forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 22/12/2011 : 11:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Novi Zekani stigli, pročitao Proljetne praznike. Pa istina je, vidi se razlika. Počinje kao Jeeves i Wooster, završi kao Zekan, ali malo je ispod ostalih do sada procitanih. Sad ostaju ova tri od kojih stvarno puno očekujem.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2011 : 13:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Je, malo je scenaristički naporan Che i treba rudariti kroz njega, ali ima nekog šuga u sebi i to mi se svidjelo..

A što se tiče najgoreg fibraša, to je daleko bez ikakve konkurencije Light/Bold!! Taj je totalni šit!


Isto i kod mene - od svih Fibri, L&B mi je najveće razočarenje.
Jedino što imamo Bernetov crtež da mu se divimo.
Dobro, ne mogu da kažem da mi je totalan šit, ali da je u odnosu na druge Fibre dosta lošiji,za mene jeste.
Za Čea se spremam već odavno da ga sljuštim, pa ću i ja izložiti svoje utiske.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 22/12/2011 : 22:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Zekani procitani. Divan je to serijal. Svi albumi odlični, a Takav je život je savršen za kraj. Još jednom preporuka svima da čitaju Zekana. Ako ništa drugo Anto će biti zadovoljan sto nas je sve vise :-).
Usput bilo bi zanimljivo da nam Macan kaže koju o Zekanu, koji mu je omiljeni album recimo, a i Marko sigurno ima svog favorita. Izjasnite se :-).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/12/2011 : 00:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> bilo bi zanimljivo da nam Macan kaže koju o Zekanu, koji mu je omiljeni album recimo

S obzirom na finalnu strukturu serije, ne mogu ih promatrati odvojeno, već isključivo kao roman u deset dijelova.

mcn

PS Nije kraj TJŽ nego AU.

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 23/12/2011 00:05:09
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 23/12/2011 : 00:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn
PS Nije kraj TJŽ nego AU.



da, al kad ja to napišem onda bude komentar u stilu....ma mcn se šali...

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/12/2011 : 00:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Nisu, ove priče iz Q stripa nisu uopče vezane na serijal,

Nisu dio serije, ali su vezane: Šetnja istim likovima, a Krabar je Rikijevo djetinjstvo. I onda ostaju još Patagonijske mrkve koje su kaos i "Top Ouf" ("Konza") koji je Riki poslije Zekan serijala. E, a i ona dva Rikijeva frenda (Srećko i ... zaboravio sam) se pojavljuju u albumu kompjutorskih gegova. I možda još negjde nešto (Galopinot je Zekan krosover s neccim od Mattta Konturea, nisam čitao, a Zekan ima i kameo u "Desoeuvre"). E i da, narvano, Mildiou je pred serijalni out of continuity Zekan.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/12/2011 : 00:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>da, al kad ja to napišem onda bude komentar u stilu....ma mcn se šali...

Objasnio bih ja, ali je težak spoiler.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 23/12/2011 : 06:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by mcn
PS Nije kraj TJŽ nego AU.



da, al kad ja to napišem onda bude komentar u stilu....ma mcn se šali...




Ja sam ih poredao po svom, AU je sa Blacktownom, Walterom i Proljetnim praznicima, tako da je TJŽ ipak posljednji . A Krabar prvi .

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/12/2011 : 09:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>da, al kad ja to napišem onda bude komentar u stilu....ma mcn se šali...

Objasnio bih ja, ali je težak spoiler.

(mcn)



Samo ti daj. Nevidljiva slova, veliko "SPOILER" na pocetku ili nesto slicno i nema problema. Uopce nisam imao pojma da je to povezano.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/12/2011 : 10:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Upravo zavrsih Aldeberana, dosta mi je vremena trebalo da se odlucim kupiti ga, al sam ga zato procitao po ubrzanoj proceduri. Moje misljenje, za veci deo stripa manje vise stendardno, plasticni likovi, vec vidje/jednostavne sudbine, vec vidjeno drustveno uredjenje i sve to ukrsteno sa sjajnom atmosferom Aldeberana. Nemogucnost da ljudski deo scenarija prosiri i tu da nesto novo, Leo na sjajan nacin ubacuje u scenario cudesa sa te cudne planete. Tako da strip nikad nije dosadan. Lako je primetiti da Leo nije preterano gurao taj nepoznati svet u strip, al ta 'cudesa' su uvek efektivna, naboj scenarija je upravo pred njihovim pojavljivanjem sto je odlicno. Losa strana Aldeberana je izuzetno losh kraj, to sto nije razresena misterija Matise mi je i bila ocekivano, al sama zavrsnica je neverovatno buljutavo toliko vesela i pozitivna, da mi je neprirodna. U epilogu samo fali deo koji bi rekao da ce deca glavnih junaka stripa postati uzorni i ugledni gradjani.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 23/12/2011 : 11:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
I ja bih da cujem kako AU i Blacktown padaju u Zekanov kontinuitet.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/12/2011 : 11:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
SPOILER SPACE!

Daklem, po nekim razgovorima koje je kritičar Bart Beaty vodio s Trondheimom, zaključio je da se ljubavna priča Zekana i Nađe razvija - ako ne događajno, a onda emotivno - kroz sve albume, bilo slijedne bilo vanslijedne. Nisam 100% siguran pušim li tu teoriju, više mi djeluje kao da je Trondheimu to palo na pamet naknadno, a da je u početku, dok nije namjeravao zatvoriti seriju, samo htio slobodu zezanja. No, s AU je posve druga stvar.

U Francuskoj je AU izašao prije TJŽ, ali je imao broj 9 (zadnji, s obzirom da su Slalomi tamo 0), dok je TJŽ* bio broj 8. Tako da je AU, kad ga se čitalo iza BP, djelovao kao obična neslijedna zajebancija poput Blacktowna ili Waltera. Kad ga se, pak, čita iza TJŽ onda imamo Zekana koji pogiba i biva reinkarniran u Spiroua, u tradicionalno besmrtan lik stare FB škole. Psihološko stanje Trondheimovo u trenutku te odluke ostavljam vama na iščitavanje.

I pazite kako quotate ovo, zbog spoilera.


(mcn)

* Svaki put kad ovo tipkam mislim na transjugoslavensku željeznicu.

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 23/12/2011 : 11:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Pa ima smisla nekakvog, mada mi je ipak malo nategnuto.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/01/2012 : 02:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
SVEBOR & PLAMENA ... u petak, pred novu, standardno okupljanje kod Miroslava u AF, ja sa Markom prebiram sta cu sve uzeti, klasicno daj mi ovo, ono, ovo tamo, ovo ovde, i...je li, kakav je ovaj Svebor & Plamena ? Marko kaze, meni je dobar, utoliko ulece Austin i kaze "super, vrh, ekstra", e ajd' reko, daj da uzmem. U nedelju jutro, budim se na standardnih 6h spavanja, odradjujem kucne poslove, igram se sa detetom, odradjujem radni dan do ponoci, negde pred kraj smene uhvatim listati Svebora & Plamenu, posto sam iz gepeka Ibize iskrijumcario kese sa stripovima...dopadljivo...lepo...idem oprati i sterilisati flasice, oprati sudove, da, prvo sudove, onda ubacio flasice, ukljucio sterilizator i nastavio citati Svebora...sad je 02:30, i opet cu spavati tek da kazem da jesam, ali idem u taj kratki san punog srca i revitalizovan, jer se osecam da sam konacno procitao strip koji je trebao da mi se desi kada sam ja imao izmedju 14 i 20 godina, a nije mi se desio. Mogu misliti kakva je bila privilegija rasti uz Svebora & Plamenu, ali i ovako integralno procitati nije za baciti. Divne coming of age price, cesto gorke ali uvek pravilno plasirane, cesto setne ali nikad pateticne. Svebor se sada odlaze na neko sigurno mesto da odstoji, jer moja ce deca imati tu privilegiju od koji red odozgo. Hvala Darko, Gorane, Matija, hvala Marko. Naterali ste overworked 30somethinga da se opet oseti mlad & angsty. Sto, valjda, nije lose. ******************************* na n-ti stepen / *****

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 02/01/2012 : 16:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
Bas mi je drago da ti je lego....sad me nalozhi da ga izronjam iz kutija i ponovo procitam...davno je to bilo kad sam ga citao...ni decu tad nisam imao :P Taman i ja malo da se podmladim :)

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2012 : 21:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Evo jedno prigodno pitanje :
koje su vam najiščekivanije Fibre ove godine ??

očekujem puno dobrih naslova, ali favoriti su mi svakako dve kolorke (Betelgez i Kosmonauti budućnosti od Larsenea&Trondhajma), Rip Kirbiji (nadam se četiri komada) i Tvrđe (valjda će ih Marko nekako ugurati u prenatrpani raspored).Zaboravih i Dardevila - sveukupno 15 naslova koji se moraju kupiti istog trena + ostatak koji obećava (Alak Siner,Kriminal,Povratak prirodi,Pirat Isak,Bosonogi gen,Šabute,Gipi,Blast 2,Rabat,Negro,Neznanac,Džonatan,.....)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/01/2012 21:16:05
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/01/2012 : 21:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nastavci Negra i Neznanca svakako su na vrhu moje liste. Od ostalog, cela ova tura u previewu mi deluje djj, pogotovo Kordej i mcnov Cap. A valja jos kupiti i izdanja iz 2011, jer sam promasio celu turu sa Trgovinom.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2012 : 21:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Nastavci Negra i Neznanca svakako su na vrhu moje liste. Od ostalog, cela ova tura u previewu mi deluje djj, pogotovo Kordej i mcnov Cap. A valja jos kupiti i izdanja iz 2011, jer sam promasio celu turu sa Trgovinom.


ne pitam te šta ti je na vrhu šoping liste, već koje je izdanje iz 2012-e koje najviše isčekuješ!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/01/2012 21:25:57
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/01/2012 : 21:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Za sada od ovih najavljenih Daredevil i Captain America.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/01/2012 : 22:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Pa to sto prvo kupujem najvise i iscekujem. :P

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 02/01/2012 : 22:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Definitivno Milerov Daredevil.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 02/01/2012 : 22:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
anto, od tvrdji se nadam bar osam komada sada kada su zekani gotovi:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28962 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/01/2012 : 23:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, sorry, ali Darko mora prevesti točno... 32 druga albuma prije nego Tvrđa dođe na red. Ali nadoknadit ćemo to.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 02/01/2012 : 23:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
zar mora prije prva cetiri izdanja ili za ona druga cetiri izdanja?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 02/01/2012 : 23:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
On radi inventure Borovnica, ti gledaš serije na tv-u a Tvrđe neka se same prevode i objavljuju :-).
Ajde sada je pravo vrijeme, početak godine, daj nam popis SVEGA sto ćeš objaviti u naredne dvije-tri godine, za što si osigurao prava. Pa da to bude na jednom mjestu da se veselimo kad gledamo taj ludi popis. Ima tu sigurno i još nenajavljenih stvari. Ne moras pisati kada ce biti, samo da ces objaviti. Znam da ti se ne da to raditi ali ajde ipak :-).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000