forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 BIT ĆE VESELO!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 02/08/2012 : 17:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Vidim da su se pojavili u opticaju kopije stripova Zlatne serije i Lunov magnus stripa.
Znam da su bile rasprave dali je to moguće,pa dali bi se isplatilo,dali se vidi razlika itd...
Mogla bi se zbog ovog poteza raspaliti vatra sa više strana,ipak se nadam da neće i da će ovo biti izoliran slučaj.
Ajmo sad svi koji ste kupovali glancere u prevrtanje stripova.Ako smrdi na ljepilo,falš.
Htio sam samo skrenuti pažnju na pojedine potencijalne kupce,mislim da će trebati sada puno više truda, da bi se kontroliralo tržište.

Evo par primjera:
http://www.njuskalo.hr/stripovi/kapetan-miki-zlatna-serija-broj-463-drugi-broj-mikija-oglas-5660960
http://www.njuskalo.hr/stripovi/komandant-mark-zlatna-serija-broj-104-oglas-5661199
http://www.njuskalo.hr/stripovi/zagor-povlacenje-zlatna-serija-broj-1086-oglas-5660399
http://www.njuskalo.hr/stripovi/zagor-blago-crvene-planine-zlunov-magnus-strip-broj-4-oglas-5654542
http://www.njuskalo.hr/stripovi/zagor-zlatna-serija-broj-83-oglas-5654463
http://www.njuskalo.hr/stripovi/zagor-nasilje-darkvudu-zlatna-serija-broj-13-oglas-5654100

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/08/2012 : 17:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Eto Blago crvene planine glanc za 50 kn.
Sada ga možemo svi kupiti pa na zid.
Kako se sada osjeća onaj tko je dao 3000 kn. za njega.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 02/08/2012 : 17:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
fuck:( ajd izdvoji slike ako imas volje dok netko ne ugasi aukcije

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 02/08/2012 : 17:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Eto Blago crvene planine glanc za 50 kn.
Sada ga možemo svi kupiti pa na zid.
Kako se sada osjeća onaj tko je dao 3000 kn. za njega.


kao mamlaz:( na kraju nisam siguran niti da li je pravi:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 02/08/2012 : 17:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ovaj lms4 lazni ima cak i kao nekakva ostecenja da bi izgledao kao star. ovi ostali se lako raspoznaju da nisu pravi, mada mi nije jasno zasto je neko stampao onog mikija?

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 02/08/2012 17:40:04
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 02/08/2012 : 17:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
inace svaka cast prodavacu sto je napisao da je rijec o kopijama.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 02/08/2012 : 18:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Viša sila je meni izdvojit slike,izgubio bi dan i pol.

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 02/08/2012 : 18:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
Evo jednog obavestenja za moje BEOGRADJANE -
naime jedna grupica entuzijasta sa Vozdovca je pocela pre godinu dana da stampa za svoje licne potrebe(momaka ima pet/set) ZS i LMS(od prvog pa nadalje)..
Ok..nek rade ljudi ali samo sa svoje potrebe da ih ne iznose slucajno na trziste jer bi to bila glupost...Momci su se bogami zalaufali zestoko...e sad ako im preostane koji visak(ili par desetina viskova od svakog broja),moze se lako naci na trzistu...imao sam priliku da vidim par stripova iz ZS-a i LMS-a(stariji brojevi)..pazite,ako bi ih bilo ko procitaopar puta,malko ostavio da ih zagrize prasina na tri cetiri nedelje,malko iz bacis da padnu sa stola ili kreveta,evo kunem se da razlike ne bi bilo izmedju njih i ovih ovde glancera na aukciji...
Toliko
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 02/08/2012 : 18:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
I jos ovo,stanovite osobe su prvo pocele sa Alan Fordovima(na poslednjim brojevima)na Limundu da prodaju savrsene kopije,a zatim i na Kupindu da postavljaju najredje stripove ZS-e i LMS-a za basnoslovne cifre
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 02/08/2012 : 18:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
I na kraju ovo...ovo sto ste naveli sa njuskala.hr iz aviona se vidi da su kopije...ali bukvalno...
ove Vozdovacke kopije su neverovatno verne
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 02/08/2012 : 18:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Pričao sam sa čovjekom koji radi u tiskari, i baš smo se dotakli ove teme.On kaže da se taj i takav papir više ne koristi za tisak, tako da se razlika vidi.Samo da se brzopleto neko ne zaleti pa skonta kad mu bude već kasno...

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
842 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 02/08/2012 : 19:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Evo, da i ja iznesem svoje gledište u vezi ovog fenomena "vjeran skoro tako kao original"...
Evo, možda komplicirano, ali ja ne vidim ništa tako tragičnog, bar ne za mene:
ako hipotetički baš osvojim plagijat na aukcijama, odmah nakon svake minimalne sumnje već u toku aukcije ili šaljem mejl prodavaču, ili naravno, insistiram, nek prodavač prvo šalje strip. Simple-ja bih zapazio ili je original ili nije-i tad negativni komentar. Ništa drugo, pa da vidimo, ko če koga natezati....Korektno je, da se pak napiše, ili je strip kopija ili šta več....ako se to namjerno prešuti, onda je čisto natezanje i zajebancija. I takvima nije mjesto niti ovde niti na mjesecu. Možda nek idu na Jupiter i tamo štampaju.....i jedan član dobra namjera me opozorio na to-konkretno je rječ o ZS-Smrtonosna tumaka na aukcijama...
Go to Top of Page

nik284
Starting Member



21 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 02/08/2012 : 19:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nik284 a Private Message  Reply with Quote
Evo vjerovatno jednog "Orginala" i na našim aukcijama ZAGOR Zlatna Serija Broj 248 SMRTONOSNA TUMAKA 88 Kn 9 Marius (0) 6d 19:39:34

Edited by - nik284 on 02/08/2012 19:50:36
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/08/2012 : 19:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nik284

Evo vjerovatno jednog "Orginala" i na našim aukcijama ZAGOR Zlatna Serija Broj 248 SMRTONOSNA TUMAKA 88 Kn 9 Marius (0) 6d 19:39:34



Mislis ovaj, meni deluje kao original, ne bih rekao da je laznjak.

http://www.stripovi.com/aukcije/zagor-zlatna-serija-broj-248-smrtonosna-tumaka/5459537/

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

nik284
Starting Member



21 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 02/08/2012 : 20:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nik284 a Private Message  Reply with Quote
http://www.njuskalo.hr/stripovi/glancer-zagor-zlatna-serija-broj-248-smrtonosn-oglas-5628371 Evo prika pa ti odluči dali je to isti strip
Go to Top of Page

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 02/08/2012 : 20:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
http://www.kolekcionar.eu/articles.php?id=146478

Ko hoče može i naručiti
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/08/2012 : 20:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
još jedan "doprinos" stripzone i ekipe domaćoj strip-sceni...

Trouble will find me
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 02/08/2012 : 21:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosmajac

I jos ovo,stanovite osobe su prvo pocele sa Alan Fordovima(na poslednjim brojevima)na Limundu da prodaju savrsene kopije,a zatim i na Kupindu da postavljaju najredje stripove ZS-e i LMS-a za basnoslovne cifre


hvala na obavijesti, pa to je totalni shit. tesko da ce manje iskusni ljudi (popu mene) bas i shvatiti razliku na losoj fotki:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 02/08/2012 : 21:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by kosmajac

I jos ovo,stanovite osobe su prvo pocele sa Alan Fordovima(na poslednjim brojevima)na Limundu da prodaju savrsene kopije,a zatim i na Kupindu da postavljaju najredje stripove ZS-e i LMS-a za basnoslovne cifre


hvala na obavijesti, pa to je totalni shit. tesko da ce manje iskusni ljudi (popu mene) bas i shvatiti razliku na losoj fotki:(


sve moze da se danas nastampa i to da bude verno originalu..ali posto znam da u Srbiji nema para kod strip entuzijasta(koji ovo rade),znam da sigurno nemaju novca da naprave kopiju papira(da lici na onaj iz `60-tih)...to je nemoguce(ili ipak nije,jer se valjda hartiji daju osencenja ili sfumato kod bojenja...tako nesto)..veoma bi skupo bilo raditi takav primerak u bar 200/300 kopija...a da ne govorimo o izradi kartonskih naslovnica..mada i tu je moguce...jos je skupo raditi takve stvari..ali za jedno pet deset godina bice i toga...ili kao u Star Trek-u..ubacis u replikator i dobijes trazeni proizvod..ali stvarno to ce biti realno za jedno 50 godina
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 02/08/2012 : 21:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Napraviti savrsen plagijat nije moguce,tocno je da je ne moze doci do takvog papira,uostalom mora se vidjeti i patina starog zlata-bar neki mali trag vremena.Ali to je mukotrpan posao skenirati svaku stranicu potom je obraditi da se ne vide sjene i sve sto ide uz sken.Tim ljudima treba odati priznanje ,steta sto se nisu zanimali za novcanice.
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 02/08/2012 : 21:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Zar ovde nema posla za policiju?Možda je dnevnik na izdisaju,ali Boneliju se ovo ne bi dopalo,i kakav je to sajt gde se otvoreno reklamiraju falsifikati?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/08/2012 : 21:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mada ne skupljam niti me zbog mnogo stvari ZS i LMS uopće ne zanimaju,ova vjest o falsifikatima t.j. kopijama orginalnih brojeva me je dosta pogodila.
To je jedna atomska šamarčina svim kolekcionarima koji su cijeli život skupljali stripove ne žaleći ni vremena ni novca,pogotovo ako naknadnom analizom svoje kolekcije ustanove da su u nekoj prilici iskeširali poveću svotu za neku kopiju,a poplava kopija na tržištu će i umanjiti interes za orginale zbog straha od prevare,tako da mislim da će se i orginali prodavati po deseterostruko manjim cjenama!
Ipak je ovo jedna vrsta kriminala (bez autorskih prava,falsificiranje...itd),pa zar se tome ne može stati na kraj?
Treba pohapsit odgovorne,zapalit falsifikate i srušit tiskaru koja je to tiskala!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/08/2012 : 22:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je mila majka... Tribate vidit kako rusi i grci rade bootlege (falsifikate) rijetkih glazbenih cdova. To je praktički postala "umjetnost" i u nekim slučajevima je jednostavno nemoguće razlikovati original od bootlega. Čak i matrix kodove na cdima falsificiraju, šta se dugo vrimena nije moglo napravit baš... Dotle je došlo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/08/2012 : 22:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
aha, ovo "nije za kolekcionare" je lijep način da se kaže da je kopija, da ne kažem falsifikat...dobro, nije toliki problem kad ljudi sami napišu da je kop...Pardon, da nije za kolekcionare ali kada idu muljati...Naravno, ovakvo falsificiranje novih izdanja je za svaku osudu, pa da je stoput "za ne-kolekcionare"

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/08/2012 : 22:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Dobri su meni onda moji stripovi u oceni 4/4+ i poneka petica!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 02/08/2012 : 23:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message  Reply with Quote
ovi gore navedeni, kao i ovaj zs 248 sto je na aukcijama se definitivno razlikuju od originala(gledajuci samo sliku sa foruma) po fontu na rubu.

Jos gledam juce aukciju i kazem sebi.... sto je cudan ovaj font,da li je moguce da je na tom stripu tako odstampan.Prodje mi kroz glavu da nije pocelo dostampavanje

Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000