forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 5 - Čovjek koji je pobijedio smrt
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 14/07/2013 : 12:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Unistili bi *

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/07/2013 : 14:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Neznam zasto pljuju po verniju pa ovaj covjek je nasljednik ferria jer kad njega ne bude verni je taj koji ce crtati sve naslovnice jer u protivnom svi drugi da to rade u istili bi naslovne strane na koje smo navikli


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42498
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16880 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/07/2013 : 15:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Neznam zasto pljuju po verniju pa ovaj covjek je nasljednik ferria jer kad njega ne bude verni je taj koji ce crtati sve naslovnice jer u protivnom svi drugi da to rade u istili bi naslovne strane na koje smo navikli



Verni je i moj favorit... Ali i Nuccio bi mogao to raditi, a da ne osjetimo preveliki "stres"...
Verni je postao toliko dobar da je to strašno, ovaj gigant potvrđuje tko je legitimni maestrov nasljednik
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 15/07/2013 : 14:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Baš me ugodno iznenadio ovaj gigant. Bure na tragu atmosfere kakvu je Nolitta znao stvoriti. 8/10

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
242 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 15/07/2013 : 21:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by markotamara

Neznam zasto pljuju po verniju pa ovaj covjek je nasljednik ferria jer kad njega ne bude verni je taj koji ce crtati sve naslovnice jer u protivnom svi drugi da to rade u istili bi naslovne strane na koje smo navikli



Verni je i moj favorit... Ali i Nuccio bi mogao to raditi, a da ne osjetimo preveliki "stres"...
Verni je postao toliko dobar da je to strašno, ovaj gigant potvrđuje tko je legitimni maestrov nasljednik



Da i izvrsni Nuccio bi to mogao raditi, ali koliko sam shvatio teško da hoće, kad mu treba tri godine za rad na jednom stripu i crtanje mu nije glavni posao u životu. Dobro, za naslovnice treba svakako mnogo manje vremena, ali ipak bi trebao biti stalno aktivan s njihovim kreiranjem.

Što je on uopće nacrtao osim one maestralne priče s vukodlakom? Znam da radi (ili je završio) na specijalcu "Grabežjivci". Ali je li još nešto nakon toga?

Tako po svemu sudeći, ostaji majstor Verni

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16880 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/07/2013 : 23:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by macca1985

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by markotamara

Neznam zasto pljuju po verniju pa ovaj covjek je nasljednik ferria jer kad njega ne bude verni je taj koji ce crtati sve naslovnice jer u protivnom svi drugi da to rade u istili bi naslovne strane na koje smo navikli



Verni je i moj favorit... Ali i Nuccio bi mogao to raditi, a da ne osjetimo preveliki "stres"...
Verni je postao toliko dobar da je to strašno, ovaj gigant potvrđuje tko je legitimni maestrov nasljednik



Da i izvrsni Nuccio bi to mogao raditi, ali koliko sam shvatio teško da hoće, kad mu treba tri godine za rad na jednom stripu i crtanje mu nije glavni posao u životu. Dobro, za naslovnice treba svakako mnogo manje vremena, ali ipak bi trebao biti stalno aktivan s njihovim kreiranjem.

Što je on uopće nacrtao osim one maestralne priče s vukodlakom? Znam da radi (ili je završio) na specijalcu "Grabežjivci". Ali je li još nešto nakon toga?

Tako po svemu sudeći, ostaji majstor Verni



I ja znam samo za vukodlaka i grabežljivce...
Neka bude Verni
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 16/07/2013 : 00:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Definitivno Verni je prevazišao sve one početne manjkavosti "statičnosti"... zadnje njegove epizode su fenomenalno nacrtane... Verni postaje No1
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7059 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/07/2013 : 02:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
E sad treba napraviti i neku novu probnu naslovnicu pa da vidimo jel i tamo napredovao!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 16/07/2013 : 09:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Po mojem mišljenju priča je vrhunska, napeta do kraja i ima onu pravu Zagorovsku atmosferu. Likovi su odlični, Četverooki, Tonka, Winter Snake... negativci također. Za Vernija mogu samo ponoviti - Car vasione! Ima mi još par dobrih novijih, ali nitko ne dočarava tako dobro atmosferu Darkwooda. Osim Ferrija i Torricellija naravno...
Meni se čini po tri zadnja specijalca: Zračna banda, Čovjek iz Mavericka i sada ovaj koji pobediše smrt da Zagor ponovo ulazi u formu. Nadam se da neće više biti Atlantide i ostalih mumbo-jumbo Boselli bullshita zbog kojih sam ga svojevremeno bio prestao kupovati. A sada sam opet redovan na trafici ;)

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 16/07/2013 : 19:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Odlican gigant.Sigurmo najbolji rad Vernija do sada, za mene je on svakako najbolji crtac Zagora trenutno, i mislim da nema potrebe da ga uporedjujemo sa Ferrijem iz zlatnog vremena, jer on taj nivo nikad nece moci dostici, jer najkasnije na dinamicnim scenama se vidi ogromna razlika,,,evo
naprimjer jedna strana iz epizode Granicari,i nevjerujem da cemo ikad
vise vidjeti da neki crtac nacrta ovakve table, ni Verni ni Nuccio,
nazalost

[URL=http://www.directupload.net][/URL]






Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/07/2013 : 19:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni ovo nije ništa posebno
i nije mi jasno to dizanje čovjeka u nebesa
ima hrpe boljih crtača
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16880 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/07/2013 : 20:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ima ih dosta koji su dobri... Ferri je najbolji.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 16/07/2013 : 20:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni ovo nije ništa posebno
i nije mi jasno to dizanje čovjeka u nebesa
ima hrpe boljih crtača







Ne razumijes ti to, druze.






Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/07/2013 : 21:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni ovo nije ništa posebno
i nije mi jasno to dizanje čovjeka u nebesa
ima hrpe boljih crtača


Da, kao sto rece senokute: "Ne razumijes ti to, druze!"
Verni daje onaj dasak starog Ferrija, zbog toga ga ljudi gotive, i ja takodje.
Neko ko ne gotivi Ferrija, tesko da ce gotiviti Vernija.
Verni je odlican na Zagoru, ne na Dylanu, Texu ili nekom trecem, on je stvoren da crta Zagora.
Jasno je da nece nikad biti Ferri, ali kao sto rekoh, on nam daje taj mali dasak Ferrija i samog Zagora, iz onog doba kada su mnogi od nas upravo zbog njih dvojice i zavolili strip.

Verni je u ovom stripu uspjeo da napravi nesto sto je do sada samo Ferriju kod Zagora poslo za rukom, a to je da se sav najezim. Govorim o stranicama 109 i 110 iz ovog giganta.
Fino je bilo opet imati taj osjecaj, za koji sam mislio da ga vise nikad necu osjetiti u nekoj novoj Zagorovoj prici.

Edited by - King Warrior on 16/07/2013 21:04:43
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
242 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 16/07/2013 : 21:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by supermark

meni ovo nije ništa posebno
i nije mi jasno to dizanje čovjeka u nebesa
ima hrpe boljih crtača


Da, kao sto rece senokute: "Ne razumijes ti to, druze!"
Verni daje onaj dasak starog Ferrija, zbog toga ga ljudi gotive, i ja takodje.
Neko ko ne gotivi Ferrija, tesko da ce gotiviti Vernija.
Verni je odlican na Zagoru, ne na Dylanu, Texu ili nekom trecem, on je stvoren da crta Zagora.
Jasno je da nece nikad biti Ferri, ali kao sto rekoh, on nam daje taj mali dasak Ferrija i samog Zagora, iz onog doba kada su mnogi od nas upravo zbog njih dvojice i zavolili strip.

Verni je u ovom stripu uspjeo da napravi nesto sto je do sada samo Ferriju kod Zagora poslo za rukom, a to je da se sav najezim. Govorim o stranicama 109 i 110 iz ovog giganta.
Fino je bilo opet imati taj osjecaj, za koji sam mislio da ga vise nikad necu osjetiti u nekoj novoj Zagorovoj prici.



+1

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 16/07/2013 : 21:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Neznam zasto pljuju po verniju pa ovaj covjek je nasljednik ferria jer kad njega ne bude verni je taj koji ce crtati sve naslovnice jer u protivnom svi drugi da to rade u istili bi naslovne strane na koje smo navikli




Evo zasto.



Cast nostalgicarima, ali ja nemam namjeru gledati jedne te iste poze u 100 razlicitih epizoda (inace, u samim epizodama Zagor je 70% precrtavan/plagiran na ovaj nacin, tj. Verni precrtava od Ferrija ne samo poze, vec i ostale likove, a katkad i cijele kadrove).
A kad bi kojim slucajem Verni crtao iz svoje glave, nema veze neka ostane ovaj 'ferijevski' stil, bilo bi to puno bolje. Tada bi imali nešto novo a sa tim 'ferijevskim' smekom.
Za sada, on i dalje precrtava, doduse manje, ali precrtava i to mu unistava dinamiku koja bi bila puno bolja da crta iz svoje glave.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/07/2013 : 21:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by supermark

meni ovo nije ništa posebno
i nije mi jasno to dizanje čovjeka u nebesa
ima hrpe boljih crtača


Da, kao sto rece senokute: "Ne razumijes ti to, druze!"
Verni daje onaj dasak starog Ferrija, zbog toga ga ljudi gotive, i ja takodje.
Neko ko ne gotivi Ferrija, tesko da ce gotiviti Vernija.


Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/07/2013 : 21:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Za precrtavanje se vecinom kaze kada to neko doslovno precrta, a ovo nije precrtano, ali ok, kontam sta hoces da kazes. Ipak, mislim da se slicne poze mogu naci i kod svih drugih crtaca. On se drzi Ferrijevog stila, od sjencenja do kadriranja, tako da je to ok.
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 17/07/2013 : 00:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Nek'se on drzi Ferrijevog stila, ali neka crta iz svoje glave. U ovom gigantu je to podosta primjenjivao, tako da je progres ocit. Vidjecemo kako ce dalje Verni napredovati.

A ono sto zagovaram radi Nuccio, dakle, Ferri mu je referenca, ali izvedba je uglavnom njegova. Pogledajmo primjere plana i poze, kadrove on ne 'precrtava'.

PLAN



'POZA' PRIMJER

I dok Verni 'precrta' sa gotovo 90% preciznoscu, Nuccio to dosta izmjeni i jos uradi svojim stilom koji iako podsjeca na Ferrija, ipak je vise njegov nego Ferrijev.Tako imamo Ferrijevski smek, a opet ujedno i nesto novo.


Takode, tacno je da i drugi crtaci 'precrtavaju' pocesto Ferrijeve face,uglavnom poze, ali to urade SVOJIM stilom pa to automatski vec izgleda drugacije.

Edited by - Brdar on 17/07/2013 00:13:43
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 17/07/2013 : 08:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
bogimi, kolko stripova je izašlo i koliko stranica zagora? a onda ideš ti tražiti gdje su slične poze, daj ne seri s time. da nema sličnih poza bilo bi čudno. možda bi trebali da rišu da stoji na glavi po tvome, jer takvih poza još nema.

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/07/2013 : 08:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nuccio je dobar, ali ima manu i on...pogledaj samo Zagora u pojasu...tanak ko neka brineta.-.možda bi bilo bolje da se što se toga tiče i on ugleda na Ferrijevog Zagora...Verni možda i kopira ali kopira maestra pa to ne može ispasti loše....Verni i Nuccio vračaju nostalgičarima onaj Ferrijevski duh i meni je to dosta....
za naslovnice bi radije Vernija a može i Nuccio, ostali nisu na tom nivoju...
VERNI za razliku od ostalih crtača koji stagniraju stalno napreduje, to je vidljivo u tom gigantu svakome...od amatera se razvio u dobrog crtača i jednog od stuba Buratinove ekipe...šteta samo što zadnje radove radi u kombinaciji sa lošim Sediolijem, njega čak ni Verni ne može puno popravit...iako zadnji Sediolijev maxi i nije tako loše nacrtan....možda i on iznenadi ko Verni....blago se Zagoru sa tim crtaćima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/07/2013 : 08:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Nuccio je dobar, ali ima manu i on...pogledaj samo Zagora u pojasu...tanak ko neka brineta.-.možda bi bilo bolje da se što se toga tiče i on ugleda na Ferrijevog Zagora.

Ne treba zaboraviti da je Nuccio nacrtao samo jednu priču, dok ih je Verni već odradio 6-7. I Ferriju je trebalo pet-šest godina da dođe u "pravu formu". Nuccio već sada rastura i crta bolje nego ova dvojica u "početnim fazama", a da ne govorimo o tablama za "Predatore" koji izlaze sljedeće ljeto u Italiji.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/07/2013 : 09:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

quote:
Originally posted by supermark

meni ovo nije ništa posebno
i nije mi jasno to dizanje čovjeka u nebesa
ima hrpe boljih crtača




Ne razumijes ti to, druze.



očito
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 17/07/2013 : 10:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Vi s pozama tražite dlaku u jajetu. Mislim da su Zagorovi stripovi namijenjeni zabavi i opuštanju, a ne kritici na razini kao kad Butković recenzira restorane i sere o nikom bitnim detaljima. Pričajmo o atmosferi... ja kada sam otvorio ovaj gigant osjetio sam onaj ljepljivi miris Darkwooda, lijane i logorske vatre, zlo u zraku i svjetlo u Zagorovom srcu... i zato volim Vernija, jer mi je vratio taj osjećaj

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 17/07/2013 : 10:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Vi s pozama tražite dlaku u jajetu. Mislim da su Zagorovi stripovi namijenjeni zabavi i opuštanju, a ne kritici na razini kao kad Butković recenzira restorane i sere o nikom bitnim detaljima. Pričajmo o atmosferi... ja kada sam otvorio ovaj gigant osjetio sam onaj ljepljivi miris Darkwooda, lijane i logorske vatre, zlo u zraku i svjetlo u Zagorovom srcu... i zato volim Vernija, jer mi je vratio taj osjećaj



Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000