forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/10/2022 : 22:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote




mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/10/2022 14:09:51
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 02/10/2022 : 09:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Jaooo. Obrisao sam jedan previše
Kako da to sad popravim?

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 02/10/2022 09:05:01
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/10/2022 : 09:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jedino da kupiš vremenski stroj. Ali može Spock urediti svoja dva posta i bit će to u redu

loading...
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 02/10/2022 : 09:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Jedino da kupiš vremenski stroj. Ali može Spock urediti svoja dva posta i bit će to u redu


Najbolje da ih zamijeni.
Izvinjavam se na uzrokovanim poteškoćama.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/10/2022 : 14:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Jedino da kupiš vremenski stroj. Ali može Spock urediti svoja dva posta i bit će to u redu


Najbolje da ih zamijeni.
Izvinjavam se na uzrokovanim poteškoćama.



Riješeno!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 02/10/2022 : 22:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Poslao:
- Blek Lud Sp 3a: Zakon sjevera
- Blek Lud Sp 3b: Mosta na rijeci Green
- Blek Lud Sp 3c: Pećina smrti
- Tex SAGK 43b / ZS 386: Dama pik

Ovog Texa sam spontano poceo prekjucer pisati i veoma brzo napisao recenziju, jos sam i puno zanimljivosti uspio naci. Bio mi je bas uzitak pisati ovu recenziju, puno veci negoli citati epizodu buduci da je rijec o meni osobno losoj Texovoj prici. Cim ja dam 2 u scenarij znaci da mi nikako nije sjela, iako je prica imala potencijala po meni.
Kako sam vec 3 lose Texove poslao (uz jednu odlicnu i jednu prosjecnu), red je da uzmem i jednu koja mi se bas svidjela i ima par simpaticnih i upecatljivih scena, pa bi rezervirao:

- Tex SAGK 42b/43a / ZS 385/386 - Incident u Fullertownu

Zanimljivo kako je Dnevnik spojio ove dvije price pa se u ZS 386 Dama pik samo nastavlja dalje, a ne samo da prica nema veze s ovom prethodnom, vec je i drugi crtac u igri. Ali mislim da oni u njihovoj redakciji to nisu ni skuzili.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/10/2022 : 08:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Bilo je još takvih slučajeva kad je Dnevnik u pitanju, ali još uvijek je veliki broj Dnevnikovih Texova i jedino izdanje ikada izašlo na ovim prostorima. 3 priče su skratili za više od 100 stranica, a opet meni je prijevod super iako fali i ohoho teksta.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/10/2022 : 15:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Poslao Reemu recenziju:
MM VEC 49 Stanovnici podzemlja

Sad bih rezervirao:
MM SA 83a Velika prijevara

Samo da se prethodno provjeri je li prozirna senka napisao, započeo ili namjeravao.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 09/10/2022 15:48:07
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/10/2022 : 16:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Ne na kub.
Samo napred!

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/10/2022 : 17:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlično da se Dwayne vraća, to svakako treba pozdraviti jer nemamo ga često na sajtu :)

@tex & Ivan L. - hvala na onom infu za zimske recenzije, meni je to sad sve pripremljeno u jednom folderu zahvaljujući vama, za Texa "Božićni duhovi" znamo da ide oko Božića, a za ove ostale zimske objave čekamo i osluškujemo Vakulu i njegova meteorološka predviđanja



Da spomenem odmah za vas dvojicu, kako sad imamo dosta Texa, mislim da bismo mogli u tjednu 17.-23.10. napravit tjedan Texa. Nadam se da će sve ići po planu kako je zamišljeno.

quote:
Originally posted by Spock

..a prilično čudan i netipičan deveti mjesec je možda obilježio prestanak epidemije recenzija, ili je to tek privremeni zastoj? Vrijeme će pokazati, ali za sada još nema razloga za zabrinutost..

Ja malo kasnim s komentarom izvještaja..

Je, prošli mjesec je malo čudan bio, imali smo i dosta vijesti na sajtu pa je malo to sve i poremetilo ritam recenzija. Ali nema brige za zabrinutost, imamo pripremljenih 54 recenzija za objavu + par njih koje treba malo pregledati. Ljudi nekad pošalju, a da uopće ne rezerviraju, tako da je stanje zapravo i bolje nego što se možda misli

Sad se malo ubrzao ritam objava na dan i pol koji ćemo nastojati tako nastaviti i sljedećih dana, tako da nam svi stignu na red, a mislim da će ovo biti dosta dobar mjesec (ako se nešto ne poremeti, ali vjerujem da neće).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 09/10/2022 : 19:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Super.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/10/2022 : 19:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Super.


Qwertz, evo nam tvoje nove recenzije PSDZ na sajtu ;)

Primjetio sam da si se u zadnje vrijeme malo ulijenio kod "tehničkih" stvari u wordu po pitanju gdje je sve strip izašao Recimo, za ovu recenziju što je trenutno friško na sajtu, nisi stavio gdje je strip sve izašao (spomenuo si SA u zanimljivostima), ali ništa spomena ni o ovim naslovnicama od izdanja Dnevnika (ZS, LMS). Slike sam ti isto malo popravio, premale su zadnje dvije bile, ne bi ti se vidjeli detalji budući da se radi o većim vinjetama.

Cover isto takav da ga nisam mogao nikako iskoristiti (onaj logo preko glave i dio leđa protagonista naslovnice) pa sam išao tražiti posebno dok nisam našao ovaj što je na sajtu. Nekada ti želim prije objaviti recenziju, ali sve ove sitnice mi oduzmu dosta vremena, dodatno moram istraživati za tebe, raditi tvoj posao A želim da ti bude recenzija (kao i svima) ono, tip-top kako se veli kad osvane na sajtu.

Mislim da i kod onog Bleka nisi naveo naslovnice gdje je strip sve izašao. Ne znam jel imaš od Morskog popis stripova u excelu, odličan je, tu se možeš snaći oko tih stvari.

Ali da ne ispada da te samo kudim, moram priznati da mi se sviđa u ovim tvojim recenzijama kad istakneš neke povijesne činjenice jer u toj ediciji mislim da je upravo zgodno povezati i uklopiti takve stvari

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 12/10/2022 : 20:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Stvar je u tome da zaboravim, jer kad god stignem doći do kompjutera radim nekoliko stvari paralelno. Na idućim recenzijama ću se potruditi da to bude malo bolje jer će vjerojatno i nastajati sporije :)
Baš kod zadnje recenzije koju sam slao (mislim da se radilo o PSDZ), radio sam paralelno recenziju, program u Pythonu i u C++, pa sam potpuno smetnuo s uma neke detalje

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 12/10/2022 20:38:59
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/10/2022 : 09:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jer meni tako kad popišeš naslovnice gdje je sve izašlo (možeš staviti i linkove tih naslovnica sa sajta u word, isto super), puno ubrzaš cijeli taj proces ;) Recimo, od novijih recenzenata (iako je on već stari ), uzmimo Ivana L. (a slično i ostali rade) kako on slaže taj popis u sklopu recenzije, primjer ove zadnje recenzije: https://www.stripovi.com/recenzije/kapetan-miki-mi-lu-7-miki-i-spijuni-iz-san-francisca/2912/

Isječak iz worda:



I onda to ide brzo, ja ih začas nađem prilikom objave

Zaboravio sam ti Qwertz reći da bi riječ "western" trebalo pisati sa v "vestern" kad pišeš, mislim da je i Curunir tako jednom pisao jer w ne postoji u našem jeziku (izuzetak naravno ako pišemo strana imena). Ja sam recimo (a može se vidjeti u mojim starijim komentarima) stalno pisao Indijance malim početnim slovom (), a treba velikim (osim ako imaš one neke pridjeve "indijansko", "indijanski" itd.) što ti dobro radiš. Pa me Spock na to upozorio i sad pazim na to

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 13/10/2022 09:50:59
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 13/10/2022 : 16:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Drugi put ću napraviti spisak.
Nisam imao pojma za vestern. Mislio sam da se to piše kao i u izvornom jeziku, na foru: west-western.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 13/10/2022 : 19:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Da i ja često koristim riječ western kao izvornu.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/10/2022 : 12:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Recenzija Cinnamon Wells skoro gotova, najkasnije idući tjedan bude poslana.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 21/10/2022 : 22:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Napokon počeo pisati recenziju za Pogrešnog čovjeka.
Naslov zvuči kao turska serija

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 23/10/2022 : 22:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Ima li PSDZ: Intervju recenziju? Ne vidim epizodu na spisku nerecenziranih, ali nisam našao ni recenziju.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/10/2022 : 22:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Ima li PSDZ: Intervju recenziju? Ne vidim epizodu na spisku nerecenziranih, ali nisam našao ni recenziju.


Izgleda da nema, kad nisi siguran odi na sajt na naslovnicu tog stripa: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/price-s-divljeg-zapada-psdz-sa-38-kraj-puta-intervju/35945/0/

I na tom linku u donjem desnom kutu pogledaj ovaj dio gdje piše "recenzija":




.. tu piše samo "Kraj puta" (tvoja recenzija ) i nema druge što znači da nije napisana :) Sajt inače automatski sam dodaje u tom dijelu recenziju čim recenziju objavimo ili naknadno ubacimo tu i tu naslovnicu u određenu pripadajuću recenziju ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 24/10/2022 : 06:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Eee, hvala.
Gledao sam tamo, ali sam nekako imao u glavi da sam jednom vidio recenziju te epizode negdje na stranici. Očito sam sanjao

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/10/2022 : 22:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Recenzija TX TA 08: Cinnamon Wells gotova, poslana čeka na objavljivanje

Rezervirao bi TX TA 03: Painted desert

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/11/2022 : 08:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote

Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za listopad (oktobar) 2022.



Broj novih rezervacija: 8
Nastavlja se službeno mali broj rezervacija, ali s preko četrdeset neobjavljenih recenzija na lageru još nema razloga za paniku. 
Qwertz ima službeno četiri rezervacije, a (u stvari) riječ je o rezervaciji jednog Texovog kolor specijala s četiri kratke epizode.
Ivan Liverpool s dvije rezervacije nastavlja s recenziranjem starih Texovih epizoda, a tex2 se pridružuje ekipi s još jednom Texovom rezervacijom.
Srećom, tu je Dwayne_Looney da razbije monotoniju s rezervacijom jedne zanimljive Martyjeve epizode.


Broj novih recenzija: 18  
Reem je malo povećao "broj zaveslaja", pa tako smo u prošlom mjesecu imali i malo više recenzija od uobičajenog prosjeka.

Po serijalima rezultat bi bio:
Tex - 4
Martin Mystere - 2
Dylan Dog - 2
Komandant Mark - 2
Nick Raider - 1
Jedno doba jedna PRIČA - 1
Strip album (Starman) - 1
PSDZ - 1
Strip album (Muška koža) - 1
Strip album (Bomba) - 1
Kapetan Miki - 1
Zagor - 1

Nekako je cijeli prošli mjesec bio u znaku Texa, a tjedan toga junaka je zaslužan za najveći broj Texovih recenzija. S više od jedne recenzije tu su još Martin Mystere i Dylan Dog. Srećom, za razbijanje talijanske dominacije, imali smo i recenzije tri strip albuma drugih strip škola.

Po recenzentima situacija je:  
tex2 - 3 (Tex^2, Starman)
Ivan Liverpool - 3 (Tex^2, Kapetan Miki)
igor 12 - 2 (Zagor, JDJP)
Hercule Poirot - 2 (Komandant Mark^2)
Sarghan - 2 (Dylan Dog^2)
Dwayne_Looney - 1 (Martin Mystere)
prozirna senka - 1 (Martin Mystere)
ReemCP - 1 (Nick Raider)
Markos - 1 (Muška koža)
Vukozec - 1 (Bomba)
Qwertz - 1 (PSDZ)

Jedanaest recenzenata, a na vrhu tex2 i Ivan Liverpool s po tri recenzije.

Broj komentara na recenzije: 290
Mali broj komentara u prošlom mjesecu je pomalo zabrinjavajući, kao i slaba aktivnost na forumu. Zaista čudno za ovo doba godine, a valjda će hladnije vrijeme donijeti poboljšanje po tom pitanju.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/11/2022 23:45:22
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/11/2022 : 10:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Mali broj komentara: ovaj mjesec počinje SP u nogometu, pa je za očekivati manje čitanja.

Prosjek komentara je ispod 10 dnevno, a kad bi se pogledao i broj članova koji komentira, ispao bi također malen broj. Zaključak, jednostavno članovi ne vole davati komentare, općenito pisati, tako stvari stoje i sumnjam kako će se što promijeniti u skorije vrijeme, ali živi bili, pa vidjeli.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/11/2022 : 10:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Mali broj komentara: ovaj mjesec počinje SP u nogometu, pa je za očekivati manje čitanja.

Prosjek komentara je ispod 10 dnevno, a kad bi se pogledao i broj članova koji komentira, ispao bi također malen broj. Zaključak, jednostavno članovi ne vole davati komentare, općenito pisati, tako stvari stoje i sumnjam kako će se što promijeniti u skorije vrijeme, ali živi bili, pa vidjeli.



Ajoj, zaboravio sam na SP i naše konačno osvajanje titule svjetskoga prvaka!
Prevedeno, neće biti vremena za stripove ni u sljedeća dva mjeseca!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/11/2022 10:32:58
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000