forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 5 - Čovjek koji je pobijedio smrt
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

split85
Advanced Member



Croatia
8198 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 18/08/2013 : 19:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Koji im je kurac, pa da više niti jedno izdanje ne mogu napravit kako triba?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 18/08/2013 : 20:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Gde je Patak. Šta bi sa recenzijom?

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 18/08/2013 : 21:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ne pljujte ovdje javno po Ludensu, inace ce oni sad namjerno da vam najave pogresan sledeci broj u Zagor/Dylan izdanju, ili da objave jubilarca u crno bijeloj varijanti, ili skroz da sjebu numerologiju u svakom od svojih izdanja.


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 18/08/2013 : 21:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Kada već spominjete da su nešto zeznuli u obradi postavio sam pitanje i Tex topiku ali ovde ima više ljudi pa da pitam da li u najnovijem texu 118 imate nekoliko strana sa crnim flekama (negde od 10 do 23 ne sve već jedno 6-7)*

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 18/08/2013 : 21:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Kada već spominjete da su nešto zeznuli u obradi postavio sam pitanje i Tex topiku ali ovde ima više ljudi pa da pitam da li u najnovijem texu 118 imate nekoliko strana sa crnim flekama (negde od 10 do 23 ne sve već jedno 6-7)*


To je da se malo prisjetimo starih dobrih vremena.Prodaja dobro ide,a svi ti primjerci ce biti vrijedni jednog lijepog dana,samo ce trebati naci ciji je otisak originalniji.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 18/08/2013 : 21:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
A i da nije toga,o cemu bi mi sad ovdi razglabali.Da je sve dobro ne bi bilo dobro.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/08/2013 : 22:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

A i da nije toga,o cemu bi mi sad ovdi razglabali.Da je sve dobro ne bi bilo dobro.



I to što kažeš
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/08/2013 : 00:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Stigao Zagorone i u Srbiju, kupio sam ga danas. Zadovoljan sam skroz ovim izdanjem, jedino što bih menjao je da brže izlazi pa da sad čitamo trojku.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/08/2013 : 22:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Imam samo jedan komentar - davno nisam pročitao boljeg Zagora! Sjajan strip!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2013 : 15:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
IMA SPOLIERA

Odlican gigant.
Burattini ovde nije pravio uobicajeni, lagani uvod u epizodu nego nas je odmah bacio u akciju i zaplet i odmah na pocetku Zagorov kraj!

Svidja mi se kako je vodjena prica sa ove dve paralelne radnje od pre 2 meseca i sada. Najbolja scena je ona na 109. strani, odlicna atmosfera. Svojim sencenjem je Verni stvarno verno prikazao kisu i iznenadjenje Indijanca. {Verni-verno}

Nas forumas King je par puta spomenuo kako u Zagoru u poslednje vreme nedostaju emocije .Ova epizoda je bas pogodila u emocije sa smrcu Olafa.
Iako je bio gad, nije bio zao i zrtvovao je svoj zivot radi Zagora i njegovog ugleda kod Indijanaca. On nikada nije bio zao nego je zbog porpdicne tragedije i politickih problema kasnije u zivotu upao u pogresno drustvo, ali u ovoj epizodu se iskupio za sve sto je ucinio.

Ne svidja mi se Tonka u ovoj epizodi, mnogo je mlak kao da mu Zagor nije najveci prijatelj i krvni brat. ZImska zmija skace na Red Warriora, a Tonka stoji sa strane i nista ne cini. Izgubio je onu odsecnost i ponos koji je imao kod Nolitte.

Mala zanimljivost: na stranici 76 se vidi citav Darkvud i ona litica iznad reke me je podsetila na onu liticu sa kraja epizode Lovci na ljude{ original 29,30} kada se Zagor na njoj pojavljuje i sprecava okrsaj Indijanaca i trapera.

Verni ovde rastura, tako dobro crta da sam neke kadrove pomislio de je nacrtao sam Ferri iz 70-tih ili 80-tih.


Sve u svemu odlican gigant koji odise duhom najboljih prica iz zlatnih 70tih !
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/08/2013 : 15:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Šta svi pljuju po Tonki - čovjek je pokazao da ima nešto u glavi. Winter Snake je car, ali Tonka nije ništa slabiji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2013 : 15:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Šta svi pljuju po Tonki - čovjek je pokazao da ima nešto u glavi. Winter Snake je car, ali Tonka nije ništa slabiji.



Meni je Tonka drazi od Zimske Zmije, ali ne znam nekako se cudno ponasa u ovj epizodi.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/08/2013 : 16:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Tonka je skuliran i discipliniran. Zbog toga i jest najbolji Zagorov frend. Nije Tonka zaslužio da sumnjamo u njega samo zato što se nije bacio na Red Wariora kao ludi Winter Snake. : ) Čudi me što Winter Snake sa takvim karakterom još nije popio metak u nekom sukobu. Tonka je bolji i pametniji poglavica. On se bori kad treba a ne za show. : )
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/08/2013 : 21:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Winter Snake ipak draži, velik kao neprijatelj i još veći kao prijatelj... Nezaboravnom epizodom "Poruke smrti" ušao je u legendu za sva vremena :)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/08/2013 : 21:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
ma meni su podjednako dragi

dok su mi ipak kao poglavice najdraži Sivi Vuk i Crni Medvjed

šteta što se njihova pojava ukaljala ovim najnovijim brojem

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/08/2013 : 00:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Problem je uglavnom metodičke prirode...Burattini je hteo istaći različite karaktere poglavica koji u njegovim epizodama čine neki darkwoodski trio fantasticus (ako se setite prethodnih epizoda, pogotovo "Manituove škrinje"), a u svetu književnosti i psihologije grupa od troje ljudi je uvek interesantna pošto se tada najviše ističu razlike jedne individue u odnosu na ostalo dvoje. Tonka je trebao predstavljati razum nasuprot Winter Snakeovom naglošću i prgavošću. To je nameravao, ali je i loše izveo, pa Tonka par puta ispada kao kukavica ali isto tako imamo scene u kojima on vodi glavnu reč pred celom gomilom ratnika

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/08/2013 : 09:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
pa onda svi oni ispadaju kukavice jer uopće slušaju Zagora (jednog čovjeka!!)

onda je Red Warrior u ovom stripu jedina faca

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/08/2013 : 11:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

pa onda svi oni ispadaju kukavice jer uopće slušaju Zagora (jednog čovjeka!!)

onda je Red Warrior u ovom stripu jedina faca



U krizno doba ljudstvo uvek treba jednog čoveka za vožda...Pa i Red Warrior

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/08/2013 : 12:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro mislim da je Bure samo pokazao karakterne osobnie koje je Nolitta ugradio u Snakea i Tonku. Tonka je oduvjek bio mirniji poglavica koji je znao prikazati svoju borbenu stranu u sukobu, ali bi prvo pokušao promisliti o svemu dok s druge strane Winter je oduvijek bio usijana glava koja ima lukavstvo i znanje, ali je nekako uvijek se bacao u sukob bez da bi o tome dva puta razmislio i ukalkulirao sve činbenike.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 09/09/2013 : 22:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Imam samo jedan komentar - davno nisam pročitao boljeg Zagora! Sjajan strip!

Danas ponovo pročitao strip.
Lagano, na miru, dok su klinac i žena spavali.
I apsolutno se slažem sa Goksijem.
Znači, ima onu atmosferu koja me je još kao klinca privukla Zagoru, i stripovima uopšte.
Jednom rečju fenomenalno!!!

Carpe diem
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4982 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 10/09/2013 : 00:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
moj sin lagano nervozan do izlaska šestice ,,

44 godine Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/09/2013 : 15:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
pripremi ga na najlosiji gigant od ova tri koja su izasla...da se mali ne bi razocarao (koliko uopste ima godina?)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/09/2013 : 15:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by goksi

Imam samo jedan komentar - davno nisam pročitao boljeg Zagora! Sjajan strip!

Danas ponovo pročitao strip.
Lagano, na miru, dok su klinac i žena spavali.
I apsolutno se slažem sa Goksijem.
Znači, ima onu atmosferu koja me je još kao klinca privukla Zagoru, i stripovima uopšte.
Jednom rečju fenomenalno!!!



potpisujem, pecatiram i overavam u opstini

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/09/2013 : 15:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Gde je Patak. Šta bi sa recenzijom?



Kod Deeja u ladici vec nekoliko dana...Samo ssto nije

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 10/09/2013 : 15:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by djukak

Gde je Patak. Šta bi sa recenzijom?



Kod Deeja u ladici vec nekoliko dana...Samo ssto nije

To Dee drži napetost da ljudi mogu jo jednom u miru pročitati gigant ili mora kupiti dodatni prostor na internetu jer dok se to uploada Prošao sam ga još jednom i vidim neke stvari bolje nego prije

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 10/09/2013 15:46:19
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000