forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Manuele Fior: 5000 KILOMETARA U SEKUNDI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2013 : 15:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Kupuju li Nijemci prava za objavljivanje u Francuskoj i Velikoj Britaniji?

Ovo je više pokazatelj kako nas stranci doživljavaju i tretiraju.

Pretpostavljam (možda i griješim u tome) da se onaj tko je kupovao prava za područje bivše države nije zanosio mišlju da će bogzna što zaraditi od prodaje u novostvorenim državama.


Ma ne, kupovina prava za Srbiju i Hrvatsku istovremeno je isključivo zato da se spriječi da netko drugi to ne objavi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/04/2013 : 15:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Djeluje zanimljivo. Štete što ovaj izdavač ne mari niti za previewe niti za upite u vezi s istima.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/04/2013 : 15:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Pa koliko ima stripova na ovom svetu nije valjda zapelo oko ovog jednog...ja bih svima zabranio da izdaju, za ovo nase govorno podrucje isti strip u vise drzava...al me niko nista ne pita


Zamisli samo da je Fibra kupila prava za Srbiju, a vjerojatno je mogla, za sva svoja izdanja...koliko bi se sada blata i kamenja bacalo na Markosa?!

blokiraj ostale, sve sebi-jebene monopolističke igre....



zajebi me te glupe price
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/04/2013 : 15:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

meni kao kupcu je to katastrofa, bez obziro tko radi - jedino jel da neki sprski plani objavit i na hrvatskom,ili hrvatski izdavac i na sprskom, i to je ok ako je tako







Ko ti je kriv sta ne pricas oba jezika
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/04/2013 : 15:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Kupuju li Nijemci prava za objavljivanje u Francuskoj i Velikoj Britaniji?

Ovo je više pokazatelj kako nas stranci doživljavaju i tretiraju.

Pretpostavljam (možda i griješim u tome) da se onaj tko je kupovao prava za područje bivše države nije zanosio mišlju da će bogzna što zaraditi od prodaje u novostvorenim državama.


a dobro, druga stvar je kada se radi o različitim govornim područjima
kod nas se ipak radi o tome da se razumijemo, iako su to formalno različiti jezici
pretpostavljam da belgija, francuska i švicarska također imaju 'zajedničkih' izdanja stranih stripova, kao i njemačka i austrija

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/04/2013 : 15:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Pa koliko ima stripova na ovom svetu nije valjda zapelo oko ovog jednog...ja bih svima zabranio da izdaju, za ovo nase govorno podrucje isti strip u vise drzava...al me niko nista ne pita


Izvini,koje je to "naše" govorno područje?
Kupujem stripove sa tkz."našeg" govornog područja ali kupujem ih po svom izboru a ne zato što sam prisiljen na to jer je onemogućeno izdanje na mom jeziku.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 11/04/2013 : 15:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by maddox031

meni kao kupcu je to katastrofa, bez obziro tko radi - jedino jel da neki sprski plani objavit i na hrvatskom,ili hrvatski izdavac i na sprskom, i to je ok ako je tako







Ko ti je kriv sta ne pricas oba jezika



pricam ja poprilican broj jezika, i mogu ovo kupit na par jezika

niti je to poanta, poanta da je ovdje onemoguceno da ga citam na svom jeziku, i to ne jer ga nema tko izdat na mom jeziku

There can be only one, me!
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 11/04/2013 : 16:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Šta se toliko prepirete? Ionako je to jedan isti jezik. A izdavač ako hoće da kupi prava za više zemalja neka ih kupi. To zadovoljstvo verovatno plati više i to je to.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 11/04/2013 : 16:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
tebi mozda je isti jezik, meni nije ;)

razumljiv je i slican :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/04/2013 : 16:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Pa koliko ima stripova na ovom svetu nije valjda zapelo oko ovog jednog...ja bih svima zabranio da izdaju, za ovo nase govorno podrucje isti strip u vise drzava...al me niko nista ne pita


Izvini,koje je to "naše" govorno područje?
Kupujem stripove sa tkz."našeg" govornog područja ali kupujem ih po svom izboru a ne zato što sam prisiljen na to jer je onemogućeno izdanje na mom jeziku.



Mozda ti, ja ne
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 11/04/2013 : 16:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma ne, kupovina prava za Srbiju i Hrvatsku istovremeno je isključivo zato da se spriječi da netko drugi to ne objavi.


A šta je to tebe sprečilo da prvi objaviš?

Carpe diem
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 11/04/2013 : 16:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

tebi mozda je isti jezik, meni nije ;)

razumljiv je i slican :)



Različite varijante jednog istog jezika. Osnovni vakabular je isti i stranci koji nisu pod uticajem ovdašnje političke zloupotrebe lingvistike ga posmatraju tako. Da su različiti jezici mi ne bi mogli ovako da se sporazumevamo na forumu bez poteškoća.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/04/2013 : 16:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Kao sto rekoh :Pa koliko ima stripova na ovom svetu nije valjda zapelo oko ovog jednog...o jeziku ne bih da raspravljam,ima i strucnijih...da citam i na srpskom i na hrvatskom hvala bogu mogu...kvalitet i cena me najvise zanimaju...i necu politiku u moju butigu
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/04/2013 : 16:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Samo da podsetim, pre bilo kakvog pismenog iznosenja misljenja, da u Srbiji proklinju Bukgloub, jer su uzimala prava za srpsko podrucje.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/04/2013 : 16:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander

quote:
Originally posted by maddox031

tebi mozda je isti jezik, meni nije ;)

razumljiv je i slican :)



Različite varijante jednog istog jezika. Osnovni vakabular je isti i stranci koji nisu pod uticajem ovdašnje političke zloupotrebe lingvistike ga posmatraju tako. Da su različiti jezici mi ne bi mogli ovako da se sporazumevamo na forumu bez poteškoća.



Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 11/04/2013 : 16:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Da, za Korta najviše. Meni je lično mnogo važnije da mogu neko izdanje da priuštim nego iz koje zemlje je izdavač.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 11/04/2013 : 16:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice svidja mi se ova praksa da izdavac kupi pravo za vise zemalja. Izdavaci iz "ostecene zemlje" onda objave neke druge naslove i veca je ponuda za nas.
A posto prava isticu, za par godina mogu da objave i taj naslov i problem rijesen.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2013 : 16:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Kao sto rekoh :Pa koliko ima stripova na ovom svetu nije valjda zapelo oko ovog jednog...o jeziku ne bih da raspravljam,ima i strucnijih...da citam i na srpskom i na hrvatskom hvala bogu mogu...kvalitet i cena me najvise zanimaju...i necu politiku u moju butigu


Ne, nije stvar u tom jednom naslovu, nego u principima i obrazu.

Jer, što se događa: Marlowe mene optužuje da ja kupujem prava za cijelu ex-Yu i onda udri po meni (http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36659). Naravno, ja vrlo lako dokažem suprotno, ali ono što je najzanimljivije - on u isto vrijeme radi istu stvar za koju me optužuje - evo, pogledaj datum ovog topica, pogledaj kad je rekao ovdje da je kupio prava za 5000 km/h, prije 3 godine...

Trouble will find me
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 11/04/2013 : 17:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
...prava za 5000 km/h km/s, prije 3 godine...



Izvini, morao sam.

Edited by - xander on 11/04/2013 17:01:33
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 11/04/2013 : 17:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Bogami, veseli kad čovek mrdne od kompjutera na par sati i dočeka ga ovoliko komentara o novom izdanju. Hvala svima na savetima, primedbama i pitanjima.

Markose, suviše sam dobro raspoložen i suviše je lepo vreme napolju da bih se svađao s tobom. Ne znam šta tačno hoćeš, ali ne valja ti ta ožučenost. Ako mogu da pomognem - evo ovako:
MArkos će verovatno objaviti 5000 km / s u budućnosti pa ako volite da čitate njegova izdanja (zbog jezika, itd.) možda Vam je pametno da sačekate.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 11/04/2013 : 17:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by xander

quote:
Originally posted by maddox031

tebi mozda je isti jezik, meni nije ;)

razumljiv je i slican :)



Različite varijante jednog istog jezika. Osnovni vakabular je isti i stranci koji nisu pod uticajem ovdašnje političke zloupotrebe lingvistike ga posmatraju tako. Da su različiti jezici mi ne bi mogli ovako da se sporazumevamo na forumu bez poteškoća.



Kojeg jezika?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 11/04/2013 : 17:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85


quote:
Originally posted by xander

quote:
Originally posted by maddox031

tebi mozda je isti jezik, meni nije ;)

razumljiv je i slican :)



Različite varijante jednog istog jezika. Osnovni vakabular je isti i stranci koji nisu pod uticajem ovdašnje političke zloupotrebe lingvistike ga posmatraju tako. Da su različiti jezici mi ne bi mogli ovako da se sporazumevamo na forumu bez poteškoća.



Kojeg jezika?




Našeg.
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 11/04/2013 : 17:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Djeluje zanimljivo. Štete što ovaj izdavač ne mari niti za previewe niti za upite u vezi s istima.



Uvek stavimo nekakav preview, najčešće je to nekoliko tabli, nekad PDF dela sadržaja.
Biće preview i za ovaj strip, samo možda u drugačijem obliku nego do sada.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/04/2013 : 17:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Kao sto rekoh :Pa koliko ima stripova na ovom svetu nije valjda zapelo oko ovog jednog...o jeziku ne bih da raspravljam,ima i strucnijih...da citam i na srpskom i na hrvatskom hvala bogu mogu...kvalitet i cena me najvise zanimaju...i necu politiku u moju butigu


Ne, nije stvar u tom jednom naslovu, nego u principima i obrazu.

Jer, što se događa: Marlowe mene optužuje da ja kupujem prava za cijelu ex-Yu i onda udri po meni (http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36659). Naravno, ja vrlo lako dokažem suprotno, ali ono što je najzanimljivije - on u isto vrijeme radi istu stvar za koju me optužuje - evo, pogledaj datum ovog topica, pogledaj kad je rekao ovdje da je kupio prava za 5000 km/h, prije 3 godine...



Markose to mogu da razumem...reagovao sam iz ugla citaoca i kupca...ako je neko prekrsio dogovor to zaista nije fer ponasanje...i mislim da je lepo da se to resi.Jbg...
Ja sam samo hteo da kazem da mene kao citaoca zanima sto vise kvalitetnih izdanja. Ali mi je zaista svejedno da li je nesto objavljeno na Srpskom ili Hrvatskom.



Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 11/04/2013 : 17:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander

Našeg.



Kojeg našeg?
Možda Staroslavenskog.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000