forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Da li su ovo orginal pan posteri?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 17/05/2012 : 11:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote

Naleteo sam na ove aukcije slicajno pretrazujuci limundo. Tip se kune da su posteri orginal iz 1974 god., meni bas ne izgleda tako...

Šta vi mislite?


http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Stari-stripovi/KOMADANT-MARK-PAN-POSTER-1974-GODINA-48-X-68-cm/5252191

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Stari-stripovi/KIT-TELER-PAN-POSTER-1974-GODINA-48-X-68-cm/5252206

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Stari-stripovi/ZAGOR-PAN-POSTER-1974-GODINA-48-X-68-cm-ODLICNO-STANJE/5252169

lwood
Advanced Member



Colombia
46521 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/05/2012 : 12:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
izgledaju preočuvani za 1974.
a možda i jesu,đava če znat

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

almon
New Member

Croatia
225 Posts

Member since 13/11/2009

Posted - 17/05/2012 : 12:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send almon a Private Message  Reply with Quote
Posteri su se pojavili 1975.Prvi su bili Tex,Blek,Mark i Zagor.Najavljeni su u LMS 140.Kit je dodan kasnije.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 17/05/2012 : 12:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Ova izražena mangenta na Kit Telerovom posteru mi je jako sumnjiva, ona je simptomatična za digitalnu štampu ...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2343 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 17/05/2012 : 13:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav original!?
Nema šanse...

Carpe diem
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 17/05/2012 : 15:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Onaj bijeli krug na Zagorovom posteru već bi morao malo požutjeti nakon toliko godina.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/05/2012 : 16:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
izgledaju ko da su tek izašli iz štampe.....previše sjaje za 38 godina stare postere.....
Iako je težko optuživati čovjeka kojeg ne znamo da je varalica ali ipak ovo je sumljivo JAKO, zbog toga ja neču bidati iako imam otvoren račun na limundo, i volio bi imati originalne postere ovo preskačem.

Ipak je čudno da netko drži kod kuče 38 GODINA postere a na njima nema ni mrlje, nije ih stavio na zid ni ništa,....čekao strpljivo 38 godina kako bi ih baš sada stavio na aukcije....ZAŠTO BAŠ SADA, NAKON TOLIKO VREMENA ( a da nije ni minutu uživao u njima, nije ih stavio na zid, ni ništa...).

Sumljivo......
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/05/2012 : 16:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Zar misliš da bi Zagor i Kit Teler posteri onako pozirali nakon što su 38 godina bili uralani u rolu??? Pa trebao bi stavit ciglu na svaki kut da se ne urola natrag!
-imaš uvjek na stripovi.com aukcijama u vitrini kod prodavača agozec poster junaka iz ZS i LMS-a,ali u opisu jasno stoji "kopija"...možda imaju istog dobavljača?
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 17/05/2012 : 17:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
stvarno dleuje sumnjivo
Go to Top of Page

agozec
Starting Member

12 Posts

Member since 10/02/2010

Posted - 17/05/2012 : 18:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send agozec a Private Message  Reply with Quote
Po meni su Komaant Mark I Kit Teler Orginalni posterri.
Što za poster Zagora nebi rekao :)
LP azecgo :)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46521 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/05/2012 : 20:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ja iman blekov poster al ne izgleda ni upola ovako dobro na slici.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11202 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 17/05/2012 : 21:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Prevara jedan kroz jedan.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 17/05/2012 : 21:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Posteri su originalni, 100%!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 17/05/2012 : 22:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Posteri su originalni, 100%!



Niti jedan od ovih postera nije orginalan.Nemoguće da su ovoliko sjajni(odraz blica).Boje su prejake i papir je previše sjajan.Na orginalima se prilikom slikanja može stvorit odbljesak na dijelu papira na kojem nema boje(slike),ali odbljesak sa slike je nemoguć kod orginala.Nije prvi puta da su se pojavile kopije.Na takvom papiru ti posteri nisu rađeni jer taj sjajni papir ne upija boju.Na takvom papiru sigurno nisu rađeni.
Moj dojam.

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 17/05/2012 : 22:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
I meni sve to skupa previše blješti, ali ipak mi je najsumnjivija ona kristalno čista bijela boja. Nakon toliko godina nema šanse da barem malo ne požuti.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/05/2012 : 22:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Papir na kojima su svi posteri otisnuti izgleda predobro i za današnje vrijeme, pa nema šanse da bi mogao potjecati iz 1975. (ne 1974.). A da ne govorim da ih zub vremena u drugom slučaju baš nimalo nije dotakao???

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 17/05/2012 : 23:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by srdjandj

Posteri su originalni, 100%!



Niti jedan od ovih postera nije orginalan.Nemoguće da su ovoliko sjajni(odraz blica).Boje su prejake i papir je previše sjajan.Na orginalima se prilikom slikanja može stvorit odbljesak na dijelu papira na kojem nema boje(slike),ali odbljesak sa slike je nemoguć kod orginala.Nije prvi puta da su se pojavile kopije.Na takvom papiru ti posteri nisu rađeni jer taj sjajni papir ne upija boju.Na takvom papiru sigurno nisu rađeni.
Moj dojam.



Imao sam ja ove postere kao dete, čak se sećam i da sam ih naručio i dobio u originalnoj futroli. Kasnije je to bačeno, no nije to tema, meni se u prvi mah učinilo da su originalni i moguće da su čuvani baš u takvoj originalnoj futroli i mogli bi biti i dan danas isti kao i kad su kupljeni.
No, ako ti kažeš da nisu originalni(verujem da se bolje razumeš u ove stvari, jer si se susretao godinama sa svim i svačim), ja ti verujem!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

korner
Starting Member

8 Posts

Member since 19/05/2010

Posted - 18/05/2012 : 00:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send korner a Private Message  Reply with Quote
Nije mi jasno zašto jedni te isti članovi prave problem dali je nesto orginal ili ne posteri su orginal za mene i dali ti isti članovi imaju postere da to mogu potvrdit tako da nije sve kopija sto neko napise i uvjek sam se nosio s time nije bitno šta se napise već ko napise ovo je moj prvi komentar na bilo koju priču uvjek sam gledo ostat po strani ali vidim da ne vrijedi ja imam te iste postere ali lošije ocuvane i sigurno su orginal i nikad ne bi pitao na drugim foruma ili aukcijama dali su orginal ili ne i ovo nije prvi put da na drugim aukcijama neko pravi problem i eto moja priča se svodi na to da ću ja sigurno pokušat osvojit te postere a drugi neka pričaju da sam ovakav ili onakav a onda me mole za neku uslugu a nisu ni svjesni da nije problem u meni već u njima pozdrav svima koji su dobra i topla srca i onima koji misle da svi nesta mute i misle zaradit kruha bez motike vjerujtemi grese
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 18/05/2012 : 00:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
?
Go to Top of Page

korner
Starting Member

8 Posts

Member since 19/05/2010

Posted - 18/05/2012 : 00:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send korner a Private Message  Reply with Quote
Nije prvi put da neko povuče pitanje šta je to a nije ponudio ni 2 kune da bi znao dali je orginal ili ne a bitno da je stavio na forum da je neka budala dala 35 kuna za jednu slicicu a pojedini te iste sličice skupinama 10 godina i nemogu ih skupit i opet nije problem u prodavcima već u kupcima jer su oni loši i prevaranti kupuju kopirano zato bolje da se ne javljaju i da ne ostavljaju ponude na nesta kopirano ili sto nije orginal već da puste nas loše i prevarante da to kupimo ja ih molim za strpljenje pozdrav svima
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 18/05/2012 : 00:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Druže? jel ti dobro ?
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 18/05/2012 : 00:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Na darkwood forumu je već pisano o ovome

evo u vezi pan postera sta kaze sloba :
"Ti posteri su jako retki, a da su originalni. I Srbiji i u Hrvatskoj su dostampani u solidnoj kolicini, ali se lako primeti razlika izmedju originala i kopije, iako je jedna serija jako dobro uradjena.

Od strip junaka, na Pan posterima postoje jos i Dr. Zistis i Lun kralj ponoci."
a onda Dveribad dodaje
"Ti posteri su se naručivali poštom i dolazili bi u nekakvoj kartonskoj tubi na kojoj je bila adresa primatelja(na malom cijelom zaljepljenom papiru je bila vaša adresa,napisana na pisaćoj mašini).Mislim da još negdje imam tu orginalnu kartonsku tubu,kaja je inače odlično čuvala sadržaj koji je unutra.Vrhovi tube su bili zatvoreni nekakvim plastičnim čepovima(ako se dobro sjećam).
Inače,ja sam s orginala kopirao te postere(zagor,tex,mark,blek,kit) i uradio po 500 primjeraka svakog junaka,a ideja je bila da ih djelim kolekcionarima ili poklanjam te kopije uz neke stripove.Obzirom da ih je trebalo skenirati,a da ne ispadne da kopiram orginal,na tim kopijama nema nikakvog natpisa(izbrisano je PAN poster i ona sitna štampana slova na lijevoj strani ...npšro "dnevnik".Novi Sad....itd...).
Vjerojatno je nekoliko ljudi primjetilo da sam u te postere pakirao i zaštićivao stripove kada sam ih slao sa aukcija.To su čiste kopije na nešto tvrđem papiru.Još uvijek imam te filmove i dosta dobro je to urađeno,ali je očito da je kopirano i korišteno u propagandne svrhe.Mislim da sam to radio 2004 godine.

Naknadno se pojavilo nekoliko fuš pokušaja,ali jedan lik iz N.Sada je to odlično kopirao.Od orginala se razlikuje po teksturi boje,nešto slabije prozirnosti papira na dnevnom svijetlu i postoje, na toj odlično odštampanoj kopiji ,nekoliko detalja koji odudaraju od orginala.Na Tex-ovom posteru je fulana boja u par nijansi,a na Zagorovom je greška vidljivija.Inače,to su jedina dva postera koja su poprilično dobro odrađena u kopiranom izdanju.Papir je identičan sa orginalom,pa se teško razaznaje.
Vrlo uočljiva razlika tih kopija u odnosu na orginal su upravo ta sitna slova u lijevom dijelu postera,duž ruba.U orginalu su nešto mutnija ta slova.
Poster od Mikija je rađen(isti kao i na albumu sa sličicama),ali mislim da nije išao u prodaju(možda Srbija i blizina).Crtali su ih talijanski crtači i može se otkrit tko ih je radio,mislim da negdje imam taj podatak.
Vidjet ću i probat pronać orginalni paket(tubu),pa javim."
uostalom to je ovaj topik:
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=1026.15
Go to Top of Page

korner
Starting Member

8 Posts

Member since 19/05/2010

Posted - 18/05/2012 : 00:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send korner a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislio samo na tebe pusti ljude da rade i prodaju i ti sigurno nećeš ostavit ponudu o 50€ ali drugi hoće i ja to cjenim na limundu nisam prodao ni jedan predmet niti hoću nego samo kupujem i hoću da kupim bez tvog savjeta nemoj se umarat tuđim aukcijama nadam se da si shvatio moj i tvoj problem jer neću ja kupovat i davat novac da bi ti piso na forumu da sam ja budala koja je platila ovoliko ili onoliko svaka aukcija ima svoju cjenu i kupca i svako voli nekog ili nesto zato strpljenja za sve koji skupljaju svašta
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 18/05/2012 : 01:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by korner

Nisam mislio samo na tebe pusti ljude da rade i prodaju i ti sigurno nećeš ostavit ponudu o 50€ ali drugi hoće i ja to cjenim na limundu nisam prodao ni jedan predmet niti hoću nego samo kupujem i hoću da kupim bez tvog savjeta nemoj se umarat tuđim aukcijama nadam se da si shvatio moj i tvoj problem jer neću ja kupovat i davat novac da bi ti piso na forumu da sam ja budala koja je platila ovoliko ili onoliko svaka aukcija ima svoju cjenu i kupca i svako voli nekog ili nesto zato strpljenja za sve koji skupljaju svašta


Ne razumem te druze. Odakle ti znas da ja ne bih ostavio ponudu od 50€? Malo vise novca sam ja ostavio na stripove nego sto ti mislis očigledno ... ali, to nije bitno sad.
U svakoj grani kolekcionarstva, pravi kolekcionari ne vole i to im je rak rana kada se pojavi neka replika koja naizgled izgleda kao orginal. Što se mene tiče tako je i ovde. Nekoliko puta sam ukazao ovde na predmete koji su meni lično sumnjivi i pitao ostale kolekcionare za misljenje. Ne vidim šta sam tu loše uradio.
Ako sam te iz ko zna kog razloga uznemirio ovim topikom, evo javno ti se izvinjavam.
Šta ti meni zapravo zameras?

... ne želim da budem grub, ali ako ti se ne svidja šta piše u ovom topiku nemoj ga otvarati, što kažu "šta zagorči ne mora se zagristi".
Ni u jednom trenutku tebe nisam etiketirao kao budalu ...

Edited by - andjelt on 18/05/2012 01:07:10
Go to Top of Page

korner
Starting Member

8 Posts

Member since 19/05/2010

Posted - 18/05/2012 : 01:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send korner a Private Message  Reply with Quote
Evo kad smo kod toga 70% moji stripova sam kupio kod Ratka sto ns aukcijama sto privatno i većinu dobio na poklon jer je vidio da nisam neki vakav ili nakav kako ljudi kažu i nisam stigo da odem na otvorenje striparnice gdje sam trebao ići sa gospodinom gasom iz Osijeka ili dcrapo sa stripova com jer sam bio sprecen i pogledah slike s otvorenja i vidjeh uokvirenje slike Pan postere Odmah sam nazvao Ratka da vidim dali ima još da ih kupim jer sam zainteresiran i on mi je rekao da se može nabaviti znaci da ih ima samo ih treba naći ili prepoznat da su pravi pozdrav nadam se da nisam nikoga uvredio

Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 18/05/2012 : 01:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
druze, želim ti sve najbolje i pozdrav od toze
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000