forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/12/2016 : 20:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by star-duster

Ne znam tačno na koji slučaj Swamp misli. Ili neko drugi jeste kritikovao autore Zabavnika baš zbog ćirilice, ili misli na mene kad sam svojevremeno kritikovao Vronskog. (Verovatno ne bi bilo prvi put da me je neko nazvao magarcem, ali ja sebe baš ne identifikujem sa tom vrstom.)
Elem, tada jesam kritikovao Vronskog zbog raznih pisanija, ali koje je objavio u drugim časopisima i na internetu. Nisam ga kritikovao zbog tekstova u Zabavniku. Iako sam imao rezerve prema tome kako će pisati u PZ, on sada dokazuje da tim angažmanom može samo da se ponosi. Iskreno kažem.
A pogotovo nekog ne bih kritikovao zbog ćirilice, to bi bilo besmisleno. Ćirilica je moje primarno pismo koje koristim svakog dana znatno više nego latinicu. A naravno da je logično da ovde na forumu svi pišemo istim pismom i (takoreći) istim jezikom (jezicima) zbog razumevanja.
Niti ikog smatram boljim niti lošijim čovekom prema tome kako se zove, čiji je državljanin ili kojim pismom piše.
A sitne razmirice oko pravopisnih pravila i (ne)opravdanosti korišćenja istih baš i treba da ostanu sitne i mislim da ne prave štetu nego spadaju u civilizovano sučeljavanje stavova. Samo da se ne čašćavamo olako uvredljivim epitetima. Toliko.



Nisam mislio na tebe, već je jedan forumaš prije par mjeseci napisao da su ljudi iz PZ, tj. Politike nacionalisti jer, zaboga, koriste ćirilicu. Naravno, ja sam popušio ban, on se zadnji smijao.
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 14/12/2016 : 21:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Samo brzinski što mi prvo pada pod ruku:

Ako se malo prosurfa po site-u http://www.stripvesti.com/ može se vrlo lako pronaći stranih naziva stripova i autora napisanih onako kako se čitaju, ali i onako kako se pišu.

U knjizi "Knjiga o muzici" (izdala Laguna 2013.) srpskih pisaca Žarka Radakovića i Davida Albaharija, uredno se, gotovo u potpunosti bendovi i gitaristi, pišu onako kako je izvorno na engleskom ("Groundation", "Medeski, Martin & Wood", Will Bernard, Bill Frisell, "Morphine", Brad Mehldau, Marc Ribot ... itd.)

Engleski nazivi (pjesama ili u tekstovima), nema ih doduše puno, kod bendova poput EKV, Discipline kičme, Idola, pa Ramba Amadeusa napisani su također onako kako je to u originalu.

Ugledni srpski glazbeni novinar i rock kritičar Petar Janjatović dosljedno svoje knjige naziva: "Ilustrovana Yu Rock enciklopedija","Antologija Ex-Yu Rock poezije" ...

Tako da je očito kako u Srbiji ima autora koji na različite načine shvaćaju transkripciju, pa moje mišljenje i nije baš palo s Marsa.

Ako sam koga uvrijedio s onim pridjevom "kretenski", sad se ispričavam, ne pada mi napamet vući vraga za rep i širiti ovu raspravu van okvira razgovora strip fana. Uostalom na svoje police, kako sam već spomenuo (mada mi nije jasno zbog čega bi se uopće pravdao; valjda zato što pretpostavljam da kao kupac određenih proizvoda imam pravo na svoje mišljenje o njima) trpam ravnopravno izdanja Fibre, Bookglobea, Darkwooda, Komika, Makonda i gle ... "System Comicsa".
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 14/12/2016 : 21:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
Jebiga, svakodnevna politika nas toliko okružuje da svaki pokušaj da se držimo dalje od nje izgleda kao da pokušavaš da plivaš kroz rastopljen katran. Plivao bi, ali se politika hvata za tebe i davi te, crna, lepljiva i smrdljiva...

Koliko puta sam rekao sebi da ću na svim forumima da se držim dalje od politike i istorije, sve je to subjektivno i podložno raznim tumačenjima i ne vredi mnogo raspravljati, bar ne na tematskim i kulturnim forumima poput ovog. Ok mi je da se staloženo razgovara o svemu, pa i jezičkim razlikama i pravilima kod naših jezika, ali brzo to preraste u zajedljivost i netrpeljivost, potegnu se uvredljivi pridevi i sve ode u PM. Pa se onda i ja primim kao majmun, pogazim obećanje, ubacim se u raspravu itd.

Nego, da se vratim na temu. Kad će Korto? Jedva čekam, iako poslednjih neseci nikako ne nalazim slobodnog vremena da na miru uživam u stripovima. Čak i kad nešto čitam, to je sve iz delova i u neadekvatnim uslovima, kad ugrabim poneki minut između redovnih životnih obaveza. A i para nekako ponestaje za stripove. Ali zato od politike ne može da se pobegne ni kad se krene u klonju (ovo bukvalno shvatite jer tast sluš vesti tako glasno da i mi ukućani u celom stanu slušamo, htteli to ili ne.)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6789 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/12/2016 : 21:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Većina muzičkih časopisa koji su izlazili u Srbiji od kraja 80-ih do trenutka nestajanja muzičkih časopisa, ili svi (Ritam, Ukus nestašnih, Vreme zabave, X Zabava, OK magazin) su lična imena stranih izvođača pisali u originalu (o grupama da ne govorim).

Nemam kod sebe Rock ili Džuboks koji su izlazili ranije, ali Rock, dok je bio deo Stripa 82 je, čini mi se koristio kombinaciju originala i transkripcije.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 15/12/2016 : 08:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ćirilica, latinica.... Ma koga briga kako piše dok razumemo i jedno i drugo pismo... ;)
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 15/12/2016 : 08:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Star-Dusteru najsikrenij hvala na pohvalama za moje tekstove u Zabavniku. Evo i najnovijeg iz još uvek aktuelnog broja...

http://politikin-zabavnik.rs/public/posts/punjene-tikvice-za-kralja
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 15/12/2016 : 12:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Star-Dusteru najsikrenij hvala na pohvalama za moje tekstove u Zabavniku. Evo i najnovijeg iz još uvek aktuelnog broja...

http://politikin-zabavnik.rs/public/posts/punjene-tikvice-za-kralja


Kad se pomene kralj, meni je prva asocijacija Elvis
Rekoh otkud sad punjene tikvice kad je volio kikiriki puter.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 15/12/2016 : 16:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by vronski 3

Star-Dusteru najsikrenij hvala na pohvalama za moje tekstove u Zabavniku. Evo i najnovijeg iz još uvek aktuelnog broja...

http://politikin-zabavnik.rs/public/posts/punjene-tikvice-za-kralja


Kad se pomene kralj, meni je prva asocijacija Elvis
Rekoh otkud sad punjene tikvice kad je volio kikiriki puter.



Elvis nije voleo punjene tikvice ali je zato obožavao punjene paprike!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 15/12/2016 : 19:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
od danas dalje akcija 3+1 za sva DW izdanja. Znači kupiš 4 dobijaš najjeftiniji đabe
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 19/12/2016 : 13:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Jezovnik: Lavkraft

Br. strana: 144 / Boja: Kolor
Uvez: Tvrdi / Format: A4

http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/Lavkraft_zavir.pdf





Jezovnik: Kuća na granici (Corben)

Br. strana: 96 / Boja: Kolor
Uvez: Tvrdi / Format: A4


http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/Kuca_na_granici_zavir.pdf




hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/12/2016 : 23:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ako je netko čitao Corbena, neka javi dojmove. Itekako me zanima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11195 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 10/01/2017 : 20:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/01/2017 : 20:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

E, to te pitam ... konacno ... masala!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15005 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/01/2017 : 23:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
tako je

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2017 : 15:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sendmen: Uvertira (Promo cena do 27.03.17.)
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php
Jedan od najznačajnijih klasika američkog stripa, Gejmanov Sendmen, dvadeset godina po svom objavljivanju dobio je nastavak u vidu uvertire. Kako je Gospodar snova dopao ropstva? Kako je Svevremeni došao u situaciju da mu vreme bude uskraćeno? Samo nekoliko meseci po objavljivanju u SAD, Darkwood vam predstavlja priču dostojnu originalnog Sendmen serijala, koju je na čudesan način ilustrovao Dž. H. Vilijams III.

Oslušnite prve tonove Uvertire:
http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/Sendmen_Uvertira_zavir.pdf

Br. strana: 224 / Boja: Kolor
Uvez: Meki / Format: 170 x 260 mm
Cene:
Promotivna: 1650 dinara (traje dva meseca)
Puna cena: 1950 dinara






Edited by - going going on 27/01/2017 15:58:35
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/01/2017 : 17:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Je li ovo Markos već objavio?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9193 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/01/2017 : 17:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nije. Biti će u petoj knjizi. Ovo je friški serijal od pred par godina.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/01/2017 : 17:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Aha, ok.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2017 : 18:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Nije. Biti će u petoj knjizi. Ovo je friški serijal od pred par godina.


šta beše još ide u petoj knjizi?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9193 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/01/2017 : 18:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Beskrajne (vječne?) noći, prozna i stripovska verzija priče Dream Hunters, Sandman midnight theatre i Uvertira. S tim da u originalu nema Uvertire.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 27/01/2017 18:06:43
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 27/01/2017 : 18:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Divota! Bravo darkwoodovci. Šlag na (vertigovoj) torti!

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2017 : 19:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
fala deers

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/01/2017 : 20:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11195 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/01/2017 : 00:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/02/2017 : 18:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Odlicno!

Jos nesto sto me nece udariti po novcaniku.

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=33009.0

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=33011.0



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000