forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 03/06/2016 : 15:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote


Format: 23.5 x 16.5
Br. str.: 176

http://www.carobnaknjiga.rs/tajni-ratovi-1-bitka-pocinje



Format: 23.5 x 16.5
Br. str.: 184

http://www.carobnaknjiga.rs/tajni-ratovi-2-uspon-doktora-duma

hejt, jal & rock 'n' roll

Edited by - verab on 03/06/2016 15:37:14
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2016 : 16:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E ovo se obavezno uzima!

Bilo bi lepo videti i Spidermanovu Clone sagu u izdanju Carobne knjige.

Edited by - going going on 03/06/2016 16:14:09
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/06/2016 : 15:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Bilo bi lepo videti i Spidermanovu Clone sagu u izdanju Carobne knjige.


Zašto baš Clone sagu?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/06/2016 : 15:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Uskoro Kapetan Amerika - Zimski vojnik.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2016 : 16:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Bilo bi lepo videti i Spidermanovu Clone sagu u izdanju Carobne knjige.


Zašto baš Clone sagu?



Deluje mi interesantno jer koliko znam tada se prvi put pojavio Scarlet Spider odnosno Ben Reilly, a i Spider Carnage.

Moje znanje Spidejeve istorije je moram prizanti skromno i najvise se oslanja na crtanu seriju iz 90ih i secam se tada da su me odusevljavalje epizode sa kraja serije koje su nosile podnaslove Clone Saga, Secret Wars, tako da bi mi bilo vrlo interesantno da vidim u domacem izdanju. Evo Tajne ratove imamo, samo jos Clone saga.

Ali moram priznati da bi ovo bio pun pogodak za mene pre jedno 10 godina kada sam bio u nizim razredima osnovne skole, tada sam bas bio lud za Spajdijem i Marvelovim superherojima, sada sam ipak mnogo hladnokrvniji prema njima.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 10/06/2016 : 17:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Neka netko slika ove Tajne ratove, da vidimo kako to izgleda unutra.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/06/2016 : 17:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Bilo bi lepo videti i Spidermanovu Clone sagu u izdanju Carobne knjige.


Zašto baš Clone sagu?



Deluje mi interesantno jer koliko znam tada se prvi put pojavio Scarlet Spider odnosno Ben Reilly, a i Spider Carnage.

Moje znanje Spidejeve istorije je moram prizanti skromno i najvise se oslanja na crtanu seriju iz 90ih i secam se tada da su me odusevljavalje epizode sa kraja serije koje su nosile podnaslove Clone Saga, Secret Wars, tako da bi mi bilo vrlo interesantno da vidim u domacem izdanju. Evo Tajne ratove imamo, samo jos Clone saga.

Ali moram priznati da bi ovo bio pun pogodak za mene pre jedno 10 godina kada sam bio u nizim razredima osnovne skole, tada sam bas bio lud za Spajdijem i Marvelovim superherojima, sada sam ipak mnogo hladnokrvniji prema njima.


Ok, samo ja osobno stripovsku Clone sagu ne doživljavam kao štivo koje bih dao ljudima kao preporuku. Smatram da ima puno boljih stripova o Spider-Manu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/06/2016 : 08:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Odlučio da navratim do knjižare i uzmem "Noć kad je...", pa sad vidim ovo zlo! Uzimam obavezno!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/06/2016 : 08:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Bilo bi lepo videti i Spidermanovu Clone sagu u izdanju Carobne knjige.


Zašto baš Clone sagu?



Deluje mi interesantno jer koliko znam tada se prvi put pojavio Scarlet Spider odnosno Ben Reilly, a i Spider Carnage.

Moje znanje Spidejeve istorije je moram prizanti skromno i najvise se oslanja na crtanu seriju iz 90ih i secam se tada da su me odusevljavalje epizode sa kraja serije koje su nosile podnaslove Clone Saga, Secret Wars, tako da bi mi bilo vrlo interesantno da vidim u domacem izdanju. Evo Tajne ratove imamo, samo jos Clone saga.

Ali moram priznati da bi ovo bio pun pogodak za mene pre jedno 10 godina kada sam bio u nizim razredima osnovne skole, tada sam bas bio lud za Spajdijem i Marvelovim superherojima, sada sam ipak mnogo hladnokrvniji prema njima.



I ja bih voleo videti Clone Sagu iz istih razloga, ali me svaka od ovih knjiga baš raduje jer sam za, kako ga ja zovem, "Eksovo" doba Marvela nostalgično vezan koliko većina foruma za doba Zlatne Serije. Odrastao sam na tim stripovima, Spajdiju pogotovo Kako neko reče ranije, i ja se pridružujem, velika je šteta što su one hronološke Essential knjige stale

A što se tiče želja, da ne pišemo samo o tome koje bismo Zagorove epizode voleli da vidimo u tom i tom izdanju (dosadilo, više) , voleo bih da se izda kompletna Maximum Carnage koju je SD prekinula sa pretposlednjom sveskom. Postoje mnogo moćnije Marvel Sage, ali ta mi je "priča kojom sam se mrežolikom vratio"

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 12/06/2016 : 20:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Onostranik?!!!
Beyonder je Onostranik
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 12/06/2016 : 20:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Bilo bi lepo videti i Spidermanovu Clone sagu u izdanju Carobne knjige.


Zašto baš Clone sagu?



Deluje mi interesantno jer koliko znam tada se prvi put pojavio Scarlet Spider odnosno Ben Reilly, a i Spider Carnage.

Moje znanje Spidejeve istorije je moram prizanti skromno i najvise se oslanja na crtanu seriju iz 90ih i secam se tada da su me odusevljavalje epizode sa kraja serije koje su nosile podnaslove Clone Saga, Secret Wars, tako da bi mi bilo vrlo interesantno da vidim u domacem izdanju. Evo Tajne ratove imamo, samo jos Clone saga.

Ali moram priznati da bi ovo bio pun pogodak za mene pre jedno 10 godina kada sam bio u nizim razredima osnovne skole, tada sam bas bio lud za Spajdijem i Marvelovim superherojima, sada sam ipak mnogo hladnokrvniji prema njima.


Ok, samo ja osobno stripovsku Clone sagu ne doživljavam kao štivo koje bih dao ljudima kao preporuku. Smatram da ima puno boljih stripova o Spider-Manu.



Ima boljih i ima lošijih, ali ne možeš tek tako preko 120 brojeva i preko dvije godina izlaženja Spajdija jednom šturom rečenicom proglasiti lošim. Ne možeš tako pojednostaviti stvar i sve te epizode svesti pod isti nazivnik, tim više što ovdje i nije toliko problem u samoj ideji i priči, več što su se okorjeli fanovi digli na zadnje noge zbog onoga što su u Marvelu napravili glavnom junaku.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/06/2016 : 15:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Ima boljih i ima lošijih, ali ne možeš tek tako preko 120 brojeva i preko dvije godina izlaženja Spajdija jednom šturom rečenicom proglasiti lošim. Ne možeš tako pojednostaviti stvar i sve te epizode svesti pod isti nazivnik, tim više što ovdje i nije toliko problem u samoj ideji i priči, več što su se okorjeli fanovi digli na zadnje noge zbog onoga što su u Marvelu napravili glavnom junaku.



Nisam rekao da je loše, samo da Clone saga nije štivo koje mi pada na pamet kada se raspravlja o najboljim stripovima o Spider-Manu.

Ideja je dobra, ima i dobrih dijelova, ali izvedba je mogla biti puno bolja. Kada usporediš Clone sagu sa sličnim projektima, kao što je Batmanov No Man's Land, nekako mi bude žao što to nije ispalo bolje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 15/06/2016 : 19:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by IGMAN2

Ima boljih i ima lošijih, ali ne možeš tek tako preko 120 brojeva i preko dvije godina izlaženja Spajdija jednom šturom rečenicom proglasiti lošim. Ne možeš tako pojednostaviti stvar i sve te epizode svesti pod isti nazivnik, tim više što ovdje i nije toliko problem u samoj ideji i priči, več što su se okorjeli fanovi digli na zadnje noge zbog onoga što su u Marvelu napravili glavnom junaku.



Nisam rekao da je loše, samo da Clone saga nije štivo koje mi pada na pamet kada se raspravlja o najboljim stripovima o Spider-Manu.

Ideja je dobra, ima i dobrih dijelova, ali izvedba je mogla biti puno bolja. Kada usporediš Clone sagu sa sličnim projektima, kao što je Batmanov No Man's Land, nekako mi bude žao što to nije ispalo bolje.



Meni bi slični projekt kod Batmana, tj. odustajanje glavnog junaka i postavljanje zamjenskog, više asociralo na Knightfall.
Da je čitav Clone saga mogla bolje... pa, valjda je. Previše su to razvukli, toliko da i sami više nisu znali kako se izvući iz sveg toga (čuvena epizoda- '101 Way's to end Clone Saga'), ali meni je bila zabavna. I zabavnija i bolja od 'Tajnih ratova'
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 15/06/2016 : 23:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
moram kupiti ovu milinu od čarobne knjige.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2016 : 04:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by IGMAN2

Ima boljih i ima lošijih, ali ne možeš tek tako preko 120 brojeva i preko dvije godina izlaženja Spajdija jednom šturom rečenicom proglasiti lošim. Ne možeš tako pojednostaviti stvar i sve te epizode svesti pod isti nazivnik, tim više što ovdje i nije toliko problem u samoj ideji i priči, več što su se okorjeli fanovi digli na zadnje noge zbog onoga što su u Marvelu napravili glavnom junaku.



Nisam rekao da je loše, samo da Clone saga nije štivo koje mi pada na pamet kada se raspravlja o najboljim stripovima o Spider-Manu.

Ideja je dobra, ima i dobrih dijelova, ali izvedba je mogla biti puno bolja. Kada usporediš Clone sagu sa sličnim projektima, kao što je Batmanov No Man's Land, nekako mi bude žao što to nije ispalo bolje.



Meni bi slični projekt kod Batmana, tj. odustajanje glavnog junaka i postavljanje zamjenskog, više asociralo na Knightfall.
Da je čitav Clone saga mogla bolje... pa, valjda je. Previše su to razvukli, toliko da i sami više nisu znali kako se izvući iz sveg toga (čuvena epizoda- '101 Way's to end Clone Saga'), ali meni je bila zabavna. I zabavnija i bolja od 'Tajnih ratova'


Meni zapravo nije baš najjasnija logika iza izdavanja nekih od ovih Marvelovih naslova.

Na primjer, Tajni ratovi. To je čisto zabavan strip, lijepo nacrtan. Međutim, to nije strip koji bih ponudio na čitanje auditorijumu koji nije pretjerano upoznat sa masom Marvelovih likova koji se pojavljuju u ovom stripu. To je naslov za inicirane, za one koji već imaju iza sebe određenu količinu pročitanih Marvelovih stripova.

Zatim, Noć kad je umrla Gwen Stacy. Koliko ja vidim, Čarobna knjiga je izdala prva tri Essentiala koji reprintaju serijal Amazing Spider-Man do broja 65. Opet, epizode koje su reprintane u kolekciji Noć kad je umrla Gwen Stacy su dobre, ali se teže čitaju bez epizoda koje im prethode. Samo između trećeg Essentiala i prvog dijela ove kolekcije je jedna rupa od dvadesetak brojeva. A s drugim dijelom kolekcije je još gora situacija.

Isto ovo vrijedi za mini-serijal Wolverine. Još jedan dobar strip, ali nekako ga nema smisla čitati izvan konteksta Claremontovih priča u serijalu Uncanny X-Men. A Čarobna knjiga nije izdala Essentiale koji reprintaju epizode koje idu paralelno uz ovaj mini-serijal. Tu je opet jedna rupa od 20-30 epizoda.

Iste bih kritike mogao reći za neke od Darkwoodovih izdanja Marvelovih stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/06/2016 : 17:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa riješenje bi bilo samo hronološko objavljivanje, a to je toliko stripova da se use.eš. Uvijek je malo problematično čitati superherojske stripove, jer se pozivaju na neka dešavanja u prošlosti, ali bitno je da znaš osnove oko likova i da se konsultuješ s wikipedijom ako baš želiš da istražuješ. Šta sam ja trebao prije New X-mena pročitati 500 epizoda XM naslova? Ono što mi je bilo nejasno, ja provjerim preko interneta, bar je tu olakšan posao...
Bitno je samo objaviti koliko-toliko zaokružene priče.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2016 : 18:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Pa riješenje bi bilo samo hronološko objavljivanje, a to je toliko stripova da se use.eš. Uvijek je malo problematično čitati superherojske stripove, jer se pozivaju na neka dešavanja u prošlosti, ali bitno je da znaš osnove oko likova i da se konsultuješ s wikipedijom ako baš želiš da istražuješ. Šta sam ja trebao prije New X-mena pročitati 500 epizoda XM naslova? Ono što mi je bilo nejasno, ja provjerim preko interneta, bar je tu olakšan posao...
Bitno je samo objaviti koliko-toliko zaokružene priče.


Ali o tome i govorim.

Noć kad je umrla Gwen Stacy i Wolverine nisu zaokružene priče. Što ti vrijedi čitati o smrti kapetana Stacyja i Gwen, ako nisi čitao kako je Stan Lee gradio njihov odnos s Peterom Parkerom? Što ti znači Wolverineov unutarnji sukob, ako nisi vidio kroz što ga je sve Claremont provukao u matičnom serijalu?

Uostalom, ti nisi čitao jedan segment Morrisonovih New X-Men, već si pročitao cijeli njegov angažman. Zašto? Pa zato što je to zaokružena cjelina. I nisi trebao čitati hrpu X-Men stripova da bi shvatio što se događa. Isto bi se moglo reći za Leejev Amazing Spider-Man i Claremontove Uncanny X-Men.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/06/2016 : 20:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by swamp thing

Pa riješenje bi bilo samo hronološko objavljivanje, a to je toliko stripova da se use.eš. Uvijek je malo problematično čitati superherojske stripove, jer se pozivaju na neka dešavanja u prošlosti, ali bitno je da znaš osnove oko likova i da se konsultuješ s wikipedijom ako baš želiš da istražuješ. Šta sam ja trebao prije New X-mena pročitati 500 epizoda XM naslova? Ono što mi je bilo nejasno, ja provjerim preko interneta, bar je tu olakšan posao...
Bitno je samo objaviti koliko-toliko zaokružene priče.


Ali o tome i govorim.

Noć kad je umrla Gwen Stacy i Wolverine nisu zaokružene priče. Što ti vrijedi čitati o smrti kapetana Stacyja i Gwen, ako nisi čitao kako je Stan Lee gradio njihov odnos s Peterom Parkerom? Što ti znači Wolverineov unutarnji sukob, ako nisi vidio kroz što ga je sve Claremont provukao u matičnom serijalu?

Uostalom, ti nisi čitao jedan segment Morrisonovih New X-Men, već si pročitao cijeli njegov angažman. Zašto? Pa zato što je to zaokružena cjelina. I nisi trebao čitati hrpu X-Men stripova da bi shvatio što se događa. Isto bi se moglo reći za Leejev Amazing Spider-Man i Claremontove Uncanny X-Men.


Noć kad je umrla Gven jeste neka cjelina. Izdvojen je jedan događaj iz Spajdijevog života. Kao što je neka cjelina i bilo koja npr. trodjelna epizoda sa, lupam, Lešinarom. Ne možeš uzimati čitav Spajdijev run kao jedino što je logično pročitati.
Dao sam ti primjer NXM: šta meni znači destrukcija Genoše ako nisam čitao kako je osnovana? Šta meni znače Skotove muke ako nisam pročitao Apokalips run? Šta meni znače Beast-ove muke ako nisam pročitao kako se on postepeno mijenjao? Šta meni znači pojava Traskovog rođaka ako nisam čitao kako je Trask stvorio Sentinele? Razumiješ šta ti pričam? U superherojskom stripu se odnosi stvaraju godinama, ima zilion prevrata, pogibija, vraćanja u život, dakle uvijek ima nekih repova od nekih prethodnih događaja, ali to ne znači da se ne može čitati neki novi događaj, dok god ima neku glavu i rep (npr. pojavljuje se novi neprijatelj XM, oni se kroz par brojeva bore s njim, dotuku ga, vraćaju se u školu, kraj). Zajebi da ja kroz 500 brojeva pratim kako su Skot, Džin i Logan u nekom trouglu, dovoljno je da se ovlaš informišem o tome i kakva je aktuelna situacija. Ja sam Vulverina čitao iako nisam čitao Klermonov run, malo u njegovoj biografiji na wiki vidio da je bio u Japanu i ćao.
Šta misliš, da Astonishing XM nisu cjelina jer se ne zna šta je bilo sa Kiti?
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/06/2016 : 20:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
A što se tiče Morisona, on je poznat po tome da se njegov angažman mora pročitati cijeli, jednostavno je takav pisac, sve ima VELIKE veze sa nečim što se dešava na kraju, pravi puzzle. Ali Li i Klermont? Kod njih se komotno svašta može ispustiti. Pa ja sam čitao Dark Phoenix Sagu izdvojenu, isto jedan primjer priče sa nekim početkom i krajem, koja se protegla na nekoliko brojeva.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/06/2016 : 21:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
gven stejsi je strip za ljubitelje spajdija i marvel istorije

Edited by - kasper on 16/06/2016 21:26:13
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2016 : 21:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

A što se tiče Morisona, on je poznat po tome da se njegov angažman mora pročitati cijeli, jednostavno je takav pisac, sve ima VELIKE veze sa nečim što se dešava na kraju, pravi puzzle. Ali Li i Klermont? Kod njih se komotno svašta može ispustiti. Pa ja sam čitao Dark Phoenix Sagu izdvojenu, isto jedan primjer priče sa nekim početkom i krajem, koja se protegla na nekoliko brojeva.


Složit ćemo se da se ne slažemo.

Evo jedan ekstreman primjer. Ovo što ti govoriš meni osobno je ravno tome da od Gaimanovog Sandmana pročitaš samo Bdijenje, a o ostatku serijala se informiraš putem sažetaka na internetu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/06/2016 : 23:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ne možeš porediti Sendmena, jedan ograničen serijal koji je pisao samo jedan lik, i superjunake koje pišu stotine različitih likova već 70-80 godina. Različiti su koncepti, neki su stripovi zamišljeni u strogom kontinuitetu, kao zagonetka, zamršeni, gdje moraš pročitati sve da bi razumio sve. Jbg, ne možeš porediti strip tipa 100 metaka sa Lijevim Spajdijem. Još se kod tih superherojskih stripova uvijek vodi više računa o novim čitaocima, a pogotovo je to bilo izraženo u ranijem periodu, tako da se neke preduge i prevelike zapetljancije nisu ni dopuštale.
Ali i ja ne vjerujem da te mogu ubijediti u nešto, a ni tebi ne polazi za rukom.
Uglavnom, sad je na redu Zimski vojnik, odoh pročitati sve stripove o Kepu koji su izašli prije i poslije toga.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/06/2016 : 00:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ne možeš porediti Sendmena, jedan ograničen serijal koji je pisao samo jedan lik, i superjunake koje pišu stotine različitih likova već 70-80 godina.

Uglavnom, sad je na redu Zimski vojnik, odoh pročitati sve stripove o Kepu koji su izašli prije i poslije toga.


Ja to niti ne radim. Samo koristim primjer Gaimanovog Sandmana kako bih naglasio da ne treba potcjenjivati autorstvo određenih stripova.

Ja čak niti nisam mišljenja da bi trebalo objaviti kompletnog Leejevog Spider-Mana ili Claremontove X-Men. Lee se u jednom trenutku lagano počeo izmjenjivati s drugim scenaristima, sve dok nije u potpunosti otišao. A Claremont je u jednom trenutku izgubio kreativnu slobodu nad serijalom, jer su urednici pojačali svoj utjecaj. Ali do tih točaka su Lee i Claremont prilično jasno i suvereno gradili priče, likove i teme. Baš poput Gaimana sa Sandmanom. Zato su mi ovakve selektivne kolekcije besmislene.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/06/2016 : 08:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by swamp thing

Ne možeš porediti Sendmena, jedan ograničen serijal koji je pisao samo jedan lik, i superjunake koje pišu stotine različitih likova već 70-80 godina.

Uglavnom, sad je na redu Zimski vojnik, odoh pročitati sve stripove o Kepu koji su izašli prije i poslije toga.


Ja to niti ne radim. Samo koristim primjer Gaimanovog Sandmana kako bih naglasio da ne treba potcjenjivati autorstvo određenih stripova.

Ja čak niti nisam mišljenja da bi trebalo objaviti kompletnog Leejevog Spider-Mana ili Claremontove X-Men. Lee se u jednom trenutku lagano počeo izmjenjivati s drugim scenaristima, sve dok nije u potpunosti otišao. A Claremont je u jednom trenutku izgubio kreativnu slobodu nad serijalom, jer su urednici pojačali svoj utjecaj. Ali do tih točaka su Lee i Claremont prilično jasno i suvereno gradili priče, likove i teme. Baš poput Gaimana sa Sandmanom. Zato su mi ovakve selektivne kolekcije besmislene.


Jesu oni bili duže vrijeme jedini scenaristi, gradili likove i odnose, ali sam baš zato napisao ono o SH stripovima: oni su najčešće rađeni na takav način da se u njih može lakše uletjeti u skoro svakom trenutku. Evo, ja sam od ČK uzeo samo treći Spajdi esencijal, nisam imao pojma šta se desilo prije toga, pa sam bez problema pohvatao šta se dešava u tom univerzumu. Jednostavno je serijal tako koncipiran - nema komplikovanih narativa, često se monolozima i dijalozima objašnjava ko, šta i zbog čega nešto radi i slično.
Dakle, naravno da se slažem s tobom da ne treba vršiti takve selekcije u nekim serijalima, mislim, na šta bi ličilo da se objavi Batman R.I.P. bez ostatka Morisonovog angažmana, ali u nekim slučajevima se može bez previše problema nešto izdvojiti, naročito ako je preobimno.
Eto, Smrt Gven Stejsi: čim počneš čitati taj strip skontaš "aha, Piter i Gven su zaljubljeni, tu je njen otac, gotivan lik, gine jbg, gine i Gven, Spajdi se sjebao, naravno, volio ju je".
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/06/2016 : 18:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Jesu oni bili duže vrijeme jedini scenaristi, gradili likove i odnose, ali sam baš zato napisao ono o SH stripovima: oni su najčešće rađeni na takav način da se u njih može lakše uletjeti u skoro svakom trenutku.


Pa ne znam baš, sam si i na ovom forumu vidio kako su nekima odbojni ovakvi stripovi upravo zbog često kompleksnog kontinuiteta.

Ja sam uvijek za selekciju kod ovakvih stripova, osim kada su u pitanju autorske cjeline. Prije svega dobre autorske cjeline.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000