forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 BIT ĆE VESELO!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/08/2012 : 00:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je vremena kad će se pojaviti tako vjerni replikati da se to praktički neće moći primijetiti golim okom.
Tehnologija...

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 03/08/2012 : 00:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Mada ne skupljam niti me zbog mnogo stvari ZS i LMS uopće ne zanimaju,ova vjest o falsifikatima t.j. kopijama orginalnih brojeva me je dosta pogodila.
To je jedna atomska šamarčina svim kolekcionarima koji su cijeli život skupljali stripove ne žaleći ni vremena ni novca,pogotovo ako naknadnom analizom svoje kolekcije ustanove da su u nekoj prilici iskeširali poveću svotu za neku kopiju,a poplava kopija na tržištu će i umanjiti interes za orginale zbog straha od prevare,tako da mislim da će se i orginali prodavati po deseterostruko manjim cjenama!
Ipak je ovo jedna vrsta kriminala (bez autorskih prava,falsificiranje...itd),pa zar se tome ne može stati na kraj?
Treba pohapsit odgovorne,zapalit falsifikate i srušit tiskaru koja je to tiskala!


+ 1


Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Eagle Feather
Starting Member



Croatia
35 Posts

Member since 29/09/2011

Posted - 03/08/2012 : 00:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Eagle Feather a Private Message  Reply with Quote
Koliko bi koštao komplet

Valja požuriti prije nego to ode u zapljenu!!!

Spašavaj se tko može!!!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/08/2012 : 01:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Da stampaju samo par brojeva za sebe, to bi mi bilo ok.
Ali ovako, stampaju gomile, pa ih PRODAJU za zaradu? To je ocajno.

:(

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Andrew Cain
Junior Member



Croatia
331 Posts

Member since 02/08/2012

Posted - 03/08/2012 : 01:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrew Cain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

inace svaka cast prodavacu sto je napisao da je rijec o kopijama.


Uh koja bačena rukavica ljudima koji imaju orginale
Slažem se svaka čast čovjeku koji je napisao da su kopije. Mogao je bez problema dobiti puno novca.

Mogu prihvatiti neuspjeh. Ali ne mogu prihvatiti da prestanem pokušavati.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 03/08/2012 : 01:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Još prije par godina sam potegnuo pitanje falsificiranja stripova.
Na to me navela eksplozija glancera i vrtoglave cijene.
Tada sam prestao kupovati i mislim da više ni neću ako osobu od koje kupujem doista ne poznam.

Još da komentiram pitanje papira koji se više ne koristi.
OK, koristit će se neki sličan, a za boju papira se lako pobrinu sa kemikalijama. Postoji ono neko sranje koje pozuti papir pa izgleda star. Premažeš papir i pustis preko noci.
Možda takav strip neće biti savršena kopija, ali će biti sasvim dovoljna dobra da mene zajebe. Nisam dovoljno star da na prvi pogled skužim da li se radi o originalu ili kopiji. To je dovoljno da mi lopov uzme 500 ili 2000 kn za nešto što ne vrijedi ništa i ti ga nađi poslije.
Go to Top of Page

Andrew Cain
Junior Member



Croatia
331 Posts

Member since 02/08/2012

Posted - 03/08/2012 : 02:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrew Cain a Private Message  Reply with Quote
Ja imam dosta zlatne serije zagora i lms.
Ali iskreno kada sam vidio ovo, ne vjerujem da ću nastaviti sa skupljanjem.
Svima je potreban novac u ova krizna vremena, a cijene ovih stripova su vrtoglave, još da me netko prevari za velik novac i uvali mi kopiju.
Ne hvala!

Mogu prihvatiti neuspjeh. Ali ne mogu prihvatiti da prestanem pokušavati.
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 03/08/2012 : 07:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Nije sramota biti član ovog foruma,dragi Cain,slobodno ostavite podatke
naročito ako ste se tek sada uključili i ostavljate komentare na ovu temu,jerbo je rpa nas paranoika i svašta smo skloni pomisliti.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4579 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 03/08/2012 : 07:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

još jedan "doprinos" stripzone i ekipe domaćoj strip-sceni...



e to sam cekao da neko kaze... bravo!

sangue navajo
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/08/2012 : 08:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja bih sebi narucio par komada Ima neko mail?
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 03/08/2012 : 11:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Ja ipak mislim da je ovo prvi put da su se pojavile kopije i da to neće uzeti maha u distribuciji.
Da se namjerno htjelo ići u zaradu na brzinu,nebi se pisalo "nije original" i slično.
Volio bi vidjeti taj strip uživo pa da znam dali je razlika očita?
Dali je neko imao prilike vidjeti?
Mislim da će stari stripovi i dalje imaju vrijednost koju imaju,jer progurat 30-40-50 godina bez ožiljaka,ili sa minimalnim ožiljcima nije mala stvar.
Non pasaran!

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/08/2012 : 11:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Iskreno gledajuci ovo je SAN SNOVA !!! Ovo cekam ceo zivot da se pojavi neko i kopira celu seriju >>> Da za 1000 -1500 evra imas sve stripove koji su mi ulepsali detinstvo....
Sto se tice hapsenja i zatvaranja ,kada bi poceli da funkionisemo na taj nacin.U Srbiji bi se zatvorilo hiljade butika i prodavnica robe ...Daj nemojte biti deca kopiraju SVE BRENDIRANE SVETSKE ,primer NIKE !!!! Sad trenutno 20 forumasa sedi u sortsu koji nije orginal i to NIKE .....KUPIO GA U BUTIKU ZA 1000 DIN... I sta cemo sad ,da svi poskidamo sortseve i odemo u Knez M. i damo 4500 za sorts...

Ljudi koji navedu da nije orginal i jos ga daju po toj ceni SVAKA CAST !!!!!!!!

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/08/2012 : 11:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva

Ja ipak mislim da je ovo prvi put da su se pojavile kopije i da to neće uzeti maha u distribuciji.
Da se namjerno htjelo ići u zaradu na brzinu,nebi se pisalo "nije original" i slično.
Volio bi vidjeti taj strip uživo pa da znam dali je razlika očita?
Dali je neko imao prilike vidjeti?
Mislim da će stari stripovi i dalje imaju vrijednost koju imaju,jer progurat 30-40-50 godina bez ožiljaka,ili sa minimalnim ožiljcima nije mala stvar.
Non pasaran!


Ja mislim da je ovo što piše "nije orginal" upravo zbog toga što je uživo razlika od orginala toliko velika da bi je i dijete skužilo...mislim da je razlika najviše vidljiva unutar stripa....pa tko može kopirati dnevnikovu tiskaru iz 18-og stoljeća i reciklirani papir iz 19-og stoljeća?
E da,i što znači ono kada netko neki post prokomentira sa +1?
....viđam to svakodnevno,al' ne kužim tu foru...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 03/08/2012 : 12:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by elva

Ja ipak mislim da je ovo prvi put da su se pojavile kopije i da to neće uzeti maha u distribuciji.
Da se namjerno htjelo ići u zaradu na brzinu,nebi se pisalo "nije original" i slično.
Volio bi vidjeti taj strip uživo pa da znam dali je razlika očita?
Dali je neko imao prilike vidjeti?
Mislim da će stari stripovi i dalje imaju vrijednost koju imaju,jer progurat 30-40-50 godina bez ožiljaka,ili sa minimalnim ožiljcima nije mala stvar.
Non pasaran!


Ja mislim da je ovo što piše "nije orginal" upravo zbog toga što je uživo razlika od orginala toliko velika da bi je i dijete skužilo...mislim da je razlika najviše vidljiva unutar stripa....pa tko može kopirati dnevnikovu tiskaru iz 18-og stoljeća i reciklirani papir iz 19-og stoljeća?
E da,i što znači ono kada netko neki post prokomentira sa +1?
....viđam to svakodnevno,al' ne kužim tu foru...



doslovno znači 'još jednom' ilitiga potpisujem rečeno

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/08/2012 : 12:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Hvala "Mali" Mate...
Go to Top of Page

pot
Average Member



Croatia
818 Posts

Member since 27/10/2002

Posted - 03/08/2012 : 12:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pot a Private Message  Reply with Quote
ja sam se bavio i filatelijom (i numizmatikom, LP itd) kod svega postoje kopije i to savršene kopije (ne kao ovi stripovi koji se golim okom vidi da nije original)poanta je ako se pojave savršene kopije koje se ne razlikuju "golim okom" od originala pojaviče se i stručnjaci koji če izdavati certifikat da se radi o originalu.U budučnosti (daljoj jer savršen falsifikat vrijedi više nego original stripa:) "skupi glanceri" neče moći prodati ako nemaš "papire" za njega (tako je kod filatelije...(recimo ndh udarna divizija "blok" ima katalošku cjenu 12 000 kn ali bez papira ne vrijedi više od 100 kn ili manje, čak postoji izraz "novotisak" BAŠ ZA LJUDE KOJI IMAJU KOLEKCIJU A NEMOGU IZDVOJITI 1000 eura (TO JE TRŽIŠNA CJENA)...u katalogu su točno navedene marke koje ne kupovati bez certifikata....(uostalom ameri imaju posebne kuče koje izdaju potvrde originalnosti svega od autograma do stripova:) ORIGINAL JE ORIGINAL I NIKAKVA KOPIJA NEMOŽE IZBRISAT MISAO DA JE OVO TOČNO STRIP IZ MOG DIJETINNJSTVA

JA BI MOGAO DA MOGU JA BI ZNAO DA ZNAM
Go to Top of Page

cercil
Junior Member

406 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 03/08/2012 : 13:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send cercil a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sada pitanje za vlasnika ovoga sajta!

Ako nije dopusteno (a po meni i ne treba da bude) da se piratski stripovi prodaju na aukcijama, zasto se dozvoljava da ova aukcija za ZS 248 i dalje traje. Tu cak nije ni navedeno da se radi o kopiji stripa vec pise da je strip ocuvan za 5+!?

Jasno je da se radi o kopiji, na drugom sajtu taj isti strip se prodaje po pocetnoj ceni od 35 kuna!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 03/08/2012 : 13:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Navalila ekipa na njega, bilo bi im jeftinije da su ga uzeli preko njuskala :D
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/08/2012 : 13:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cercil

Ovo je sada pitanje za vlasnika ovoga sajta!

Ako nije dopusteno (a po meni i ne treba da bude) da se piratski stripovi prodaju na aukcijama, zasto se dozvoljava da ova aukcija za ZS 248 i dalje traje. Tu cak nije ni navedeno da se radi o kopiji stripa vec pise da je strip ocuvan za 5+!?

Jasno je da se radi o kopiji, na drugom sajtu taj isti strip se prodaje po pocetnoj ceni od 35 kuna!


Nije dozvoljeno, naravno. Kontaktirat ćemo prodavača i ako je kopija, izbrisat ćemo aukciju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 03/08/2012 : 14:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
mozes misliti kako je meni u filateliji, skupljam podrucje Fiume gdje SVE markice moraju imati ateste ili potpise:(
quote:
Originally posted by pot

ja sam se bavio i filatelijom (i numizmatikom, LP itd) kod svega postoje kopije i to savršene kopije (ne kao ovi stripovi koji se golim okom vidi da nije original)poanta je ako se pojave savršene kopije koje se ne razlikuju "golim okom" od originala pojaviče se i stručnjaci koji če izdavati certifikat da se radi o originalu.U budučnosti (daljoj jer savršen falsifikat vrijedi više nego original stripa:) "skupi glanceri" neče moći prodati ako nemaš "papire" za njega (tako je kod filatelije...(recimo ndh udarna divizija "blok" ima katalošku cjenu 12 000 kn ali bez papira ne vrijedi više od 100 kn ili manje, čak postoji izraz "novotisak" BAŠ ZA LJUDE KOJI IMAJU KOLEKCIJU A NEMOGU IZDVOJITI 1000 eura (TO JE TRŽIŠNA CJENA)...u katalogu su točno navedene marke koje ne kupovati bez certifikata....(uostalom ameri imaju posebne kuče koje izdaju potvrde originalnosti svega od autograma do stripova:) ORIGINAL JE ORIGINAL I NIKAKVA KOPIJA NEMOŽE IZBRISAT MISAO DA JE OVO TOČNO STRIP IZ MOG DIJETINNJSTVA


Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/08/2012 : 14:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radulovic marko

Iskreno gledajuci ovo je SAN SNOVA !!! Ovo cekam ceo zivot da se pojavi neko i kopira celu seriju >>> Da za 1000 -1500 evra imas sve stripove koji su mi ulepsali detinstvo....
Sto se tice hapsenja i zatvaranja ,kada bi poceli da funkionisemo na taj nacin.U Srbiji bi se zatvorilo hiljade butika i prodavnica robe ...Daj nemojte biti deca kopiraju SVE BRENDIRANE SVETSKE ,primer NIKE !!!! Sad trenutno 20 forumasa sedi u sortsu koji nije orginal i to NIKE .....KUPIO GA U BUTIKU ZA 1000 DIN... I sta cemo sad ,da svi poskidamo sortseve i odemo u Knez M. i damo 4500 za sorts...

Ljudi koji navedu da nije orginal i jos ga daju po toj ceni SVAKA CAST !!!!!!!!




Slažen se, pa neće vas zajebat onaj kod kojega piše "nije original". Istina, nije legalno ovako tiskat pa prodavat, al jebiga ima toga svugdi, ne samo u stripovima... Po meni su zapravo problem oni koji tiskaju falše i onda ih prodaju pod originale. Ovo di piše da nije original mi je više-manje okej i zapravo mi ne smeta toliko. Čak mi je i palo napamet kupit ovaj LMS4 za 50 kn čisto radi gušta, jer nema boga da ću ikad iskeširat 3000 kn za original.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 03/08/2012 : 14:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Nista me vise ne zanima kao "cudne stvari"na ovom sajtu,medju kojima spadaju svakako i ovaj ZS 248,koji sam odmah nakon sto sam ga ugledao okarakterisao kao "fals"
Mislim da se vidi iz aviona da je taj strip kopija,ali sam cekao da vidim kraj.
Ima tu jos jedan strip,koji vjerovatno mnogo ljudi nije vidjelo.

Ovaj:

http://www.stripovi.com/aukcije/blago-u-pecini-zlatna-serija-broj-2/5458029/

Jos cudniji strip,takodje sam siguran da nije original(mozda grijesim),ali mislim tako,ali sta mi je cudnije jos da ga kupi neko ko tako puno stripova prodaje i da se ne zamisli"dali je ili ne original"
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 03/08/2012 : 14:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Ove pirate, ako su korektno oštampani , ja bih po ovoj cijeni rado kupio. To naravno ne umanjuje vrijednost orginala.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 03/08/2012 : 14:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice ovih pirata,moje je misljene da su ok,ali ja znam po sebi da pravog kolekcionara ZS i LMS to nebi i ne moze zadovoljiti.
Meni dusa nebi bila mirna,koliko god dobro da izgledali,kopkalo bi me to da znam da to nije to,ono sto volim i sto sam volio kao djecak
Tu misao iz glave nebi mogao izbaciti i radi toga ih nebi mogao imati i gledati u nih svaki dan.
Vjerovatno dosta ljudi ovako misli i da imaju isti osjecaj.
Mislim da bi mi dusa bila mirnija da imam slabije ocuvane originale,nego ove pirate
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/08/2012 : 14:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sekta

Ove pirate, ako su korektno oštampani , ja bih po ovoj cijeni rado kupio. To naravno ne umanjuje vrijednost orginala.



Ako nadjes mail tog sto prodaje, dojavi.. Necu sve, ali neke cu kupiti sigurno...

Ovo ne steti nikom.. Dnevnik se raspao odavno, ne stampa nista.. Kolekcionari ce i dalje kupovati originale a mi smrtnici cemo uzimati kopije...
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000