forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/01/2022 : 12:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Možda bi sad bilo probitačnije da u duhu vrimena crtaš nešto vezano za koronu.
Ono Miro Bulj,Alemka,Stožer,bolnice,prosvjede,šprice...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/01/2022 : 17:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ispravno zboriš.
Probam to stumbati u neki ozbiljniji strip od ovog.
Ovo su tek uspomene ...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 28/01/2022 : 08:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/Lg5VLfR3][/url]
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/01/2022 : 10:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kamenovanje,hehe. Atavizam na 10-tu,neka,neka

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 04/02/2022 : 11:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I tak je to.
Upravo gledamo najveće kinesko umijeće ratovanja. Ne samo da je bez sile i bez ispaljenog metka, već nisu niti iz sobe izašli. Moje duboko poštovanje.

Drugo.
Žal mi je, Stinkača ste mi ohladili.
Ne cima više na scom...

A kultura otkazivanja i ovaj đumbus di svak u svakom fašistu vidi, kaj veliš o tome manhunter?
Sve čekam tvoju tužbu, pa nikak :)

Bitnije - nebum vas ovaj vikend mučil sa svojim strip uspomenama.

Danas vam nudim neš skroz friško.

Znači, priča ide ovak.

Kradem ti ja drva po Andraševcu, strpam jedno kubik u gepek, izajdem sam zapreti dveri od dvorišća, kad li odjednom ...

[url=https://postimg.cc/BX9JvhrD][/url][url=https://postimages.org/]russian photo sharing[/url]
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 04/02/2022 : 17:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Razmišljam da nacrtam strip o švabama koji muče dvije godine židove u logoru i onda broje one koji su umrli od upale pluća. Naah... preglupo :)
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/02/2022 : 10:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hoće li u konačnici biti laviranog tuša na svakoj tabli ili bude to ovak kak ti dođe?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 06/02/2022 : 19:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Hoće li u konačnici biti laviranog tuša na svakoj tabli ili bude to ovak kak ti dođe?



Kad nisam baš sretan crtežom (zna bit to često) ondak nabacim lavirani. Cijeli ovaj strip, zapravo je povratak papiru. Fali mi taj otpor papira.
Komp je za curice :)

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 12/02/2022 : 06:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/2VztP2Qv][/url]
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 12/02/2022 : 07:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Eto.
Ovo je bila mala posveta iznimnoj zagorskoj snazi i dovitljivosti.
Od sledećeg vikenda vraćamo se Stinkyjevoj antologiji.
Stinkač, pusa.
Uljeti, fališ.



I svim ostalim pozdrav. Čak i manhunteru. Gili, gili, srećo.
Nadam se da ste zdravi i necijepljeni :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 12/02/2022 : 07:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
op.a.
Znate, kad vam upaljen auto, u leru, krene nizbrdo (s gepekom drva),
e tada osjetite šta je nemoć i koliko si glup.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/02/2022 : 10:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Vojna - kao hrvatski strip.

Dešava se u Sloveniji.
Dobri dalmoš, partizan sve je to regularno.
Brine, misli, kombinira. Dobar u duši, kak i treba bit.
Ono bitno je da si ti, bar tad, bil trtaroš. I to je isto regularno. No, ujedaš. Neregularno.
U stripu si prikazal i da bi ubil zbog straha. I to je regularno. Partizanski.

Čopil te Balašević. On je veliki pjesnik. Ali i pizdek. Pokoj mu duši. Super je kaj te zdrmalo, bar malo i Prljavo kazaliste.

Crtez je meni super. Kadriranje i sve. Bas super. Tu si svoj. Ima nekaj zajedničkog između Marušića i tebe. Osim što ste dalmoši, ima taj neki nerv. Prkos. Život.

Priča je tvoja i tu se nema šta dirati.
Humanist, i ak mene pitaš Vojna je iskrenija od Papka.

Ono s vukom je izvrsno. Al, osim vuka, u tom grmu leži i zec. Ti si spreman pucati jer si se usral mraka.

Do kraja prevlada humanost. I zato strip vridi.

Super si opisao telepatiju u koju ne vjeruješ.

Nemoj odletit previsoko, jerbo je svemirski prostor, ne skoro pa ništa, nego doslovno ništa.




A ja sam, frano, pročitao VOJNU.

Sad, da otprem duplog po slabinama? Čemu, ako je moje očište svemirski daleko od, uopće duplijeve moći poimanja? Ja ga mogu blago pohvaliti što je uradio strip, ali istinski, egzistencijelna dimenzija je tu na razini 1 (od 10), odnosno, to je jedno djetinjasto postavljanje pitanja, zapravo, pitanje nije ni postavljeno. S druge strane, olakotna je okolnost da je sve oko duplog na istoj razini 1, pa se paše njegov strip (pohvalili su ga) i sad se tu nameće problem: je li uopće pristojno da sad ja, iz nekog drugog svijeta, pričam o ovom naivnom svijetu, koji je dupli, uostalom, dobro stavio na papir??!? Sve što ja uopće mogu reći, postoji opasnost da sam sebi dajem na važnosti, i tako se moram mučiti, jer ne znam jesam li samo isprazna nadmenost ili bi čak duploga moglo pogurnuti prema boljem stanju??!!!

Ipak ti moram reći da ni u ludilu nije Vojna iskrenija od Papka, Papak je egzistencijelno već na razini 5, recimo. Dupli je tek počeo nešto nazrijevati, ali se skroz zaštopao, nakon 20 godina napisao samoga sebe u Vojni dodijelivši si supermenske osobine (to što je opisao samoga sebe kao Supermana nesvjesno, nije olakotna okolnost, već to teži problem što je njemu skriveniji!!).

Dupli, bez zamjerki. Da znam, ja bih ti interpretirao Vojnu s pozicije ekskluzivne dvofotonske anihilacije par nabijenih pseudoskalarnih mezona u formalizmu perturbativne kvantne kromodinamike. Makar bi to bilo ispod istinske razine, ali čisto tebi za volju. Ali, eto, ne znam kaj je to uopće. Ti si trebao to staviti u Vojnu, a nisi. Nema ekskluzivne dvofotonske anihilacije, nema ni jednofotonske, nisi se uopće doveo u pitanje. Vuk ne pomaže, vuk nije to; umjesto istinskog vuka, kojega si samo načeo, ti si pomoću vuka preskočio u lažnu blaženost. Iskreno, meni su bolje sardine od vuka i to je bolji detalj, zgrtanje ribica u ulju. Ajde, ako nađem mjeru, ispričat ću ti o Vojni s pozicija radikalne destrukcije svega milenog.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2022 : 05:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ruke mi drhte,
osmeh mi se beli,
vratil nam se Stinky
iz samice,
skroz vesel
skroz
celi.

zbog britkoga slova
manhunter
već tuli
Smrdo nam život vraća
u scom
truli

:)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/02/2022 : 09:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano, ti si u Vojni dobro primijetio jedan detalj. Kažeš: "Super si opisao telepatiju u koju ne vjeruješ."
Međutim, ja mislim da dupli nije razumio to što mu se dogodilo. Zato i kažem da se zaštopao, pokušao se olako vratiti u uhodano, banalnom opaskom o inteligenciji. Sjećam se da i kad smo jednom dupli i ja pričali o Odiseji, da je isto pokazao bijeg u inteligenciju, a ništa egzistencijelnog razumijevanja. Ukratko, meni izgleda sasvim suprotno od onoga kako to dupli misli: naime, da je on u ovih par dana doživio neki 'preokret', da poslije toga više nije bio isti čovjek. Ja pak mislim da je; on se mileno skinuo iz vojske i mileno otišao baviti se pseudoskalarnim mezonima, mileno su ga nazvali njegovi kompanjoni i mileno nije nikoga više vidio... i sve je teklo previše mileno i još je imao milenu kulminaciju: napravio je, onako, jedan solidan strip, i nikakvog vuka, nego rastakanje u Supermašini, okružen pseudoskalarnim formalizmom laskanja.

Ali, recimo, jedno od pitanja s kojim se dupli mogao baviti: kako to da je doživio mistično iskustvo s tatom? a ne s grupom? Pa bilo bi "inteligentnije" da je supersposobnosti superkomunikacije razvio u pravcu grupe, umjesto što je u krizi morao potražiti tatu.
Naprotiv, on se s grupom utekao onome što je znao, što su ga učili: instrumentalno-kalkulantskom umu, koji je vojska kristalizirala u vojni priručnik. I sad ta grupa sve nešto radi kao da; kao da znaju što rade i kao da se dupli dobro snašao. Pa, on se snašao kako je umio, i to je okej. Ali kažem, nije on kasnije, ni u trenutku rada na stripu, ušao istinski u sve to, nego je prenio površinu, supermašinski pristup, ne egzistencijelan. Heidegger ne bi bio zadovoljan (a nisam ni ja), jer nema egzistencijalne eksplikacije tubitka. Nadoknada za ovaj izostanak eksplikacije tubitka je sudjelovanje u relativno zanimljivom događanju na mas skali (hrvatsko razaranje juge), no, opet je taj relativno zanimljiv događaj prikazan relativno nezanimljivo, izuzevši sardine, telepatiju (kod koje nije izvršen odlučan proboj u eksplikaciju) i strah (koji opet nije bitno sagledan).

Ovakvim obratom u predmetu "telepatija", duplome je namignuto u pravcu podizanja problematike za par oktava. Čekamo ga u rimejku Vojne, ili barem, ovdje u antologijskim stvarima da progovori bez fige u džepu.

Edited by - stinky on 19/02/2022 09:21:13
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2022 : 09:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by frano

Vojna - kao hrvatski strip.

Dešava se u Sloveniji.
Dobri dalmoš, partizan sve je to regularno.
Brine, misli, kombinira. Dobar u duši, kak i treba bit.
Ono bitno je da si ti, bar tad, bil trtaroš. I to je isto regularno. No, ujedaš. Neregularno.
U stripu si prikazal i da bi ubil zbog straha. I to je regularno. Partizanski.

Čopil te Balašević. On je veliki pjesnik. Ali i pizdek. Pokoj mu duši. Super je kaj te zdrmalo, bar malo i Prljavo kazaliste.

Crtez je meni super. Kadriranje i sve. Bas super. Tu si svoj. Ima nekaj zajedničkog između Marušića i tebe. Osim što ste dalmoši, ima taj neki nerv. Prkos. Život.

Priča je tvoja i tu se nema šta dirati.
Humanist, i ak mene pitaš Vojna je iskrenija od Papka.

Ono s vukom je izvrsno. Al, osim vuka, u tom grmu leži i zec. Ti si spreman pucati jer si se usral mraka.

Do kraja prevlada humanost. I zato strip vridi.

Super si opisao telepatiju u koju ne vjeruješ.

Nemoj odletit previsoko, jerbo je svemirski prostor, ne skoro pa ništa, nego doslovno ništa.




A ja sam, frano, pročitao VOJNU.

Sad, da otprem duplog po slabinama? Čemu, ako je moje očište svemirski daleko od, uopće duplijeve moći poimanja? Ja ga mogu blago pohvaliti što je uradio strip, ali istinski, egzistencijelna dimenzija je tu na razini 1 (od 10), odnosno, to je jedno djetinjasto postavljanje pitanja, zapravo, pitanje nije ni postavljeno. S druge strane, olakotna je okolnost da je sve oko duplog na istoj razini 1, pa se paše njegov strip (pohvalili su ga) i sad se tu nameće problem: je li uopće pristojno da sad ja, iz nekog drugog svijeta, pričam o ovom naivnom svijetu, koji je dupli, uostalom, dobro stavio na papir??!? Sve što ja uopće mogu reći, postoji opasnost da sam sebi dajem na važnosti, i tako se moram mučiti, jer ne znam jesam li samo isprazna nadmenost ili bi čak duploga moglo pogurnuti prema boljem stanju??!!!

Ipak ti moram reći da ni u ludilu nije Vojna iskrenija od Papka, Papak je egzistencijelno već na razini 5, recimo. Dupli je tek počeo nešto nazrijevati, ali se skroz zaštopao, nakon 20 godina napisao samoga sebe u Vojni dodijelivši si supermenske osobine (to što je opisao samoga sebe kao Supermana nesvjesno, nije olakotna okolnost, već to teži problem što je njemu skriveniji!!).

Dupli, bez zamjerki. Da znam, ja bih ti interpretirao Vojnu s pozicije ekskluzivne dvofotonske anihilacije par nabijenih pseudoskalarnih mezona u formalizmu perturbativne kvantne kromodinamike. Makar bi to bilo ispod istinske razine, ali čisto tebi za volju. Ali, eto, ne znam kaj je to uopće. Ti si trebao to staviti u Vojnu, a nisi. Nema ekskluzivne dvofotonske anihilacije, nema ni jednofotonske, nisi se uopće doveo u pitanje. Vuk ne pomaže, vuk nije to; umjesto istinskog vuka, kojega si samo načeo, ti si pomoću vuka preskočio u lažnu blaženost. Iskreno, meni su bolje sardine od vuka i to je bolji detalj, zgrtanje ribica u ulju. Ajde, ako nađem mjeru, ispričat ću ti o Vojni s pozicija radikalne destrukcije svega milenog.



Sve što ja uopće mogu reći, postoji opasnost da sam sebi dajem na važnosti, i tako se moram mučiti, jer ne znam jesam li samo isprazna nadmenost ili bi čak duploga moglo pogurnuti prema boljem stanju??!!![/quote]

HIJOOOOOJ!
Leptiru moj!!!!!!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2022 : 09:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky, znaš onda kad smo nedavno secirali Maršala?
E, pa Macan veli da je baš bio sretan jerbo se pričalo o domaćem stripu :)

Vojna meni djeluje najjače kao vizualna cjelina.
Jako, jako vrlo. I dobro.

Glede priče, moramo zeti u obzir da je Dupli bil klinac u vreme radnje.
I svi ti primorski, dalmoški instikti koji su probili, telepatija, vuk, ovo i ono, zapravo su zatučeni studiranjem, Zagrebom i svemirom :)

Napomena
Kako Stinkyjevo, tako slično i moje, seciranje Vojne, muku muči međ napuhanosti i dobronamjernosti :)
HIJOOOOOOJ :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/02/2022 : 11:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Pa to ti kažem. Mi smo mučenici, sami sebe mučimo, drugim riječima, mi smo odmakli od falsa beatitudo jednog markosa, macana, duplog i svih tih milenih velikana hrvatske strip scene. Doduše, ti jesi ili si bio član tog uvaženog društva, i falsificirao si se za volju milenosti i pripadanja. Ali ti se nešto dogodilo, neki tulipan, ne znam, nešto, i napravio si proboj u utrobu na teži način.
Sad, kad pogledaš, kad se sve smirilo, dobitak je da barem znaš svoju ništavnost, da si otpao od Gospoda na sto načina, da si Ništa u njegovim očima. Frano, mi smo utoliko dalje što smo izvršili anihilaciju. Dupli nije, makar piše neke lijeve doktorske radnje o anihilacijama.

A vidiš ovo što kažeš: "Glede priče, moramo zeti u obzir da je Dupli bil klinac u vreme radnje." Nije to presudno, jer nije dupli napisao Vojnu onda, dok je bio klinac, nego poslije, u zrelosti. I nije se uopće mučio, kažem, sve je to jedan djetinji presjek događanja, jedan relativno nezanimljiv prikaz navodnih presudnih životnih trenutaka. To je dobro za istu takvu djetinju publiku, koja bez ikakve brige prima sve što dođe pod ruku (pa i vojna iskustva jednog dječaka sa nadmoćnim psihofizičkim osobinama, koje je pretočio u nekakvog vođu grupe). Ali ipak nije dovoljno dobro za - pravu stvar.

Kada se NAKNADNO pišu ovakvi 'presudni', 'životni' trenuci, onda to, hoćeš-nećeš (a da bi dobilo na značajnosti za druge, koji eventualno nisu naklapalačka, znatiželjna i dvosmislena djetinja publika) dobiva formu ISPOVIJESTI. Naravno, klasičan uzor je Augustin, o čemu dupli ima ili nema pojma. Augustin je uzorno proveo takvu formu, koja se odvija na dva načina: 1. ispovijesti pred ljudima 2. ispovijesti pred Bogom. Ovo pod 2 zapravo lansira sadržaj u visine (ili srozava u obično rastakanje pred znatiželjnom publikom u modusu 'gole istine' i sličnih produkata); To 2 dupli nije ni zagrebao (ili ajde, u fenomenu "telepatije i straha" je zagrebao nešto, što njemu samomu nije ni razumljivo niti zna eksplicirati), dok je 1 relativno zanimljivo i relativno nezanimljivo.

I sad ja ovako mogu pričati o VOJNI, a summa summarum je da, budući da sam svjestan nezamislivosti načina razmatranja koji po milene i zdrave ljudske i ugljikove jedinke djeluje hiperdestruktivno, razara sve uhodano, uopće njima smisleno, dakle, sve to skupa čini da je onda moje pričanje u opasnoj tendenciji prema napuhanosti iz reda veličine Žaka Houdeka. Jako mi je drago da si istaknuo i razumio tu okolnost, i da sam uviđaš te muke i opasnosti nas otpadnika i grješnika. Dupli - zasad - ni nakon 20 godina, i 25 godina i ne znam koliko godina, nema smisaone sklopove kroz koje bi zahvatio i uopće predrazumio pravce i mogućnosti defluksije, naročito defluksiju u ambitio saeculi. I mene baš ta defluksija non-stop vreba, nasrće i opsjeda žešće nego onaj vuk i što je uopće ovo moje pisanje nego jedno mizerno i jadno stavljanje-samoga-sebe-u-važenje koje ide do groznog otpadničkog napuhivanja i besprizornog preseravanja?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2022 : 14:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky, brate otpadniče, jesi li gledao ruski film Otok?
Link ti je dole.


https://youtu.be/Wz-vegualMg
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2022 : 16:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Pa to ti kažem. Mi smo mučenici, sami sebe mučimo, drugim riječima, mi smo odmakli od falsa beatitudo jednog markosa, macana, duplog i svih tih milenih velikana hrvatske strip scene. Doduše, ti jesi ili si bio član tog uvaženog društva, i falsificirao si se za volju milenosti i pripadanja...



Ja sam to tak htio biti. Prije dvajs godina.
No, ipak, imao sam sreće, ostao sam svoj.
Za kraj druženja, "kolege" su me tak obljepili etiketama, da mi je duša od sreće proplakala.
Priznanje je kulminiralo s dva dana zatvora od strane vodećeg rvatskog strip analitičara i kritičara.
Manhunter mi je zviznul šamar kad se nitko nije nadao.
Prosvjetitelj Markos je isto prdno u čabar.

Držim fige da Macan ne potone, no, ima ga, nije lako.
Štef se isto rita.

Dupli je zapravo skroz svoj. Na stranu sad što ne pjevamo iste pjesme, ali ja cijenim analitički mu um.

Ali, Stinky moj, ja vrištim samo na tvoje postove.







Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/02/2022 : 17:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Jesam, gledao sam Ostrov, ali je isto ko da nisam gledao, jer se ničega ne sjećam. Ih, bilo je davno.

A ovo s tvojim kolegama, kažem, to je dobra stvar za tebe. Riješio si se krpelja, to je uvijek dobro.
Jedino ako ti je žao izgubiti taj milje, onda je kak se zeme. Onda opet možeš preokrenuti u pobjedu, jer svo to blještavilo je non-stop rotacija: od trnja do zvijezda i opet u krug.

Ali ima jedna stvar gdje me još ne možeš pratiti. Ti misliš da je dupli svoj, i da si ti svoj (makar si ti malo više svoj, pogotovo dok si vozio brzo i ludo tu na topicima). A radi se o tome da čak ni ja možda nisam svoj, makar sad, realno, ja sam unikat na scomu. Ali biti svoj?!! Uuuuuuuuu, to se ne da kroz praćenje stripova, ni izdavanje stripova, pa ni kroz peneze ni ordenje ni časti ni hvale. Ni analitički um nije dovoljan, pogotovo ne fizikalna nastrojenost. Kako se bude svoj??!!? E, to je pitanje. To se treba tražiti, baš tak kak si ti započeo, Papak. I dupli je tu nešto zakoračio, makar ne tako odrješito kao ti, jer Papak je ipak veće mučenje i upitanost i unezvjerenost i radikalnije gubljenje sebe. Kako papci pronalaze sebe, da budu svoji?? To je prava stvar, to nije za one samo znatiželjne. To je za žive. A mrtvi su mrtvi. Evo: https://www.youtube.com/watch?v=L-ysQ0SgdQc
Usput, Papak mi je sve draži. Možda čak top 3 hrvatskih stripova svih vremena. Otkako sam oljuštio deset koža sa sebe, bolje razumijem put. I na tom putu, papci bolje stoje nego nekada, kada sam se gubio u iskušavanju vitalnosti čisto da se iživim. Jedan estetski stav, na granici demonologije ---- ali to su druge priče, izvan granica razmatranja (a pogotovo izvan normativa scoma. mogao bi pasti server.)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/02/2022 : 17:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ostrov je filmcina samo takva!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/02/2022 : 17:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa daj malo razloži to, poli
i frano: kaj se to događa u Ostrovu? to ću ja ponoviti, dečeci.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2022 : 19:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Jesam, gledao sam Ostrov, ali je isto ko da nisam gledao, jer se ničega ne sjećam. Ih, bilo je davno.

A ovo s tvojim kolegama, kažem, to je dobra stvar za tebe. Riješio si se krpelja, to je uvijek dobro.
Jedino ako ti je žao izgubiti taj milje, onda je kak se zeme. Onda opet možeš preokrenuti u pobjedu, jer svo to blještavilo je non-stop rotacija: od trnja do zvijezda i opet u krug.

Ali ima jedna stvar gdje me još ne možeš pratiti. Ti misliš da je dupli svoj, i da si ti svoj (makar si ti malo više svoj, pogotovo dok si vozio brzo i ludo tu na topicima). A radi se o tome da čak ni ja možda nisam svoj, makar sad, realno, ja sam unikat na scomu. Ali biti svoj?!! Uuuuuuuuu, to se ne da kroz praćenje stripova, ni izdavanje stripova, pa ni kroz peneze ni ordenje ni časti ni hvale. Ni analitički um nije dovoljan, pogotovo ne fizikalna nastrojenost. Kako se bude svoj??!!? E, to je pitanje. To se treba tražiti, baš tak kak si ti započeo, Papak. I dupli je tu nešto zakoračio, makar ne tako odrješito kao ti, jer Papak je ipak veće mučenje i upitanost i unezvjerenost i radikalnije gubljenje sebe. Kako papci pronalaze sebe, da budu svoji?? To je prava stvar, to nije za one samo znatiželjne. To je za žive. A mrtvi su mrtvi. Evo: https://www.youtube.com/watch?v=L-ysQ0SgdQc
Usput, Papak mi je sve draži. Možda čak top 3 hrvatskih stripova svih vremena. Otkako sam oljuštio deset koža sa sebe, bolje razumijem put. I na tom putu, papci bolje stoje nego nekada, kada sam se gubio u iskušavanju vitalnosti čisto da se iživim. Jedan estetski stav, na granici demonologije ---- ali to su druge priče, izvan granica razmatranja (a pogotovo izvan normativa scoma. mogao bi pasti server.)



Dupli je svoj u smislu da priča svoje priče.
Možemo ga mi sad zezati, podbadati i sve, ali to je njegova priča.
I tu se nema kaj.

A biti svoj, da ... vesela je to putešestvija :)



PS Ostrv - kratak sadržaj - stari pop kara mlade popove :)
jedan egzorcizam, krv, znoj i suze i ... pobjeda na kraju.
Vrijedi svake sekunde - jako lijepa kamera, i upečatljiv glavni glumac

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2022 : 19:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ostrov je prava vojna.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/02/2022 : 01:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

pa daj malo razloži to, poli
i frano: kaj se to događa u Ostrovu? to ću ja ponoviti, dečeci.


Meditacija, ascending... duhovni film nakon velikih svetskih problema, i pride ruski, da.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.94 seconds. Snitz Forums 2000