forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DR.Zagorolog 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8394 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/12/2012 : 19:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

"svastara-topic" ce odluciti sljedeceg "Dr.Zagorloga". Titula gubi na vrijednosti i ozbiljnosti.



Prorekla nam ˝svaštara˝ osobno...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 15/12/2012 : 19:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Tutta

"svastara-topic" ce odluciti sljedeceg "Dr.Zagorloga". Titula gubi na vrijednosti i ozbiljnosti.



Prorekla nam ˝svaštara˝ osobno...


Hot tanga clips,hot girls...a mator covjek.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/12/2012 : 00:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni zapravo nije jasno za što da glasam, za vrhunskog poznavatelja Zagora i Zagorovog svijeta (zagorologa) ili onome tko jednostavno svršava na Zagora (zagorofila) i ne priznaje drugog boga osim Zagora? Ultimativni fan Zagora nije isto što i intimni poznavatelj Zagora...

Da vidimo kome ćemo dati glas...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zagor fan
New Member



Croatia
163 Posts

Member since 09/03/2011

Posted - 16/12/2012 : 08:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor fan a Private Message  Reply with Quote
Pijani patak Po meni on najviše zaslužuje titulu Dr.Zagorologa 2012

Edited by - zagor fan on 16/12/2012 08:31:07
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 09:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

@Nagor, slazem se djelimicno sa tvojim stavom.
Bilo bi dobro da se nasih pet zagorologa oglase ovdje na forumu i izjasne o toj kontroverznoj temi, da li im je Zagor najdrazi junak ili ne.
Kod acea znamo da nije, ali kod ostalih nisam ni sam siguran.



Ako to moram dokazivati sada u 5 do 12 nakon godinu dana bitke sto na ovom sto na onom forumu...




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/12/2012 : 09:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ja sam još uvijek u dilemi između ace koji je uložio veliki trud u stvaranje USA i Patka koji je stvorio onu recku... Pa ću to za kraj ostaviti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/12/2012 : 09:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

acestroke

A glaso si za PP

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/12/2012 : 10:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni zapravo nije jasno za što da glasam, za vrhunskog poznavatelja Zagora i Zagorovog svijeta (zagorologa) ili onome tko jednostavno svršava na Zagora (zagorofila) i ne priznaje drugog boga osim Zagora? Ultimativni fan Zagora nije isto što i intimni poznavatelj Zagora...

Da vidimo kome ćemo dati glas...



Zato i izbor nije toliko težak, ako su obje kvalitete objedinjene u istom kandidatu… koliko vidim, i prijašnji pobjednici posjeduju obje karakteristike… jedino što si "zagorofila" malo preoštro definirao… : )
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 10:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak

acestroke

A glaso si za PP


glasAo


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 16/12/2012 10:54:26
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 16/12/2012 : 11:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Ja glasao za Patka,zaslužio je.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/12/2012 : 11:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak

acestroke

A glaso si za PP


to je već ustanovljeno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 11:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak

acestroke

A glaso si za PP


to je već ustanovljeno


de, polako sad, momci
nisam toliko proklet da glasam sam za sebe

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/12/2012 : 12:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak

acestroke

A glaso si za PP


to je već ustanovljeno


de, polako sad, momci
nisam toliko proklet da glasam sam za sebe

Aha, tako je i King svojim zalaganjem dobio titulu Dr.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/12/2012 : 12:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak

acestroke

A glaso si za PP


to je već ustanovljeno


de, polako sad, momci
nisam toliko proklet da glasam sam za sebe


nisi ti, to je tvoj ego

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 12:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/12/2012 : 12:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
puklo je, otvaram topic za naj egocentrika foruma

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 14:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/12/2012 : 14:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na lijepim riječima i glasovima.

Moj glas bi išao stinkyu, koji je sa svojom temom na darkvudskom forumu otvorio prostor za ozbiljnije i dublje promišljanje serijala i njegovih likova.
Budući da on nije u finalnom izboru moj glas ide PijanomPatku. Iznimno mi je drago da jedan obrazovan i književno potkovan čovjek posvećuje veliku količinu vremena našem junaku.
Nadam se da će i u budućnosti biti puno recenzija i komentara.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/12/2012 : 15:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ove godine glasam srcem, a ono kaže - teller! Čovjek je fanatik Zagora, možda i najveći od svih!
Navijam za PP, jer on je realno zaslužio titulu!
Za mene je velika čast biti u ovom izboru, iako ne pridonosim previše forumu, ima ih koji su puno više od mene zaslužili biti tu, ipak, hvala svima!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 16:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar


Budući da on nije u finalnom izboru moj glas ide PijanomPatku. Iznimno mi je drago da jedan obrazovan i književno potkovan čovjek posvećuje veliku količinu vremena našem junaku.
Nadam se da će i u budućnosti biti puno recenzija i komentara.



Moj ego ti zahvaljuje brate

Inače svemu volim da se posećujem analitički, a Zagor i njegov svet simbolizuju toliko toga da pored one čiste dečije strasti pravo uživanje predstavlja kopanje stvarima koje se nalaze na i između kaiševa.

Kad sam bio klinac, Zagor mi je bio fiktivni dokaz da ako je čovek jak i uporan u svojim ciljevima, i ako su ti ciljevi nešto što je fer, pravedno i čisto, ceo Olimp će da se zaveri da bi to postigao. I danas, kad sam kobajagi zreo, tj. na granici sa onim godinama kada je čovek sam gospodar svog života, nalazim da je to istina.

Danas me zabavlja sličnost između Darkwooda i Bosne ili slavenskog dela Balkana uopšte zbog tenzija između različitih naroda koji dele isti komad zemlje. Zagor je tip koji egzistira kao čovek koji bez predrasuda širi ruke prema svim stranama, ceni ljude prema ljudstvu, a ne po nacionalno-verskim diferencijama...

Da ne govorimo o mogućnostima ovog junaka. Žanrovska šarolikost, tematska adaptivnost, moralne poruke koje kruže mnogim epizodama, večnost lepote naracije kod mnogih novih i starih avantura...Zagor inspiriše i zabavlja. Subjektivan sam, naravno. Neko će me smatrati ludim, najverovatnije, ali to je jedna od milion emotivno baziranih istina koje čuče u svakom zagorovcu. Jedan Andrić, Selimović, Sclavi, Miller, Poe u svoj svojoj genijalnosti ne mogu da ugase dečiji deo tebe. Čitanje i analiziranje istih samo daje na čitateljskom oku da u Zagorovim tablama tražiš i nađeš još dublje opravdanje sopstvene strasti.

To sam pokušao preneti svojim recenzijama, i bilo mi je veliko zadovoljstvo (hrana za moj čuveni ego) što mi je dosta zagorovaca klimalo glavom što preko diskusija na forumu što preko privatnih poruka. Hvala vam na tome, momci.

Neka ovo bude odgovor na Kingov apel da se zagorovci iskažu. Inače, hteo sam da ćutim na to, jer ovo nije izbor zagorovca meseca već Dr.Zagorologa godine. Svaki glas se ne bi trebao zaslužiti po postu u ovom topicu već po aktivnosti cele godine

Sumiranje pozitivnih/negativnih osobina svkaog kandidata bi bilo lepo da postavi neko od trenutnih zagorologa, Bruce, King ili Attila, kao afirmisani posmatrači nas kandidata, a mi da ćutimo dok se glasanje ne završi. Kasno je sada za samoreklame.







DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 16/12/2012 17:04:29
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 16:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
opet sam se raspisao

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 17:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

puklo je, otvaram topic za naj egocentrika foruma



nije puklo, brate, nego sam jutros imao malo manje smisla za humor nego inače, subota veče uzela svoj danak u glavobolji. A topic slobodno otvori, moj ego mi govori da imaju makar dva veća egocentrika na ovom forumu...Isto tako, toliko sam egoističan da sam 100% siguran ne bih mogao osvojiti tu titulu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/12/2012 : 18:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sumiranje pozitivnih/negativnih osobina svkaog kandidata bi bilo lepo da postavi neko od trenutnih zagorologa, Bruce, King ili Attila, kao afirmisani posmatrači nas kandidata, a mi da ćutimo dok se glasanje ne završi.


Mozda je bolje da sutim dok glasanje traje, ne bih volio na bilo koji nacin da manipulisem masom, neka ljudi sami odluce sta i kako.
Pozitivnih osobina imate sva petorica, nista dzaba usli u veliko finale, a sto se tice negativnih, tu mi nista konkretno ne pada napamet.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 16/12/2012 : 19:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
acestroke
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7893 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 16/12/2012 : 19:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
profesor inz.
solar.
cestroke.

Juznjak!
Tex Willer.

Edited by - cronos six on 16/12/2012 19:38:36
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000