forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Sinkronizacija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Kapiram skroz Hrvate i nas. Ono sto smo gledali kao klinci je merodavno za nas. Za mene je Simke jedini Dusko, odrastao sam uz njega i ne mogu da zamislim neki drugi glas, kao sto je Hrvatima taj Zekoslav jedan jedini.
Inace, nedavno sam saznao da je postojala i TVNS sinhornizacija Himena, ali ja priznajem samo TVZ sinhro. Isto je i sa Asteriksom, Rakunima i jos nekim crtacima.
Nema veze da l su crtaci na hr i sr, odraso si uz to i nikave nove sinhronizacije strumpfova ili diznijevih crtaca ne mogu da se zamene one stare.
Budimo sretni sto smo imali tako lepo detinjstvo, barem sto se crtaca tice.

Evo i Evoksa, sinhro TVSA. Secate ih se?



Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

o.O 321
Junior Member



358 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 16/02/2012 : 22:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send o.O 321 a Private Message  Reply with Quote
Zekoslav Mrkva ima odlicnu sinhronizaciju

Evo primera kako su Djuza Stojiljkovic i Nikola Simic radili sinhronizaciju

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

[green]Inace, nedavno sam saznao da je postojala i TVNS sinhornizacija Himena, ali ja priznajem samo TVZ sinhro. Isto je i sa Asteriksom, Rakunima i jos nekim crtacima.

Jasta, samo sive lubanje silom.

I ne zaboraviti jos jednu odlicnu hrvatsku sinhronizaciju : Danger Mouse ! "Tibokca, shefe!"

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
To, to, samo to



Kao klinja im'o Straska, Himena, onu njegovu letelicu, keva kupila mac sa futrolom, oklop koji nosi u crtacu, pa se macujespo ceo dan sa drugarima i vices: "sive lubanje silom, ja imam moc". Danas ostao samo mac

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Moj drug iz skole je kao svoju "win!" frazu vikao "ZATOCIO SAM HIMENA U STUPICU OD ZELJEZA!".

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote


Ja i dan danas cesto govorim i upotrebljavam recenice iz Transformersa a i ostalih crtaca.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 16/02/2012 22:25:55
Go to Top of Page

o.O 321
Junior Member



358 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 16/02/2012 : 22:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send o.O 321 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu
I ne zaboraviti jos jednu odlicnu hrvatsku sinhronizaciju : Danger Mouse ! "Tibokca, shefe!"



Kako se on prevodio tad po naski?!

Imao sam na video kaseti jednu cuvenu sinhronizaciju i epizodu sa Trtimirom, ali nikako da je nadjem! (bio je u carapi)

I necu, necu necu ti reci da je ovo klopka - Dobro, onda nemoj Trtimire
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2012 : 22:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni je recimo u srpskim crtićima bio genijalan Milutin Mića Tatić, kojeg sam kao mali uživao gledati u izvrsnoj seriji Na slovo, na slovo. Vidim da je umro davno i relativno mlad, 1991. u dobi od samo 67 godina. Šteta...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2012 : 22:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
A ovo mi je bio posebni gušt u školsom programu....


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by o.O 321

quote:
Originally posted by Mairosu
I ne zaboraviti jos jednu odlicnu hrvatsku sinhronizaciju : Danger Mouse ! "Tibokca, shefe!"



Kako se on prevodio tad po naski?!

Mislim da mi uopste nismo imali Danger Mousea. To je islo u onom ranom jutarnjem programu za vikend, sto smo mi ponekad preuzimali od hrvata. Znam da je bio neki matine program, neki klinci se jure po nekom zamku, i povremeno se pusti neki crtani. Bili su danger mouse, pa neki medved po imenu super ted itd.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

o.O 321
Junior Member



358 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 16/02/2012 : 22:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send o.O 321 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by o.O 321

quote:
Originally posted by Mairosu
I ne zaboraviti jos jednu odlicnu hrvatsku sinhronizaciju : Danger Mouse ! "Tibokca, shefe!"



Kako se on prevodio tad po naski?!

Mislim da mi uopste nismo imali Danger Mousea. To je islo u onom ranom jutarnjem programu za vikend, sto smo mi ponekad preuzimali od hrvata. Znam da je bio neki matine program, neki klinci se jure po nekom zamku, i povremeno se pusti neki crtani. Bili su danger mouse, pa neki medved po imenu super ted itd.



Ja to vodim pod nase

A imali smo i "mi" pre par godina na televiziji Hepi (pretkosava). Uzasna sinhronizacija bese
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2012 : 22:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Medvjed Ted je bio plišani medo kojem "još na traci pronađoše grešku u dlaci. Ali tada se iz svemira spusti čudesno dlakavo biće, i našem Tedu podari novo žiće. I tako medvjed Ted postade Super Ted!". Mislim da je to tako išlo...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/02/2012 : 22:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

[green]Kapiram skroz Hrvate i nas. Ono sto smo gledali kao klinci je merodavno za nas. Za mene je Simke jedini Dusko, odrastao sam uz njega i ne mogu da zamislim neki drugi glas, kao sto je Hrvatima taj Zekoslav jedan jedini.



za mene je Zekoslav Mrkva Mel Blanc, i nitko njega nadmašit ne može. Simić i Puhalo sami po sebi nisu bili loši, ali Blanc je ipak u tom polju bio bolji.
za mene je Nikola Simić sinonim za Sekača.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Imali smo mi ovo


Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

za mene je Nikola Simić sinonim za Sekača.



Da, ali i Megatrona.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/02/2012 : 22:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

To, to, samo to






čekaj, Heman je ustvari princ koliko se sjećam, a zove se Adam, kaj ne?
najjače mi je oduvijek bilo ona njegova klasična: "I have the power!!!"

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/02/2012 : 22:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Da, ali i Megatrona.


e hebiga, Transformerse nisam nikad gledao...

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 16/02/2012 22:57:36
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Da, Adam. Al' samo Covek oruzje, Orko i Carobnica znaju za to. Naivno, gotovo je isti i kada se transformise, al koga briga, klinci smo bili.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 22:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Da, ali i Megatrona.


e hebiga, Transformerse nisam nikad gledao...



Evo prilike, meni omiljena epizoda.



Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

o.O 321
Junior Member



358 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 16/02/2012 : 22:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send o.O 321 a Private Message  Reply with Quote
Obozavao sam i Rakune Ciril Stipsa i Ceda Urnebesna je neka epizoda kada igraju hokej, ako je nadjem, postavicu je


Pa Blufonci


Pa Bipsici


I Snorkijevci

Edited by - o.O 321 on 16/02/2012 23:00:14
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 23:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
E, imali smo i nasu sinhronizaciju Bipsisa. Kod nas se zbali Bomboncici Ima par epizoda da se nadju.

Pa Mapet bebe



Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/02/2012 : 23:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote


jel se to meni čini il zvuči ko da Gargamel tamo pred kraj kaže nešto poput: "Popuši ga, baba!" XD

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 16/02/2012 23:07:19
Go to Top of Page

o.O 321
Junior Member



358 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 16/02/2012 : 23:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send o.O 321 a Private Message  Reply with Quote
Kuku si ga vama
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/02/2012 : 23:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
"Kuku si ga vama"

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/02/2012 : 23:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
danke!

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000