forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/03/2020 : 21:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
aha, u ovom njegovom na sajtu nema autora
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/03/2020 : 21:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Da, vidio sam taj popis za Kita Tellera. Ali ne vidim da tamo piše tko je scenarist.
Gdje ima komplet bonelli popis?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/03/2020 : 21:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=5&TOPIC_ID=40049#2304920
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/03/2020 : 21:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Hvala
Nisam znao da je tu zadnju epizodu Malog Rendžera radio Nolitta.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/03/2020 : 21:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

haha, lane je vrh
ima tu jako jako puno super stvari, možda kažem još koju

Spock kaže: "Nažalost, mana ovog serijala je Canzio i njegove priče koje vrijeđaju i vrtićki uzrast, a na glasu su kao dobre."

Zoro mi je preporučio izazovnu KOJOTI NE OKLEVAJU, a to je radio Canzio. Ma pročitat ću to, pa da vidimo kako si se prevario;) Imam neki filing da je baš jaka priča.



Ajoj, počeo sam čitati tu priču kad već si i ti odlučio pročitati i to na meni omraženom skenu (baš kao i "Šume umiru")

Pri kraju sam prvog sveska i čudo; vrhunska priča za sada. Kakav napet scenarij! Izvrsno!!

Izgleda da ću morati mišljenje, ali samo idioti ne mijenjaju mišljenje!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/03/2020 : 21:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Hvala
Nisam znao da je tu zadnju epizodu Malog Rendžera radio Nolitta.



Da, a i na početku serijala ima nekoliko njegovih epizoda, gdje je upao zbog Lavezzolove bolesti.

Inače, uskoro planiram recenzirati tu Nolittinu završnu epizodu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/03/2020 : 21:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Kad već raspravljate o KKK, evo i moj komentar:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mali-rendzer-kt-vg-125-ku-klux-klan/35977/0/

Ku Klux Klan!, br. 131/132 (LMS 508/509) - 166 str.

Na poziv Clarettine prijateljice Stelle, koju smo upoznali u epizodi "Rendžer u New Yorku", Ibrahim i Kit su se "teleportirali" u Nashville (Tennessee) gdje bi trebali riješiti teror i veliku prijetnju Ku Klux Klana, koja se nadvila nad crnačko stanovništvo. Stella je tamo učiteljica, ali je i sama zapala u nemilost bjelačkog dijela grada zbog simpatiziranja crnaca.

Moram priznati da sam potpuno razočaran ovom, navodno, dobrom epizodom. Davno sam je već čitao i nije mi bila ostala u dobrom sjećanju, ali vidio sam po forumu da ju se svrstava među bolje priče, pa sam odlučio ponoviti gradivo. Nakon "1001. klopke", ovdje Canzio još jednom dokazuje da je diletant. Blaženi Lavezzolo!! Pravo me je strah čitati ostale njegove priče, još znajući da je on drugi najvažniji scenarist Tellera!

Nelogičnosti i gluposti u scenariju se ne mogu niti nabrojati, pa je lakše spomenuti dobre strane. Canzio kontinuitet poštuje. Vidimo da se radnja odvija malo nakon Građanskog rata, pa je sada i oružje u redu. Sama priča je više nego zanimljiva, ali realizacija je katastrofalna. Za koji je uzrast Canzio ovo pisao? S jedne strane prekrvavo, a s druge nelogično i djeci u vrtiću!

Bignotti odličan. Za razliku od scenarija, crtež postaje sve bolji kako priča odmiče. Doduše, iako imam ove brojeve u LMS izdanju, pročitao sam koloriranu verziju kolege ddekija - link: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49165 . Iako ne volim čitati stripove na kompjuteru, nisam mogao odoliti fantastičnom koloru. Donatellijeve naslovnice također odlične - upečatljive!

(priča: 5, scenarij: 1, crtež: 9, naslovnice: 9) - 54%


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/03/2020 : 21:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by stinky

haha, lane je vrh
ima tu jako jako puno super stvari, možda kažem još koju

Spock kaže: "Nažalost, mana ovog serijala je Canzio i njegove priče koje vrijeđaju i vrtićki uzrast, a na glasu su kao dobre."

Zoro mi je preporučio izazovnu KOJOTI NE OKLEVAJU, a to je radio Canzio. Ma pročitat ću to, pa da vidimo kako si se prevario;) Imam neki filing da je baš jaka priča.



Ajoj, počeo sam čitati tu priču kad već si i ti odlučio pročitati i to na meni omraženom skenu (baš kao i "Šume umiru")

Pri kraju sam prvog sveska i čudo; vrhunska priča za sada. Kakav napet scenarij! Izvrsno!!

Izgleda da ću morati mišljenje, ali samo idioti ne mijenjaju mišljenje!



Ta priča mi je ostala u sjećanju kao zanimljiva, iako sam prvi put čitao prije jako jako puno vremena. Ni sad mi nije loša, intrigantna je.

Da je to Zagorova epizoda, vjerojatno bi bila smatrana kultnom.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 26/03/2020 : 07:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Gdje ima komplet bonelli popis?


Imaš i ovaj uporedni popis samo za Kita:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=8659

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/03/2020 : 09:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Kit Teller SR 149/150/151: Planina očaja (KT LMS 322/323)

Broj stranica: 234

Scenarij: Decio Canzio
Crtež: Francesco Gamba
Naslovnice: Luigi Corteggi


Zanimljivosti:
- Ova epizoda je originalno izlazila od travnja do lipnja 1976.
- Luigi Corteggi je autor naslovnica od 146. do 185. broja serijala kada to ulogu preuzima Francesco Gamba.

Komentar:
Decio Canzio je autor koji je degradirao Malog Rendžera na štivo za malu djecu, što je i glavni razlog podcjenjivačkog stava prema ovom serijalu. Naime, on je preuzeo ulogu glavnog scenarista nakon što je Lavezzolo sam odradio prvih 111 brojeva.
Za razliku od Lavezzola, koji sve objašnjava realno, Canzio u skoro svakoj priči ima nadnaravne elemente.
Budući da sam veliki ljubitelj misterija i znanstvene fantastike, to bi mi trebalo odgovarati, ali u ovom slučaju rezultat je katastrofičan. Zašto?
Prije svega jer Canzio koristi fantastiku kao što se koriste specijalni efekti u većini "blockbuster" filmova, gdje je priča podređena efektima. Canziova objašnjenja tih nadnaravnih situacija u današnjem vremenu vrijeđaju logiku vrtićkog djeteta.
Problem je što su se većini ljubitelja stripa upravo njegove epizode urezale u pamćenje.

Za razliku od većine Canziovih priča koje sam pročitao, za ovu ne mogu kazati da je loša. Dapače, scenarij je odličan i drži čitatelja maksimalno zainteresiranog od početka do kraja. Čak ima i ogromna količina pozitivnih elemenata u razvoju priče, ali rasplet idiotskim objašnjenjima ruši ukupan dojam ove uzbudljive epizode. Posebno ubija fantomska Alanova neranjivost, da ne spominjem laganu zapaljivost.



Gamba i ovdje pokazuje koliko je svestran crtač. U stanju je odlično dočarati bilo koju temu - od komedije do horora. E, pa upravo je to odlika ove epizode u kojoj se miješaju svi mogući žanrovi, a Gamba sve izvrsno prati crtežom.
Priča počinje kao tipičan vestern pretvarajući se u pustolovni strip, a onda u horor. Kroz cijelu priču se provlače komični elementi, a prema završetku scenarist ubacuje sve više patetičnih dramskih elemenata u kombinaciji s fantastikom (ne znanstvenom).



(priča: 4, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnice: 8) - 71%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2020 : 12:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Haha, baš sam htio ubaciti ovaj crtež Frenkija:)

Što se tiče priče, moj je dojam bolji od toga što kažeš. Dajem 8.5/10, što znači da se radi o odličnom stripu, ide prema vrhu.
Čak me na skenu držalo u pozornosti, te sam odlučio pročitati još neke Kitove, makar i tako. A vjeruj mi da bih na skenu čitao samo probrano; znači da mi je Kit iskočio nevjerojatno, kad čak uspijeva nadvladati moju potpunu nezainteresiranost za skenove.

Na brzinu, ovako bih rekao o KOJOTIMA. To je baš pravi strip. Ako je moguće shvatiti pojam "stripovski strip", onda je to ovakav tip stripa. Pcoro kaže da ne voli taj tip, on kaže "trešerski". Ja mislim da je u toj stvari lud. Čitao sam Kena Cochitova žena i Kojote. Parkerova Žena je pristojna epizoda, ali previše malograđanska za moj ukus da bi nešto posebno iskočila. Klišeji koji se koriste u Parkeru su, po meni, puno više za srednjeklasni ukus od klišeja koji se koriste u Kitu, u ove dvije epizode.

Ako i uzmemo da se tu radi o trešerskoj priči, ona je urnebesna. Zato bih izbjegavao termin treš, jer navodi na pogrešno razumijevanje: upućuje na kvalifikative koji zavode u pravcu napuhavanja bez ikakve stvarne podloge. Ljudi koji se ismijavaju ovakvim pričama i Kitu općenito, u isto vrijeme su bezlični, dosadni, nekreativni i ne prepametni u svojim nastupima, recimo to tako.

Razvijanje radnje je nolitta-style, što si i sam uočio. Zato je priča atmosferična na kub. Nemam pojma koliko, 150 stranica do uvođenja čudovišta na scenu. To je oldskul kvaliteta, i tko se ne može uživiti u to, nemam pojma čemu uopće čita stripove. Pretpostaviti neke kerefeke gdje ti na prvoj stranici lete glave, izlaze zmajevi, sve frca od neke akcije, navodno adrenalinski - to se može, ali je i pokazatelj neukusa, siromaštva mašte i generalno lošeg karaktera.

Ovo je strip gdje u pravom smislu igraju fantazijski potencijali u naivno-simpatičnoj režiji koja vodi od jedne rutiniranosti kao što je pljačkanje banaka do Planine Očaja, manijakalnog traganja za zlatom sa reperkusijama na dubinske psihološke teme klasične razrade u Blagu Sierra Madre do ne-vjerujem-koliko-je-nenormalna-i-dobra kulminacija sa psilocibinskim gljivama.

Ova priča je kao neka preteča Od sumraka do zore, gdje imamo isti taj obrazac: pljačkanje banaka-osamljeno, ludo, izdvojeno mjesto-totalni raspašoj. Samo što je ovdje mjera i bolja, jer se ne potone u totalnu parodiju.

A najurnebesnije od svega je kad shvatiš da čitavu priču možeš gledati kao alegoriju. Manijakalna pohlepa za zlatom dovodi do nakaznosti. Ali, i sada dolazi urnebesni moment, ono najneshvatljvije u tako shvaćenoj priči jest da Kit MRTAV HLADAN UZIMA ZLATO KOJE JE UNIŠTILO BJESOMUČNIKE I ISKORISTI GA DA PLATI MEDICINSKU SKRB NEURAVNOTEŽENOJ DJEVOJCI!!!!!!!

Ahahahaha. Čovjek se ovdje mora namsijati, mora zastati, jer ima nešto duboko protusmisleno u tom postupku, ma kako ga naš srednjeklasni modus mišljenja htio opravdati: "pa dobro, učinit će dobro djelo, nije loše koristiti ni prokleto zlato u dobre svrhe" i slično.

Canzio je ovdje dublji no što sanja, jer upravo taj slom smislenosti održava jednu plodnu napetost između razina:

1. razina "planine": događaju se stvari izvan razuma; jeza, strah, napuštenost i potresi čitavog bića čovjeka dovode pred vrata: Ništavila ili Boga, ili-ili; čudovišta, besane noći, uplivi punog mjeseca i čarobne gljive. Da, svijet "planine" je nešto sasvim drugo, nego

2. razina "utvrđenja i doktora"; čovjek si u svakodnevnom svijetu gradi dom, okućnicu i utvrđenje. Utvrdi se od neprijatelja, opasnosti i tješi se da za njega skrbe vojska i doktori. Tu se pouzdaje u uhodane kanale, a jedan od najuhodanijih je zlato i novac. Mnogi nagori se čak toliko uljuljkaju u razinu doktora i utvrđenja da izgube svaku žilicu sa transcendentnim i tako se sami škope. Postaju dosadni u najboljem slučaju, a uglavnom darknajteri i jokeri.

Urnebesna, suluda priča, sa suludim završetkom, nešto nenamjeravano ultraduboko - tko ovo ne voli, nije živ.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2020 : 12:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Dakle,

što još od Kita Tellera dolazi kao obavezno? Šume umiru i Kojoti nek vam budu orijentir.
Ove prve priče ne, jer to ću nabaviti ludens.

Kao mali sam pročitao sve Kitove od broja LMS 400 nadalje, a one starije uglavnom ne.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/03/2020 : 13:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Prvo moram razjasniti na sto sam mislio kad sam rekao da ne volim trash: ne volim kad se previše potencira i od stripa radi sprdnja i ne volim kad posluži kao izlika za lijenost scenarista. Pustolovne klišeje volim kad su začin, a ne sami sebi svrha, na njima sam odrastao.
Ali volim i Od sumraka do zore, to je izvrstan film.

Što se Kojota tiče, i ja sam ih pročitao, sad kad se pažnja ponovno prebacila na Malog rendžera. Nažalost, sken starih LMS ova je prilično loš i to dosta kvari dojam. Moguce je i da je tisak takav, jee je druga epizoda puno čitljivija.

Epozodom sam zadovoljan. Dojmio me se dugotrajni uvod i potraga u prvom dijelu, u kojem saznajemo da kojoti ipak oklijevaju! Taj istraživački dio stoji uz bok sličnim sekvencama u Zagoru i Mister Nou. Volim kad na takav sporiji način mogu biti s likova.. za razliku od npr Teksa u kojem se neakcijske scene koriste za duga jahanja i objašnjavanja, ovdje je i prije početka prave radnje ponuđeno dovoljno zanimljivosti: potjera za banditom, prepucavanje s indijancem, duga i tjeskobna potjera po planini.. fora! Posebno me se dojmio Kitov strah! Obicno junaci u Bonelliju ni ne zatrepću kad je frka, a ovdje Kit postupa razumno, drhti i skriva se. Mudro - bolje umoriti noge nego izgubiti glavu.
Što se drugog, horor dijela tiče, nisam previše nezadovoljan. Ima simpatičan dio sa zekotom i suluda objašnjenja i efektan kraj na litici! Što više treba u western horroru iz 70-tih?
Nažalost, Gamba je zakazao kod izgleda čudovišta - ono izgleda loše, smiješno i jeftino. Možda je bilo bolje uopće ga ne prikazati, nego ostaviti samo osjenčanog?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/03/2020 : 13:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Dakle,

što još od Kita Tellera dolazi kao obavezno? Šume umiru i Kojoti nek vam budu orijentir.
Ove prve priče ne, jer to ću nabaviti ludens.

Kao mali sam pročitao sve Kitove od broja LMS 400 nadalje, a one starije uglavnom ne.



Napisao si da si čitao, ali ove dvije su obavezne od novijih:
https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-633-634-crna-magija/2224/

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-503-505-teleskopulos/2022/

Usput, drago mi je da ti se sviđa i "Planina Očaja".
Kad si već usporedio Kena i Kita, ja bih prednost dao Kitu. Zašto?

Ne sporim da je Ken dobar, pa čak i odličan strip, ali mu fali ono nešto.
Kad pročitam Tellera imam osjećaj zadovoljstva, dok kod Kena toga nema. Ne mogu objasniti to.
Kad se pogleda moje ocjene, Kenu dajem puno više, ali srce vuče Telleru!

Ukratko, unatoč ocjenama, Teller je bolji - meni naravno!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/03/2020 : 14:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
Posebno me se dojmio Kitov strah! Obicno junaci u Bonelliju ni ne zatrepću kad je frka, a ovdje Kit postupa razumno, drhti i skriva se. Mudro - bolje umoriti noge nego izgubiti glavu.



To je jedna od pojedinosti zbog kojih smatram Kita najrealnijim serijalom.

Kit ima normalne ljudske reakcije.

Npr. u "Dunhavonovim nasljednicima" je toliko uplašen i u bezizlaznoj situaciji da zaplače.

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-72-73-dunhavonovi-nasljednici/2348/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/03/2020 14:05:51
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 28/03/2020 : 14:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Dakle,

što još od Kita Tellera dolazi kao obavezno? Šume umiru i Kojoti nek vam budu orijentir.
Ove prve priče ne, jer to ću nabaviti ludens.

Kao mali sam pročitao sve Kitove od broja LMS 400 nadalje, a one starije uglavnom ne.



Možda da probaš Nevidljiva barijera - Povratak u praistoriju, isto Canzio, Kitova varijanta na temu Izgubljeni svijet.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2020 : 14:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se tog Povratka u prahistoriju; budemo vidjeli, moram odabrati, jer mi je stvarno muka čitati na kompu.

Crna magija ide pod obavezno. Teleskopulusa sam čitao prije par dana i on mi je okej, ali ne ovakav vrh kao Šume i Kojoti.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 28/03/2020 : 14:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Sjećam se tog Povratka u prahistoriju; budemo vidjeli, moram odabrati, jer mi je stvarno muka čitati na kompu.

Crna magija ide pod obavezno. Teleskopulusa sam čitao prije par dana i on mi je okej, ali ne ovakav vrh kao Šume i Kojoti.



Popularna epizoda je i čini mi se Jastreb na nišanu, ali to nisam nikad pročitao, prije sam imao samo prvi dio, a poslije nisam čitao sken.
Valjda znaš sve te priče iza broja 400, ali da spomenem da mi je bio dobar Tajfun nad Orlandom.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2020 : 14:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Ne sporim da je Ken dobar, pa čak i odličan strip, ali mu fali ono nešto.
Kad pročitam Tellera imam osjećaj zadovoljstva, dok kod Kena toga nema. Ne mogu objasniti to.




Recimo da je to tako.
Ken je previše racionaliziran, u onom lošem smislu, nagorovskom. Zatim, pisan je za jedan određeni tip ljudi: pogledaj tko su fanovi - ken2, beva, markos i slično, sve ateisti i pop-humanisti. Oni ga prehvaljuju, što znači da ističu jednostranost; ne vide manjkavosti i goleme zablude, kao ni autor = Berardi. Sve se ovo ne može odvojiti od čitanja Kena Parkera, nego ide zajedno u paketu. Ta jednostranost smeta.

Kit ne pati od određene napuhanosti Kena Parkera; time je već bliže kraljevstvu Božjem. Ono što je loše i dosadno kod Kita, ako toga ima i u velikim količinama (što ne znam, jer nisam ni pratio serijal), lako se preskoči bez da uzdrma ono dobro. Kod Kena to ne ide tako lako, jer preuzetnost i taština itekako utječu na cjelinu - loši dijelovi, stilizacije i klišeji Kena Parkera iritiraju i ruše ono dobro.

Ovih dana ću čitati Adah; opet jedan navodni hit. I sam sam ga volio ludo, nekada. Pa ćemo vidjeti gdje stoji u odnosu na Kojote.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/03/2020 : 15:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ako mi dozvoliš da primjetim bez da režiš

>pisan je za jedan određeni tip ljudi: pogledaj tko su fanovi - ken2, beva, markos i slično, sve ateisti i pop-humanisti.

...ovo ti je bez veze. Eto ja znam dosta ljudi kojima je ken super, a daleko su od ateista. Ja sam recimo ateist i ken mi nije ništa više od dobrog stripa. Ne pada mi ga na pamet prehvaljivat, ali drago mi ga je pročitat.
Ovo što ti pišeš je generalizacija i svrstavanje u košare po nekoj ideološkoj liniji. Nešto slično si nekidan zamjerio kenu2... a da berardi naginje na tu stranu to je istina i da te to smeta mogu razumijeti. Mene kod berardija recimo smeta nešto drugo, a to je što ponekad imam osjećaj da bi radije snimao film nego što piše strip...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2020 : 17:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ja bih ipak radije da se uključiš u raspravu o maestralnim epizodama Šume umiru i Kojoti ne oklevaju

ove sporedne stvari nek te ne sekiraju; ti znaš da si ja mogu dozvoliti svakakve generalizacije, jer imam šarma, dok ken2 ne. uostalom, sve što kažem je neoborivo i točno i tebi je jasno "da berardi naginje na tu stranu". osim toga, ja mogu čitati kena, makar je mali kenjkavi srednjeklasni sroljo.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/03/2020 : 07:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Kad se već priča u antologijskim epizodama Kita Tellera, evo najava novog broja:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51176

U ovom broju započinje kultna epizoda Dunhavonovi nasljednici


https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-72-73-dunhavonovi-nasljednici/2348/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2020 : 13:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
još nisi odgovorio, pa čak ni u topicu o Malom rendžeru: je li to tebi najbolja epizoda Kita Tellera???
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2020 : 13:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pročitao ADAH
postoje neke glasine da je to najbolji Ken Parker
ja se ne slažem s takvim mišljenjem
štoviše, nije ni blizu nečemu najboljem
ali je dobar strip. dobar zanatski strip, i da sad ne bude previše šokantno - bez duše.
moja ocjena je 7.5/10
podsjećam: KOJOTI NE OKLEVAJU je 8.5/10
što znači da jedan urnebesni Canzio u direktnom sparingu šiša prenapregnutog Berardija; ni superMilazzo ne pomaže jer je ne-mogu-vjerovati-da-je-Gamba-solidan sasvim solidan, možda i više no solidan

ovo kao uvod u Adah

edit: otvaram javnu raspravu o Adah i pozivam sve zainteresirane strane da se uključe eda bismo u sukobu mišljenja došli do najboljeg rješenja

Edited by - stinky on 29/03/2020 13:19:42
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 29/03/2020 : 13:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Po mome je problem, da ti vidiš niži sklad (Kit Teller) kao više od malo kompliciranijeg ali ne tako skladnog (Ken Parker). Slažem se, da je Ken Parker dosta puta pretenciozan i forsiran ali Kit Teller je detinjast i linearan, predvidljiv. Po mome više vrede teži zadatki iako ne dosegnu sasvim svoga cilja. I pripovijedačko i likovno.

Neke staze i putevi su utabani, i previše utabani.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000