forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 BIT ĆE VESELO!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/08/2012 : 14:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Sekta

Ove pirate, ako su korektno oštampani , ja bih po ovoj cijeni rado kupio. To naravno ne umanjuje vrijednost orginala.



Ako nadjes mail tog sto prodaje, dojavi.. Necu sve, ali neke cu kupiti sigurno...

Ovo ne steti nikom.. Dnevnik se raspao odavno, ne stampa nista.. Kolekcionari ce i dalje kupovati originale a mi smrtnici cemo uzimati kopije...



Sve dok se zna da su kopije neka kupuje tko hoće. Problem je što će se prije ili kasnije početi muljati i sa skoro savršenim imitacijama originala.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 03/08/2012 : 14:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
jedino mozda izaziva strah kada nesto kupujes za dobru lovu, a nisi siguran da li je original ili ne:( jbg ja sam pukao oko 2500 kn za dobro ocuvanu lms 4 i sada me strah kada ju budem isao za vikend malo poblize pregledavati.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/08/2012 : 14:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

jedino mozda izaziva strah kada nesto kupujes za dobru lovu, a nisi siguran da li je original ili ne:( jbg ja sam pukao oko 2500 kn za dobro ocuvanu lms 4 i sada me strah kada ju budem isao za vikend malo poblize pregledavati.



Obavezno javi što si dobio.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39117 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/08/2012 : 14:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf
Sve dok se zna da su kopije neka kupuje tko hoće. Problem je što će se prije ili kasnije početi muljati i sa skoro savršenim imitacijama originala.



Apsolutno.. Ako pocne muljaza onda ce nastati problemi.. Dok stoji na aukciji i u oglasima da je kopija, nema stete
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 03/08/2012 : 14:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by mamlaz

jedino mozda izaziva strah kada nesto kupujes za dobru lovu, a nisi siguran da li je original ili ne:( jbg ja sam pukao oko 2500 kn za dobro ocuvanu lms 4 i sada me strah kada ju budem isao za vikend malo poblize pregledavati.



Obavezno javi što si dobio.

ima i jedna slika mojih lms 1 i 4 na podforumu : voajeri ovamo.
sada cu pogledati koja stranica.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Eagle Feather
Starting Member



Croatia
35 Posts

Member since 29/09/2011

Posted - 03/08/2012 : 14:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Eagle Feather a Private Message  Reply with Quote
Slažem se elva s Tobom , štoviše vrlo brzo nakon što se dočepamo par primjeraka, moći će se ustanoviti značajne razlike između originala i tih kopija, pogotovo za one koji originale prebacuju po rukama već dvadeset ili trideset godina. Dovoljno će biti original neposredno suprotstaviti kopiji i većini će sve biti jasno. Siguran sam da postoje razlike. Kad to usvojimo, po određenim karakterističnostima, moći ćemo razlikovati i prepoznavati takve stripove bez da ih uspoređujemo s originalima. Prosto ko' pasulj... Tako je u svim segmentima kolekcionarstva, od automobila, preko gitara i pojačala, pa sve do antikviteta svakakvih vrsta.
Znatiželjan sam imati u ruci takav strip. Dajem 17,50kn onome ko mi ga pošalje na kućnu adresu, i plačam 5 kn vitrinu webmasteru.
quote:
Originally posted by elva

Ja ipak mislim da je ovo prvi put da su se pojavile kopije i da to neće uzeti maha u distribuciji.
Da se namjerno htjelo ići u zaradu na brzinu,nebi se pisalo "nije original" i slično.
Volio bi vidjeti taj strip uživo pa da znam dali je razlika očita?
Dali je neko imao prilike vidjeti?
Mislim da će stari stripovi i dalje imaju vrijednost koju imaju,jer progurat 30-40-50 godina bez ožiljaka,ili sa minimalnim ožiljcima nije mala stvar.
Non pasaran!


Spašavaj se tko može!!!

Edited by - Eagle Feather on 20/08/2012 01:28:07
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 03/08/2012 : 14:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
eno na strani 74, slika je malo losa, ali mozda neko iskusan moze reci da li su originali?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/08/2012 : 15:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Mene sad baš zanima što je osvojio Darko18 licitiranjem onog ZS 2. Nadam se da prati topic i da će nam javiti.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 03/08/2012 : 15:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Mene sad baš zanima što je osvojio Darko18 licitiranjem onog ZS 2. Nadam se da prati topic i da će nam javiti.


jel moze link?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/08/2012 : 15:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Mene sad baš zanima što je osvojio Darko18 licitiranjem onog ZS 2. Nadam se da prati topic i da će nam javiti.


...ili će nam se javiti ili će se sramiti...
Nadam se samo da se nije zaletio sa plačanjem jer ipak posluje sa članom koji ima reputaciju 0.
Ja sam recimo u par navrata imao priliku poslovati sa članovima koji imaju 0 komentara (i kupovao sam i prodavao) i kasnije se ispostavilo da se radi o kolekcionarima ili ljudima koji cijeli život uživaju u stripu,pa mogu reći da sam imao sreće,ali mogu reći i da se uz takav dugotrajan fer način poslovanja čovjek i opusti pa mu se lako dogodi da se zaleti "grlom u jagode"...
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 03/08/2012 : 15:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, pa ovo i nije tako lose... ja bi uzeo ovaj LMS 4 cisto iz radoznalosti. Najvise me zanima kakav je papir unutra... dali je ovaj obicni bjeli iz 2012. ili je tip pokusao da bude sto vjerniji originalu pa je izvodio neke akrobacije da bi papir izgledao star i pozutio?I mislim, takodje, da ovo ne steti nikome u smislu da cu ja, eto, kupiti ovaj fals pa zbog toga necu original od 300-400 eura....
Taj original, po toj cijeni, me nikad nije privlacio.

Edited by - Kum Ruzvelt on 03/08/2012 15:23:38
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 03/08/2012 : 15:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Mene sad baš zanima što je osvojio Darko18 licitiranjem onog ZS 2. Nadam se da prati topic i da će nam javiti.



Rezerva nije dostignuta, a ponudio je 500 kuna!
Go to Top of Page

DARKO18
Starting Member

91 Posts

Member since 17/01/2011

Posted - 03/08/2012 : 15:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DARKO18 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Mene sad baš zanima što je osvojio Darko18 licitiranjem onog ZS 2. Nadam se da prati topic i da će nam javiti.



Pozdrav

Danas mi je došao strip ZS br. 2 .Vidjelo se odmah na slikama da je pirat .Htio sam vidjeti kako je napravljen . Nisu krivotvorene samo korice nego i cijeli strip iznutra .Pratio sam iste stripove na kolekcionaru EU koje je prodavao Marko1 ,tu sam isto htio osvojiti taj strip ali ga je Marko1 skinuo sa prodaje . Javio sam se na mail prodavaču stripa , pa sad očekujem njegov odgovor na moja pitanja .Po mojem sudu novi lik koji mi je prodao strip je ustvari Marko1 ili Habica koji je izbačen sa sajta .
Eto toliko.

Edited by - DARKO18 on 03/08/2012 20:27:48
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/08/2012 : 15:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Smrtonosnu tumaku sam izbrisao jer autor "ne zna je li falsifikat, on nije osobno stripoljubac pa ne zna". Svatko sljedeći tko pokuša prodati falsifikat na s.com automatske leti s aukcija. A za vas ovdje što opravdavate ovu ekipu - ili još gore - što namjeravate kupiti te stripove - nemam riječi koliko je to jadno. Jedina vrijednost koju ti stripovi imaju je sentimentalna i kolekcionarska (jer, da vam je stalo do samog stripa, imate ga u jeftinim reprintima). A vi to želite zamijeniti lažnom kopijom? Nevjerojatno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/08/2012 : 15:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DARKO18

quote:
Originally posted by wolf

Mene sad baš zanima što je osvojio Darko18 licitiranjem onog ZS 2. Nadam se da prati topic i da će nam javiti.



Pozdrav

Danas mi je došao strip ZS br. 2 .Vidjelo se odmah na slikama da je pirat .Htio sam vidjeti kako je napravljen . Nisu krivotvorene samo korice nego i cijeli strip iznutra .Pratio sam iste stripove na kolekcionaru EU koje je prodavao Marko1 ,tu sam isto htio osvojiti taj strip ali ga je Marko1 skinuo sa prodaje . Javio sam se na mail prodavaču stripa , pa sad očekujem njegov odgovor na moja pitanja .Po mojem sudu novi lik koji mi je prodao strip je ustvari Marko1 ili Gibica koji je izbačen sa sajta .
Eto toliko.


Nisam vidio ovo.
Ok, Marius izbačen.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 03/08/2012 : 15:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DARKO18

Pozdrav

Danas mi je došao strip ZS br. 2 .Vidjelo se odmah na slikama da je pirat .Htio sam vidjeti kako je napravljen . Nisu krivotvorene samo korice nego i cijeli strip iznutra .Pratio sam iste stripove na kolekcionaru EU koje je prodavao Marko1 ,tu sam isto htio osvojiti taj strip ali ga je Marko1 skinuo sa prodaje . Javio sam se na mail prodavaču stripa , pa sad očekujem njegov odgovor na moja pitanja .Po mojem sudu novi lik koji mi je prodao strip je ustvari Marko1 ili Gibica koji je izbačen sa sajta .
Eto toliko.



Koliko si platio?
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 03/08/2012 : 16:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Nakon ovoga možemo očekivati da se pojave lažnjaci rasprodanih izdanja Libellusa, Fibre, Darkwooda, Ludensa i drugih.
Tu čak papir ne treba ni biti žut i glancer se podrazumijeva.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/08/2012 : 16:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Smrtonosnu tumaku sam izbrisao jer autor "ne zna je li falsifikat, on nije osobno stripoljubac pa ne zna". Svatko sljedeći tko pokuša prodati falsifikat na s.com automatske leti s aukcija. A za vas ovdje što opravdavate ovu ekipu - ili još gore - što namjeravate kupiti te stripove - nemam riječi koliko je to jadno. Jedina vrijednost koju ti stripovi imaju je sentimentalna i kolekcionarska (jer, da vam je stalo do samog stripa, imate ga u jeftinim reprintima). A vi to želite zamijeniti lažnom kopijom? Nevjerojatno.



Ne bih baš rekao da svi opravdavamo krivotvoritelje. Ja osobno rekao sam samo da neka kupuje tko hoće, ali time nisam opravdao ničiju ilegalu. Osobno nikad ne bih kupovao nikakve krivotvorine.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/08/2012 : 16:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DARKO18

quote:
Originally posted by wolf

Mene sad baš zanima što je osvojio Darko18 licitiranjem onog ZS 2. Nadam se da prati topic i da će nam javiti.



Pozdrav

Danas mi je došao strip ZS br. 2 .Vidjelo se odmah na slikama da je pirat .Htio sam vidjeti kako je napravljen . Nisu krivotvorene samo korice nego i cijeli strip iznutra .Pratio sam iste stripove na kolekcionaru EU koje je prodavao Marko1 ,tu sam isto htio osvojiti taj strip ali ga je Marko1 skinuo sa prodaje . Javio sam se na mail prodavaču stripa , pa sad očekujem njegov odgovor na moja pitanja .Po mojem sudu novi lik koji mi je prodao strip je ustvari Marko1 ili Gibica koji je izbačen sa sajta .
Eto toliko.



Ono 'ocijena' daje prilično veliku vjerojatnost da je upravo on u pitanju. Nego, jesi li mu prethodno slao novac?
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/08/2012 : 16:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-lms-997/5468788/

Evo još jedan oriđiđi

Edited by - wolf on 03/08/2012 16:11:54
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/08/2012 : 16:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
... a da je Marius doista Marko1 evo i ključnih dokaza:

http://www.stripovi.com/aukcije/kociz-lunov-magnus-strip-broj-34/4599707/
http://www.stripovi.com/aukcije/kociz-lunov-magnus-strip-broj-34-celija-smrti/5460171/

Strip koji mi nije htio poslati s izgovorom 'Ne možemo realizirati aukcije jer mi je zaključan račun na stripovi.com'
Kad sam bolje pogledao, tamo je još podosta stripova koje mi nije htio isporučiti (nije odgovarao na mailove).

Inače, nedavno se htio provući i pod nickom Goldi.
Go to Top of Page

nik284
Starting Member



21 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 03/08/2012 : 16:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nik284 a Private Message  Reply with Quote
Smrtonosnu tumaku sam izbrisao jer autor "ne zna je li falsifikat, on nije osobno stripoljubac pa ne zna". Svatko sljedeći tko pokuša prodati falsifikat na s.com automatske leti s aukcija. A za vas ovdje što opravdavate ovu ekipu - ili još gore - što namjeravate kupiti te stripove - nemam riječi koliko je to jadno. Jedina vrijednost koju ti stripovi imaju je sentimentalna i kolekcionarska (jer, da vam je stalo do samog stripa, imate ga u jeftinim reprintima). A vi to želite zamijeniti lažnom kopijom? Nevjerojatno.
Svaka čast Markosu na rečenom, a za svaku osudu je ovakvo legalno- piratsko prodavanje na stranicama Stripovi.com
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39117 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/08/2012 : 16:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Gibica je na s.com i daleko je covek od prevaranta.. Darko, da se nisi zeznuo...

Markose, zasto je jadno kupiti kopiju stripa koji se ne stampa vec 40 godina i nikad se nece ni stampati? Jel' bih bio kul da ga platim 700 eura?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/08/2012 : 16:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Gibica je na s.com i daleko je covek od prevaranta.. Darko, da se nisi zeznuo...

Markose, zasto je jadno kupiti kopiju stripa koji se ne stampa vec 40 godina i nikad se nece ni stampati? Jel' bih bio kul da ga platim 700 eura?


Koji će ti kurac kopija? Da pročitaš strip? Pa ako voliš junaka, konkretno Zagora, koji je najskuplji, pročitao si ga već u nekom od brojnih reprinta. Za kolekciju? Pa kakva je to kolekcija u kojoj su falsifikati? Što će ti onda taj falsifikat, ajde objasni mi?

Trouble will find me
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 03/08/2012 : 17:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Marko1 je obicni prevarant i lopov koji pokusava po ko zna koji put se uvaliti na stripovi.com pod drugim imenom.
Vjerovatno nije nikakav ljubitelj stripa i nema pojma o stripu,sve sto je prodao je vjerovatno negdje"dzaba"nasao,od nekog cuo da se to prodaje dobro i tako je i radio citavo vrijeme.
Davno sam ja na njega ukazivao,pa su pametni okrecali moju pricu i branili ga kao da je supermarko
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000