada bombe, smrt, patnja i bol, ali to sam i očekivao. Ali ono što me je šokiralo je kako su ljudi iz područja koja nisu bila zahvaćena posljedicama eksplozije reagirali prema stradalima. Toliko primitivno i neljudski da je to strašno bilo za čitati! Jako mi je Japan pao u očima nakon toga.

Napiši nam kakav osvrt na razlike Japana i banana Balkana kada se vratiš!



Slažem se. No ipak nisu tako reagirali svi, bilo je i onih spremnih pomoći. Naš problem je (ili je barem bio moj) što promatramo Japance kao nekakve dijelove stroja, kao da kod njih nema nikakve individualnosti, a to nije baš tako.

I vratio sam se, ali nećemo oftopičariti. Reći ću samo da nije sve to toliko drugačije koliko sam zamišljao. I oni su ljudi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 18/08/2017 : 11:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Fantomasov gnjev
7/10


Ovo je priča o Fantomasu, možda i najpopularnijem liku u povijesti Francuskih krimića. Fantomasa su kreirali Marcel Allain i Pierre Souvestre prije stotinjak godina i do danas je o njemu napravljeno mnogo knjiga, serija, filmova, stripova. Mislim da sam jednom davno gledao jedan film, sjećam se da je glumio legendarni Louis de Funes. U predgovoru piše da je Fantomas možda i prvi superjunak u povijesti, jer je nastao prije Supermana i Batmana, valjda zato jer je bio slično zamaskiran, obučen u usku crnu odjeću i sa maskom na glavi. U mraku pljunuti Batman! Makar, daleko je On od junaka, jer iako je bio nekakav spretni pustolov, lopov i tajanstveni lik, ujedno je i surovi ubojica i teški kriminalac.
Inače, ova knjiga se sastoji od tri albuma objavljena između 2013-2015 godine, a priča o Fantomasu nije ispričana kao klasičan krimić, već na neki poseban način, vizualno vrlo zanimljiv. Pa ako nekoga i ne privuče sama tematika i pomalo konfuzan scenarij i na trenutke dosadna priča, ovo se isplati pročitati barem zbog stvarno zanimljivog crteža i spektakularnih scena.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/08/2017 : 19:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Već mi se nekoliko puta dogodilo da me tek rasprodaja nekog stripa, to jest strah da moje police ne ostanu bez nekog remek-djela, potakne da isti pročitam. Ovaj put strip je bio Habibi, a strah je bio - neopravdan. Izgleda da meni Thompson kao autor jednostavno ne leži. Nakon razočaravajućih Dekica ovo je ipak nešto bolje i to prvenstveno vizualno. Sviđa mi se čak ne toliko sam crtež koliko kompozicija nekih tabli i ukrašavanje kojim autor na trenutke uspijeva postići efekt nekakve orijentalne tapiserije. Priča mi je s druge strane već u startu ne pretjerano zanimljiva, crtice iz islama i kršćanstva kojima je ispresijecana su mi uglavnom poznate i u ovom kontekstu tek mjestimično efektne, a pripovijedanje nepotrebno rastegnuto. Vidim ja u Habibiju neku verziju po svom guštu, kraću i malo drugačijeg pristupa priči, ali to više ne bi bio isti strip. Kao ni Dekice, ovo nije loš strip, no meni je donio više dosade nego čitalačkog zadovoljstva. 6/10

P.S.
Ako nekome još treba Habibi ili možda Pyongyang ili Bilo jednom u Francuskoj, ima ih u Rijeci u Dallasu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 21/08/2017 19:52:47
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/08/2017 : 20:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Kako daješ ocjene ovo si malo pogurao uzbrdo.
Mene strip umorio i nemam neke želje stavljati ga na policu.
Kad je previše patnje i pregrozne sudbine, jednostavno mi pređe neku granicu dobrog ukusa.
Mora stalno ići nizbrdo i kad misliš da je došlo do dna, autor odluči da bi se mogla patnja ipak nastaviti i tako u nedogled.
Nikakve životne mudrosti tu nisam pronašao (niti ih u stripu tražim), a veselja i zabave još manje.
Uz štednju na obojenim stranicama, koje ipak više volim od cb, ostaje mi samo da pročitam Dekice da vidim da li sam đabe krečio družeći se sa Thompsonom i da li sam pravog odabrao.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29281 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/08/2017 : 21:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Za ljubitelje Fibre vidio danas u Avenue Mallu ogroman izbor stripova u bivšem Algoritmu, sada Menart na 2.katu, samo rasprodanog Alvar Mayora s vidio 4 komada, pa Spaghette, From Hell i čitavo brdo drugih stripova.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 21/08/2017 : 22:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



P.S.
Ako nekome još treba Habibi ili možda Pyongyang ili Bilo jednom u Francuskoj, ima ih u Rijeci u Dallasu.





U Dallas music shopu na rivi?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/08/2017 : 00:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Kako daješ ocjene ovo si malo pogurao uzbrdo.




Samo zbog crteza koji mi je na momente bio stvarno jako dojmljiv.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/08/2017 : 01:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by Shaner



P.S.
Ako nekome još treba Habibi ili možda Pyongyang ili Bilo jednom u Francuskoj, ima ih u Rijeci u Dallasu.





U Dallas music shopu na rivi?



Tako je, jedan jedini. Cim udjes lijevo u vitrini na najdonjoj polici.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 22/08/2017 : 12:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by Shaner



P.S.
Ako nekome još treba Habibi ili možda Pyongyang ili Bilo jednom u Francuskoj, ima ih u Rijeci u Dallasu.





U Dallas music shopu na rivi?



Tako je, jedan jedini. Cim udjes lijevo u vitrini na najdonjoj polici.




hvala, kontaktiram ih, pozzz
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/08/2017 : 15:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Silas Corey 2 - Oporuka Zarkoff
8/10


U prvoj knjizi radnja počinje u proljeće 1917, a u ovoj drugoj 11. Studenoga 1918 na dan završetka Prvog svjetskog rata i događa se u Francuskoj, Švicarskoj, Njemačkoj... Sastoji se sastoji od dva albuma objavljenih 2014 i 2015 godine. Scenaristu Fabiena Nurya poznajem iz vrhunskog Bilo jednom u Francuskoj i odličnog albuma Staljinova smrt, a crtača Pierrea Alarya sam osim u Silasu čitao i u zabavnom Belladoneu. Odlični autori!

Što se priče tiče, rat završava, a Silas je u banani, kocka, pije... Iz te učmalosti vadi ga prilika nakon što je ubijen Silasov poznanik detektiv, kojega je plaćala njegova stara poznanica gospođa Zarkoff, bogata trgovkinja oružjem. Preuzevši njegov posao Silas kreće u potragu za mladim Johannom Zichlerom, njenim napuštenim sinom i budućim nasljednikom ogromnog bogatstva. Ali s obzirom da je gospođa Zarkoff gotovo na samrti neće svi biti oduševljeni tom njenom idejom da pronađe sina i prepusti mu upravljanje carstvom. ... i tako Silas kreće i vrijeme je za novu avanturu!

Mislio sam pred kraj dati nižu ocjenu, ali završetak mi je bio odličan. Za ljubitelje krimića smještenih u vrijeme Prvog svjetskog rata, preporučam!


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/08/2017 : 14:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Skalpirani
8/10


Dugo sam odgađao čitanje skalpiranih jer mi je tema prenaporna. Skoro tisuću stranica gadnih ubojstava, masakriranja, tučnjave, psovki, drogiranja, mučnih scena... Ovdje toga ima koliko hoćeš! Radnja se događa u indijanskom rezervatu plemena Lakota pod nazivom Ruža prerije. Ako je i bila ruža, odavno je ocvala! Sto posto sam siguran da se Magični Vjetar, Ludi konj i njegove Lakote okreću u grobu kada kao duhovi gledaju na što je spalo pleme. U stripu piše: najsiromašniji okrug u SAD-u, nezaposlenost 80%, itd. Izgleda da borba protiv indijanaca traje i danas, samo na jedan "civiliziraniji" način nego prije 150 godina. Nisam na žalost nikada bio niti u jednom indijanskom rezervatu, a nadam se i da nije bio niti Jason Aaron i da je ovo sve čista fikcija. Kada već spominjem scenaristu, koji je amerikanac, red je da spomenem i crtača, koji nas je ove godine posjetio i na MAFEST-u. R.M. Guera iliti Rajko Milošević, rođen u BG-u, a već 25g živi u Barceloni. Vrlo simpatičan tip, koji je sa veseljem crtao u Makarskoj i svima ispunjavao želje. Odličan je crtač! Eto nedavno sam čitao 100 metaka od Rissa i Azzarella, također nekakav krimi noir kao i ovo, samo što su skalpirani western krimi noir. :-p Nevjerojatno! Uglavnom, Aaron i Guera su mi bolja kombinacija ma koliko god se meni tematika ne sviđa i Skalpirani vrijede više od moje osmice.

Inače glavni akter je Dashiell "Dash" Zli Konj koji je davno otišao iz rezervata kao tinejđer i vraća se kao prekaljeni tip koji je prošao sve i svašta. Agent je FBI-a, na tajnom zadatku da sredi najvećeg kriminalca u rezervatu, po nalogu agenta Nitza koji ga je i unovačio. Glavni kriminalac Crvena Vrana je ujedno i poglavica plemena. Ludi konju, ustani iz mrtvih i vrati se!!! Ha ha! Kako priča ide, puno toga se otkriva, mnoge stvari se povezuju. Sve je to scenaristički odrađeno fenomenalno! Vrijeme ne ide linearno, a događaji u prošlosti su osim naznakom vremena prikazani u malo drugačijim jednoličnijim tonovima. Sve to mješanje sadašnjosti i prošlosti je napravljeno odlično, karakterizacija likova je vrhunska! Kod svih glavnih protagonista je objašnjena njihova prošlost, barem djelomično, svi su uglavnom imali teško djetinjstvo ili težak život i to se sve odlično vidi i osjeća u stripu. Crvena vrana, Carol, Diesel, Gina... Ovo je strip bez pozitivaca ili skoro bez. Uključujući i agenta Nitza i Zlog Konja. Nitz iako samo i uporno pokušava pronaći krivce za ubojstvo njegova dva prijatelja agenta, daleko je od pozitivca. Što se Zlog Konja tiče citiram Nitzeov opis: Arogantan, nepažljiv, tvrdoglav, totalno van kontrole, granični sociopat kojeg tjera duboko usađen gnjev, a možda i podsvjesna želja za smrču. On je hodajući nasilni slom živaca i potpuna opasnost za sve oko sebe... Čovjek je totalna zagonetka i iako je povremeno zabljesnuo pozitivno, bojim se kako će na kraju priče ipak loše završiti, jer ovo je priča u kojoj nema pobjednika...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/08/2017 : 14:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Skalpirani mi postaju bolji kad se fokus radnje makne s Dasha i prebaci na Crvenu vranu. Guera je praznik za oči.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/08/2017 : 18:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Skalpirani mi postaju bolji kad se fokus radnje makne s Dasha i prebaci na Crvenu vranu. Guera je praznik za oči.



Slažem se, Red Crow je daleko najzanimljiviji lik u serijalu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000