forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 118

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2024 : 22:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Moj zbunjeni Frano, a šta te toliko smeta u westernu?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 23:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Zbunjuju me takvi filmovi.
Nisu uvjerljivi.
Pa im se nekak oprem.

Uradci tipa City Slickers me razvesele.


Gledaš li ti kaubojce?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 23:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinkyjevo oduševljenje kaubojcima poštujem.
Stinkyjevo nepostovanje indijanaca ne.

Malo je to sad sve ispalo sirovo, al bar smo si na čisto.

Fino ste moderirali.

Pomogli ste mi da se utvrdim u svojoj zbunjenosti :)

Sad mi dalje valja navijati za ruse da povrate sve svoje nazad. Skroz do zagorja :)

Kauboji su predaleko prodrli...

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 23:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I Pončo, isprika.
Nisi ti bio pokazao vrlinu već Ridiculus.
Smešalo mi se čitajući sve te postove.


Ti nisi još niš rekel. Pa kad se odlučiš, samo daj.
Slično kao i Ordell.




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 23:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
A, iskreno, fali mi Stinky.
On tu skuplja "iste" muževe, i od mene se sad odmaknul. Nisam mu isti.

A, ja sam pak njega na livadi objeručke primio. Drugačijeg.

Što nas bre, vestern zavadi...




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 00:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky,
Pa samo ja s tobom pričam...


Ovi što uleću i trkeljaju, nema tu leba.
Nemam vremena gledati kaubojske filmove, moram malo i živit.

Dok nisu rusi došli do zagorja, moram ti ispričati nekaj di smo zajedno na istom frontu.

Ne daju mi staviti pjesmu "Mojoj majci" u crtić.

Sve kao pa nemojte, bit će to loše, njinja njanja.

Sutra kad to rešim, javim kak je prošlo.
Baš je grdo kad ti netko guši osobnost.
Kao kaubojski filmovi.


Putin te pozdravla.
Dogovorio sam da tvoj grunt ne dira.

Pliz, reči ti isto to za mene pizdekima u šeširima.

Tvoj frend, suprotnost, odraz u špiglu, mirišljavi rus,
Frano.


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 00:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
" Al kauboj jaše dalje u usamljenosti toj
tad netko će ga zvati pa će njega oblit znoj
tajanstveni će glas prišapnut tiho njemu tad
i ti ćeš morat jednom poć u ovu tamnu noć..."


Ova pjesma, još kad sam bio mali, točno ova strofa je meni rekla da s kaubojima nešto ne valja.

Stvarno.


Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 03/09/2024 : 09:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 09:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ovak od oka, jel Johnny neš najbolje od kauboja, vrlina neka?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 09:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Meni su dragi ti ljudi koji idu s emocijom u nekaj. Bez taktiziranja i proračuna. Bez vezanosti za rezultat.

Jerbo on bude kakav bude.
Sigurno ne onakav kak si smo si mi zamislili.

Stinky je našel najboljeg frenda na scomu u obliku rusa, zbunjenog rusa :)

Ovi ostali zapadni filozofi sišu mu životne sokove na slamčicu :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/09/2024 : 09:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
daj se smiri, frano
nema više smisla, ne može se više vratiti ono što bi ti htio. jer, ustvari, ti i ne znaš kaj hoćeš.

i tu je točka koju tu nisi razumio: tko sam ja. kao što ja nisam razumio da ti jesi baš taj nesređeni, bez supstance. ti bi migoljio, na svaki mogući način. no, sad si došao do zida i ostaje ti jedino baš ono o čemu si puno pričao zadnjih dana: duh.

duh je ostati sabran u teškim trenucima.

sad ostaje samo biti sabran i pričati s drugih pozicija, jer su se stvari raščistile.
ako se to ne može, onda se mora nastaviti sam svojim putem.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 09:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Vama ostalim dečkima isto rišpekt.
No, preveć logike, pravila i propisa išćete.

Ne prepoznajeteporaz (makar i filozofski) kad vam ga se i nacrta.
Stinky je bar zamuknul.

A, to mi nije bila namjera.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 10:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

daj se smiri, frano
nema više smisla, ne može se više vratiti ono što bi ti htio. jer, ustvari, ti i ne znaš kaj hoćeš.

i tu je točka koju tu nisi razumio: tko sam ja. kao što ja nisam razumio da ti jesi baš taj nesređeni, bez supstance. ti bi migoljio, na svaki mogući način. no, sad si došao do zida i ostaje ti jedino baš ono o čemu si puno pričao zadnjih dana: duh.

duh je ostati sabran u teškim trenucima.

sad ostaje samo biti sabran i pričati s drugih pozicija, jer su se stvari raščistile.
ako se to ne može, onda se mora nastaviti sam svojim putem.



Stinky.
Ti izgleda pričaš samo s kim hoćeš.
Dok je po tvom.

Mili, nemaš sedam izbora u ovoj situaciji.
Ili pričaš dalje sa mnom, ili me brišeš (kak kauboju i priliči).



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 10:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Duh znači Bogu se predati. U njega vjerovati.
I živjeti prema njegovim zapovjedima.


A, ne ubijati.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 10:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Kaubojski "duh" je negdje putem polupao lončiće.



Edited by - frano on 03/09/2024 10:11:40
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/09/2024 : 10:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa to ti kažem
nisi razumio da sam ja najodređeniji od svih ljudi na scomu. biti određen = znati kaj hoćeš. sukladno tome, pričati baš s kim hoćeš.

ja ne pričam tek tolko, da bih pričao. ne pričam s lwoodom, recimo, jer ovaj nema što za reći, od onoga kaj ja hoću.
s tobom sam pričao, jer sam te pogrešno razumio: mislio sam da znaš svoju poziciju, i da je to ono čvrsto. u tom slučaju je nevažno tvoje lutanje, jer to ide pod ljudske slabosti. no, ispalo je obratno. lutanje je ono "čvrsto" kod tebe, i na bazi te nesređenosti ti zahtijevaš priznanje. to ne ide. dakle, moraš se prvo vratiti u čvrsto, biti kršćanin, čitati filozofe ako već hoćeš filozofirati, gledati vesterne, ako o tome hoćeš pričati i tako dalje.

jednostavno, moraš prihvatiti svoju poziciju i pomiriti se sa zbiljom
kao što su Indijanci
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 10:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Moram sad "zbunjen" u HAVC i tamo
ostat smiren - u duhu - kak veliš.

Deckima iz HAVCa Gibonni nije baš nešto.
Pjesma "Mojoj majci" isto im ne štima.
Kao soundtrack za crtić o Draženu.


Čitamo se kasnije.







Edited by - frano on 03/09/2024 10:20:37
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
632 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 03/09/2024 : 10:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Najluđe je tu što su Antologijske stvari pretvorili u Franinu livadu 2. I ovaj topic je oskrnavljen. Jedino što mi je nagnalo suzu na oko je raspad jedne velike ljubavi... Kvazi muži se "pobiše" kao neke curice, da je bar bilo muški, da je frcalo na sve strane nego nekako baš LGBTQWZŽTUUMPAH-HA-HA.To je samo dokaz da se neke stvari ne mogu sakriti, kad tad isplivaju...

Edited by - Lorda on 03/09/2024 10:44:46
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/09/2024 : 10:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
problem 1:

paradoks našeg temata "duša".

1. Duša je, kako je to već Aristotel utvrdio, na neki način sve stvari.
Da je duša na neki način sve stvari znači ovo: onaj tko se može identificirati sa svim stvarima, taj ima najviše duše ili najbolju dušu, kako bismo već to izrazili. Znači, onaj tko može ulaziti u razne stvari, prepoznavati ih, nalaziti u njima dobro, to je čovjek velike duše.

2. Duša je ono najindividualnije u čovjeku, odnosno duša baš jest princip idividualiteta. Onaj tko je najosobeniji, najautentičniji, kod koga je velika energija sopstvenosti, što onda ljudi izriču kolokvijalno "on je baš svoj", taj ima najveću dušu, ili najbolju.

1 i 2 su razlika Hegela i Schellinga, recimo. Ili, ako je Schelling tek otvorio to pitanje, onda preko Kierkegaarda do filozofije egzistencije.

Duša je ono opće (Hegel) i istovremeno ono posebno (Schelling, pa nadalje fil. egzsitencije).

Primjena ovog paradoksa duše na naš slučaj "frano", dovodi opet stvari do zida, kako sam gore lijepo samome frani rekao. Naime, s jedne strane meni je žao frane, jer imam dušu u smislu 1 - enormno identificiranje, ako ne sa svim, a ono sa puno stvari, koje je identificiranje odnosno duša u ovome smislu, običnim smrtnicima uskraćeno.

No, s druge strane, kako imam i dušu u smislu 2, i to baš baš enormno, i kako sam skroz definiran, određen i vudren, ne mogu nego gledati uvijek kroz sebe. A ono prvo kod mene je enormna određenost. Zato i sve druge prvo gledam kao da su tako čvrsto određeni. I u svim njihovim kolebanjima, i bez obzira na to, ja ih gledam u supstancu - kao da su određeni, i to određeni u onu točku centra gdje se sam nalazim: Bog, domovina, obitelj... To je ta varka, imanentna varka, koja proizlazi iz duše u smislu broj 2, odnosno, svatko gleda kroz sebe.

Pomiriti 1 i 2, to je paradoks duše.
Ako se sad razumije problem broj 1, onda bi se tu mogli uključiti diskutanti, koji znaju i imaju što reći. Ovaj problem je i problem kršćanstva, ako baš tako hoćemo. U osnovi, sve se vrti oko ovog problema. Kažem, čovjek mora biti na razini da razumije o čemu se tu radi. A radi se o problemu "spasa duše". O vječnom životu. I kako već to želimo izraziti.

Ordell, što ti misliš o ovome?
Što je to "uskrsnuće tijela"? Individualno trajanje (duša u smislu 2) ili pomirenje u Bogu, poništenje individualiteta (duša u smislu 1)?

Vidiš, frano, ovako ti se priča o duši, recimo. Kroz ovakvu spekulaciju, približavaš si barem malo, što je to duša. Ne s djetinjastim ponavljanjima jednog te istog. Ako čovjek ne razumije razinu raspravljanja, onda se barem ne smije duriti i svesti se na malo dijete, pa htjeti biti priznat u djetinjariji. Tada čovjek pokazuje veličinu, odnosno dušu, ako se smiri i skromno prati, upija s izvora onih koji svjedoče bolje razumijevanje. I ulazi, uvađa se u krug muževa. Da bi jednoga dana sam svjedočio i prenašao dalje, barem ono minimalno koliko sada možemo osvjetljavati te krajnje stvari. Jer, sada vidimo nejasno, i toga se mora biti svjestan: svjestan da ništa ne znaš, napredovati do te izvorne jednostavnosti, gdje onda Otac otkriva tima jednostavnima, baca ih u svjetlo.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 03/09/2024 : 11:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Moram sad "zbunjen" u HAVC i tamo
ostat smiren - u duhu - kak veliš.

Deckima iz HAVCa Gibonni nije baš nešto.
Pjesma "Mojoj majci" isto im ne štima.
Kao soundtrack za crtić o Draženu.


Čitamo se kasnije.










Nisan baš upućen u to s čim se baviš, al zar si toliko naivan da ekipi iz HAVC-a predlažeš takve stvari
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 11:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by frano

Moram sad "zbunjen" u HAVC i tamo
ostat smiren - u duhu - kak veliš.

Deckima iz HAVCa Gibonni nije baš nešto.
Pjesma "Mojoj majci" isto im ne štima.
Kao soundtrack za crtić o Draženu.


Čitamo se kasnije.










Nisan baš upućen u to s čim se baviš, al zar si toliko naivan da ekipi iz HAVC-a predlažeš takve stvari




quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by frano

Moram sad "zbunjen" u HAVC i tamo
ostat smiren - u duhu - kak veliš.

Deckima iz HAVCa Gibonni nije baš nešto.
Pjesma "Mojoj majci" isto im ne štima.
Kao soundtrack za crtić o Draženu.


Čitamo se kasnije.










Nisan baš upućen u to s čim se baviš, al zar si toliko naivan da ekipi iz HAVC-a predlažeš takve stvari



He, he ... a, najbolje da ne.
Crtam crtić o Draženu Petroviću, u kojem će se vrtit Gibonni i Prljavci.
Naravno da Havc nije presretan.




:))))))
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 11:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

problem 1:

paradoks našeg temata "duša".

1. Duša je, kako je to već Aristotel utvrdio, na neki način sve stvari.
Da je duša na neki način sve stvari znači ovo: onaj tko se može identificirati sa svim stvarima, taj ima najviše duše ili najbolju dušu, kako bismo već to izrazili. Znači, onaj tko može ulaziti u razne stvari, prepoznavati ih, nalaziti u njima dobro, to je čovjek velike duše.

2. Duša je ono najindividualnije u čovjeku, odnosno duša baš jest princip idividualiteta. Onaj tko je najosobeniji, najautentičniji, kod koga je velika energija sopstvenosti, što onda ljudi izriču kolokvijalno "on je baš svoj", taj ima najveću dušu, ili najbolju.

1 i 2 su razlika Hegela i Schellinga, recimo. Ili, ako je Schelling tek otvorio to pitanje, onda preko Kierkegaarda do filozofije egzistencije.

Duša je ono opće (Hegel) i istovremeno ono posebno (Schelling, pa nadalje fil. egzsitencije).

Primjena ovog paradoksa duše na naš slučaj "frano", dovodi opet stvari do zida, kako sam gore lijepo samome frani rekao. Naime, s jedne strane meni je žao frane, jer imam dušu u smislu 1 - enormno identificiranje, ako ne sa svim, a ono sa puno stvari, koje je identificiranje odnosno duša u ovome smislu, običnim smrtnicima uskraćeno.

No, s druge strane, kako imam i dušu u smislu 2, i to baš baš enormno, i kako sam skroz definiran, određen i vudren, ne mogu nego gledati uvijek kroz sebe. A ono prvo kod mene je enormna određenost. Zato i sve druge prvo gledam kao da su tako čvrsto određeni. I u svim njihovim kolebanjima, i bez obzira na to, ja ih gledam u supstancu - kao da su određeni, i to određeni u onu točku centra gdje se sam nalazim: Bog, domovina, obitelj... To je ta varka, imanentna varka, koja proizlazi iz duše u smislu broj 2, odnosno, svatko gleda kroz sebe.

Pomiriti 1 i 2, to je paradoks duše.
Ako se sad razumije problem broj 1, onda bi se tu mogli uključiti diskutanti, koji znaju i imaju što reći. Ovaj problem je i problem kršćanstva, ako baš tako hoćemo. U osnovi, sve se vrti oko ovog problema. Kažem, čovjek mora biti na razini da razumije o čemu se tu radi. A radi se o problemu "spasa duše". O vječnom životu. I kako već to želimo izraziti.

Ordell, što ti misliš o ovome?
Što je to "uskrsnuće tijela"? Individualno trajanje (duša u smislu 2) ili pomirenje u Bogu, poništenje individualiteta (duša u smislu 1)?

Vidiš, frano, ovako ti se priča o duši, recimo. Kroz ovakvu spekulaciju, približavaš si barem malo, što je to duša. Ne s djetinjastim ponavljanjima jednog te istog. Ako čovjek ne razumije razinu raspravljanja, onda se barem ne smije duriti i svesti se na malo dijete, pa htjeti biti priznat u djetinjariji. Tada čovjek pokazuje veličinu, odnosno dušu, ako se smiri i skromno prati, upija s izvora onih koji svjedoče bolje razumijevanje. I ulazi, uvađa se u krug muževa. Da bi jednoga dana sam svjedočio i prenašao dalje, barem ono minimalno koliko sada možemo osvjetljavati te krajnje stvari. Jer, sada vidimo nejasno, i toga se mora biti svjestan: svjestan da ništa ne znaš, napredovati do te izvorne jednostavnosti, gdje onda Otac otkriva tima jednostavnima, baca ih u svjetlo.






Da, sad pričaš o duši.
I to na lijep i ispravan način.
Klatiš se od filozofije ubijanja pa do duše.
Nije ni čudo da mene vidiš kao "nestabilnog".
Ali, i zreba se zibat. Tad ima života.



Prije grka su opisano znanje dobili i opjevali indijci. Krišna ga je iznio Arjuni na bojnom polju. Srećom su sve to zapisali i datirali.

Bliže su izvoru. (s kojeg guca Pončo :)

Do kršćana su se polupali lončići, selektiralo se, degradiralo i osakatilo znanje.

Izbacila se reinkarnacija, žena, a bome i duh sveti je šutnut na zadnje mjesto.

Sveobuhvatne duše poput Isusa nisu se dobro provele.

Najbitnije.
Grčki filozofi ne poštuju vedske prethodnike.
Samim time, od mene sigurno, neće dobit poštovanje.

Prisvajate znanje, prisvajate zemlju.
Prisvajate vodu (pored živog Ponča), vatru i zrak.

Sveobuhvatni ste :)


Nema vam prolaza, kauboji.









Edited by - frano on 03/09/2024 11:51:19
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 12:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
U svakom postoji duša i nad duša.
Osobna duša i Bog.

Lažni ego i ego.
Svijest i nadsvijest.


...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 03/09/2024 : 12:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Glas savijesti i naš glas.


Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 03/09/2024 : 12:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by frano

Moram sad "zbunjen" u HAVC i tamo
ostat smiren - u duhu - kak veliš.

Deckima iz HAVCa Gibonni nije baš nešto.
Pjesma "Mojoj majci" isto im ne štima.
Kao soundtrack za crtić o Draženu.


Čitamo se kasnije.










Nisan baš upućen u to s čim se baviš, al zar si toliko naivan da ekipi iz HAVC-a predlažeš takve stvari




quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by frano

Moram sad "zbunjen" u HAVC i tamo
ostat smiren - u duhu - kak veliš.

Deckima iz HAVCa Gibonni nije baš nešto.
Pjesma "Mojoj majci" isto im ne štima.
Kao soundtrack za crtić o Draženu.


Čitamo se kasnije.










Nisan baš upućen u to s čim se baviš, al zar si toliko naivan da ekipi iz HAVC-a predlažeš takve stvari



He, he ... a, najbolje da ne.
Crtam crtić o Draženu Petroviću, u kojem će se vrtit Gibonni i Prljavci.
Naravno da Havc nije presretan.




:))))))



Pa čoviče tamo će te odma stavit na crnu listu
Go to Top of Page
Page: of 118 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000