forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 19 - Ljepota tame
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/11/2014 : 21:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
eh,ne mogu ni ja baš sve da zapamtim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 14/11/2014 : 22:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Hehe. Ma nisi ni dužan takve stvari da pamtiš!

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/11/2014 : 23:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ljepota tame je jedan bizaran, ljigav i neugodan strip čiju radnju bi sto različitih čitatelja moglo shvatiti na sto različitih načina,što bi po mome značilo da se radi o "mlačenju prazne slame",a kako je i vidljivo, praznu slamu mlati i većina aktera ovog topica o ovom albumu bez konkretnih zaključaka, a za razliku od svih koji hvale ovaj uradak, ja mislim da ne treba gubiti vrijeme na čitanje Ljepote tame...0 bodova od mene za ovaj album!
Čemu čitati nešto ovakvo prepuno nelagode???
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/11/2014 : 08:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Ljepota tame je jedan bizaran, ljigav i neugodan strip čiju radnju bi sto različitih čitatelja moglo shvatiti na sto različitih načina,što bi po mome značilo da se radi o "mlačenju prazne slame",a kako je i vidljivo, praznu slamu mlati i većina aktera ovog topica o ovom albumu bez konkretnih zaključaka, a za razliku od svih koji hvale ovaj uradak, ja mislim da ne treba gubiti vrijeme na čitanje Ljepote tame...0 bodova od mene za ovaj album!
Čemu čitati nešto ovakvo prepuno nelagode???


Ja sam neizmjerno uživao u toj nelagodi...
Ima nas svakakvih.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/11/2014 : 13:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip je ovo, tu nema dileme. One morbidnosti od raspadanja su morale da se ublaze, al sta je tu je
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/11/2014 : 14:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Dobar strip je ovo, tu nema dileme. One morbidnosti od raspadanja su morale da se ublaze, al sta je tu je



Nije se ništa trebalo ublažit. Sve ima svoj razlog.
A ako je nekome odvratno, ljigavo ili morbidno, nek prestane s čitanjem i odloži strip.
Jednostavno.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/11/2014 : 14:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by kasper

Dobar strip je ovo, tu nema dileme. One morbidnosti od raspadanja su morale da se ublaze, al sta je tu je



Nije se ništa trebalo ublažit. Sve ima svoj razlog.
A ako je nekome odvratno, ljigavo ili morbidno, nek prestane s čitanjem i odloži strip.
Jednostavno.



To sto je morbidno nije dovoljno da strip bude dobar. Ima ovak strip svojih lepota pored toga
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/11/2014 : 14:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by kasper

Dobar strip je ovo, tu nema dileme. One morbidnosti od raspadanja su morale da se ublaze, al sta je tu je



Nije se ništa trebalo ublažit. Sve ima svoj razlog.
A ako je nekome odvratno, ljigavo ili morbidno, nek prestane s čitanjem i odloži strip.
Jednostavno.



To sto je morbidno nije dovoljno da strip bude dobar. Ima ovak strip svojih lepota pored toga



Morbidno je ovdje potpuno krivi opis. Raspadajuće tijelo nije morbidno niti bolesno, pogotovo ako ima veliku ulogu u samoj priči, jer kako se tijelo djevojčice raspada, tako se raspada i bajkoviti svijet likova (Osobnosti) koji su živjeli u njoj.
Meni su recimo morbidne neke scene iz Preachera koje nemaju uopće nekog smisla, osim da budu samo to, morbidne.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2014 : 15:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@paro kaže:
Raspadajuće tijelo nije morbidno niti bolesno, pogotovo ako ima veliku ulogu u samoj priči, jer kako se tijelo djevojčice raspada, tako se raspada i bajkoviti svijet likova (Osobnosti) koji su živjeli u njoj.


potpis!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/11/2014 15:33:50
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/11/2014 : 15:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sto se tice propovednika, morbidnosti su tu em zabavne, em cesto kritikuju kojekave budale pa je samim tim jos zabavnije.

sto se tice Lepote tame, sama postavka stipa je dobra, inace mi se strip ne bi svideo. scena sa crvima i toliko crva mi je bezvezna, cemu? al ona nocna mora je sjajna .

sve u svemu preporuka od mene za ovo
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/11/2014 : 18:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
al ona nocna mora je sjajna .




Je, slažem se, noćna mora postavlja samo pitanja, umjesto odgovora.
Uglavnom, za par dana će past recenzija, pa u komentarima slobodno pišite šta vas se dojmilo ili šta vam se gadilo. Samo bez previše spoilera molim, da ne uništite čitanje drugim stripofilima

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/11/2014 : 22:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
kakva ce to biti recenzija bez spojlera?
ne zelim biti bezobrazan ali to nece valjati nista :O
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 17/11/2014 : 11:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

kakva ce to biti recenzija bez spojlera?
ne zelim biti bezobrazan ali to nece valjati nista :O




Ajme, pametnog li dječaka

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 20/01/2015 : 16:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

zanimljiva razmisljanja o meni odlicnom stripu. steta da to ne nastavimo u topiku o tom stripu.




Ko što reče mamlaz, šteta da se rasprava o ovom stripu ne nastavi na ovom topicu.
Kao što sam već prije rekao, meni je ovaj strip totalno razočaranje, na onom drugom topicu je nekoliko forumaša reklo da su se i sami autori izgubili u slaganju priče pa smo vjerovatno dobili priču koju vjerovatno i sami autori ne kuže, ali sto različitih čitatelja ju može skužiti na sto različitih načina;)
Mada mi se ovaj album nimalo ne sviđa...nažalost, ne izlazi mi iz glave i nekoliko mjeseci nakon čitanja, pa ću zbog toga vrlo rado pročitati svaki komentar i shvačanje ovog rekordera različitih tumačenja priče u svijet stripa.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7867 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/01/2015 : 17:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja moram priznat da isprve nisam ništa shvatio
onda sam malo čitao stinkija i budu i ostale
pa sam valjda nešto i shvatio
ali opet mi nije ni izbliza jasno
ipak, 50 stranica o kojima se toliko priča i raspravlja je ispunilo svoju svrhu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/01/2015 : 17:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je vrijeme da paro stavi tu svoju recenziju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 20/01/2015 : 19:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Mislim da je vrijeme da paro stavi tu svoju recenziju.





Pa malo ste mi ubili volju da uopće pošaljem taj tekst uredniku, al dobro, neka bude...


There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 20/01/2015 : 19:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Daj paro ajde ajde
Vidis da se koljemo i kefamo oko Ljepote tame po cjelom forumu .... ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 20/01/2015 : 19:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Daj paro ajde ajde
Vidis da se koljemo i kefamo oko Ljepote tame po cjelom forumu .... ;o))



Stvar je u tome što mi se nakon vaših dubokih razglabanja moj tekst čini kao da ga je pisao osnovnoškolac.

Al dobro, recka koju pišem poslije ove je Adolf I.

Možete sad malo o Adolfu slijedećih 2 tjedna

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/01/2015 : 22:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Adolfa još nisam čitao tako da si s moje strane siguran.



http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 20/01/2015 : 22:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
nisam ni ja, u rezervi mi je za ljeto 2015 ;o/

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/01/2015 : 10:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Ponukan gore spomenutim raspravama pročitao sam Ljepotu tame ponovo.

Strip je odlično nacrtan i ima posebnu atmosferu. Potpuno mi je razumljivo da je to dovoljan razlog da ga neki uključe u svoju kućnu biblioteku i čak preporuče znancima kao super strip. No, sve to je prvi stupanj vrednovanja nekog djela. Sliku su dakle neki objesili u svoj dnevni boravak, a sad idemo vidjeti da li je vrijedna da visi u lokalnoj galeriji. Za to je dovoljno da djelo probudi diskusiju. Ovaj strip definitivno potiče ljude na diskusiju. Eto, prošli smo drugi stupanj i smjestili smo ga i u lokalnu galeriju. Prelaz prema trećem stupnju koji nam otvara vrata nacionalnog muzeja je već kompliciraniji. Razmatramo zašto djelo potiče diskusiju. E, tu Ljepota tame pada. Ono što ja tvrdim je da potiče diskusiju jer su se autori poslužili trikom. Cijelo vrijeme su stvarali iluziju da se iza toga krije nešto važno, a na kraju su rekli: Ma zaključite vi sami što je tu važno jer ni mi nismo sigurni. Čak su se poslužili najjadnijim trikom koji postoji u pripovijedanju. Pustili su priču da se priča sama od sebe izbjegavajući da nam barem pokažu kako je oni vide svojim očima. Točno mogu zamisliti kako su slagali scenarij: “Ej, slušaj ovo, ovo je super fora! Da, mogli bi to ubaciti. Je, super, onda će ekipa biti skroz zbunjena. Da, da, to se može tumačiti i ovako i onako. E super!” Ok, super je. Ali čemu??? O četvrtom stupnju, koji otvara vrata Luvra, neću ni govoriti. Za to je potreban kontekst.

O samom djelu. Netko je rekao da mali likovi predstavljaju karakterne osobine. Ne bih se složio jer svaki lik objedinjuje više karakternih osobina, a osim toga kako vrijeme protiče karakteri se mijenjaju. Djelo u stvari opisuje kako bi to izgledalo kad bi sad netko iskrcao grupu vrtićke djece u šumu, smanjio ih na veličinu muhe i prepustio same sebima. Kako je to komplicirano realno argumentirati onda je uvedena mrtva djevojčica iz koje su sva njena iskustva, prijatelji (stvarni i izmišljeni), likovi iz priča, igračke ispuzali nakon smrti. Totalno je nevažno što se tu radi o mrtvoj djevojčici i tko ju je ubio (ako je ubijena, a ne samo slomila vrat jer nije gledala kud ide). Nevažan je i čovjek iz šume jer je njegova prvotna uloga bila samo još jedna prijetnja malom narodu.
Imamo dakle taj mali narod koji je na emocionalnom i intelektualnom nivou predškole. I sad pratimo kako se to društvo razvija. A normalno da sve ide kvragu. Pa to svi znamo. Zato i pazimo djecu dok odrastu. Djelo nam govori o tome kakvi smo bili, a ništa o nama kakvi smo sad. Točno znam da smo u predškoli kidali muhama krila, gnječili gliste, rezali skakavcima glave i nabijali ih na borove iglice. Čak je ekipa iz ulice jednom hranila malu mačku deset dana i onda je iz čista mira kamenovala do smrti da bi vidjeli kako će joj oči izletjeti kad joj zgnječe lubanju. Vi niste takve stvari radili? Pričajte to nekom drugom. I sad ja čitam takve stvari u ovom stripu plus emocionalne dileme na razini predškole (svakodnevno se njima bavim jer imam dijete u vrtiću) i čekam da vidim što mi autori imaju za reći o svemu tome. Možda mi nešto poručiti o meni sada. Kad ono: Ništa! Nula! De facto se radi o stripu za predškolski uzrast koji bi samo poremećena osoba dala predškolcu na čitanje.

Jedino pitanje vrijedno razmatranja koje mi se nametnulo u stripu je:
Zašto nas, ako zamislimo da je čovjek iz šume zaista ubio djevojčicu to tako duboko dira i stvara nam nelagodu, a totalno smo indiferentni prema masovnom ubojstvu koje počini Aurora?
No, kako je odgovor očit ni pitanje nije baš duboko. Razlika je u ubojstvu koje počini odrasla osoba u odnosu na ubojstvo koje počini dijete. Ako vam nije jasno u čemu je razlika, mogu vam samo poručiti da odrastete već jednom.

Na kraju su zaista idealan zaljubljeni par ubojica, zar ne?
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/01/2015 : 11:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Jedino pitanje vrijedno razmatranja koje mi se nametnulo u stripu je:
Zašto nas, ako zamislimo da je čovjek iz šume zaista ubio djevojčicu to tako duboko dira i stvara nam nelagodu, a totalno smo indiferentni prema masovnom ubojstvu koje počini Aurora?
No, kako je odgovor očit ni pitanje nije baš duboko. Razlika je u ubojstvu koje počini odrasla osoba u odnosu na ubojstvo koje počini dijete. Ako vam nije jasno u čemu je razlika, mogu vam samo poručiti da odrastete već jednom.

Na kraju su zaista idealan zaljubljeni par ubojica, zar ne?




ZA razliku od nekih klasičnih princeza iz bajki, Aurora se mjenja, prilagođava i ubija kako bi sama preživjela.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2015 : 11:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@dupli

Drago mi je da smo te potaknuli da opet pročitaš strip. Dobro si primjetio da je taj mali narod na emocionalnom i intelektualnom nivou predškole, ali se ne slažem sa zaključkom da strip zato govori o tome kakvi smo bili, a ne kakvi smo sad. Naime, bojim se da je dobar dio "odraslih" ljudi na emocionalnom i intelektualnom nivou predškole.

Zanimljivo mi je ovo o stupnjevima vrednovanja. Možeš li možda navesti neki strip koji bi smjestio u nacionalni muzej ili još bolje Luvr?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5523 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 21/01/2015 : 11:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ja sam svoje postove pisao po sjećanju, čitaj laprdao, a nisam imao strip uz sebe.
Ako je Aurora nekog pobila, moja teorija pada u vodu.

Dupli je vjerujem najbliže istini, ispričali su nam onda priču da su i mala djeca ubojice. Likići su njezino stanje svjesti, spremni da se pobiju da bi poživili dan dva više.
Apsolutno joj onda "princ" sa kraja paše.

Morbidnost je ono što vuče čitatelja da prati priču. Čak i kad shvati da je priča za kuvac, piči dalje.
Meni je iskreno žao što sam ga pročitao i sad još laprdam o njemu.



Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000