forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 18:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja se secam pljuvacine dw za lokot i kljuc, to je islo godinama. mada relano to i jeste najgore izdanje ikad
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 18:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa onda silne pljuvacine sto su stranice radjene u simbolju mutnjikave. kod ck tisina oko toga
da ne pricamo silnu pljuvacinu oko najgorih stripova ikada, kenija i skarbek.

zadnjih godina dw je jako pristojan, drugi su problemi tamo.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/09/2020 : 18:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Pljuvao se dw itekako, za svako izdanje u simbolu. Onda na Orhideji sjebali margine, gore nego i kod Ck Murene...
Izbor naslova vise nego upitan, ali ljudi vide ono sto zele...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 18:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
one margine su ludilo, cime su se oni bavili kad su bili najjaci
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2020 : 19:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Darkvud izdavač čijih izdanja najviše imam. I najbliži sam tome da imam sve iz njihove produkcije.

Pričajte šta oćete ali dali su nam stvarno vrhunske stripove u sjajnim izdanjima i po jako pristupacnim cenama, da ne nabrajam sad, a mogao bih. A mene su svojim izdanjima od 2012. bukvalno navukli i na druge skole stripa pored Bonellija i ponekog, retkog Amera. I dve stvari koje navise postujem i volim kod njihih su domaci predgovori i pogovori koji su pisani s ljubavlju i borba za opstanak Stripoteke.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/09/2020 : 19:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Valjaju li ovi DC smakovi što su na akciji kod ČK? Neki utisci?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/09/2020 : 19:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Meni su ti eventovi preko glave, ali najbolji od svih je infinite crisis. Preporucio bih ti Odbrojavanje, koje je meni mnogo bolje od samog Beskrajnog Smaka, koji nudi razresenje same price. Mislim da je i tu Ck izostavila par epizoda...ali za po 500din ne mozes pogresiti...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 20:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Mislim da je Darkvud izdavač čijih izdanja najviše imam. I najbliži sam tome da imam sve iz njihove produkcije.

Pričajte šta oćete ali dali su nam stvarno vrhunske stripove u sjajnim izdanjima i po jako pristupacnim cenama, da ne nabrajam sad, a mogao bih. A mene su svojim izdanjima od 2012. bukvalno navukli i na druge skole stripa pored Bonellija i ponekog, retkog Amera. I dve stvari koje navise postujem i volim kod njihih su domaci predgovori i pogovori koji su pisani s ljubavlju i borba za opstanak Stripoteke.



ne pricamo ovde o tome
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/09/2020 : 20:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Meni su ti eventovi preko glave, ali najbolji od svih je infinite crisis. Preporucio bih ti Odbrojavanje, koje je meni mnogo bolje od samog Beskrajnog Smaka, koji nudi razresenje same price. Mislim da je i tu Ck izostavila par epizoda...ali za po 500din ne mozes pogresiti...




Hvala. Čitah malo ove opise. Vidim da je Odbrojavanje neki prelaz između starog Smaka bezbroj svetova i Beskrajnog i Konačnog smaka, a da je sve to ipak povezano. Ne smeta da se Odbrojavanje čita samostalno?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/09/2020 : 20:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Meni nije smetalo. I bas je dobro Odbrojavanje. Prevod je takodje dobar. Imao sam ih, sve ok, samo povez standardan za simbol.

Sada sam uzeo Novu granicu, iako imam strano, samo da je imam za citanje, i pozajmljivanje, jer mi je Kuk jedan od omiljenih autora.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 21:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nova granica je morala da ide u veci format, kuk je predobar
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/09/2020 : 21:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Stvarno šteta što nije NG nije išla na uvećanom formatu, ono je stvarno praznik za oči. Uostalom kao i svi ostali Kukovi radovi .

Ne znam kakve su šanse za Ego, ali to bih isto voleo da vidim na našem jeziku.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/09/2020 : 21:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Valjaju li ovi DC smakovi što su na akciji kod ČK? Neki utisci?



http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg615918#msg615918

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg629415#msg629415
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/09/2020 : 21:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Eto slozio bih se sa alexts ocenama...

Kukov Ego tesko kod nas, to sam resio odlicnim deluxe ed...e sad malo me zbunjuje da New Frontier nema mesta kod Fibre, ali razlog je verovatno slab prolaz Kukovih stripova...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/09/2020 : 22:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Vidjeću da uzmem Odbrojavanje i Beskrajni smak, to mi djeluje u ovom trenutku dovoljno za upoznavanje.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/09/2020 : 22:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
A znaci Nova granica dobra a?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/09/2020 : 23:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako voliš feel good/retro super heroje onda je

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/09/2020 : 23:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

A znaci Nova granica dobra a?



Jedan od najboljih američkih stripova uopće.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/09/2020 : 23:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Pu jeee...mislio sam da sam zavrsio za ovaj mesec 😁
Moram sutra opet do ČK 😄
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/09/2020 : 23:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by jagodanbg

A znaci Nova granica dobra a?



Jedan od najboljih američkih stripova uopće.


Svaka čast na hrabrosti izjave.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/09/2020 : 08:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by jagodanbg

A znaci Nova granica dobra a?



Jedan od najboljih američkih stripova uopće.


Svaka čast na hrabrosti izjave.





Mislim, naravno da je to debelo subjektivna izjava. Ja jednostavno obožavam taj strip i smatram da je Cooke vrhunski obradio materiju o kojoj piše. To tranzicijsko razdoblje superherojskog stripa, prelaz iz zlatnog u srebrno doba je prikazao kao napetu, zanimljivu i itekako informativnu priču koja traži da se o tom razdoblju još istražuje, traži, čita... Ukoliko se uz to uzme i Robinsonov "The Golden Age" koji govori o kraju i zalasku junaka zlatnog doba, dobivamo jednu fenomenalno napravljenu cjelinu. New Frontier mi nije toliko dobar zbog same priče i borbe protiv onog glavnog negativca na kraju, već zbog tema koje obrađuje, zbog prikaza potihog pada i zatim nestanka pionirskih junaka iz JSA, zbog fenomenalnog prikaza Supermana i Wonder Woman koji se moraju priviknuti na svoju novu ulogu u novom, poslijeratnom svijetu, zbog postavljanja svih tih manje poznatih likova u prvi plan (the Losers, Challengersi...), na mjesto gdje su jedno kratko vrijeme u povijesti superherojskog stripa s pravom pripadali, da bi nakon toga nestali i prepustili mjesto velikim igračima koji su se tada krenuli pojavljivati (the Flash, Green Lantern...). To je jednostavno majstorski odrađeno. O crtežu da i ne govorim.

Kod kuće imam deluxe američko izdanje s gomilom popratnog materijala gdje Cooke donosi mnogo crtica i tekstova o tome kako je i zašto iskorištavao pojedine junake u pvoj priči i sve to vrhunski pridonosi sveukupnom dojmu nakon čitanja. Inače nisam preveliki ljubitelj takvih dodatnih materijala, no ovdje sam ih baš s guštom pročitao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/09/2020 : 09:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ja imam trejdove koji su napravljeni tehnički baš onako kako volim

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 25/09/2020 : 20:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

"Jadni Simbol" vam smeta kod ČK, ali kida kod 300 Čuda ili DW kad radi Ken Parkera, Parkera ili niz drugih albuma. Daj ne serinjajte više sa tim fazonima, vidi se razlika sa Roto, ali preterujete. I Komikovi albumi su rađeni u Simbolu pa svi (uključujući i konkretno tebe Aleksandre) pišete kako su štampani za čistu desetku i sl.

Da ne bude da konkretno tebe napadam, nije mi to cilj, samo ispadne glupo da Simbol nikad ne valja kod ČK, a svugde drugde valja . Verovatno imaju dogovor sa štamparijom i prepustili su joj taj album. Pogledao sam uživo i vrlo je dobro urađen, iako mala razlika postoji kada se uporedi sa drugim Roto albumima.



Vidi, sto se tice Kena, nije mi toliko bitan strip kao npr. Vecni Rat ili neka druga izdanja koja su CK radili u Simbolu. Ken je mnogo manje zahtevan za stampu nego pomenuti Rat.
Pomesao si me sa nekim drugim jer sam ja uvek prvi Vuku prigovarao jer stampa u Simbolu i kad kaze da je strip ispao savrseno, pisao sam sta mi tacno smeta i zasto to nije savrseno. Eto, jedino Maus je ispao super.
I ja sam video uzivo i vidi se znacajna razlika izmedju albuma koji su radjeni u Simbolu i Rotografici tako da mi je drago jer sam odavno vec pazario Fibrino izdanje.
Od novih CK sam samo uzeo Pticu Vremena i prezadovoljan sam sto se tice tehnikalija i dizajna. Videcu kakav je prevod kad dodje na red za citanje.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 25/09/2020 : 21:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Moja greška onda, moguće da sam te pomešao.

Uzeću ovih dana verovatno Kobac i Večiti rat, pa ću baš uporediti.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/09/2020 : 01:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

nova granica je morala da ide u veci format, kuk je predobar


i u veći format i u jednu knjigu

inače,sjajan strip,sjajan!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/09/2020 01:21:17
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000