forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2020 : 19:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by koze123

"Jadni Simbol" vam smeta kod ČK, ali kida kod 300 Čuda ili DW kad radi Ken Parkera, Parkera ili niz drugih albuma. Daj ne serinjajte više sa tim fazonima, vidi se razlika sa Roto, ali preterujete. I Komikovi albumi su rađeni u Simbolu pa svi (uključujući i konkretno tebe Aleksandre) pišete kako su štampani za čistu desetku i sl.

Da ne bude da konkretno tebe napadam, nije mi to cilj, samo ispadne glupo da Simbol nikad ne valja kod ČK, a svugde drugde valja . Verovatno imaju dogovor sa štamparijom i prepustili su joj taj album. Pogledao sam uživo i vrlo je dobro urađen, iako mala razlika postoji kada se uporedi sa drugim Roto albumima.



Vidi, sto se tice Kena, nije mi toliko bitan strip kao npr. Vecni Rat ili neka druga izdanja koja su CK radili u Simbolu. Ken je mnogo manje zahtevan za stampu nego pomenuti Rat.
Pomesao si me sa nekim drugim jer sam ja uvek prvi Vuku prigovarao jer stampa u Simbolu i kad kaze da je strip ispao savrseno, pisao sam sta mi tacno smeta i zasto to nije savrseno. Eto, jedino Maus je ispao super.
I ja sam video uzivo i vidi se znacajna razlika izmedju albuma koji su radjeni u Simbolu i Rotografici tako da mi je drago jer sam odavno vec pazario Fibrino izdanje.
Od novih CK sam samo uzeo Pticu Vremena i prezadovoljan sam sto se tice tehnikalija i dizajna. Videcu kakav je prevod kad dodje na red za citanje.



Sto se tice ove rasprave oko Simbola vs Rotografike, nema ni trenutka sumnje da je Rotografika sigurno najbolja stamparija u Srbiji, sto se tice stripova, a vrlo moguce i na teritoriji Ex Yu.


Ali mislim da se previse drvlja i kamenja baca na Simbol, evo nabavio sam Doktora Misteriju, izdanje Carobne knjige koje je radjeno u Simbolu, Petrovaradin. (https://alanford.co.rs/stripovi/carobna-knjiga/doktor-misterija-integral-1/)

Odlicno uradjeno izdanje. Korice, uvez, sve deluje odlicno, unutra stampa vrh. I jos ima zlatopis, ili kako bih to nazvao, slova na naslovnoj strani i na hrbatu/rikni su naglasena zlatnom bojom i pri dodiru se osecaju. Odlicno uradjeno izdanje.

Simbol je vecinski korektan, desi se nekad da sjebu nesto, ali desi se cesto i da ne sjebu, naravno da vise volim i biram Rotografiku, ali ne moze se ocigledno sve u Rotografiku.

Edited by - going going on 26/09/2020 19:36:37
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4588 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 26/09/2020 : 19:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Rotografika bio, obisao, saradjivao 20 god, profi sve. Br 1 Srbija.

sangue navajo
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/09/2020 : 19:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
+1 Combo u pravu.

Meni su tek nedavno stigli pojedini Komikovi naslovi, i u svemu perfekcija, dizajn, prevod, format, tisak, ali uvez u najbolju ruku pristojan, da ne kazem nesto lose...i miljama daleko od Rotogr...e sad vidim ima nekog kome to ne smeta, ali da je odlicno...nije...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/09/2020 : 20:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što se češće ne štampaju stvari u AMD-u, ono što imam od njih je vrlo dobro. Recimo Lisac Komika i Čovek bez Talenta od BK su odlično urađeni. Ne mora sve da bude samo Roto Vs Simbol, kontam da su jeftiniji od Rotografike a da bi mogli da odmene Simbol u nekim stvarima...Simbol da ostane za ono što ide u manjem formatu, Boneli, Marvel i DC.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/09/2020 : 21:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da, da, u pravu si...i kod mene, sve od AMD i vise nego dobro...pogotovo Lisac, i Covek bez talenta, koji su bez mane...

Ona gde dw stampao Kalvina, za zaobilazenje...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/09/2020 : 22:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Sto se tice ove rasprave oko Simbola vs Rotografike, nema ni trenutka sumnje da je Rotografika sigurno najbolja stamparija u Srbiji, sto se tice stripova, a vrlo moguce i na teritoriji Ex Yu.


Ali mislim da se previse drvlja i kamenja baca na Simbol, evo nabavio sam Doktora Misteriju, izdanje Carobne knjige koje je radjeno u Simbolu, Petrovaradin. (https://alanford.co.rs/stripovi/carobna-knjiga/doktor-misterija-integral-1/)

Odlicno uradjeno izdanje. Korice, uvez, sve deluje odlicno, unutra stampa vrh. I jos ima zlatopis, ili kako bih to nazvao, slova na naslovnoj strani i na hrbatu/rikni su naglasena zlatnom bojom i pri dodiru se osecaju. Odlicno uradjeno izdanje.

Simbol je vecinski korektan, desi se nekad da sjebu nesto, ali desi se cesto i da ne sjebu, naravno da vise volim i biram Rotografiku, ali ne moze se ocigledno sve u Rotografiku.


*Rotografika je broj jedan u Srbiji,ali je smešno reći da je to isto i u regionu - ne može on da se meri sa Stegom,Denonom,štamparijom iz Slovenije koja radi Korta...Pitanje je da li je i u prvih deset na teritoriji Juge.
*Dr.Misterija je na prvi pogled odlično urađeno izdanje - evo sad ga držim u rukama,i da ne pričam previše,nemam ni vremena ni volje,nije ovo ni blizu odličnog,ali je definitivno korektno i zadovoljavajuće.
*Simbol je inače onoliko dobar koliko to izdavač zahtevan
*AMD je stepenica više u odnosu na Simbol - negde između njih i Rotografike

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/09/2020 22:16:15
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/09/2020 : 23:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
AMD su ti što štampaju Veseli Četvrtak izdanja?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/09/2020 : 23:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ne. AMD stampa pojedina Dw, i Komikova izdanja...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2020 : 23:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

AMD su ti što štampaju Veseli Četvrtak izdanja?



SD Smederevo press stampa redovna izdanja Veselog cetvrtka poslednjih godina unazad.


A evo kad pricamo vec o stamparijama ovde, je l ima neko Velikog Teksa u Boji od Veselog cetvrtka. On je stampan u Politici! Kako vam se to izdanje cini? Meni je stvarno fino uradjeno. Sto niko drugi od izdavaca stripova ne stampa tamo?

Edited by - going going on 26/09/2020 23:33:53
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 26/09/2020 : 23:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je nemoguće da se svi stripovi štampaju u jednoj štampariji (ne mislim naravno samo na Čarobnu knjigu), a da imamo zadovoljavajući tempo izlaženja istih.Dakle, tu se postavlja pitanje da li nam je važno da redovno vidimo nove stripove?
Ne treba zaboraviti da se pored stripova štampaju i druge stvari, da kao i u drugim sferama društva postoje razni objektivni problemi.......

Meni lično je ok da se o ovim stvarima raspravlja tu i tamo, ali da se stalno trubi o tome i da to polako prelazi i u opsesiju kod pojedinaca, e to je već druga stvar.

Edited by - maelstrom on 26/09/2020 23:45:57
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 26/09/2020 : 23:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Inače, uzeo sam Sedam života Kobca, nije mi bilo u planu gledano sa finansijske strane, ali nisam odoleo i nisam se pokajao.Odlično izdanje i takođe izvanredan strip unutra, preporučio bih ga svakom.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 27/09/2020 : 10:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Inače, uzeo sam Sedam života Kobca, nije mi bilo u planu gledano sa finansijske strane, ali nisam odoleo i nisam se pokajao.Odlično izdanje i takođe izvanredan strip unutra, preporučio bih ga svakom.



Kobac je jedan od najboljih stripova uopste, meni u Top 10. A CK ga je uradila toliko dobro da sam morao kupiti iako imam Fibru. :) Rotografika rules, a kada uzmes Vecni rat i Kopca u ruke, odmah skontas posle jedne sekunde koja je razlika.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4588 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 27/09/2020 : 17:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Rotografika je deo Radin grupe, ne bih olako sudio o velicini. Bas cu da vidim kako stoji sa velicinom.

sangue navajo
Go to Top of Page

Alex Ferguson
Starting Member

19 Posts

Member since 29/04/2019

Posted - 27/09/2020 : 19:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Alex Ferguson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
*Dr.Misterija je na prvi pogled odlično urađeno izdanje - evo sad ga držim u rukama,i da ne pričam previše,nemam ni vremena ni volje,nije ovo ni blizu odličnog,ali je definitivno korektno i zadovoljavajuće.


Kupio sam ovaj strip, i po meni jeste odlično urađen, kad mi ovo prestane da bude dovoljno dobro znači da sam duboko zagrizao u "zahtevne kolekcionare". Što opet ne znači da Anto nije u pravu, verujem da može bolje, ali ako bolje znači i skuplje - pitam se koliko ljubitelja stripa može finansijski da prati produkciju. Verovatno je pričano više puta, 95% mojih prijatelja i rodbine ne može da shvati da platim 20 evra za strip.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2451 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 27/09/2020 : 20:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
+1
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/09/2020 : 20:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom


Meni lično je ok da se o ovim stvarima raspravlja tu i tamo, ali da se stalno trubi o tome i da to polako prelazi i u opsesiju kod pojedinaca, e to je već druga stvar.



apsolutno.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2020 : 21:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Strip je proizvod.Fizički.Pa onda je i normalno da kupci za svoje novce priželjkuju da taj proizvod liči onako kako bi oni htjeli.Svak na svoj način.Tu nema ništa čudno.To ne znači da je sadržaj manje važan nego samo da neki imaju predožbu kako bi strip trebao biti napravljen.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 27/09/2020 : 22:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ček.ček...

Veliki mrtvac je tokom letećeg starta koštao 2000 dinara a posle letećeg, tj. od sutra je 1500 din???!!

https://carobnaknjiga.rs/veliki-mrtvac

Edited by - vronski 3 on 27/09/2020 22:21:05
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7889 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 27/09/2020 : 22:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Ček.ček...

Veliki mrtvac je tokom letećeg starta koštao 2000 dinara a posle letećeg, tj. od sutra je 1500 din???!!

https://carobnaknjiga.rs/veliki-mrtvac




??

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/09/2020 : 23:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Da, drugar je to video danas i naručio. Za te pare. Kontam da je neki zajeb, ali eto ako hoćete da probate da ućarite na uštrb izdavača dok se ne saberu, sad vam je šansa
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39365 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/09/2020 : 23:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
To je verovatno tipfeler. 2500 ce biti.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2020 : 00:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Alex Ferguson

quote:
Originally posted by anto
*Dr.Misterija je na prvi pogled odlično urađeno izdanje - evo sad ga držim u rukama,i da ne pričam previše,nemam ni vremena ni volje,nije ovo ni blizu odličnog,ali je definitivno korektno i zadovoljavajuće.


Kupio sam ovaj strip, i po meni jeste odlično urađen, kad mi ovo prestane da bude dovoljno dobro znači da sam duboko zagrizao u "zahtevne kolekcionare". Što opet ne znači da Anto nije u pravu, verujem da može bolje, ali ako bolje znači i skuplje - pitam se koliko ljubitelja stripa može finansijski da prati produkciju. Verovatno je pričano više puta, 95% mojih prijatelja i rodbine ne može da shvati da platim 20 evra za strip.


amin

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 28/09/2020 : 03:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam razumeo od svih vas, u ovoj priči je cela caka oko štamparije, odnosno izbora u kojoj od njih se pojedina izdanja štampaju.Neka me slobodno demantuje neko ako je tu još nešto drugo u pitanju.
A u Srbiji nema baš previše kvalitetnih štamparija, što i ne čudi.

Dakle, logično je da uz ovaj tempo izdavanja stripova ne mogu sva izdanja da idu u recimo Rotografiku inače bi dobijali manji broj stripova vremenski gledano.
Koliko mogu da primetim, ona komercijalnija i popularnija izdanja idu u Rotografiku, eto ja sam ih na primer kupio (u poslednje vreme Bluberija,Komanču,Sedam života Kobca i Asteriksa) i super sam zadovoljan kvalitetom.
Ne uzimam većinu izdanja ni od Čarobne knjige, ni od Fibre, ni od Makonda, Komika i ostalih, pre svega sam Bonelli fan, ali skupljam ipak dosta toga i van Bonellija, tako da iz te grupe stripova uzimam uglavnom ono što mi je već poznato i popularno, plus eventualno nešto na debelu preporuku (jer me nije tako lako u nešto ubediti povodom toga) i još po nekom defoltu uzimam sve sa jakom istorijskom pozadinom u tematici te sam stoga kupio recimo Orlove Rima, Sedam života Kobca i Pustinjske škorpije.

No, da ne širim priču, mislim da je za izdavača poput Čarobne knjige ako već ne može sva izdanja da šalje u bolju štampariju, važno da šalje makar ona komercijalnija i popularnija.
Tu je onda stvoren neki dobar balans sa tim da i tempo izdavanja stripova ne trpi, da ne bi smo došli u situaciju u kojoj su neki drugi izdavači, koji imaju kvalitet, a izdaju stripove maltene svake prestupne godine.

Znam da bi ostali forumaši koji su ljubitelji pre svega BD škole i recimo superheroja voleli i neka druga izdanja da vide u kvalitetu koji se štampa u Rotografici, no šta je tu je.Opet, koliko većina forumaša tvrdi, nisu ni ta izdanja iz Simbola baš toliko loša, a možda vremenom bude tu još nekih promena, možda se bude štampalo u još nekoj štampariji, videćemo već.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2020 : 07:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nije cela caka oko štamparije;ima tu i drugih propusta Čarobe knjige - kod amera je to neobjavljivanje nekih delova serijala (bitnih za kontinuitet),ili glupav izbor šta se objavljuje (od sredine serijala ili tome slično);kod francuza svašta nešto drugo,poput lošeg prevoda Vladimira D.Jankovića na Džeremaji,brojni dizajnerski propusti .... i svašta još nešto;ali ko sad da ponavlja sve njihove brljotine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 28/09/2020 : 09:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Dobro, to je nešto drugo, uglavnom vezano za izdavačku politiku, ne sviđaju se ni meni neke stvari tu i ne sporim da ima propusta itekako.
I prevod je druga stvar, a i on je eto tu i tamo problematičan.

Dizajn već spada u ovu priču oko samog kvaliteta izdanja, mislim da su tu problemi već osetno sitniji i ređi i da se možda traži dlaka u jajetu često.Činjenica je da su neka izdanja zaista dobro urađena, dok kod nekih eto ima propusta.

Nadam se da će u hodu ispraviti još neke stvari, ova septembarska tura mi deluje kao neki korak napred.
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.51 seconds. Snitz Forums 2000