forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najmrži likovi iz svijeta stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/11/2012 : 23:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Uvijek me zanimalo, od vas koji ne volite superheroje, koliko vas je zapravo pročitalo neki superherojski strip?

Konkretno, pustimo sada filmove i TV-serijale, zanima me što ste od toga imali priliku čitati.

Mislim, "superherojski strip" je prilično širok pojam, tu ima svega i svačega.

Često imam dojam da se ljudi uglavnom vode prema stereotipima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 08/11/2012 : 23:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ljudi vole ove prizemnije, realnije stripove. Poput Bleka.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/11/2012 : 23:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ljudi vole ove prizemnije, realnije stripove. Poput Bleka.



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 08/11/2012 : 23:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uvijek me zanimalo, od vas koji ne volite superheroje, koliko vas je zapravo pročitalo neki superherojski strip?

Konkretno, pustimo sada filmove i TV-serijale, zanima me što ste od toga imali priliku čitati.

Mislim, "superherojski strip" je prilično širok pojam, tu ima svega i svačega.

Često imam dojam da se ljudi uglavnom vode prema stereotipima.



Je li to pitanje ili pokušaj nametanja mišljenja?

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/11/2012 : 00:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uvijek me zanimalo, od vas koji ne volite superheroje, koliko vas je zapravo pročitalo neki superherojski strip?

Konkretno, pustimo sada filmove i TV-serijale, zanima me što ste od toga imali priliku čitati.

Mislim, "superherojski strip" je prilično širok pojam, tu ima svega i svačega.

Često imam dojam da se ljudi uglavnom vode prema stereotipima.



Je li to pitanje ili pokušaj nametanja mišljenja?


U kojem smislu?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/11/2012 : 00:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uvijek me zanimalo, od vas koji ne volite superheroje, koliko vas je zapravo pročitalo neki superherojski strip?

Konkretno, pustimo sada filmove i TV-serijale, zanima me što ste od toga imali priliku čitati.

Mislim, "superherojski strip" je prilično širok pojam, tu ima svega i svačega.

Često imam dojam da se ljudi uglavnom vode prema stereotipima.



Odrastao sam na Spider-manu, Nebojši (Daredevilu) i Supermanu, kasnije sam pri kraju osnovne škole lovio sve ostalo. Superheroji su za mene uvek bili ljudi sa posebnim moćima i prepoznatljivim kostimima (koje god: pleteni, živi, tehnološki blabla)

Sada kad sam u tzv. zrelijim godinama (reče čova što čita Zagora, ali to je trenutno jedina naiva u mojoj svakodnevnici) mogu od superherojštine da čitam jedino Batmana, a nešto me vuče i ka Daredevilu, ali taj led nikako da se slomi.

Ne mrzim ih, ali mislim da sam prerastao te fore, koliko se god moćna filozofija krila u njihovim pričama. Draži su mi stripovi koji u sebi imaju makar površan izgled realnog.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/11/2012 : 00:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
p.s. da se brinem o stereotipima ne bih uopšte čitao stripove, if u know what I mean

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/11/2012 : 00:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
odgovor na topic:

ona džukela Flok me je uvek nervirala
Mickey Mouse takođe, taj ja-sve-znam stav me je iritirao i kao klinca
Dylan Dog u cekaj-ponovi-sta-si-malopre-rekao-to-je-kljucno-za-resavanje-slucaja-ali-nisam-dobro-cuo trenucima prosvetljenja...jedina stvar koja me znala iritirati kod Sklavija zato što se prečesto ponavlja

možda nastavim

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/11/2012 : 00:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sada kad sam u tzv. zrelijim godinama (reče čova što čita Zagora, ali to je trenutno jedina naiva u mojoj svakodnevnici) mogu od superherojštine da čitam jedino Batmana, a nešto me vuče i ka Daredevilu, ali taj led nikako da se slomi.

Ne mrzim ih, ali mislim da sam prerastao te fore, koliko se god moćna filozofija krila u njihovim pričama. Draži su mi stripovi koji u sebi imaju makar površan izgled realnog.


U zrelijim godinama? Jebote, mlađi si od mene.

A Zagor je baš oličenje realnog, zar ne? Ono, tip koji se sa šakama, sjekirom i pištoljem bori protiv izvanzemaljaca, vampira i robota. Usprkos tome, neki mi tu još uvijek tvrde da Zagor nije superheroj.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/11/2012 : 00:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

p.s. da se brinem o stereotipima ne bih uopšte čitao stripove, if u know what I mean


Nije se to odnosilo nužno na tebe. Na primjer, ima puno ljudi koji kažu: "Ne volim mange." A u životu nisu ni jednu pročitali. A da ne pričamo da je sam pojam "manga" puuuuuuuuuuuno širi nego što to neki ljudi misle.

Čini mi se da je slično sa superherojima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/11/2012 : 01:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior




evo da i ovdje imenujem likove, mozda neki ne znaju o kome se radi:
Lori iz TWD, Jimmy Olsen iz Supermana, Leo Baxter iz Julije.
Iron Man, Uncle Sam iz DC univerzuma, Wolverine.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/11/2012 : 01:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sada kad sam u tzv. zrelijim godinama (reče čova što čita Zagora, ali to je trenutno jedina naiva u mojoj svakodnevnici) mogu od superherojštine da čitam jedino Batmana, a nešto me vuče i ka Daredevilu, ali taj led nikako da se slomi.

Ne mrzim ih, ali mislim da sam prerastao te fore, koliko se god moćna filozofija krila u njihovim pričama. Draži su mi stripovi koji u sebi imaju makar površan izgled realnog.


U zrelijim godinama? Jebote, mlađi si od mene.

A Zagor je baš oličenje realnog, zar ne? Ono, tip koji se sa šakama, sjekirom i pištoljem bori protiv izvanzemaljaca, vampira i robota. Usprkos tome, neki mi tu još uvijek tvrde da Zagor nije superheroj.


Znam, zato sam bio mrvicu ironičan i zato sam rekao "makar mrvicu realnog"
mislim većina najpoznatijih svetskih serijala svoje osnove ima na čistoj fikciji, ali zato ostatak konstrukcije na neki način mimetizuje tu mistiku.

Da budem konkretniji, draže mi je čitati lika koji vitla kamenom sekirom poput Zagora umesto božanskim maljem poput Thora, puca revolverom umesto laserskim pistoljem itd. Superherojski strip daje previše maha fikciji i to je ono što mi smeta, prevelika je tu doza "onoga" što ne mogu da varim. Znam da ovo što sam napisao ima milje kontri u samom Zagoru, ali to je moje razmišljanje.Jbg

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/11/2012 : 01:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Znam, zato sam bio mrvicu ironičan i zato sam rekao "makar mrvicu realnog"
mislim većina najpoznatijih svetskih serijala svoje osnove ima na čistoj fikciji, ali zato ostatak konstrukcije na neki način mimetizuje tu mistiku.

Da budem konkretniji, draže mi je čitati lika koji vitla kamenom sekirom poput Zagora umesto božanskim maljem poput Thora, puca revolverom umesto laserskim pistoljem itd. Superherojski strip daje previše maha fikciji i to je ono što mi smeta, prevelika je tu doza "onoga" što ne mogu da varim. Znam da ovo što sam napisao ima milje kontri u samom Zagoru, ali to je moje razmišljanje.Jbg


Eto, i sad neka mi netko kaže da ljudi čitaju stripove zbog eskapizma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/11/2012 : 02:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Znam, zato sam bio mrvicu ironičan i zato sam rekao "makar mrvicu realnog"
mislim većina najpoznatijih svetskih serijala svoje osnove ima na čistoj fikciji, ali zato ostatak konstrukcije na neki način mimetizuje tu mistiku.

Da budem konkretniji, draže mi je čitati lika koji vitla kamenom sekirom poput Zagora umesto božanskim maljem poput Thora, puca revolverom umesto laserskim pistoljem itd. Superherojski strip daje previše maha fikciji i to je ono što mi smeta, prevelika je tu doza "onoga" što ne mogu da varim. Znam da ovo što sam napisao ima milje kontri u samom Zagoru, ali to je moje razmišljanje.Jbg


Eto, i sad neka mi netko kaže da ljudi čitaju stripove zbog eskapizma.


Evo ću ti odmah da kažem JA
Čitamo upravo zbog toga, jer koliko god u njima izgledalo sve realno, opet je u suštini posredi obična fikcija.

a fikcija je, brate, moooćna stvar


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/11/2012 02:23:17
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 09/11/2012 : 09:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by swamp thing

Ljudi vole ove prizemnije, realnije stripove. Poput Bleka.
[quote]


"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/11/2012 : 23:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by velka031

Broj 1. Super funkcionira u stripu, ali mi ide na kurac!



s time da u današnjim epizodama njemu uopće nije mjesto, i iritantan je. ili drugim riječima, u stripu (danas) uopće ne funkcionira, i ide na kurac.



Ja ovo današnje ni ne čitam, nemam srca, Minuette i ekipa
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/11/2012 : 23:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sada kad sam u tzv. zrelijim godinama (reče čova što čita Zagora, ali to je trenutno jedina naiva u mojoj svakodnevnici) mogu od superherojštine da čitam jedino Batmana, a nešto me vuče i ka Daredevilu, ali taj led nikako da se slomi.

Ne mrzim ih, ali mislim da sam prerastao te fore, koliko se god moćna filozofija krila u njihovim pričama. Draži su mi stripovi koji u sebi imaju makar površan izgled realnog.


U zrelijim godinama? Jebote, mlađi si od mene.

A Zagor je baš oličenje realnog, zar ne? Ono, tip koji se sa šakama, sjekirom i pištoljem bori protiv izvanzemaljaca, vampira i robota. Usprkos tome, neki mi tu još uvijek tvrde da Zagor nije superheroj.



Ja volim SBE superheroje, američke ne
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/11/2012 : 23:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uvijek me zanimalo, od vas koji ne volite superheroje, koliko vas je zapravo pročitalo neki superherojski strip?

Konkretno, pustimo sada filmove i TV-serijale, zanima me što ste od toga imali priliku čitati.

Mislim, "superherojski strip" je prilično širok pojam, tu ima svega i svačega.

Često imam dojam da se ljudi uglavnom vode prema stereotipima.



Čitao sam ih još kao klinac, nisu mi legli, kasnije je bilo još pokušaja s istim rezultatom... Superman, Spiderman, Hulk su mi nekako iznad ostalih (valjda zbog filmova, hehe)...
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 10/11/2012 : 00:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uvijek me zanimalo, od vas koji ne volite superheroje, koliko vas je zapravo pročitalo neki superherojski strip?

Konkretno, pustimo sada filmove i TV-serijale, zanima me što ste od toga imali priliku čitati.

Mislim, "superherojski strip" je prilično širok pojam, tu ima svega i svačega.

Često imam dojam da se ljudi uglavnom vode prema stereotipima.



Ili definiši superherojštinu, kako reče, tu se svašta lako može spakovati; uostalom, na koje radove misliš? A dojam te ne vara, bar kako ja to vidim.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 10/11/2012 : 01:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uvijek me zanimalo, od vas koji ne volite superheroje, koliko vas je zapravo pročitalo neki superherojski strip?

Konkretno, pustimo sada filmove i TV-serijale, zanima me što ste od toga imali priliku čitati.

Mislim, "superherojski strip" je prilično širok pojam, tu ima svega i svačega.

Često imam dojam da se ljudi uglavnom vode prema stereotipima.

kako su vec neki rekli,ako heroje trazis,prave heroje,naci ces ih kod bonelli il u F/B stripovima. ameri ih napravili i proglasili "superheros",za mene su to maskare i ni manje ni vise. kupio sam jednu manga,mali format i sa etiketom +18. . naopako se cita,tj.kao da je na arapskom. prolistao sam,nisam citao.radnja- muskic i curica od ca.14,15 godina se seksaju. tj. 5,6 stranica neka bezvezna prica i onda 5,6 stranica seks. veceg smeca ja dosad vidio nisam. a sto se tice batman i superman,"prohuljalo sa vihorom".

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 10/11/2012 01:42:11
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/11/2012 : 01:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

kako su vec neki rekli,ako heroje trazis,prave heroje,naci ces ih kod bonelli il u F/B stripovima. ameri ih napravili i proglasili "superheros",za mene su to maskare i ni manje ni vise. kupio sam jednu manga,mali format i sa etiketom +18. . naopako se cita,tj.kao da je na arapskom. prolistao sam,nisam citao.radnja- muskic i curica od ca.14,15 godina se seksaju. tj. 5,6 stranica neka bezvezna prica i onda 5,6 stranica seks. veceg smeca ja dosad vidio nisam. a sto se tice batman i superman,"prohuljalo sa vihorom".


Eh, ti još moraš puno stripova pročitati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 10/11/2012 : 02:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
zagor

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 10/11/2012 : 08:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tutta

kako su vec neki rekli,ako heroje trazis,prave heroje,naci ces ih kod bonelli il u F/B stripovima. ameri ih napravili i proglasili "superheros",za mene su to maskare i ni manje ni vise. kupio sam jednu manga,mali format i sa etiketom +18. . naopako se cita,tj.kao da je na arapskom. prolistao sam,nisam citao.radnja- muskic i curica od ca.14,15 godina se seksaju. tj. 5,6 stranica neka bezvezna prica i onda 5,6 stranica seks. veceg smeca ja dosad vidio nisam. a sto se tice batman i superman,"prohuljalo sa vihorom".


Eh, ti još moraš puno stripova pročitati.


Ne mora, sve je vidio. Zašto bi čitao Ode to Kirihito, Akiru, Pluto,...ako je pročitao mangu u kojoj se seksaju djeca. Pa nije nastran kao ti.
I da, Betmen je 'prohujao', ali po kino blagajnama. I odnio puuuuuno para...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/11/2012 : 10:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote


Ovo je pravi popis ono prije je bilo na brzaka

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/11/2012 : 22:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

Ili definiši superherojštinu, kako reče, tu se svašta lako može spakovati; uostalom, na koje radove misliš?


Kad bolje razmislim, o ovome bi valjalo otvoriti jednu posebnu temu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000