forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Magicnog Vjetra u boji!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 17/12/2012 : 01:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Pa Dylana su i izbacivali u SADu, pa se nije primilo...



To je davno bilo. U pojedinacnim sveskama DD je ovdje izlazio u proljece i ljeto 1999 godine, pa iako se taj format mozda nije najbolje prodavo, budi siguran da je onaj reprint DD Case Files bio veliki uspjeh. Stavise, taj reprint je imao nekoliko reprinta.
Dugo mu je trebalo, ali Dylan je stvorio cult following ovdje u USA, i trenutno je puno popularniji nego sto je bio prije 13 godina.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/12/2012 : 02:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
pretpostavljam da je za popularnost zasluzno ono remek-djelo od filma
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 17/12/2012 : 02:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
DJ, mene interesuje kad se sve to stampa, i kad se posalje u razne striparnice i sajtove, pa kad oni uzmu svoju proviziju posle prodaje, i kad se prava plate, ima li tu uopste ikakve zarade (pogotovo za tako mali tiraz u velikom USA trzistu), ili je cilj samo da se troskovi nekako pokriju, i da to bude to.
Nemoj me pogresno razumit, uopste ne kritikujum ovaj tvoj potez - naprotiv, mislim da je super - nego se samo sjecam kad sam se ovdje raspitivo prosle godine u vezi prava za Dylana (htjeo sam da ga pocnem izdavati u Americi), onaj jedan Americki distributor me je toliko uplasio kad mi je reko koliki su troskovi ukljuceni u ovako nesto da sam se skroz usro od straha i odustao od ovog plana kompletno.
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 17/12/2012 : 02:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

pretpostavljam da je za popularnost zasluzno ono remek-djelo od filma



Hehehe, ja bi radije reko 1% film Dead of Night, 99% Case Files reprint.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 17/12/2012 : 06:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
bravo dj!
jel to znaci da napustas muzicku karijeru? :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/12/2012 : 09:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

bravo dj!
jel to znaci da napustas muzicku karijeru? :)


"Karijeru" To je bio samo cool hobi, ali stvarno bi lijepo bilo imati neki svoj vlastiti mali indie music label ili mali ducan sa CD-ima i plocama. No to bi bilo jos mnogo skuplje i pogubnije od male izdavacke kompanije stripova!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/12/2012 : 09:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

DJ, mene interesuje kad se sve to stampa, i kad se posalje u razne striparnice i sajtove, pa kad oni uzmu svoju proviziju posle prodaje, i kad se prava plate, ima li tu uopste ikakve zarade (pogotovo za tako mali tiraz u velikom USA trzistu), ili je cilj samo da se troskovi nekako pokriju, i da to bude to.
Nemoj me pogresno razumit, uopste ne kritikujum ovaj tvoj potez - naprotiv, mislim da je super - nego se samo sjecam kad sam se ovdje raspitivo prosle godine u vezi prava za Dylana (htjeo sam da ga pocnem izdavati u Americi), onaj jedan Americki distributor me je toliko uplasio kad mi je reko koliki su troskovi ukljuceni u ovako nesto da sam se skroz usro od straha i odustao od ovog plana kompletno.
:)


Vjeruj mi prijatelju, ja sam inace optimista po prirodi, ali istrazivanje izdavastva u Americi me je naucilo da primjenim zlatno Banetovo pravilo u ovom slucaju: "Pesimista je optimista s iskustvom!"
Zato ako budem na nuli to ce biti cudo i bit cu vrlo, vrlo zadovoljan!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/12/2012 : 09:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Navuci Jenkije na "dobre stripove"!

Super!





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/12/2012 : 09:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dark Horse je bio po meni napravio dobar potez s tim da je na naslovnice Bonellija stavio poznate i popularne autore (Adams, Mignola, Gibbons) ali ipak nije pretjerano uspjelo. Ako je istina to što acestroke kaže možda je danas bolje vrijeme za izdavati Bonellija u Americi. Nadam se da će Banetove naslovnice privuć nove kupce i da neće većina kupaca biti s ovih prostora

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/12/2012 : 09:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by acestroke

DJ, koji ce tiraz da bude?

Nemoj me tjerat da te po treci put ovo pitam.

:)



OK kad inzistiras!
Najvjerovatnije 750.



Uzimam prvi broj! (možda čak počnem sakupljati ovo izdanje)...ALI PRVI BROJ OBAVEZNO!
I siguran sam, da če ti vremenom naklada samo rasti i ne bi me čudilo da budeš oko broja 50 več štampao 75.000 primjeraka.
Samo hrabro, ja vjerujem u tebe, jer si mi to več dokazao
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/12/2012 : 09:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Hvala na podrzci! Vidim ja, stalo je vama da se pokaze amerikancima koji se stripovi citaju na Balkanu! 1 euro ti vjerujes u mene, a ja u BBA (Boga, Baneta i Attilu ).

Ozbiljno, za najavu sam stavio preljepu Frisendinu ilustraciju jer mi je super, ali Banetova naslovnica prvog broja stvara znatizelju, ima ono sto ce prodati strip! Jos imamo vremena za njezino pokazivanje.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/12/2012 : 10:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
samo naprijed DJ
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/12/2012 : 11:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Iznimno hrabar poduhvat. Želim ti sve najbolje.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/12/2012 : 11:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

pretpostavljam da je za popularnost zasluzno ono remek-djelo od filma


Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/12/2012 : 16:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Paka01

Pa Dylana su i izbacivali u SADu, pa se nije primilo...



To je davno bilo. U pojedinacnim sveskama DD je ovdje izlazio u proljece i ljeto 1999 godine, pa iako se taj format mozda nije najbolje prodavo, budi siguran da je onaj reprint DD Case Files bio veliki uspjeh. Stavise, taj reprint je imao nekoliko reprinta.
Dugo mu je trebalo, ali Dylan je stvorio cult following ovdje u USA, i trenutno je puno popularniji nego sto je bio prije 13 godina.



Šteta šta nisu nastavili sa Case Files. Ima sam u rukama to izdanje i odlično je.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2012 : 16:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke
nego se samo sjecam kad sam se ovdje raspitivo prosle godine u vezi prava za Dylana (htjeo sam da ga pocnem izdavati u Americi), onaj jedan Americki distributor me je toliko uplasio kad mi je reko koliki su troskovi ukljuceni u ovako nesto da sam se skroz usro od straha i odustao od ovog plana kompletno. :)


E pa mislim da sam i ja tebe pitao zašto ne probaš nešto s Bonellijima kad se već igraš s njihovim izdanjima. Da si se odvažio ko D.J., e, sad dal bi uspio ili ne, ne znam - ali bar se ne bi grizao što nisi barem probao.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2012 : 16:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.
Ozbiljno, za najavu sam stavio preljepu Frisendinu ilustraciju jer mi je super, ali Banetova naslovnica prvog broja stvara znatizelju, ima ono sto ce prodati strip! Jos imamo vremena za njezino pokazivanje.


Dobar je Magični, dobro si zamislio, no morat ćeš izdržati/izgurati s ovim inicijalnim brojevima, jer stvari postaju bolje malo kasnije... Kako ćete s bojom? Imati neku probnu obojanu tablu da vidimo kako to izgleda?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 17/12/2012 : 16:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

E pa mislim da sam i ja tebe pitao zašto ne probaš nešto s Bonellijima kad se već igraš s njihovim izdanjima. Da si se odvažio ko D.J., e, sad dal bi uspio ili ne, ne znam - ali bar se ne bi grizao što nisi barem probao.



Dee, vjeruj mi, dobro sam o svemu razmislio prije nego sto sam odustao od ovog poteza. Mislim, da ulozim gomile para, i da radim kao konj, i da na kraju ne bude nikakvog profita (ovo i u slucaju uspjeha)? No thanks.

Mislim, obozavam stripove, ali neki rizici mi jednostavno nisu u zivotnom planu.
(btw, no offense DJ. in fact, nothing but respect)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2012 : 16:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke
Dee, vjeruj mi, dobro sam o svemu razmislio prije nego sto sam odustao od ovog poteza. Mislim, da ulozim gomile para, i da radim kao konj, i da na kraju ne bude nikakvog profita (ovo i u slucaju uspjeha)? No thanks.


Pa, u prevođenje i obradu strip već si uložio enormno puno vremena, jel tako? Tako da ti fali samo dio s gomilom para. PA barem ste vi Ameri za poduzetničke akcije!
Mislim da bi u najgorem slučaju mogao ostati na nuli, ali bi se pritom bavio onim što voliš, i što ionako radiš u slobodno vrijeme. Mada ti najbolje znaš što si voljan, a što ne.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 17/12/2012 : 16:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

[quote]Originally posted by acestroke

Pa, u prevođenje i obradu strip već si uložio enormno puno vremena, jel tako? Tako da ti fali samo dio s gomilom para. PA barem ste vi Ameri za poduzetničke akcije!
Mislim da bi u najgorem slučaju mogao ostati na nuli, ali bi se pritom bavio onim što voliš, i što ionako radiš u slobodno vrijeme. Mada ti najbolje znaš što si voljan, a što ne.



Ovo i jeste najveci dio procesa, i najopasniji. A ostati na nuli na kraju nije nikakav progres.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/12/2012 : 17:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by D.J.



Naslovnice ce raditi i radi ih, nasa legenda, covjek koji je ovdje medu nama, jedan jedini:
Bane Kerac
A za graficki dizajn, zaduzen je moj "suborac", nas talentirani:
Attila








Ubitačna kombinacija! Jedva čekam da to vidim! Kao i Magičnog u boji.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/12/2012 : 20:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.
Ozbiljno, za najavu sam stavio preljepu Frisendinu ilustraciju jer mi je super, ali Banetova naslovnica prvog broja stvara znatizelju, ima ono sto ce prodati strip! Jos imamo vremena za njezino pokazivanje.



slurp,slurp.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/12/2012 : 23:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by D.J.
Ozbiljno, za najavu sam stavio preljepu Frisendinu ilustraciju jer mi je super, ali Banetova naslovnica prvog broja stvara znatizelju, ima ono sto ce prodati strip! Jos imamo vremena za njezino pokazivanje.



slurp,slurp.


Samo se ti sad sali! Kad vidis naslovnicu, kupit ces ne jedan nego dva primjerka, jedan za citanje, drugi za zid!

(A bas prije 5 minuta vidio sam Banetovu skicu za broj 2 -- predvidam da ce metalci odapnuti kad vide zavrseni rad! Morat cu raditi i postere naslovnica -- samo za ludu forumsku bracu!)

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/12/2012 : 23:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by DeeCay

[quote]Originally posted by acestroke

Pa, u prevođenje i obradu strip već si uložio enormno puno vremena, jel tako? Tako da ti fali samo dio s gomilom para. PA barem ste vi Ameri za poduzetničke akcije!
Mislim da bi u najgorem slučaju mogao ostati na nuli, ali bi se pritom bavio onim što voliš, i što ionako radiš u slobodno vrijeme. Mada ti najbolje znaš što si voljan, a što ne.



Ovo i jeste najveci dio procesa, i najopasniji. A ostati na nuli na kraju nije nikakav progres.



Pa znas kako je ako ne probas ne znas! Cuda se desavaju! A ti i sam znas da je zadovoljstvo raditi na obradi i pripremati stripove tako da i ako se "samo" ostane na nuli, evo donosis doprinos stripovskom stvaralstvu, i inspiraciju i zabavu citateljima. (Ni tvoj hobi uopce nije jeftin, a i uzima jako puno vremena.)

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2012 : 00:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ok-uzet ću postere a bojanku preskaćem

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000