forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/09/2020 : 16:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
E a sad ne razumem, ovo sto je do sad par albuma ČK objavila, Snajder i Kapulo, jel to iz tog run-a ili je to nesto za sebe?
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/09/2020 : 16:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Evo na fejsu je ČK najavila da će raditi Snajderov i Kapulov run na Betmenu.


I koliko toga ukupno ima? Neko je nedavno postavljao neki link ili sliku, čini mi se da je bilo nešto mnogo albuma.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/09/2020 : 16:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja nadjoh sad ovo, prostim pretrazivanjem:

https://www.goodreads.com/series/130291-batman-2011
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 22/09/2020 : 16:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by koze123

Evo na fejsu je ČK najavila da će raditi Snajderov i Kapulov run na Betmenu.


I koliko toga ukupno ima? Neko je nedavno postavljao neki link ili sliku, čini mi se da je bilo nešto mnogo albuma.


10 trejdova - prva dva su Sove, pa Death in the Family, dva Zero Year, Graveyard Shift, Endgame, Superheavy, Bloom i na kraju Epilog. Ovo što na goodreadsu stoji između (npr. knjiga 2.5 i sl.) su zapravo knjige koje sakupljaju tie-inove, odnosno sveske iz drugih serijala, a koje su povezane sa većim "krosoverima". Recimo pri napadu Sova šta su radili Robin, Batgirl, Nightwing itd. To se sasvim sigurno neće objavljivati, a iskreno kvalitet tih pričica dosta varira - kod Sova je npr. skroz za zaborav.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/09/2020 : 17:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Darkvud je objavio samo ovaj prvi. Ne znam da li će to ponovo objavljivati.
Go to Top of Page

Alex Ferguson
Starting Member

19 Posts

Member since 29/04/2019

Posted - 22/09/2020 : 18:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Alex Ferguson a Private Message  Reply with Quote
Nekako sam izdanja ĆK ostavljao u drugi plan, nabaviće se, veliki tiraž, stalni popust u Alan Fordu - ovaj septembarski talas me ozbiljno zabrinuo. Mnogo želja se nakupilo, Džeremaja, Asteriks, PV - sve mi je nedovršeno, edicija Stari kontinent prešla preko 20, Komanča, Bluberi... Naravoučenije - u budžet ubaciti 2 ČK mesečno :)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/09/2020 : 19:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Stari Kontinent izdanja (Ptica, Mrtvac, Asteriks i Bluberi) prva liga. Rotografika besprekorna. Bluberi pogotovo. A Večiti rat, uzeh ga, ne znam što je on jedini zaslužio Simbol, verovatno jer je najmanje zvučan naslov ovde i to se primeti. Ako je razlog da i to ne košta 2 crvene, razumem, nije loše izdanje, ali da štrči ipak kvalitetom, štrči.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/09/2020 : 20:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Jeste, i ja uzeo Pticu i Veciti rat, i oseti se razlika u ruci
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/09/2020 : 23:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Alex Ferguson

Nekako sam izdanja ĆK ostavljao u drugi plan, nabaviće se, veliki tiraž, stalni popust u Alan Fordu - ovaj septembarski talas me ozbiljno zabrinuo. Mnogo želja se nakupilo, Džeremaja, Asteriks, PV - sve mi je nedovršeno, edicija Stari kontinent prešla preko 20, Komanča, Bluberi... Naravoučenije - u budžet ubaciti 2 ČK mesečno :)




Potpis!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/09/2020 : 23:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg





Uh, Anri IV i Luj XIII, dovoljno je već ovo pročitati pa da se izdanje mora uzeti.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 23/09/2020 : 12:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Stari Kontinent izdanja (Ptica, Mrtvac, Asteriks i Bluberi) prva liga. Rotografika besprekorna. Bluberi pogotovo. A Večiti rat, uzeh ga, ne znam što je on jedini zaslužio Simbol, verovatno jer je najmanje zvučan naslov ovde i to se primeti. Ako je razlog da i to ne košta 2 crvene, razumem, nije loše izdanje, ali da štrči ipak kvalitetom, štrči.



Poceli da stampaju Stari Kontinent u jadnom Simbolu?
Sad mi je jos draze jer imam Vjecni rat!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 23/09/2020 : 12:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
"Jadni Simbol" vam smeta kod ČK, ali kida kod 300 Čuda ili DW kad radi Ken Parkera, Parkera ili niz drugih albuma. Daj ne serinjajte više sa tim fazonima, vidi se razlika sa Roto, ali preterujete. I Komikovi albumi su rađeni u Simbolu pa svi (uključujući i konkretno tebe Aleksandre) pišete kako su štampani za čistu desetku i sl.

Da ne bude da konkretno tebe napadam, nije mi to cilj, samo ispadne glupo da Simbol nikad ne valja kod ČK, a svugde drugde valja . Verovatno imaju dogovor sa štamparijom i prepustili su joj taj album. Pogledao sam uživo i vrlo je dobro urađen, iako mala razlika postoji kada se uporedi sa drugim Roto albumima.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/09/2020 : 10:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 24/09/2020 : 12:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv odgovor! Trebalo je onda da pitaš i za Kapetana Ameriku i preskočene epizode.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/09/2020 : 12:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Kapetan USA mi je izuzetno antipatican tako da me ne interesuje 😆
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 12:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

"Jadni Simbol" vam smeta kod ČK, ali kida kod 300 Čuda ili DW kad radi Ken Parkera, Parkera ili niz drugih albuma. Daj ne serinjajte više sa tim fazonima, vidi se razlika sa Roto, ali preterujete. I Komikovi albumi su rađeni u Simbolu pa svi (uključujući i konkretno tebe Aleksandre) pišete kako su štampani za čistu desetku i sl.

Da ne bude da konkretno tebe napadam, nije mi to cilj, samo ispadne glupo da Simbol nikad ne valja kod ČK, a svugde drugde valja . Verovatno imaju dogovor sa štamparijom i prepustili su joj taj album. Pogledao sam uživo i vrlo je dobro urađen, iako mala razlika postoji kada se uporedi sa drugim Roto albumima.



njihovi proizvidu u simbolu su tek sada dobili neki smisao, i tek sada izgledaju kako ok. naravno i dalje to nije rotografika, al nekako se mogu staviti u kolekciju da se covek ne nervira.
sve do sada im je bila mrljava stampa u simbolu, los uvec, lose korice i slicno.
to sto su sad pomerili kvalitet u simbolu, to sigurno nisu uradili zbog vas koji ih hvalite od pocetka
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 12:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Zanimljiv odgovor! Trebalo je onda da pitaš i za Kapetana Ameriku i preskočene epizode.



ma zabole ih za to. ko hoce kupice, a vecina i nema pojma da je tu ista preskoceno
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/09/2020 : 12:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Kapetan USA mi je izuzetno antipatican tako da me ne interesuje 😆



Šteta, jer Brubakerov run na Kapetanu je jedan od najboljih superherojskih stripova u zadnjih 15ak godina, meni osobno bolji, kompleksniji i zanimljiviji od npr. Snyderovog Batmana za kojeg si im poslao upit Ljudi uvijek misle da je Kapetan Amerika čista propaganda, no postoje priče koje se prvenstveno baziraju na odličnim zapletima i elementima drugih žanrova osim superherojštine, a Brubakerov run je živi dokaz toga. Čovjek priča jednu odličnu priču, a to što glavni lik u imeni ima "Amerika", to je, usudio bi se reći, manje bitno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 24/09/2020 : 13:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ma zabole ih za to. ko hoce kupice, a vecina i nema pojma da je tu ista preskoceno



Uzeću i ja, jer želim čitati to. Što ne znači da ne želim pročitati i ono pre toga. I onda mi ovaj njihov odgovor deluje pomalo smešno.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/09/2020 : 15:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by koze123

"Jadni Simbol" vam smeta kod ČK, ali kida kod 300 Čuda ili DW kad radi Ken Parkera, Parkera ili niz drugih albuma. Daj ne serinjajte više sa tim fazonima, vidi se razlika sa Roto, ali preterujete. I Komikovi albumi su rađeni u Simbolu pa svi (uključujući i konkretno tebe Aleksandre) pišete kako su štampani za čistu desetku i sl.

Da ne bude da konkretno tebe napadam, nije mi to cilj, samo ispadne glupo da Simbol nikad ne valja kod ČK, a svugde drugde valja . Verovatno imaju dogovor sa štamparijom i prepustili su joj taj album. Pogledao sam uživo i vrlo je dobro urađen, iako mala razlika postoji kada se uporedi sa drugim Roto albumima.



njihovi proizvidu u simbolu su tek sada dobili neki smisao, i tek sada izgledaju kako ok. naravno i dalje to nije rotografika, al nekako se mogu staviti u kolekciju da se covek ne nervira.
sve do sada im je bila mrljava stampa u simbolu, los uvec, lose korice i slicno.
to sto su sad pomerili kvalitet u simbolu, to sigurno nisu uradili zbog vas koji ih hvalite od pocetka


Daleko da ih ja hvalim od početka, prvi pomenem kada nešto ne valja, a za to smo imali mali milion primera - od Murene (Roto), ranijih BOM koji su veoma veoma loši, Nadzirači veliki (pa i Vendeta je eh) pa sve tako dalje. A totalno se preskače ta "neravnopravnost" gde se pljuje šta ČK radi u Simbolu, a kad radi neki drugi izdavač onda sve kida. To mene triggeruje, ništa drugo - inače sa izdavačem nemam ništa, i prilično osuđujem neke njihove poteze (uostalom, kao i sa drugim izdavačima).

A ako Snajderov trk bude u rangu ovih novih Betmena - ja ću biti presrećan, Žao mi je što je u pitanju DC Gold format, ali sam ostalim i prezadovoljan.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 15:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
betmena ja gledam ko na salatu, tako da ovaj format moze proci. grad sova sigurica ide kao integral, makar bih ja tako.
a ovo oko simbola, mislim da.ga je samo aleksandarn hvalio kod komika, ne znam zasto. zaboravljas sta se sve prigovaralo dwu kad sy radili tamo.
samo uporedite kako su uradjeni besmrtna gvozdena pesnica i kapetan amerika. a broj do broja
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2020 : 15:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by jagodanbg

Kapetan USA mi je izuzetno antipatican tako da me ne interesuje 😆



Šteta, jer Brubakerov run na Kapetanu je jedan od najboljih superherojskih stripova u zadnjih 15ak godina, meni osobno bolji, kompleksniji i zanimljiviji od npr. Snyderovog Batmana za kojeg si im poslao upit Ljudi uvijek misle da je Kapetan Amerika čista propaganda, no postoje priče koje se prvenstveno baziraju na odličnim zapletima i elementima drugih žanrova osim superherojštine, a Brubakerov run je živi dokaz toga. Čovjek priča jednu odličnu priču, a to što glavni lik u imeni ima "Amerika", to je, usudio bi se reći, manje bitno.



Potpisujem sve sto kaze Paka za Brubišinog Kapetana na osnovu prve priče Zimski vojnik. Stvarno odlican, napet špijunski triler.

Samo ne znam za poređenje između Snajderovog Betmena i Brubišinog Kapetana, to ću morati da uporedim i donesem presudu kad pročitam oba stripa u celosti (znači Red Son se mora nabaviti u američkom izdanju!)
Baš me raduje što se u poslednje vreme izdaju celi runovi mejnstrim superherojskih serijala, do pre par godina je to bilo potpuno nezamislivo osim nekih stand-alone, best of priča ala Povratak Mračnog viteza, Godina Prva, Ubistveni vic, Kraljevstvo tvoje...
Priželjkujem u domaćem izdanju Morrisonove omnibuse Animal Mana i Batmana, kao i što više Derdevila (Kevin Smith, Bendis, Brubaker, valjda će Pheonix Press nastaviti sa Vejdovim runom) i Stvorenja iz močvare (Veitch, Scott Snyder....)
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/09/2020 : 15:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Sove kao integral bi bio pun pogodak, nema potrebe razdvajati, posebno zbog toga što je DW već izbacio keca. Baš jedva čekam da se bacim na čitanje celog trka, zasad sam samo Sove i čitao.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/09/2020 : 16:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Sove kao integral bi bio pun pogodak, nema potrebe razdvajati, posebno zbog toga što je DW već izbacio keca. Baš jedva čekam da se bacim na čitanje celog trka, zasad sam samo Sove i čitao.


Integral je jedini način da natjeraju ljude koji već imaju Darkvudovo izdanje da kupe i njihovo.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/09/2020 : 18:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper


a ovo oko simbola, mislim da.ga je samo aleksandarn hvalio kod komika, ne znam zasto. zaboravljas sta se sve prigovaralo dwu kad sy radili tamo.


Ma ni približno. Za ČK vlada histerija nakon velike šizme sa Darkwoodom. Primer Asteriks (keca ako se dobro sećam) ima dve bele strane, ne greška već zbog tabaka. 5 strana DW foruma teška pljuvačina. Koji mesec kasnije, isto to sa belim stranama kod DW Korta...i ni muva da se čuje.

Da ne spominjem onaj kretenizam od izraza uČK koji umesto da služi za podsmeh osobi koja ga je odvalila, zaživeo među ljudima.

Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000